Безкоштовна Одеса – що подивитися в місті, не витрачаючи гроші

Безкоштовна Одеса – що подивитися та відвідати безплатно: парки та сади, одеські пляжі, незвичні пам’ятники та дома, одеські дворики.

Одеські дворики

На відміну дворів у Тбілісі, одеські двори практично всі замкнені на кодові замки. Але досі є місця, куди можна потрапити самостійно, або з місцевими ентузіастами, які знають як відкрити ті замки.

Побувайте у Дворику Бернардацци – тут можна влаштувати фотосесію, а також випити келих вина в однойменному ресторані. Дворик примикає до Одеської Філармонії (вул. Буніна, 15).

Двір на Юрія Олеши, 5 – легкодоступний та аутентичний простір з фотогенічними арками, яким часто користуються фотографи та їх моделі.

Палерояль – двір, розташований за Оперним театром. Тут можна посидіти на лаві під величезними кронами платанів. Або випити чашку кави у кафе Щастя, чи поїсти жарених бичків у ресторані Сальєрі.

Двір-сквозняк – прохідний двір, через якій можна попасти з ул. Пастера, 19 на Єлісаветинську, 4.

Історичний будинок Щербакова-Міхельсона (Ніжинська, 30). Ще один затишний дворик, а на одному з будинків знаходяться вертикально та трьох поверхах розташовані три статуї. В Одесі залишилося безліч будинків із порожніми нішами, а ті, що збереглися — їх можна бачити і на фасадах, і в під’їздах. Більшість з них колись також прикрашали статуї. Цьому будинку пощастило. Статуї цілі. Причому, зверніть увагу — це не якісь давньогрецькі боги чи філософи, це статуї простих людей: учні гімназії, селянина та містянин з валізою.

Двори району Молдованка – дуже часто відкриті і доступні. Там можна побачити класичні “італійськи балкони”, яки ведуть вздовж другого поверху квартир. І багато-багато одеських котиків.

Гуляючи Дерибасівською – зайдіть в Одеський Пасаж. Шкода, що його давно не реставрували, але він й досі чудовий. Подивившись на ліпнину та статуї атлантів, загляньте в таємний дворик, а точніше у найвужчу вулицю Одеси. Вона розташована вздовж стін Пасажу та прикрашена вечірньою ілюмінацією. У дворику любителі пива знайдуть затишний Fox & Pipe Irish pub.

Ще один двірресторан Dvor12, розташований на Приморському бульварі, 12. Мабуть, це найяскравіший двір Одеси. Стіни двору пофарбовані в червоний колір, на вході вас зустрічають крупи і голова єдинорога. Двір оформлений концептуально, а просто неба стоять столики ресторану. У теплу пору року під клубну ритмічну музику тут відмінно п’ється просекко.

Незвичайні будинки

  • Дім-стіна -найзнаменитіше місце. де можна побачити ілюзію ніби то дім є з однієї стіни – у Воронцовському провулку, 4
  • Дім з атлантами – величезні фігури атлантів тримають величезну кулю. Ця візитівка Одеси на вулиці Гоголя, 7
  • Шахський палац – на бульварі Жванецького
  • Лютеранська церква – католицький храм піщаного кольору в готичному стилі на вул. Новосельського, 68.

Одеські сади та парки

Одеський дендропарк (парк Перемоги) з відмінним доріжками, озерами, в яких живуть качки, гуси, лебеді та черепахи. Тут сотні видів дерев, які зацвітають навесні, і взагалі в кожну пору року тут приємно гуляти. До речі, увечері на озері включають незвичайне підсвічування.

У Парку Шевченка, до якого примикає пляж Ланжерон, навесні висаджують тюльпани. А ще коли стає тепло, приємно кататися на Колесі Огляду. З нього місто видно як на долоні. Вартість –100 грн. за три кола.

Стамбульський парк простягається паралельно Приморському бульвару від будівлі Міськради до Потьомкінських сходів. Затишний парк, в якому багато лавок, усюди газони, на яких можна влаштовувати пікніки. Є дитячий майданчик, фонтан, місце для вигулу собак. Мені Стамбульський парк подобається, на відміну від сусіднього Грецького парку.

Траса здоров’я – це 14-кілометрова пішохідна доріжка вздовж моря, яка веде через паркову зону, пролягає по одеським склонам вздовж пляжів. Тут можна гуляти, дихати свіжім повітрям, дивлячись на синє море.

Ботанічний сад Університету ім. Мечнікова знаходиться на Французькому бульварі. Сад завжди відкритий для вільного відвідування. Також проводяться організовані екскурсії. Також за адресою Французький бульвар 48/50 (нова територія) проводять окремі екскурсії та дні відчинених дверей. За розкладом можна слідкувати на сторінці Ботсада у Facebook.

Про одеські пляжі я писала окрему статтю – її можна почитати тут.
Але зараз під час війни вони заміновані, тому чекаємо на найкращі часи, коли можна знову гуляти вздовж моря, загорати та купатися у морі.

Незвичайні пам’ятники

Про одеські пам’ятники Стільцю, Утесову та Дюку де Рішельє всі і так знають. А я хочу розказати про незвичайні і менш відомі.

  • Голос Одеси – скульптура, розташована на Дерібасівській, яка виглядає як бронзовий дім-грамафон. В постаменті скульптури розміщено QR-код, відсканувавши який можна потрапити на спеціальний сайт, щоб послухати звуки, що уособлюють Одесу (крики чайок, шум моря, роботу порту тощо).
  • Бюст творцю мови есперанто Людвігу Заменгофу – стоїть у дворі на Дерібасівській, 3.
  • Пам’ятник був встановлений у 1959 році у дворику, де проживав скульптор Микола Блажков. За словами мешканців двору, пам’ятник повинен був вирушити за кордон, але з якихось причин його не пропустили на митниці, і з того часу його встановили в Одесі. Цікаво, що це єдиний у світі пам’ятник Людвіку Заменгофу.
  • Пам’ятник Стіву Джобсу – двометрова металева скульптура, зібрана з тисяч деталей у вигляді руки. Знаходиться навпроти гуртожитку Харчової академії – між вулицею Льва Толстого та Лютеранським провулком.
  • Пам’ятник легендарній Тьоті Соні – дама бальзаківського віку з пишною статурою в капелюсі, з бичками, нанизаними на мотузку, а біля ніг Тьоті Соні є великий кіт. Скульптура встановлена у центрі торгового павільйону рибного ряду комплексу «Новий Привоз».
  • Пам’ятник дружині Моряка – встановлений біля Морського Вокзалу. Це символ усіх одеських жінок, в яких чоловіки моряки і вони змушені на них чекати з морських рейсів.
  • Дім сонця – скульптура на березі моря на Ланжероні, біля якої класно зустріти світанок.
  • Пам’ятники та скульптурки Одеських котиків – є навіть цілі маршрути одеських котів. Про них можна почитати в окремій статті.
  • Кіса Вороб’янінов зі стільцем у руці – бронзовий 3D-барельєф встановлено у Літньому театрі до 225-річчя Одеси.
  • Пам’ятник глядачу – Одеський художній музей встановив у своєму дворі пам’ятник глядачам картин, які приходять кожного дня у музей.

Корисні статті та посилання:

Сакура в Ужгороді та маршрут по міні-скульптуркам
Одеса навесні – де гуляти квітучим містом
Самостійна подорож до Кам’янця-Подільського – старовинна фортеця, костели та водосховище
Термальні джерела України

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

2 thoughts on “Безкоштовна Одеса – що подивитися в місті, не витрачаючи гроші

  1. Имхо, но лучшее в Одессе:
    1. Привоз летом, когда фрукты есть,
    2. “Тропа здоровья”
    3. Собачий пляж – я там была лишь однажды, но чистота воды меня поразила! Прямо как в басейне… А!!! Море :)))

  2. Фрукты и овощи конечно летом разнообразнее на Привозе и других одесских рынках. Но цены!
    Трасса здоровья – это наше всё!
    А на собачий я в основном и хожу, так как с собакой только туда :)
    Немногий приезжий оценит этот пляж по достоинству – многие не понимаю и возмущаются количеству собак на квадратный метр, за что бывают сразу посланы далеко и надолго. Туда собачники ходят десятки лет и я надеюсь на мой век (и век Шнурка) этого пляжа хватит :)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *