Пляжі Одеси – інфраструктура, доступність, ціни

Пляжі Одеси – де краще відпочивати, доступність та ціни, всі пляжі від Ланжерону до 16-й станції Великого Фонтану, як до них дістатися, де краще орендувати житло, щоб простіше було їздити на пляж.

В Одесі більшу частину пляжів займають платні лежаки, зони відпочинку і біч-клуби. З одного боку, зручно оплатити альтанку або шезлонг з парасолькою, та весь день провести у моря. Коштує це від 120 до 200 грн. за шезлонг. З іншого – це не дуже бюджетно, отже можна вибрати безкоштовний пляж, скористуватися власним рушником, ось і буде вам море та пісок за ціною проїзду громадським транспортом.

Особливості одеських міських пляжів

Перед тим, як планувати відпочинок на одеському пляжі, потрібно знати кілька важливих моментів:

  • Сонце встає з боку моря. Якщо ви не боїтеся раннього підйому – приходьте на пляж до шостої ранку. До дев’яти ви встигнете поплавати, засмагнути і випити кави без людського натовпу.
  • Сонце сідає за одеські схили. Якщо ви плануєте вилазку на пляж в другій половині дня – розраховуйте, що засмагати зможете максимум до 7:30 вечора. Потім сонце сховається за схил, буде тепло, але сохнути доведеться довго.
  • Якщо ви їдете на пляж на автомобілі, розраховуйте, що на безплатних паркінгах (наприклад, на 11-й станції Великого Фонтану) вже о 8 ранку у липні та серпні може не бути вільних місць.
  • Не на всіх пляжах є хороший пісок. Наприклад, на пляжі «Скелі» – каміння та складний захід у море, на пляжі на 13-й Фонтана і на пляжі «Старий» – досить багато гострих мушель та каменів.
  • На диких пляжах іноді трапляються зсуви глини – не кладіть рушник біля схилів, це небезпечно.

Пляжі Одеси – від Дельфінарію до Аркадії

Вздовж морської лінії в Одесі проходить так звана “Траса здоров’я”. Вона розподіляється на дві частини розважальною Аркадією. Пляжі першої частини від Дельфінарію до Аркадії розташовані ближче до центра міста. До них простіше доїжджати з Центру Одеси, та районів біля проспекту Шевченко та Французького бульвару, де краще винайняти квартиру.

Набережна Дельфінарію

Це взагалі не пляж, але тут можна відпочити на дерев’яних настилах, до води можна спуститися по сходах зі зручними поручнями. Раніше навіть були душі с прісною водою, але останнього разу щось вони не працювали. Для того, щоб переодягнутися знадобиться пройти до сусіднього Ланжерону – там є роздягальні. На набережній є платний туалет – 5 грн.

Може це місце не виглядає як пляж, але не дивуйтеся тому, що вранці та ввечері на неї с задоволенням засмагають люди. Та навіть займається тут йогою, багато людей приїжджають на велосипедах. Місце шумне, популярне – сподобається тим, хто не любить піщані пляжі.

Дістатися до Дельфінарію: можна на трамваї №5, кінцева зупинка “Парк Шевченко”. Чи маршрутками №203, 233.

Пляж Ланжерон

Піщаний пляж “Ланжерон” знаходиться максимально близько до центру Одеси. Тому, якщо є бажання позасмагати та поплавати десь у пішій доступності від центра міста – пляж Ланжерон підходить для цього. Але! Тут будет забагато людей, а місця, щоб покласти свій рушник вже замало – більшість території займають приватні пляжі. Наприклад, пляж “Тельняшка” – з шезлонгами по 120 грн., баром та душами й туалетами.

Біля Ланжерону є великий вибір кафе та ресторанів:
– Дуже романтична “Тераса” – дорого, але кава та десерти того варті;
– Маман на Морі – одеська кухня та дуже смачні мідії;
– City-Buffet – міська мережа закладів з демократичними цінами;

Дістатися Ланжерону: доїхати на трамваї №5 до парку Шевченко, звідти пішки спуститися до пляжу.

Підібрати готель чи апартаменти в центрі Одеси

Пляж “Отрада”

Велике жовте каміння із надписом “Отрада” – це візитівка цього пляжу. “Отрада” піщаний пляж, де теж є приватна частина з біч-клубами, та невеличка вільна частина для тих, хто прийшов зі своїм рушником.

Приватні пляжі тут коштують дорожче, але пляж вбирають від бруду та водоростей, в морі стоять гойдалки для фотографування, приємний пісочок та мілка зона прибою. Ціни: шезлонги 200, ліжка – 500, балдахіни – 700 грн.

Дістатися пляжу “Отрада”: можна на трамваї №5, зупинка “вул. Пироговська” на Французькому Бульварі. Далі пішки по сходах чи скориставшись Одеською канатною дорогою, яка прямує до пляжу. З канатки відкривається чудовий краєвид узбережжя – ціна у 2021 році – 70 грн. в один бік.

Собачій пляж

Далі йде одеський Яхт-клуб, а за ним розташовано дикий пляж для тих, хто відпочиває з собаками. Це єдине місце в Одесі, де люди десятиріччями водять своїх пухнастих плавати у морській воді. Тут це не заборонено, а навіть навпаки – всі знають, що песики тут головніші, ніж люди. Тому не дивуйтесь, якщо вам заманеться полежати на пісочку, та раптом прискаче маленький, або здоровенний пес, щоб витерти воду на вашому рушнику. Це нормально. А якщо ні – можна піти на інший пляж.
Доречи, на пляж є два спуски – той, що сходами веде на більш культурну частину пляжу, а ось там, де по стежці через кущі – то до каменів, де собаколюби відпочивають зі своїми собанями.

Як дістатися собачого пляжу: трамвай №5, зупинка “вул. Довженка”, далі вниз по вул. Дунаєва.

Якщо цікаво, де можна подорожувати з твариною та які готелі приймають з собакою, раджу почитати – Подорожі з собакою по Україні.

Пляж “Старий”

На цьому пляжі є дві частини: одна дика – біля старої будівлі погран-застави, друга належить приватному пляжу біля Surflaguna. Біля дикого пляжу є класний бар Trueman – в них теж є свої шезлонги, недорога по одеськім міркам кухня, а вечорами грає класна музика. Але мені не подобається якість пляжу – тут велика кількість мушель. Ходити по них босоніж неприємно, у воді також мушлі та каміння.

Як дістатися пляжу “Старий”: трамвай №5 зупинка “Інститут Філатова”, далі вниз по Шампанському провулку.

Важливо! Саме на цьому пляжі рік тому був затоплений танкер “Делфі“. Уламків немає, але мідії на цьому та на сусідніх пляжах збирати не треба.

Пляж Дельфін та інклюзивний пляж

Дельфін” розподіляється на три частини. Перша – біля пляжу “Старий” – тут два платних пляжі та половина цієї частини безплатна. Друга – це біч-клуб Калетон. А третя – зовсім новесенький відкритий у 2021 році інклюзивний пляж для інвалідів. Про нього хочеться написати окремо:

Інклюзивний пляж має ліфт і з’їзд до майданчика з лежаками та навісами. Також є три пандуси з поручнями в море, свій медпункт, туалет і душ, роздягальня, поєднана з кімнатою для доглядання дитини. Для людей з порушенням зору прокладена спеціальна тактильна плитка. На вежі працює рятувальник, він також допомагає спуститися на візку в воду.

Крім того, на цьому пляжі є коляска-амфібія. За її допомогою можна не тільки доїхати до води, але приймати водні процедури. А ще спеціальний електромобіль, який буде підвозити маломобільні групи населення від паркінгу до пляжу. Пляж безплатний та розрахований на людей з обмеженням руху, зору, слуху та мови. Але прийти сюди можуть всі, хто забажає. При цьому не займаючи шезлонги, які тут встановлені для людей з інвалідністю.

Як дістатися пляжу “Дельфін”: трамвай №5 зупинка “Інститут Філатова”, далі вниз по Шампанському провулку.

Знайти квартиру чи готель у Приморському районі Одеси

Пляж “Скелі”

Тут зовсім дико – каміння на пляжі та на вході у воду. Але дуже мальовниче місце, особливо на світанку, коли я побачила його в рожевих тонах. Тут класно просто прийти та дивитися як сонце виходить з води. А вночі дивитися на зірки, які падають в серпні у море. Дуже романтичне місце, окрім того, що це дійсно дикий пляж посеред великого міста.

Як дістатися пляжу “Скелі“: трамвай №5, зупинка “Санаторій Чкалова” – пройти повз санаторій та спуститися по Чкаловських сходах, потім вліво до спортивного майданчика – від нього ведуть сходи до пляжів “Скелі” та “Лагуна” – вона вправо.

Чкаловський пляж

Раніше тут було дуже класно, але не зараз. Пляж занедбаний, дуже неохайний, навкруги обгорілі частини колишніх будівель. Все натякає на те, що комусь це місце потрібне і тут планують щось нове будувати.
Пляж піщаний, дуже класний, якщо його привести до порядку.

Як дістатися пляжу “Чкаловський“: трамвай №5, зупинка “Санаторій Чкалова” – пройти повз санаторій та спуститися по Чкаловських сходах прямо.

Нудистський пляж

Знаходиться між Чкаловським та пляжем на Малому Фонтані. На пляжі немає піску – тільки завезена галька. Спуск до пляжу по вирубанім у глині сходам. Тут засмагають та купаються нудисти – якщо ви один з тих, хто полюбляє натуризм – велкам!

Як дістатися Нудистського пляжу : трамвай №5, зупинка “Санаторій Чкалова” – пройти повз санаторій та спуститися по Чкаловських сходах, потім вправо та через кущі униз.

Пляж на Малому Фонтані

Мій улюблений пляж з великою каменюкою всередині, що нагадує обличчя “Джаба Джонс”. Тут є пісок і каміння, але дуже гарно відпочивати тому, що немає натовпу. Цього року зверху біля Траси здоров’я збудували кафе “Буфет на Малому Фонтані” з класною терасою. Вони ж на пляжі поставили шезлонги та ліжка з навісами. Але не зайняли увесь пляж – це приємно. Також тут рядом працює ресторан Санторіні – раніше він був один з моїх улюблених. Але час змінює все.

Як дістатися пляжу на Малому Фонтані : трамвай №5, зупинка “Санаторій Росія” – пройти вниз по Французькому бульвару, повз комплексу Кадорр до ресторану Санторіні.

Аркадія – пляжі та біч-клуби

Дуже тусовочне місце – на любителя. Центральний пляж Аркадії фактично розподілений між біч-клубами “Sbiza”, “Beach club Odessa”, “Портофіно” та іншими. Але і тут є місце, куди можна прийти безплатно. Зліва це невеличкий пляж Прикордонників, та невелика смуга піску біля кафе “Крим” – до речі, тут дуже смачно та дешево годують татарськими блюдами. По правий бік від Аркадії теж є безплатний міський пляж “Ротонда”, а далі ще люди відпочивають разом з рибалками на плитах.

Окрім пляжів – Аркадійська алея, на якій є ресторани, магазини, нічні клуби та великий аквапарк. Тобто якщо полюбляєте такі розваги – велкам ту Аркадія!

Як дістатися до Аркадії: це кінцева зупинка Трамваю №5, який прямує з Залізничного Вокзалу. Також сюди їде маршрутка №168.
Автомобіль – є класний критий паркінг у торговому центрі “Аркадія Сіті” – 20 грн. година.
Відкритий паркінг, який розташовано паралельно Аркадійської алеї – 30 грн. година

Підібрати житло в Аркадії – готелі та апартаменти

Пляжі Одеси – від Аркадії до 16-станції Великого Фонтану

На ці пляжі практично не їздять туристи, які приїжджають, щоб гуляти центром Одеси. Але тут набагато краще. Якщо є бажання, можна прогулятися по трасі здоров’я аж до самої 16-ї станції Великого Фонтану через Аркадію. Але між Аркадією та 10 станцією пляжів немає – тут нові багатоповерхівки та приватний сектор домів. Наступним пляжем є пляж біля комплексу Мері Стелла на 10-й станції.

Пляжі від 10-й до 16-й станції Великого Фонтану

На 10-й Великого Фонтану достатньо великий піщаний пляж, який має серпасту форму. Половина пляжу зайнята шезлонгами, інша половина – вільна для тих, хто хоче прийти зі своєю підстілкою. На пляжі є парочка невеличких кафе, до нього ведуть величезні сходи, якими буде важко спускатися з велосипедом чи з дитячою коляскою.

На 11-й станції Великого Фонтану ще на початку 90-х років був побудований інклюзивний пляж. Він і зараз працює і підтримується муніципальними службами. На ньому немає ліфта, але є бетонний пандус, по якому можна як з’їхати на пляж, так і до моря. Тут же працює медпункт і туалет для інвалідів.

У цьому сезоні був обладнаний ще один муніципальний пляж – на 13-й станції Великого Фонтану. Тепер тут крім сходинок є пандусний спуск і прокладені доріжки по піску. Є безплатні шезлонги та парасольки, медпункт і рятувальна вежа. Пляж не повністю інклюзивний, але до нього теж досить зручний під’їзд на візку.

Дуже чудовий пляж на 14-й станції Великого Фонтану, розташований під «Санаторієм Горького». Тут ще немає шезлонгів, але є чиста вода та широка піщана смуга.

Як дістатися до пляжів Великого Фонтану: трамвай №18 з залізничного вокзалу (зупинка “Кулікове поле”) і далі до 16-й станції Великого Фонтану.

Корисні посилання для організації подорожі:

Квитки на поїзди можна придбати у Tickets.ua
Розклад та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Що цікавого ще почитати:

Пляжі та пішохідний маршрут вздовж Будванської Рив’єри
Каш – саме романтичне місто Туреччини
Самостійно по Туреччині на авто – 1000 км за 7 днів

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *