Найкращі пішохідні маршрути Португалії

Португалія дуже мальовнича країна завдяки океану, маленьким містечкам, золотим пляжам та приголомшливим Лісабону та Порту. Тут смачна кухня та роблять унікальні вина. А ще тут дуже безпечно ходити пішки – я робила це багато разів і можу радити з власного досвіду.

Пішохідні маршрути Португалії – це гарна ідея для тих, хто хоче побачити справжню країну та уникнути божевільного натовпу туристичних міст. Піші прогулянки в Португалії — це не лише насолода панорамними краєвидами та спостереження за дикою природою. Це і розвинута інфраструктура: від вказівників та позначок на маршрутах, веб-сайтів, де можна подивитися всю необхідну інформацію, до можливості скласти маршрут зі зручними ночівлями в недорогих готелях та хостелах.

Ось короткий перелік найкращих походів у Португалії. Але спочатку важливе питання про погоду.

Коли краще за все ходити пішки в Португалії

Якщо обирати час для пішохідної прогулянки в Португалії – орієнтуйтеся на весну та осінь. Виключення – якщо ви плануєте пройтися півднем, зима вас не розчарує: у вас будуть прохолодні, але здебільшого приємні дні, і ви насолодитесь бажаною відсутністю натовпу будь-де ти йдеш. Але враховуйте, що взимку короткий день – тобто треба планувати короткі переходи.

Каміно де Сантьяго Португез

240-600 км, 10-30 днів, важкість помірна
сайт маршруту: www.gronze.com

Відомий паломницький маршрут Каміно де Сантьяго можна пройти не тільки по Іспанії. Один з варіантів Каміно – він є також і наипопулярнейшим – португальське Каміно, яке щороку проходять тисячі пілігримів зі всього світу. Насправді цих маршрутів декілька – перший та головний, що починається з Лісабону, займає біля місяця і близько 600 км.

Але більш короткий та більш популярний – з міста Порту, займає 8-10 днів, 240 км. Португальський Каміно з Порту також поділяється на два варіанти: Центральний португальський шлях, який йде з Порту, Барселуш, Понте-де-Ліма, Валенса-ду-Міньо, Туї, Понтеведра та Падрон. А також Прибрежний португальський пляж – більш туристичний, веде вздовж узбережжя океану з Порту до кордону з Іспанією, далі Байон, Віго, Понтеведра та Падрон в Іспанії.

Дуже зручна інфраструктура на маршруті, багато паломницьких хостелів, приголомшливі види, смачна морська кухня й фінал в іспанському місті Сантьго де Компостела в Соборі святого Якова.

Віа Алгарвіана

300 км, 2–3 тижні, важкість помірна
сайт маршруту: viaalgarviana.org

Якщо вам вже набридло відпочивати на одному з красивіших, мов з листівок пляжів Алгарве, прогуляйтеся частиною або повним маршрутом в 300 км Віа Алгарвіана. Вважаю, що це найкращий спосіб побачити чудові краєвиди цього регіону. 

Стежка тягнеться від Алкутіма (Alcoutim) на північному сході біля кордону з Іспанією, до мису Кабо-де-Сан-Вісенте на південному заході. Деякі з найкрасивіших ділянок знаходяться навколо Моншіке, тут відкриваються чудові краєвиди з пагорбів, де зростають коркові гаї.

Для початку можна спробувати дводенний маршрут: почніть в Моншіке (Monchique), підніміться до Пікоти (Picota) та назад повернутися можна за один день, а потім підніміться до Фойї (Fóia) та назад наступного. 

Порада: Уникайте прогулянки Віа Алгарвіана влітку, коли температура може бути екстремальною, а лісові пожежі можуть становити небезпеку.

Маршрут семи висячих долин

5,7 км в одну сторону, 2-3 години, важкість помірна
сайт маршруту: Percurso dos Sete Vales Suspensos

Центральне узбережжя Алгарве є відправною точкою для однієї з найкрасивіших морських прогулянок на Піренейському півострові. Різнокольорові скельні утворення, запах солоного повітря та шум хвиль, що розбиваються, створюють захоплюючу прогулянку вздовж прибережних скель. 

Ця прогулянка найбільше вражає, якщо її почати рано вранці чи після обіду. Але, по правді кажучи, немає поганого часу, щоб нею піти. Навіть якщо ви їдете у спеку, ви можете охолодитися у океанській воді на пляжах уздовж шляху. Або зачекати години спеки на чудовому Прайя-да-Марінья в кінці стежки.

Не пропустіть можливість зробити яскраві фотографії біля маяку Альфанзіна або висічені вітром арки, що вдаються в океан на пляжі Прайя-да-Мескіта. Прогулянка також проходить біля печери Бенагіль, але якщо ви хочете побачити її зсередини, треба спустітися до Прайя-де-Бенагіл, де можна замовити прогулянку на човні.

Маршрут Piódão do Foz d’Égua

6,8 км, 2 години, важкість помірна
сайт маршруту: Piódão do Foz d’Égua

Подорож до крихітного села Піодао (Piódão) проходить в глибині гір Серра-ду-Асор – віддаленого хребта з крутими схилами, глибоко врізаними долинами, річками та незайманими лісами. Саме це село надзвичайно атмосферне – воно розташоване серед крутих терасових схилів, забудоване сірими сланцевими будинками, що тримаються на зелених пагорбах. 

Але село дуже відоме, тому тут може бути багато туристів. Щоб втекти від натовпу та насолодитися спокоєм цього чудового регіону, пройдіть короткою вказівною стежкою до сусіднього села Фоз-д’Егуа (Fox d’Égua), де розташовані чудові старі кам’яні мости, будинки зі сланцю та пішохідний міст через ущелину річки. Ви можете повернутись по іншій стежці з краєвидом на зелений ландшафт.

Маршрут Passadiços do Paiva 

8,7 км в одну сторону, 3 години, важкість середня
сайт маршруту: www.passadicosdopaiva.pt

У регіоні Авейру на півночі Португалії прихована одна з найкращих прогулянкових стежок країни. Passadiços do Paiva – мережа дерев’яних сходів і доріжок, які тримаються на схилах пагорбів. З них відкривається вид на річку Пайва (Paiva). Насолоджуйтеся гарними краєвидами на скелясту долину, маючи можливість охолодитися – вздовж маршруту є три річковими пляжі по дорозі. Наприкінці (або на початку) подорожі ви можете за бажанням відвідати Понте 516 Ароука, найдовший у світі пішохідний підвісний міст. 

Для цієї прогулянки необхідна підготовка. Прогулянка відбувається територією геопарку Ароука, тому необхідно купити квиток (за дуже помірну ціну). Найпростіше та найдешевше забронювати це онлайн. Також знадобиться власний або орендований автомобіль, щоб дістатися до початку стежки – сюди не ходять автобуси. Ви можете почати або з Арейньо (Areinho), або з Еспіунки (Espiunka). А наприкінці взяти таксі назад до початкової точки. Якщо ви плануєте йти лише одним шляхом, краще почати з Арейньо, щоб маршрут був менш напруженим. Якщо ви плануєте здійснити похід туди й назад, то вам слід розпочати з Еспіунки та спершу подалати складніші ділянки маршруту.

Маршрут римською дорогою Via Geira

4,3 км, 1-2 години, важкість легка

Одним із незабутніх місць для піших прогулянок Національного парку Пенеда-Герес (Peneda-Gerês) є Віа Гейра (Via Geira). Це стародавня римська дорога, яка колись простягалася майже на 320 км між Брагою та Асторгою (Іспанія). А тепер вона має статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Найкрасивіша ділянка починається біля Портела-де-Хомем (Portela del Hombre), де все ще стоїть римський стовп XXXIV.

Від верстового стовпа ви можете піти на південний захід, спускаючись вздовж річки Ріо-Хомем через красивий ліс Мата-де-Альбергарія. Весь цей відрізок усіяний римськими вказівниками, на деяких з яких написано ім’я імператора, під час правління якого вони були встановлені.

Маршрут Рока-да-Пенья

6,6 км туди й назад, 2-3 години, важкість помірна
сайт маршруту:  Рока-да-Пенья

Найкоротша прогулянка СеррадуКалдейрайо (Serra do Caldeirão) – це підйом на цей вапняковий схил по добре позначеній трасі. У цьому районі росте 450 різних видів рослин, у тому числі місцеві нарциси та бджолині орхідеї. Серед птахів ви можете побачити орла-змієноса, іберійського зеленого дятла та єгипетського грифа. Не пропустіть необов’язковий об’їзд до Талефе, найвищої точки Рока -да-Пенья на висоті 479 метрів (1571 фут), з якої відкривається захоплюючий вид на внутрішні райони Алгарве.

У музеях Саліра, Альте та Керенси є базова карта-довідник – її можна спитати перед стартом маршруту. Візьміть з собою воду та закуски (єдині зупинки для підкріплення на маршруті — невеликі магазини-кафе на базі та в селі Пенья) і зверніть увагу на попередження про сезонні лісові пожежі. Рока-да-Пенья також користується популярністю серед скелелазів.

Рота Вісентіна 

Від 226 до 263 км, 12 днів, важкість – вище середньої  
сайт маршруту: rotavicentina.com

Rota Vicentina

Рота Вісентіна складається з двох пішохідних маршрутів: прибережного, та іншого – всередині країни. Маршрут тягнеться вздовж південно-західного узбережжя до мису Кабо-де-Сан-Вінсенті. Прибережна прогулянка (більш відома як Рибальська стежка) використовує стежки, які залишили серфери, пляжники та рибалки. Вона проходить через найдраматичніші прибережні пейзажі Португалії. Внутрішній маршрут (Історичний шлях) однаково привабливий і проходить через села, коркові ліси та річкові долини. А потім обидві маршрути поєднаються і закінчуються біля маяка на мисі Сан-Вінсентіна південному узбережжі, де обидва маршрути поєднуються. 

Обидві стежки складаються з ділянок, і між селами, де можна зупинитися на ночівлю, рідко буває більше 25 км. Тому не потрібно брати з собою туристичне спорядження. Рибальська стежка має 13 ділянок загальною довжиною 227 км, і прогулянка трохи складніша з проходами піщаними дюнами. Часом він проходить уздовж скель, здебільшого одноколійний, і переходи тут дозволені лише пішоходам. Довший Історичний шлях складається з 13 ділянок загальною довжиною 263 км. Стежки ширші, і ходити тут загалом легше, можна навіть проїхати на гірському велосипеді.

Якщо вам цікавий мій досвід – раджу прочитати Щоденник Рота Вісентіна – Стежкою Рибалок

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена картаАвтоцивілка та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *