5 наймальовничих доріг в Марокко, які обов’язково треба додати в свій маршрут

Коли ви плануєте подорож Марокко на автомобілі, велику її частину займають переїзди з одного місця до іншого. Добре, коли дорога й оточуючі ландшафти – це теж захоплююча пригода. Саме таких мальовничих і цікавих дорог в Марокко дуже багато. Тому пропоную свій ТОП-5 найкрасивіших маршрутів, де ви будете милуватися не тільки містами, архитектурою та ландшафтами, а й самою дорогою, яка захоплює подих.

Маршрут по Марокко

Ми склали для себе ідеальний маршрут на 10 днів:

Агадір (аеропорт прильоту) – Сіді-Ифни (Легзіра) – Ес-Сувейра – Марракеш – Уарзазат (Ант-Бен-Хадду) – Мерзуга (пустеля) – Фес (фабрики фарбування шкіри) – Шефшауен (синє місто) –Танжер (аеропорт відльоту).

Про наш маршрут я вже писала окремо – про це можна прочитати тут.
Тут хочу знов викласти карту маршруту, щоб далі було простіше розуміти, про які саме ділянки йдеться розмова.

1. Дорога в Ущелині Дадес

Траса N10 – від Скури до ущелини Дадес; 117 км, близько 2 годин без зупинок

Поїздка через ущелину Дадес (Dadès Gorge) є однією з найзахоплюючих частин маршруту по Марокко. Тут скелі неймовірно-червоного кольору, вздовж яких побудовані берберські села і височіють залишки фортець – касби.

Щоб дістатися ущелини Дадес, їдьте на схід від міста-оазису Скура (Skoura), яке обсаджене пальмами. Потім обов’язково зупиніться, щоб побачити стародавню касбу в селі Айт-Юл. Ця фортеця кольору охри добре збереглася та височіє над дорогою на тлі фігових і мигдальних дерев.

Від Boumalne Dadès слідкуйте за поворотами ущелини. Невдовзі ви побачите Мавпячі пальці, що піднімаються з висохлого русла річки. Потойбічна скеля з пісковика, виліплена часом і природними стихіями, має чудернацькі форми та викликає різні образи тварин.

На півночі ущелина звужується, а дорога піднімається вгору серією крутих небезпечних вигинів та вузьких ділянок. Зробіть перерву на м’ятний чай на терасі готелюресторану Timzzillite, щоб помилуватися краєвидом серпантину дороги, перш ніж повернутися і поїхати вниз.

Поради щодо планування:

Купуйте сувеніри та вироби з троянд (косметику та олію), що вирощують в цієї долині, коли будете проїжджати через Калаат М’Гуна. Саме тут щороку в травні проходить фестиваль ароматних троянд.

Якщо ви дісталися ущелини вже у другій половині дня, тут є багатий вибір готелів, де можна провести ніч в комфорті. Насолоджуйтесь відпочинком у гарних номерах, поплавайте в басейні та скуштуйте традиційний тажін у одному з ресторанів.

Готелі в Ущелині Додес:

2. Легзіра – Ес-Сувейра – вдовж океану та арганових лісів

Траса N1 – від Легзіра до Ес-Сувейра; 330 км, приблизно 5,5 годин без зупинок

Цей маршрут обирають не всі туристи, бо не всі планують їхати на південь країни в Легзіру. А даремно! Бо Легзіра та її приголомшливі арки варті того, щоб їх побачити в своєму житті. До речі, одна з арок вже не існує – її знищили вітер та океан. Друга ще стоїть, але і вона неминуче зникне завдяки роботі матінки-природи.

Сам маршрут пролягає частково біля океану, через величезні зарості кактусів та вздовж дюни, що утворилися біля Агадіру. Та через величезні плантації арганових дерев, з яких роблять арганову олію – косметологи нею користуються та виготовлюють х неї чародійні креми.

Поради щодо планування:

Плануйте зупинку в Агадірі, який посередині маршруту. Тут можна поїсти в ресторані, погуляти величезними пляжами, де можна навіть викупатися в океані – пляжі Агадіру абсолютно туристичні мають всю необхідну інфраструктуру.

На маршруті серед арганових гаїв ви зможете побачити, як дикі кози залізають на дерева, щоб поїсти плоди цих дерев. І це не атракціон, за який беруть гроші на трасі від Ес-Сувейри в Маракеш. Тут вони так пасуться самі по собі навіть без пастухів.

В решті решт ви опинитеся у дуже атмосферному місті Ес-Сувейра, що стоїть на березі океану. Тут варто провести два дні мінімум, щоб насолодитися смаками та видами цієї родзинки Марокко.

Раджу почитати: 8 речей, які треба зробити в Ес-Сувейрі

Готелі в Ес-Сувейра:

Dar Dayana≫
Résidence Louzani≫
Abdessamad Appartement≫

3. Tizi N’Test Pass – дорога та перевал у Високому Атласі

Траса R403 Марракеш – Тарудант; 230 км, приблизно 5 годин без зупинок (перевал має довжину 49 км миль і займає приблизно 1,5 години)

Tizi n’Test — одна з найкрасивіших і найнебезпечніших трас у Марокко. Вона є вражаючим результатом французької інженерії, цей перевал у горах Високий Атлас досягає висоти 2100 м. Це маршрут не для слабкодухих – місцями ширина дороги лише для однієї машини, є багато крутих перепадів, і місцеві водії часто обганяють на сліпих поворотах на високій швидкості. Але на мить відведіть погляд від дороги, а краще зупиниться в придорожньому кафе – і від краєвидів в вас точно перехопить подих.

Зробіть свою першу зупинку на мальовничій долині Уірган (Ouirgane Valley), де ви можете провести кілька днів піших або кінних прогулянок або просто відпочити в Оуіргане Еколодж. Потім слідуйте звивистою дорогою до архітектурного дива мечеті Тін Мал 12-го століття , за 18 км від Моулдіхта та початку перевалу.

Дорога петляє вниз до Таруданта, обрамленого вершинами Анти-Атласу та Високого Атласу, який називають «міні-Марракеш» за його величні вали медового кольору. Незважаючи на те, що тут немає пам’яток, які варто відвідати, його неспішний темп і відсутність туристів роблять це місцем, де легко затриматися заради видів червоних скель.

Порада щодо планування:

Високогірні перевали можуть бути закриті через сніг з листопада по березень, тому перевірте, перш ніж вирушати. Або запитайте на місці, або перевірте прогноз погоди для Tizi n’Test Pass.

Бронюючи орендний автомобіль, не варто економити на об’ємі двигуна – краще взяти більш потужну машину, тому що на висоті 2100 метрів слабкий двигун може не тягнути на перевалі через низький рівень кисню в повітрі.

Готелі в Айт-Бен-Хадду:

Мерзуга – Фес – з пустелі через гори та оази

Траса N13 – від Мерзуги до Феса; 485 км; близько 8 годин без зупинок

Дуже довга та трохи важка дорога, що веде з пустелі Сахара в селищі Мерзуга до майже різнокольорового міста Фес. Але вона варта того, щоб нею подорожувати – дуже мальовнича і красива.

Починається маршрут з пустелі – дорога трохи присипана піском, який прилетів з сусідніх барханів, що височіють на 120 метрів. Вздовж дороги стоять вказівники – “Обережно, верблюди!”. Таки не побачиш на кожному кроці. А дали десь біля ста км вздовж кам’яної пустелі де ні де можна побачити касби – глиняні островки життя, всередині яких зеленіють сади та живуть люди.

Далі дорога веде до ущелини Зіз (Ziz), вздовж якого тече річка. Перед тим, як заїхати в каньйон потрапляєш до величезної пальмової оази, що тягнеться на десяток кілометрів всередині ущелини. Раджу зупинитися, зайти наверх, щоб побачити цю неймовірну красу.

Далі починається гірська місцевість з квітучими полонинами, сосновими лісами біля майже європейського міста Іфран, яке нагадує чимось Швейцарію. В лісах біля Іфрана живуть мавпи, які просять їжу біля дороги у водіїв автівок.

Поради щодо поланування:

Заповніть бак бензином, бо по дорозі не дуже багато заправок.
Також купіть в дорогу їжу – ресторанів та кафе на цьому маршруті теж небагато. Також вам треба подолати велику відстань і часу на пошуки кафе може просто не вистачити.

Готелі в Фесі:

Фес – Шефшауен

Траса N13 – від Феса до Шефшауена; 200 км; близько 4 годин без зупинок

Та сама трасса далі веде на північ через гори Риф, де в середини гірського масиву заховалося блакитне місто – Шефшуаен. Щоб дістатися цього міста треба проїхати мальовничими перевалами, водосховищами, вздовж яких пасуться вівці.

По дорозі зробить невеликий гачок, щоб побачити стародавнє римське місто Волюбіліс – його руїни й досі стоять серед гірських долин. Римськы колони та арки тепер опанували лелекі – вони роблять тут гнізда та висиджують своїх пташенят.

А далі на вас чекає затишний Шефшауен, колись ізольований форпост, відомий своєю блакитною медіною. Зупиниться тут на декілька днів, щоб зробити фото, побачити, як сонце сідає за Рифськи гори, а місто стає жовто-блакітним, від вечерних ліхтарів. Це дуже гарно видно з оглядового майданчику над містом, де кожен вечір збираються туристи та місцеві, щоб проводжати захід сонця.

Поради щодо подорожі:

Дорога дуже проста в порівнянні з попередніми ділянками. Треба просто їхати та насолоджуватися кольорами гір, синіх озер та жовтих ланів, що оточують трасу до Шефшауена.

Заплануйте прогулятися стежками національного парку Талассемтане. Ми пройшлися маршрутом вздовж річки, щоб побачити Міст Богів (Gods bridge).

Готелі в Шефшауені:

Що потрібно для подорожі в Марокко

  • По-перше, вам знадобиться автомобіль – без нього побачити Марокко буде досить складно. За десять днів можна побачити найкращі міста та найцікавіші памятки. Орендуйте машину одразу після прильоту і подорожуйте гарними дорогами цієї країни. Авто рекомендую шукати на Rentalcars.com – тут можна підібрати бюджетні та більш комфортні варіанти авто.
  • По-друге, для візиту Марокко українцям потрібна віза. Як її отримати – читайте тут. Спойлер – зараз можна отримати візу онлайн.
  • Майже всі дороги в Марокко безплатні і гарної якості (за виключенням тих, що ремонтують). Є тільки декілька платних автострад є в країні та вони не дуже дорогі. Система оплати така сама, як в Італії. Тобто, перед заїздом на платну трасу, ви берете квиточок перед шлагбаумом, а на виїзді – оплачуєте кілометри, що подолали.
  • Бензин в Марокко можна оплатити готівкою та карткою – ми платили банківською картою, але її приймають не на всіх заправках. Питайте, якщо не бачите означку Мастеркард або Віза.
  • Не заощаджуйте на медичній страховці – її зручно придбати онлайн на порталі HotlineFinance. За невелику суму можна придбати страховку з покриттям 30000 Євро.
  • Бронюйте житло заздалегідь – Booking.com дозволяє знайти варіанти зі знижкою, а також забронювати житло з можливістю безкоштовної відміни.
  • Для того, щоб потрапити в Марокко знадобиться небагато грошей. Сюди з Європи літають Ryanair та WizzAir. Раджу шукати авіаквитки на Skyscanner. Ми прилетіли з Польщі в Агадір, там орендували авто, а обратно летіли з Танжеру в Мілан, залишивши авто на стоянці прокатної контори.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *