Мерзуга, Марокко – як спланувати пригоди в пустелі Сахара

Мерзуга – маленьке містечко в пустелі в Марокко, яке є справжньою родзинкою подорожіпо цій яскраво-кольоровій країні. Я мріяла побувати у справжній пустелі з величезними барханами, побачити як верблюди долають кілометри піску, як сонце підіймається над піщаними хвилями.

Саме це ми побачили, коли приїхали до Мерзуги, що розташована біля так званого “філіалу” Сахари в Марокко. Саме тут можна не тільки погуляти барханами, а й здійснити тур по пустелі на джипах, або на верблюдах. Також тут можливо заночувати в пустелі в справжньому таборі бедуінів. 

У цьому путівнику ви знайдете всю інформацію про Мерзугу та пустелю в Марокко, зібрану з власного досвіду.

Загальна інформація про Мерзугу

Мерзуга — це крихітне містечко на південному сході Марокко за 40 км від кордону з Алжиром. Село розташоване прямо на краю пустелі, досить просторе і повністю складається з типових для країни глиняних будівель та готелів. Більшість будинків були побудовані з 1980 року, щоб задовольнити туристичний попит на готелі, ресторани та магазини.

Пустеля біля Мерзуги – це так званий Ерг Шеббі, територія, що вкрита піщаними дюнами, фактично це кусочок пустелі Сахара у Марокко. Дюни в Ерг Шеббі величезні – досягають висоти майже 200 метрів. В Марокко є ще один Ерг – Шігага, розташований біля міста Загора. Там дюни значно нижчі — до 60 метрів у висоту.

Відвідування пустелі біля Мерзуги — одна з найкращих речей, у подорожі в Марокко, яка лишає яскраві спогади. Тут можна побачити захоплюючий ландшафт, сформований виключно вітром та піском – дюни постійно рухаються, створюючи неймовірні хвилі піску. Завдяки своєму ідеальному розташуванню на краю піщаних дюн, Мерзуга є дуже класною відправною точкою для прогулянок на верблюдах, турів на джипах або для інших захоплюючих екскурсій у пустелю.

Як дістатися Мерзуги з Марракеша

Дістатися Мерзуги можна трьома способами – орендувати автомобіль, купити квитки на автобуси або купити готовий тур з Марракеша. Розберемо всі три варианти.

Оренда автомобіля

Ми орендували автомобіль на Rentalcars.com – найкращі умови були у міжнародного прокатчика Herz. Автомобіль ми брали в аеропорту Агадіра (сюди ми прилетіли з Варшави прямим рейсом Wizz Air), а повертали наприкінці маршруту в аеропорту Танжера (звідси ми поверталися літаком Ryanair додому через Мілан-Бергамо).

Раджу прочитати про наш ідеальний маршрут мандрівки по Марокко

Від Марракеша до Мерзуги треба подолати близько 560 кілометрів доріг, що становить приблизно 9-10 годин чистого часу в дорозі. Частина маршруту веде через гори Високий Атлас з крутими серпантинами. Дороги в Марокко добре розвинені, а також на цьому маршруті достатньо заправок (окрім гірських перевалів у Високому Атласі). 

Ми їхали в Мерзугу із зупинкою в Айт-Бен-Хадду та ночівлею в оази біля Уарзаззата. Фактично ми розбили півтисячі кілометрів навпіл, щоб не втомитися, до того ж – побачити цікаві місця по дорозі. Крім того, на шляху до пустелі є такі місця, заради яких треба робити гачок – наприклад, це ущелина Дадес, яку не можна пропустити. Чим далі на південь ви йдете, тим більш безплідним і сухим стає ландшафт, і ви розумієте, що стаєте набагато ближче до марокканської пустелі.

Автобусом з Марракеша в Мерзугу

В Марокко є дві великі автобусні компанії, що здійснюють міжміські перевезення. Це компанії – SupraTours та CTM. Квитки можна купити з української банківської картки онлайн. Але електронні квітки треба міняти в касі на паперові. Так було у 2019 році.

Для того, щоб дістатися Мерзуги з Марракеша треба спочатку дістатися Уарзаззата, а далі купити квіток до міста Рассані. Далі на таксі до Мерзуги.

Екскурсії з Марракеша до Мерзуги

Якщо ви не вмієте або не хочете керувати орендним авто, а також не маєте часу для подорожі автобусами, є альтернативний варіант дістатися Мерзуги. Це організовані екскурсії з Марракеша на мікроавтобусах. Невеликі групи збирають не тільки в Марракеші, а й в Фесі – місті в 500 км від Мерзуги.

Більшість цих турів включає харчування, а також є додаткові зупинки для огляду визначних пам’яток. Наприклад, у фортеці Айт-Бен Хадду та ущелині Дадес. Ви можете легко забронювати ці тури онлайн заздалегідь. 

Мерзуга – чим зайнятися

Що саме робити в цьому маленькому селі біля кордону Марокко та Алжиру? У цієї подорожі до Мерзуги ми запланували як піші прогулянки на заході сонця, так і зустріч сонця на верблюдах. Крім того тут можна заночувати у пустелі – це теж незабутній досвід, вартий проїхати 500 км від Марракеша або з Феса.

Прибуття до Мерзуги – де краще купляти тур по пустелі

Коли ми прибули до Мерзуги, нас тепло зустрів власник невеликого традиційоного глиняного готельчику – Мустафа. Гроші за житло він брав суто символичні, але заробляв на послугах – організація турів у пустелю. Так роблять всі власникі готелів, або пустельних кемпів Мерзуги.

Але ще на підїзді до села ви обовязково побачите чоловиків у традиційному одязі, які будут намагатися зупинити ваше авто, щоб продати вам тур у пустелю. Краще домовлятися з власником житла, яке ви забронюєте заздалегідь на Booking-Merzuga. Вони будут старатися зробити все якнайкраще – тому що знають, що ви залишите свій відгук на Booking, після якого до них приїдуть інші гості.

Мустафа пригостив нас м’ятним чаєм – дуже приємно після довгої дороги за кермом. Але одразу ми поїхали дивитися на пустелю – день закінчувався і дуже хотилося побачити як сонце сідає за дюни. Захід сонця на дюнах – це красиво, бо пісок стає ніжно рожевого кольору. Але запам’ятайте, зо в пустелі, що розташована в Мезузі – світанки набагато красивіші. Тому що сонце підіймається з боку пустелі, а сідає на протилежно боці, де вже немає піску. Але вечір у барханах все одно був чудовий.

Ми зупинилися перед величезною дюною приблизно 200 метрів у висоту, і навіть встигли піднятися на дюну до заходу сонця. Неймовірно красиво!

Вечеря теж була смачною, особливо тажин – дуже сподобався, бо Мустафа дуже постарався для нас.

Похід по пустелі та тур на верблюдах у Мерзугу

Вранці ми встали до світанку, щоб побачити його посеред барханів, а потім ще мати можливість прокатитися на верблюдах. Доїхавши на машині до перших дюн у Ерг Шеббі, ми побачили, як бархани стають все вище і вище, коли на них намагаєшся зайти пішки. Це досить важко, але цілком можливо людям, що не мають проблем з рухом.

Хоча підйом був нелегким, але з вершини дюн ми побачили захоплюючий панорамний вид на 360 градусів на красиву пустелю Ерг-Шеббі. Я вперше відчула себе на краю пустелі, де ось-ось почнеться феєрія світанку – сонце потроху виходило із-за хвилястого пустельного небокраю.

Ми трохи посиділи біля дюни, щоб побачити неймовірно красивий схід сонця, сидячи у Сахарі, здавалося, ніби ми були там зовсім одні. Навколо нас було так тихо, чарівні моменти, які зробили нашу подорож до Марокко незабутньою.

Але є альтернативний варіант – піднятися на дюни на верблюдах. Катання на верблюді – унікальний спосіб побачити пустелю очами кочівників. Проїхатися пустелею так само, як це роблять бедуїни. Прогулянка барханами на верблюдах триває 1-1,5 години. В принципі достатньо щоб відчути нові почуття і не засумувати або заснути на спині верблюда )))

Ціна залежить від ваших домовленостей з організатором – у середньому коштує від 25 $ з людини. Можна приєднатися до групи (так дешевше), а можна попросити окрему поїздку – трошки дорожче, але не набагато.

Порада: На прогулянку пустелею на верблюдах, одягайте зручний одяг, без шортів і тісної білизни. Візьміть із собою сонцезахисний крем, а також спортивне взуття для підйому на дюни. Не забувайте також про теплий одяг: ви перебуваєте в пустелі, і температура вдень і вночі сильно змінюється. Навіть якщо вдень тепло або жарко, вночі температура в Мерзузі може швидко впасти до нуля градусів. Навіть у Сахарі іноді видає сніг.

Сафарі на джипах

Також можна замовити сафарі на джипах, що ганяють по пустельних дюнах. Це зовсім інший експірієнс, ніж прогулянка на верблюдах. Якщо ви їздили в Дубай, мабуть вже знаєте – як це, коли сидиш у джипі, а він на швидкості під кутом 60 градусів підлітає на дюну. Серце падає у п’ятки – відчуття, що ось ось перевернеться машина.

Та сама історія і в Марокко, але є невеличка різниця. В джип-тур по пустелі в Мерзуга входить поїздка до берберського табору, де можна побачити як живуть пустельні мешканці, послухати їхню музику, купити сувеніри. Деякі організатори додатково привозять туристів до  чорної вулканічної пустелі, де наш гіди розповідають і показують як можна знайти у чорних каміннях скам’янілості та красиві мінерали. Якщо пощастить – буде сувенір на память, що знайшов власними очами. Також на зворотному боці джипи зупиняються біля озера, де взимку можна побачити рожевих фламінго. Ми були в травні – тому птахів там не було.

Готелі та пустельні табори Мерзуги – де можна зупинитися на ночівлю у пустелі

Мерзуга розташована на краю Ерг-Шеббі – фактично прилягає до перших дюн марокканської пустелі. Тут великий вибір житла – від звичайних гестхаусів з глини до готелів у вигляді касби – дома з власним садом та басейном. Також можна поселитися прямо всередині пустелі у пустельному берберському таборі.

Окрім готелів Мерзуга пропонує величезний вибір пустельних таборів. Майже всі вони мають високу оцінку на Booking. Треба уважно читати відгуки – для когось важлива ціна та уважні власники, для інших туристів – красиві шатри та можливість зробити яскраві фото для Інстаграм. Пропозиції щодо розваг у пустелі – маршрути турів по пустелі, катання на верблюдах, вечеря, ночівля в пустелі, в принципі однакові. Відрізняється лише обладнання пустельних таборів.

Ціни на житло різні – від 10 $ у гестхаусі до 100 $ в лакшері готелі чи таборі. Обирайте, зважаючи на власні бажання та бюджет.

Готелі та гестхауси в Мерзузі:

  • Riad Madu ≫ – ріад з великою власною територією, пальмовим садом та басейном, з якого відкривається гарний вид на пустелі та дюни.
  • Desert Villa Boutique Hotel Merzouga ≫ – готель у вигляді традиційної фортеці-касби з великими стильними номерами та власним невеликим басейном. З даху готелю гарно вночі спостерігати за зірками.
  • Hassilabiad Appart Hotel ≫ – Відмінний чистий готель з гарним інтер’єром та великими номерами. Є внутрішній дворик та басейн. Гарний ресторан та смачний сніданок і дуже гарний вид на дюни.

Пустельні табори в Мерзузі

  • Дешево та добре: Nomad Bivouac – це невеликий, але гарний та дешевий пустельний табір у Мерзузі. Чудова можливість пізнати пустелю бюджетно.
  • Великий пустельний табірMerzouga Sahara Luxury Camp — один із найкращих пустельних таборів у Мерзузі. Дуже комфортний табір посеред пустелі з красивими шатрами, в яких є всі зручності. Ви можете провести ніч тут як у наметі, так і просто неба.
  • Чиста розкіш: Sahara Luxury Tented Camp для незабутнього відпочинку у пустелі Сахара.

Що потрібно для подорожі в Марокко

  • Для візиту Марокко українцям потрібна віза. Як її отримати – читайте тут. Спойлер – зараз можна отримати візу онлайн.
  • Також вам знадобиться автомобіль – без нього побачити Марокко буде досить складно. За десять днів можна побачити найкращі міста та найцікавіші памятки. Орендуйте машину одразу після прильоту і подорожуйте гарними дорогами цієї країни. Авто рекомендую шукати на Rentalcars.com – тут можна підібрати бюджетні та більш комфортні варіанти авто.
  • Не заощаджуйте на медичній страховці – тим більш вона потрібна для отримання візи в Марокко. Страховку зручно придбати онлайн на порталі HotlineFinance. За невелику суму можна придбати страховку з покриттям 30000 Євро.
  • Бронюйте житло заздалегідь – Booking.com дозволяє знайти варіанти зі знижкою.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *