5 найкрасивіших каньйонів України

Хочете побачити скелі та прірву під ногами з високого уступу? Або сісти у човен, та пропливти під великими каміннями, що нависають над головою? Такі відчуття можливі у каньйонах, і в Україні вони теж існують, але заради них не треба їхати кудись за кордон.

Звісно українські каньйони не такі величезні, як Гранд Каньйон в США, але дуже мальовничі й доступні. Ось 5 каньйонів, до яких можна спланувати подорож на вихідні.

Каньйон у селі Буки, Черкащина

Як на мене, це один з красивіших каньйонів України, що розташувався у селі Буки Черкаської області. Річка Гірський Тікіч прорізала шлях у гранітній породі, створивши неповторний краєвид серед степу центральної України. Перед тим, як потрапити в русло каньйону, річка зривається з невеликого порогу, утворюючи галасливий водоспад – Вир. Недалеко від водоспаду височіють руїни старої гідроелектростанції, збудованої тут ще 1929 року.

Чим зайнятися на каньйоні у Буках:

  • Влітку можна приїхати на вихідні, поставити намет і купатися в річці. Або в водоспаді – класне відчуття, мов душ Шарко.
  • Одним із найбільш яскравих вражень від зустрічі з каньйоном може стати сплав на човні. Повільне веслування вздовж химерних скель, що нависли над водою та віддзеркалюють на її поверхні – мені це дуже сподобалося.
  • На Букському каньйоні є підвіси – якщо ви впевнений скелелаз, тут можна позайматися скелелазінням.

Як дістатися: трасою Е-95 до м. Жашків, після ще близько 30 кілометрів до села Буки, повз села Вороне та Червоний Кут.

Коростишівський каньйон, Житомирщина

Гранітні скелі, мальовничі штучні озера, утворені на місці затоплених гранітних кар’єрів, знаходяться на в’їзді до Коростишів з боку Києва. Коростишівські кар’єри ще називають каньйонами – настільки гармонійно вони зливаються з природою лісів та річок Полісся.

Існує три гранітні каньйони в Коростишеві: два досить популярні, а третій добре захований від очей туристів. Його називають «Високий Камінь» і добиратися до нього трохи далі, ніж до двох інших .Скелясті береги каньйонів досягають у висоту до 10 метрів і вкриті сосновим лісом. В озері найчистіша бірюзова вода – у неї навіть занурюються з аквалангами, а навколишніми скелями провішені зачепи для скелелазіння.

Чим зайнятися на Коростишівському каньйоні:

  • Влаштувати пікнік на скелях – гарний вид на воду, особливо у добру погоду, свіже повітря й смачна їжа буде гарним поєднанням (краще без алкоголю, щоб не дай боже не звалитися зі скелі).
  • Приїхати на каньйон разом зі скелелазами – навчитися лазити по гранітним стінкам, потренуватися тощо
  • Влітку можна поплавати у чистій воді в озері, що утворилося на дні каньйону.
  • Зробити класну фотосесію серед сосен на тлі чудових скель.

Як дістатися: 100 км трасою Київ—Житомир до в’їзду в Коростишів. Кар’єр “Високий камінь” – 50˚22’6″N, 29˚11’37″E, Коростишівський кар’єр – 50˚18’54″N, 29˚5’37″E

Дністровський каньйон та Заліщики, Тернопілля

Дністровський каньйон протягнувся на 250 км по Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Це зараз найнебезпечніші місця в Україні, де можна провести вихідні, побути з сім’єю та дітьми та трохи перепочити.

Але в мене є улюблене місце, де можна побачити фантастично красиву петлю каньйону а ще й гарно відпочити під час його відвідування. Це місце – Заліщики, саме тут Дністер робить майже повний оберт трохи не дотягуючи до 360 градусів. Завдяки цьому містечко Заліщики опинилося на півострові, який окружає ріка і високі стіни каньйону.

Щоб побачити цю красоту треба дістатися оглядового майданчику з видом на меандр Дністровського каньйону. Він знаходиться на протилежному березі Дністра в селі Хрещатик 48°37’52.6″N 25°44’26.5″E. Звідси можна побачити класичний вид на Заліщики, мост в лівої частині та Монастир Хрещатик з правого боку.

Чим зайнятися на Дністровському каньйоні біля Заліщиків:

  • Побачити Заліщицький або Панський парк, заснований ще у 19 столітті та один з найдавніших парків Тернопільської області. Парк розташований біля палацу баронів Бруницьких, який є приватно власністю Фірташа і досі, нажаль, не відремонтований.
  • Подивитися на Дністровський каньйон з Верхнього парку. Тут є оглядові майданчики з гарним видом на Дністер. Парк був оновлений декілька років тому – дуже приємне місце для прогулянок.
  • Пляжі Заліщиків – Сонячний пляж та Тінистий пляж, де можна влітку відпочити на Дністрі. Містечко лежить у глибокому мальовничому каньйоні Дністра. Ця місцевість, як і Бакота на Хмельниччини має середземноморський клімат, тому влітку тут класно відпочивати на Дністрі.
  • Сплав по Дністру на каяках або байдарках – активний спосіб відпочити у Заліщиках.

Як дістатися: потягом 057О – Київ-Ворохта, що йде щоденно в напрямку Ворохти. На автомобілі по трасі Е40 до Житомира, далі по трасі Р31 та Е50 на Хмельницький, далі по Н03 та М19 до Заліщиків.

Актовський каньйон, Миколаївщина

Актовський (та його сусід – Арбузинський) каньйон знаходиться недалеко від сіл Трикрати та Актово. Ці каньйони входять до складу Національного природного парку “Бузький Гард“. Великий Актівський каньйон, розташований на річці Мертвовод, і в кілька разів перевершує розміри малого Арбузинського.

Скальна порода в каньйонах утворилася понад 4 млрд. років тому. Кажуть, що у Відні встановлено каміння, яке символізує всі континенти, і камінь від Європи був привезений саме з цього місця.

Обидві каньйони можна об’єднати в одну подорож, але я раджу зупинитися на ночівлю саме біля Актовського – він мені більш сподобався, є можливість вліьку поплавати в річці, багато місць для наметів.

Чим зайнятися на Актовському каньйоні:

  • Я була тут влітку – ми ночували в наметі, купалися в річці, ловили рибу, милувалися скелями, сидячи на краю урвища, дивлячись, як захід сонця висвітлює кам’яні статуї.
  • Восени схили каньйонів покриваються різнобарвними фарбами – це найкращий час, щоб зробити тут гарну фотосесію.

Як дістатися: З Києва 400 км трасою Е95 до Демидівки, потім поворот на Е584 у бік Южноукраїнська, далі Р06 до Актово. 47°42’51.5″N 31°27’55.9″E

Смотрицький каньйон, Хмельниччина

Всім відоме місто Кам’янець-Подільський, і всі мабуть бачили, що старе місто Кам’янця та його старовинна Фортеця стоять на березі річки Смотрич. Ось ця річка, яка зараз більш схожа на струмочок, за мільйони років прорізала один з найкрасивіших каньйонів України – Смотрицький каньйон.

Каньйон над річкою Смотрич – природне диво, стіни якого досягають висоти 50 метрів. Історики на геологи стверджують, що каньйон утворився приблизно 20 мільйонів років тому. Раніше річка була судноплавною і рівень води в ній був набагато вищим. Підтвердженням того, знайдений у старому місті стовп із кільцем для човнів та мітками, що показують рівень води.

Тепер замість судноплавної річки тече вузький струмок, довкола якого розкинулися будинки, сади та городи. Обов’язково спуститься старовинними сходами Фаренгольца, які ведуть від Кафедрального собору Петра і Павла до нижньої Польської брами.

Якщо спуститися до каньйону з боку фортеці, можна опинитися у районі Корвасари, де біля гори Татарвиця в давнину був караван-сарай східних купців. Там сберегался дерев’яна церква Різдва – один з оригінальних подільських дерев’яних храмів з дзвіницею.

Чим зайнятися біля Смотрицького каньйону:

  • Провести день у Середньовічній фортеці, яка колись була захисним форпостом від загарбників. Сьогодні це туристична прикраса міста, де можна не тільки подивитися на мури, вежи та підвали, а й постріляти з лука, спробувати м’ясо на грилі, побувати на різних майстер-класах.
  • Знайти всі мурали Кам’янця-Подільського. Завдяки арт-фесту «Республіка» – найбільшому в Україні фестивалю вуличного мистецтва, який щорічно проходив у Кам’янці, зародився новий напрямок туризму – екскурсії по муралах. Графіті та фрески, розкидані по всьому місту – це не лише пофарбовані зі змістом стіни, а й захоплюючий квест для туристів. Безкоштовно завантажити карту http://respublicafest.com
  • Випити каву з десертом у кафе-музеї «Кава від поліцмейстера». Тут зібрано колекцію старовинних речей, які були прикрашені зали кафе: кухонне начиння, праски, годинники та фотоапарати – очі розбігаються від різноманітності експонатів. Чи не кафе, а справжній музей. Адреса: Старобульварна, 8.
  • Знайти церкву з мусульманським минаретом, на якому встановлена статуя діви Марії – оце диво так диво!
  • Знайти дом з драконом та дізнатися його історію від місцевих або туристичного гіда.
  • Зайти до Домініканського костелу – дуже вражає, особливо те, що всередині встановлений мінбар (трибуна для молитви), що залишився з часів мечеті кам’янецького паші.

Більше інформації – Гід по Камянцю-Подільському – чим зайнятися та що подивитися за два дні

Як дістатися: потяг Київ -Кам’янець 139 К, ходить щоденно. З інших міст України – з пересадкою у Хмельницькому.

Корисні посилання для організації подорожі:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Рекомендую почитати:

Підписуйтесь у Facebook та Instagram
Мій Телеграм – тут завжди свіжі новини про подорожі

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *