Якщо ви плануєте декілька днів провести у столиці Австрії – щиро раджу пройтися одним з винних маршрутів. Це може для вас бути несподіванкою, але Відень є найбільшим виноробним містом у світі з 700 гектарами виноградників і понад 276 виробниками. Відень є єдиною столицею, яка виробляє стільки вина в межах міста, включаючи такі відомі виноробні напрямки, як французьке Бордо та італійська Тоскана.
А ще прогулянка віденськими виноградниками – це можливість побачити місто з зовсім іншого ракурсу. Ну і гарно подихати, провести активний день за межами кам’яних споруд, спробувати місцеве вино й смачні спеціалітети.
Виноробна спадщина Відня

Виробництво вина є давньою традицією Відня, яка сягає 12 століття. Один із найбажаніших місць для туристів, палац Шенбрунн, насправді має власний виноградник. Фірмовим сортом винограду Австрії є Грюнер Вельтлінер – сорт білого вина, який дозріває в середині-кінці жовтня. Винознавці в усьому світі цінують його за фірмову нотку кислотності.

Скуштувати віденські вина найкраще в тавернах, відомих як «хойрігери» – heuriger означає затишну таверну, де місцеві винороби подають свою продукцію). Культура хойрігерів все ще є значною частиною життя віденського міста. У столиці їх понад 100, розкиданих по всьому місту. У більшості є шведські столи, наповнені домашніми делікатесами. Чудовий спосіб вирівняти живіт перед усіма цими винами.
Невелика відстань між центром міста та цими тавернами робить віденські «хойрігери» ідеальним місцем для втечі від суєти головної вулиці Штефансплац. З 2019 року культура віденських хойрігерів визнана ЮНЕСКО нематеріальною культурною спадщиною .
Маршрути місцевими виноградниками

Для тих, хто хоче побачити процес виготовлення вина від винограду до келиха, у Відні є винні маршрути, а наприкінці вересня можна прийняти участь в фестивалі – День винних походів. В цей день місцеві жителі та гості йдуть винними стежками, зупиняються на виноробнях, дегустуючи вина та блюда віденської кухні. Але тими самими винними маршрутами можна пройтися в будь який місяць року – головне бажання та гарна погода.
На винних маршрутах вас очікують вражаючі краєвиди виноградників, можливість доторкнутися й побачити культуру віденського виноробства, ана завершення маршруту – дегустації місцевих вин та делікатесів.
Маршрут 1: Нойштіфт – Нуссдорф

Маршрут 1 займає 10 км: веде від Нойштіфт–ам–Вальде до Нуссдорфа. Між ними знаходяться Зіверінг, виноробня Wien Cobenzl, і Ґрінцінг, усі легендарні місця віденських вин і традицій таверн Heuriger. Для тих, хто віддає перевагу невеликій ділянці, а не повній довжині Винного шляху, також можна почати прогулянку саме тут.
Цим маршрутом я ходила в вересні напередодні Дня винних маршрутів – дуже гарна атмосфера збору врожаю, з ароматами винної мезги, трав і свіжого повітря.

Зрештою, похід винною стежкою не повинен бути надто виснажливим. Треба час на те, щоб пройтися виноградникам, а також посидіти з гарним виглядом, потягуючи чудові вина та насолоджуючись захоплюючими краєвидами. Однією з можливих зупинок цієї стежки є виноробня Wien Cobenzl або одна з багатьох хойріг на цьому шляху.

А ще на цьому шляху можна побачити цікаву церкву Sisi Chapel. Це красива неоготична каплиця, розташована у лісі, в якій проводять виставки картин. Каплиця Сісі була побудована з нагоди одруження імператриці Єлизавети та імператора Австрії Франца Йосифа I 24 квітня 1854 року у Відні. Багато десятиліть каплиця була у занедбаному стані. Але у 2005 році її відремонтували, під час реконструкції внутрішнє приміщення було змінено. Щоб дати відчуття взаємопов’язаня природи та культури, реставратори змонтували новий скляний дах.
Маршрут 2: Штреберсдорф – Штаммерсдорф

Маршрут 2 – пролягає від Strebersdorf до відомого місця Heurige Stammersdorf. Ландшафт – не єдина вражаюча особливість цієї стежки, довжина якої залежно від маршруту досягає 9,6 кілометрів. Численні хойрі (винні ресторани) по дорозі пропонують приємний відпочинок від прогулянки разом зі смачними кулінарними частуваннями. Сім’ї також можуть відвідати дитячу ферму в Magdalenenhof (Bisamberg).
Маршрут 3: Оттакринг

Маршрут 3 є найкоротшим маршрутом протяжністю 2,4 км. Кругла стежка веде через Пауліненштайг до мальовничого палацу Вільгельміненберг. Тут також є можливість підзарядитися дорогою смачною їжею та вином.
Маршрут 4: Мауер
Маршрут 4 – є новим 4,6-кілометровим винним похідним маршрутом через Мауер. Ідеально підходить для тих, хто вже добре дослідів усі інші маршрути. Маршрут веде до добре відомих хойрігерів, а церква Вотруба – Wotruba Church (церква Пресвятої Трійці) також знаходиться вздовж маршруту, який варто відвідати.
Інформацію про День винних походів у Відні шукайте на сайті Відень.інфо.
Корисні статті та посилання:
- Найкращі пішохідні маршрути Португалії
- Парк Йосеміті в Каліфорнії – як підготуватися до візиту і що обов’язково побачити в долині
- Похід Чорногорським хребтом – найвищі вершини України
- Camino Podolico – український шлях святого Якова
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена карта, Автоцивілка та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com