Доломітові Альпи – трекінг найкрасивішими маршрутами

Трекінг у Доломітових Альпах – три найкрасивіші маршрути на один день та візитівки італійських Альп. Рекомендації та особливості маршрутів.

Багато років я мріяла про Доломіт. Знайомство з цією частиною Альп здійснилося саме тоді, коли я не очікувала ні на що хороше. Але разом з донькою ми вирішили, що нам потрібне щось, що допоможе перезавантажитися після трьох місяців війни в України.

Що в світі найкраще для того, щоб привести розум до ладу? Для мене – це гори та океан.
До океану досить далеко, тому ми обрали гори – Доломітові Альпи, які давно вже були в моєму віш-листі. Тому ми сіли в авто, зібрали кемпінговий скарб, купили їжі собі та собаці, і відправились у тижневу подорож з Праги до Італії.

За п’ять повних днів у горах ми встигли пройти декілька радіальних треків, пожити у кемпінгах – в наметі та хатці, насолодитися сонцем, побачити сніг на вершинах, відпочити у СПА-центрі. І головне – ми трохи винирнули з військової повістки, відновили сон і змогли насолодитися спілкуванням разом.

Рекомендую прочитати: Дикі кемпінги в Європі – де можна, а де заборонено ночувати в наметі

Літо в Доломітах – коли краще їхати

Літо – сезон для походів по горах, але погода в літні місяці різна. Ми були в Доломітах були на початку червня – нам пощастило, тому ща тільки один день були дощі та хмари. Але таке може статися в липні та серпні – це ж гори, тут погода змінюється досить швидко. Температура в горах коливається – від +28-35 вдень, до +5-20 вночі. В залежності від того, на якій висоті ви заночуєте і в який місяць підете у гори.

Але серпень вважається більш сухим, як і вересень – тому в ці місяці дуже багато людей. Особливо в серпні, бо це ще й традиційний місяць для європейських відпусток. Погода гарна, але ціни на житло – величезні! Кемпінги бронюють заздалегідь – за 2-3 місяці, а в готелях ціни підіймаються до небес, бо це ж гори )))

Вересень менш спекотний та навантажений людьми. У порівнянні з червнем погода в вересні трохи сухіша, а на вершинах немає снігу. У червні на висоті вище 2500 ще можна зустріти стежки, засипані снігом.

Маршрути Доломітовими Альпами – найкрасивіші треки на один день

Чим мені сподобалися Долміти? Ну по-перше, це дуже красиві гори. Фотографії кажуть все сами за себе. А по-друге, тут безліч маршрутів на один день – не треба тягнути на собі наплічник зі всіма речами. Можна під’їхати на автомобілі на старт, залишити машину на стоянці і весь день ходити прекрасними горами. Деякі маршрути платні – тому що дуже популярні і є візитівкою Доломітів. Але більшість – безкоштовні, на деякі тропи можна дістатися на підйомниках. Але платити за підйомник чи підніматися пішки – це вирішувати вам.

Трек навкруги Tre Cime di Lavaredo (2320 м)

<img decoding=

Три гостроконечні скали Тре Чиме (Tre Cime di Lavaredo) – це візитівка Доломітових Альп. Цей грандіозний скельний масив, який красується на багатьох місцевих рекламних листівках. Тому звичайно влітку тут завжди багато туристів. Але ми були тут в перших числах червня, погода була дуже хмарна – на стежці майже не було людей. Сонця в той день не було – внизу в долині лила злива, наверху гуляли хмари, завдяки яким гори виглядали дуже драматично.

Не зважаючи на популярність цього треку та кількість людей, які сюди приїжджають, цей трек обов’язково треба включити в подорож Доломітами. Але грандіозність зрелищ така, що натовп «розчиняється» в цьому фантастичному просторі і відбувається повне поєднання з природою. На жаль, камера не може передати те, що ми побачили, піднявшись до цих вершин.

Деталі маршруту Tre Cime di Lavaredo:

Початок маршруту (покажчик № 101) проходить навколо вершин широкою рівною дорогою (колишня військова дорога часів Першої світової війни), практично без набору висоти. Спочатку вершини не схожі на свої розтиражовані образи. Завдяки хмарам ми їх спочатку майже не бачили – тільки білі насипі з каменю, які є класичними в Доломітах.

Основна маса туристів починає обхід вершин проти годинникової стрілки – ми теж так зробили. Але пройшовши повз каплицю, яку побудували на честь загиблих альпійських стрільців, ми нарешті побачили велич и красу Тре Чиме.

Далі маршрут йшов траверсом до найближчого притулку Rifugio Lavaredo, 2344 м, який відкритий з червня по вересень. Звідси тропа повертається назад, а вершини Тре Чиме починають поступово набувати знайомого по вигляду, які я бачила колись на фотографіях.

<img decoding=

Від притулку Ріфуджіо Лаваредо по вимощеній камінням широкому шляху йде підйом до перевалу Форчелла Лаваредо (Forcella Lavaredo, 2454 м, близько 30 хв. від притулку). Седловина перевалу у Першу світову війну була важливою опорною точкою італійської армії. З перевальної сідловини відкривається чудовий краєвид як на Тре Чиме, так і на гребінь гори Монте Патерно (Monte Paterno), групи Тре Скарпері (Tre Scaperi) та Баранчі (Baranci).

Далі стежкою № 101 маршрут іде траверсом схилу гребеня Монте Патерно, поступово спускаючись вниз, а потім піднімаючись вгору до притулку Ріфуджіо Локателлі (Rifugio Lokatelli, 2405 м, 45 хв. від сідловини перевалу), відкритий з червня по вересень.

<img decoding=

Від Рифуджіо Локателі стежка № 102 веде у західному напрямку. Спускаючись у верхню частину басейну План да Рін (Plan da Rin) приблизно 15 хвилин, а потім знову піднімаючись на протилежний схил долини. Далі стежка йде майже без набору висоти навколо вершин Тре Чіме, по дорозі біля стежки стоїть ресторанчик Лангальм (Langalm), стилізований під колибу пастухів (2283 м).

Звідси після невеликого підйому і перетину широкого осипного кулуару стежка піднімається на перевал Форчелла Кол ді Меццо (Forcella Vol di Mezzo, 2135 м, близько 1 год. 50 хв. від притулку Ріфуджіо Локателлі. А далі вже за 10 хвилин можна дійти до верхньої парковки та зупинки автобусів біля Ріфуджіо Ауронцо.

Корисна інформація:

 • Трекінгові палиці тут не знадобляться, перепад висот мінімальний – до 200 метрів. Обов’язково вдягайте кросівки для трекінгу.
 • Відстань: 10–17 км, залежно від обраної вами траси.
 • Час: 3-5 годин, в залежності від обраного маршруту, погоди та ваших фізичних можливостей (червоний трек).
 • Доступний громадським транспортом: автобус№444, який єднає рефуджіо Ауронцо (rifugio Auronzo, 2320 м) з селищем Мізуріна (Misurina).
 • Вхід: Безкоштовний якщо пішки, на автомобілі – 30 Євро з авто, 10 Євро на автобусі.
 • Сезон походів: з травня/червня по вересень/жовтень.

Трек навкруги Тре Чиме довжиною 10 км. Якщо є час, можна додати додаткові 7 км до рефуджі Pian di Cengia та біля озер Laghi dei piani. Перепади висот близько 200 метрів.

В липні та серпні будьте готові до того, що можуть бути корки на серпантині, який веде до шлагбауму, де збирають гроші за в’їзд та може не бути вільних місць на паркінгу біля рефуджі. В червні таких проблем не було, бо це тільки початок сезону, але в вихідні може бути багато людей.

Трек навколо Cinque Torri (2361м)

Трекінг біля гори Чінкве Торрі, або П’яти Веж – один з найпростіших в Доломітових Альпах. Але він дуже красивий як на мене – багато панорамних краєвидів на масиви Копанік, Тофана, Крісталло та долину Кортіна д’Ампеццо.

З такою кількістю приголомшливих місць у Доломітових Альпах, що робить Чінкве-Торрі особливим, ви
може здивуватися. Є дві основні причини приїхати сюди. По-перше, найкрасивіші та легкодоступні приголомшливі краєвиди. А по-друге, історія Великої війни та Музей Della Grande Guerra, де можна відвідати відреставровані окопи Першої світової війни та дізнатися більше про їх значення цього регіону під час війни. Частиною маршруту Чінкве-Торрі є музей під відкритим небом з інформаційними панелями та відкритими експонатами, пов’язаними з Першою світовою війною.

Деталі маршруту Cinque Torri:

Наскільки складний похід на Чінкве-Терре? Деякі частини стежки дуже легкі для прогулянки, як-от асфальтована ділянка, що з’єднує Ріомаджоре з Манаролою До речі, ми по неї дісталися до підніжжя скель на автомобілі (парковка безкоштовна, але місць на неї небагато). А інші ділянки піднімаються вгору та над схилами пагорбів, звідки відкривається захоплюючі краєвиди. Щоб подолати всю відстань, потрібно близько 2-4 години, в залежності від обраної складності та враховуючи часу на огляд музею та зупинки на відпочинок та перекус.

<img decoding=

Петля Cinque Torri — це кільцевий похід, який починається та закінчується біля верхньої станції Rifugio Scoiattoli. Але ми його почали і закінчили біля Rifugio Cinque Torri, де поставили на стоянці своє авто. Він проходить повз місця Першої світової війни, обходить 5 веж, повз Rifugio Cinque Torri та повертається до початкової точки. На карті нижче він позначений червоним кольором. Маршрут займає 2 години.

Коли ви виїдете з канатної дороги, поверніть ліворуч і побачите вказівники для походу стежкою до музея Великої війни Чинкве Торрі. Далі пропоную прогулятися навколо веж, де можна побачити як по стрімким скелям лазять альпіністи. Краєвиди з іншого боку веж дуже різні, і це абсолютно варте того, щоб пройти весь маршрут.

<img decoding=

Якщо є сили та бажання, можна додати підйом до Rifugio Averau (2416 м- позначено чорним кольором). На це треба додати ще пару годин.

Корисна інформація:

 • Трекінгові палиці тут не знадобляться, а перепад висот мінімальний – до 200 метрів. Обов’язково одягайте кросівки для трекінгу.
 • Відстань: 2–4 км, залежно від обраної вами траси.
 • Час: 2-4 години, в залежності від обраного маршруту.
 • Доступний громадським транспортом: автобус, який єднає Кортіна д’Ампеццо з Пассо ді Фальцарего.
 • Вхід: Безкоштовний, за винятком канатки (за бажанням).
 • Сезон походів: з травня/червня по вересень/жовтень.

Початкова та кінцева точка: Rifugio Scoiattoli (туди можна дістатися канатною дорогою або пішки) або Rifugio 5 Тоrrі (доїхати можна на машині, дорога позначена синім). Парковка тут безплатна, але місць для паркінгу небагато – майте про це на увазі. Якщо є бажання, можна піднятися пішки або по крутих гірськолижних схилах, або по вузькій асфальтованій дорозі (та сама позначена синім). Також на трекінг можна піднятися канатною дорогою, яка веде від траси до рефуджі та ресторану Rifugio Scoiattoli на верхній станції (2255 м). Квиток коштує 17,5 Євро в дві сторони.

Трек Lago Lagazuoi

<img decoding=

Цей трек названий на честь озера Lago Lagazuoi, яке знаходиться під величними стінами Чима-дель-Лаго, Чима-Скотоні та Фаніс. Ми обрали його тому, що він починається майже від брам кемпінгу Camping Sass Dlacia, в якому ми жили п’ять днів, під час подорожі Доломітами.

Деталі маршруту Lago Lagazuoi

Трек починається від паркінгу біля Rifugio Capanna Alpina (1726 м), від якого вам потрібно піднятися по гірськолижних схилах до рефуджіо Скотоні (Scotoni Hütte) – 2040 м. Тут можна попити кави, або перекусити щось. А можна просто зробити відпочинок та поспілкуватися з місцевими альпаками.

<img decoding=

Дали стежка піде круто вверх кам’яними та дерев’яними сходами до озера Lago Lagazuoi. Це красиве альпійське озеро розташоване на висоті 2182 м розташоване серед крутих схилів Доломітових скель. Його кристально чисті вода набуває різних кольорів залежно від того, як на нього падають сонячні промені. В озері відображаються вершини Доломітових Альп: Торре-дель-Лаго (Піц-д’Лех) і пік Скотоні. До речі, в озері живе риба – мальки мені щипали пальці рук.

<img decoding=

Можна спуститися до низу тим самим шляхом (червоний маршрут на карті). А можна обрати альтернативний варіант цього маршруту – почати з підйому канатною дорогою Lagazuoi (синій маршрут). Нижня станція канатної дороги Lagazuoi знаходиться на перевалі Фальзарего, до якого можна дістатися на машині . Біля канатки є безкоштовний паркінг. Або сюди можна доїхати на автобусі №465.

Опинившись на вершині біля рефуджіо Lagazuoi (2752 м), оберіть маршрут №20. Він проходить вздовж озера Lagazuoi, Весь похід – це суцільний спуск, з деякими крутими ділянками, але не дуже складними. Можна пройти його навіть з дітьми, але цей маршрут не підходить для колясок чи гірських велосипедів.

<img decoding=

Після відпочинку біля гірській хатини Scotoni Hütte, спускайтеся до Rifugio Capanna Alpina і далі на трасу, де ви знайдете автобусну зупинку. На автобусі № 465 можна повернутися до авто, який ви залишили на стоянці біля підйомника. Вартість підйомника в один бік – 15 Євро.

Корисна інформація:

 • Трекінгові палиці тут знадобляться, бо є круті підйоми та спуски. Перепад висот – до 1000 метрів. Обов’язково вдягайте кросівки для трекінгу.
 • Відстань: 10 км, залежно від обраної вами траси.
 • Час: 3-5 годин, в залежності від обраного маршруту, погоди та ваших фізичних можливостей (червоний трек).
 • Доступний громадським транспортом: автобус№465, який єднає стоянку біля канатки Lagazuoi та кінець трекінгу на трасі в 1 км від Rifugio Capanna Alpina
 • Вхід: Безкоштовний якщо пішки, на підйомнику – 15 Євро в один бік.
 • Сезон походів: з травня/червня по вересень/жовтень.

Рекомендую: Деталі автомобільної подорожі у Доломіти.

Корисні статті та посилання:

Як побачити Маттерхорн – трекінг у швейцарських Альпах
Lас D’Emosson – озеро на стежці динозаврів
Літні Карпати – маршрути, походи, розваги
Похід Чорногорським хребтом – найвищі вершини України

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Skyscanner 
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *