Сігішоара – одне з найкрасивіших та туристичних міст Румунії, в якому є що подивитися. Невелике містечко з населенням трохи більше 30 тисяч мешканців, зберігає старовинні будівлі та секрети найзнаменитішого у світі румуна – Влада Цепеша (Дракули). Дуже рекомендую відвідати це містечко, хоча для того, щоб обійти його знадобиться усього кілька годин. Але буде цікаво.
Чим зайнятися і що подивитись в Сігішоарі

Місто Сігішоара у XIII столітті заснували німецькі колоністи, потім воно було частиною Австро-Угорщини і увійшло до складу Румунії лише після Першої світової. Це єдине в країні місто, яке справді можна назвати «батьківщиною Дракули» – саме тут народився Влад Цепеш, а потім прожив якийсь час у вигнанні. Тут приємно погуляти старовинними вузькими вуличками серед різнокольорових будиночків, веж та фортечних стін.
Піднятися на Годинникову вежу
Насправді це одна з головних та виразних пам’яток міста. Вежа була збудована у 14 столітті і бачила своїми бійницями того самого Влада Цепеша (відомого всім як Дракула). Її лускатий дах грає на сонці, а годинник справно досі б’є щогодини.

За аналогією з Празьким годинником Орлой, на Годинниковій вежі рухаються фігурки за допомогою годинникового механізму. Головні герої цієї п’єси: Богиня Миру з оливковою гілкою, поряд з нею барабанщик, що відбиває годинник у свій бронзовий барабан, Богиня Справедливості в оточенні двох ангелів – символи дня та ночі. І вони тут не просто так: о 6 ранку ангел–день змінює ангела–ніч, і навпаки – ангельська варта змінюється о 6 годині вечора.

Вежу вінчає гострий шпиль, із золотим глобусом, на якому є флюгер у вигляді півня. У вежі знаходиться музей, але цікаво піднятися на її вершину – вгору ведуть круті сходи, але складне піднесення стоїть зусиль – з верхньої тераси відкривається чарівний краєвид на Сігішоара. До речі, є ще одна вежа, що добре збереглася – Башта шевців, розташована біля північної частини цитаделі, але її можна побачити тільки зовні, всередину прохід закритий.
Пройтися Коридором Старих

Він розташований біля підніжжя Вартової Башти. Цей прохід був спеціально збудований для літніх чи хворих людей, щоб не заважали пройти іншим вузькою дорогою.
Побувати в гостях у Дракули
В Сігішоарі є будинок, де справді жив і народився Влад Цепеш, влаштований музей Дракули. У принципі нічого особливого – в труні лежить мужик, який вистрибує в самий невідповідний момент і лякає людей, а потім просить грошей на “їжу”. Вся експозиція оформлена у вампірському стилі та не дуже цікава.
Піднятися на Шкільний пагорб «Сходами учнів»

Це дерев’яна похмура галерея над сходами, що ведуть до церкви на пагорбі. По ній справді багато століть школярі ходять до школи, розташованої прямо біля виходу з похмурих сходів. Незважаючи на похмурий вигляд, ця галерея має одне, але дуже функціональне призначення – діти не повинні мокнути під дощем, долаючи понад сотню ступенів нагору. А те, з чого зроблені ці старовинні сходи – вже другорядне.
Натомість на тлі історичних подробиць Сігішоари, пов’язаних із «кривавим» Дракулою, ця споруда виглядає досить доречно. На підході до сходів продають сувеніри, є симпатичні кафе, на виході зі сходів – на вершині часто грають вуличні музиканти.
Побувати в Церкві на Пагорбі і поблукати старовинним саксонським цвинтарем

Помилуватися фресками та внутрішнім оздобленням церкви – церкву було закрито обидва рази, коли ми були в Сігішоарі, але в ній знаходяться лютеранські фрески 16 століття – тих часів, коли місцеві жителі були католиками (зараз здебільшого Румунія – православна країна). Поблукати саксонським цвинтарем і здивуватися величезною кількістю надгробків на цвинтарі – до речі, з нього теж відкривається гарний вид на місто внизу.
Сфотографувати вежу Кравців
У ній живе цвинтарний доглядач зі своїм сімейством. Від таких екскурсій та пам’яток мурашки по тілу, але Сігішора не залишає шансу – тут все на одній хвилі, лише яскраві будиночки навіть у похмуру погоду розбавляють враження та трохи розсіюють думи про неминучий кінець життя.
Що скуштувати в Сігішоарі

На центральній площі Сігішоари можна не дуже дорого пообідати місцевими стравами – супчик з рубця, закусити угорськими гострими сосисками – місцева кухня це мікс з румунських та угорських страв. Купити сувенір можна тут же – свята справа привезти з батьківщини Дракули щось на згадку про знаменитого вампіра.
Що подивитися по дорозі в Сігішоару
Не обмежитися однією Сігішоарою і проїхатись околицями. У 20 км на схід є маленьке місто Одорхею Секуейськ, яке на вигляд нічим не примітне, але! У цьому містечку серед пагорбів дивовижної краси різьблені дерев’яні ворота. Таких я більше ніде не бачила, хоча в Румунії часто можна зустріти незвичайну дерев’яну різьблену браму на вході в приватний будинок. В Одорхею – це просто твори дерев’яної архітектури. Вони мало того, що практично у кожному дворі, так ще й розписані на різний манер – дуже гарно!
Особливості туризму в Румунії

Подорожувати Румунією найзручніше на автомобілі – є можливість побачити більше, ніж із туристичного автобуса. Великим плюсом подорожі Румунією є безліч природних і культурних пам’яток. Особливо в Трансільванії збереглися старовини міста та архітектура, в тому числі в Сігішоарі. Тут набагато цікавіше, ніж, наприклад, на узбережжі та у південно-східній частині.

Сігішоара – не те місце, яке варто планувати на цілий день і з ночівлею. Я була там двічі – взимку і влітку і включала в маршрут з оглядом інших визначних пам’яток – наприклад, в 80 км є дивовижна соляна печера Прайд, де можна провести щонайменше пів дня, спустившись у величезні шахти, де тепер для дорослих та дітей влаштований розважальний центр.
Можна включити в маршрут місто Тиргу-Муреш – погуляти його красивим центром, подивитися середньовічну фортецю, відвідати зоопарк. Загалом перед поїздкою до Сігішоара обидва рази я планувала насичений маршрут, підключаючи містечко Дракули до інших різнопланових пам’яток.
Корисні статті та посилання:
- Трансфагараш – найкрасивіша дорога Румунії
- Ясси – румунське місто-хаб, з якого можна полетіти до інших країн Європи
- Румунія за 72 години
- Самостійні подорожі – як я готуюсь до поїздки
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна знайти на Skyscanner
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com