9€-Ticket – єдиний квиток у Німеччині

9€-Ticket у Німеччині – відповіді на всі питання про проїзний квиток: як і де купити, в якому типу транспорта він діє, чи потрібен він дітям, чи можна провозити з ним безкоштовно велосипеди та тварин.

20 травня Bundesrat ухвалив рішення, згідно якому в Німеччині запрацює проїзний за 9€.

UPD:
З 1 вересня 2022 року 9€-Ticket вже не є дійсним. Але влада Берліну вирішила надати йому альтернативу – єдиний квиток за 29 €. Щоправда, тепер він працюватиме лише у Берліні в зонах А та B. Квиток спочатку ввели на три місяці – з жовтня до грудня. Але вже подовжили дію цієї програми до березня 2023 року. Щоб отримати цей квиток, потрібно оформити річну передплату (яку пізніше можна скасувати). Зараз замовити його можна лише онлайн, фізичну картку відправлять трохи згодом.

Коли та як діє квиток?

Акція діє з 1 червня по 31 серпня 2022 року. З 1 вересня знову діють звичайні ціни. У літні місяці червень, липень та серпень квиток доступний за ціною 9 євро на місяць. Якщо ви купуєте квиток за 9 євро на три місяці, ви оплачуєте 27 євро – тут немає додаткової знижки. Термін дії одного квитка – один місяць до 24:00 останнього дня місяця. Квиток іменний, тому його не можна передати іншій людині.

Де діє 9€-Ticket?

Один квиток діє по всій Німеччині. Включено рейсові автобуси, трамваї, поїзди метро, поїзди S-Bahn та регіональні поїзди (2-й клас), регіональні експреси та окремі пороми, якими керує HVV у Гамбурзі та BVG у Берліні.

Планується, що квиток можна буде використати і для подорожей країною. Не має значення, де і у кого ви купили квиток за 9 євро. За 9 євро ви також можете дістатися з Кельна до Берліна — з невеликими пересадками та великою кількістю часу.

Бронювання місць не передбачено.

НЕ діє квиток на міжміські рейсові автобуси (Flixbus) та швидкісні поїзди далекого прямування (IC, ICE, EC, Flixtrain).

Щодо особливих видів транспорту (фунікулери, пороми, вузькоколійки тощо) загальних правил немає, тому потрібно питати у касах на місці.

Продаж розпочинається з 23.05, але почнуть діяти квитки лише з 01.06.2022.

Чи можливо повернути 9€-Ticket?

Квиток вартістю 9 євро поверненню не підлягає.

Для кого цей квиток?

Для всіх жителів Німеччини, а також для українських біженців, які перебувають у Німеччині в статусі термінового прихистку. Також 9€-Ticket доступний для туристів.

Де можна придбати 9€-Ticket

  • У будь-якому автоматі продажу квитків на транспорт Deutsche Bahn
  • У Мюнхені також у всіх автоматах MVG
  • У центрах обслуговування клієнтів транспортних асоціацій
  • Онлайн на сайті DB або регіональних транспортних компаній
  • Через мобільні додатки «DB Navigator» або регіональних транспортних компаній, наприклад MVG Fahrinfo Munich, HVV App, KVB, BVG Fahrinfo-App, BVG Ticket-App, VVS-App та інші.
  • У касах продажу квитків на транспорт

Чи потрібно валідувати 9€-Ticket на станціях

Так, якщо ви придбали квиток у автоматі чи в касі – його треба валідувати один раз. З моменту валідації він починає діяти. Якщо квиток придбали у мобильному додатку – цього робити нетреба.

Як валідується квиток у будь-якому транспорті та чому тільки один раз?

Цей багаторазовий квиток діятиме протягом календарного місяця незалежно від дати його покупки. Тому, валідуючи його на початку або в середині місяця, ви лише підтвердите факт того, що почали ним користуватися в поточному місяці. А для оплати проїзду наступного місяця потрібно повторно зробити оплату у розмірі 9 €.

Чи потрібний квиток дітям

Діти до 6 років можуть їхати безкоштовно з вами на вашому проїзному. Дітям від 6 років потрібний свій проїзний квиток. Він також коштує 9€ на місяць.

Чи можна провезти з цім квитком велосипед або собаку

9€-квиток це не покриває, потрібно додатково купувати окремий велосипедний квиток – Fahrradticket. Але якщо у вас є річний абонемент і він включає безкоштовне перевезення велосипедів/собак, нічого більше не потрібно.

Якщо у ваші плани перебуваючи в Німеччині входить переїзд з одного міста в інше поїздом Deutsche Bahn, пам’ятайте, що DB дозволяють перевезення маленьких собак (розміром не більше кішки) безкоштовно разом з господарем. За умови, що тварина подорожує в закритому контейнері. Для великих собак потрібен не тільки поводок, а й намордник. А також окремий квиток, вартість якого складає півціни від пасажирського квитка. Подробиці можна дізнатися на сайті перевізника www.bahn.de.

Що з оплатою, якщо я вже маю річний абонемент

За червень, липень та серпень із вашого рахунку спишуться лише 9€ за кожен місяць.

Джерелоофіційний сайт SBB

Корисні статті та посилання:

Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
В Туреччину на своєму авто (через Румунію, Молдову та Болгарію)
Безкоштовний Ґданськ
Безкоштовні квитки у Британію від Wizz Air

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *