49€-Ticket – новий проїзний у Німеччині у 2023 року (інформація оновлена)

49€-Ticket – новий місячний проїзний у Німеччині. Ним можна користуватися для подорожив Німеччиною.

Влітку 2022 року користувачі німецького громадського транспорту були предметом заздрості майже всіх інших країн. Щоб сприяти екологічним подорожам і подолати кризу вартості життя, уряд Німеччини запровадив місячні квитки для майже необмеженого користування громадським транспортом, які коштували лише 9 євро.

Ця програма завершилася в серпні. Але тепер уряд країни підготував наступну програму – регіональні перевезення Німеччиною коштуватимуть лише 49 євро на місяць. Спочатку планувався запуск програми з січня 2023 року, але фінансування не поступило вчасно, тому термін перенесено на 1 травня 2023 року.

UPD: Проїзний Deutschlandticket вже доступний для пасажирів у Берліні за попереднім замовленням. Але він почне працювати тільки з 1 травня 2023 року.
Оформити проїзний можна на сайті BVG або особисто у центрі обслуговування клієнтів Berliner Verkehrsbetriebe.

49€-Ticket

Звісно, що в порівнянні з квитком вартістю 9 євро новий «Deutschlandticket» може здатися дорогим. Але він все одно виходить дуже, дуже дешево.

Для довідки: якби ви сьогодні хотіли придбати дешевий квиток на потяг з Берліна до Гамбурга , використовуючи лише місцеві потяги, це коштувало б вам щонайменше 35 євро. Завдяки новому квитку ви зможете здійснити скільки завгодно таких поїздок менш ніж за 2 євро на день.

Де дійсний квиток за 49 євро?

Як і його попередник за 9 євро, квиток за 49 євро дійсний у всіх автобусах і потягах місцевого громадського транспорту по всій країні. З ціною 49 євро новий квиток буде набагато дешевшим, ніж багато попередніх підписок у великих районах Німеччини.

Крім того, це позбавить його власників необхідності вивчати надзвичайно складні тарифні моделі в містах і муніципалітетах.

Початок і термін дії квитка за 49 євро

Після того, як федеральний уряд і уряди штатів домовилися про фінансування Deutschlandticket, перед початком продажів мають бути з’ясовані лише технічні питання. Найімовірніша дата запуску – 1 квітня або 1 травня 2023 року .

Перші наріжні камені вже визначено: квиток вартістю 49 євро буде доступний у цифровому вигляді та у вигляді пластикової картки . Він буде дійсний протягом одного місяця, і його можна придбати лише як місячну підписку . Hamburger Verkehrsverbund (HVV) пропонує можливість замовити квиток онлайн до офіційного старту. Перше дебетування відбувається лише тоді, коли підписка фактично починається.

Deutschlandticket: ось як він фінансується

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) і прем’єр-міністри домовилися спільно фінансувати квиток вартістю 49 євро – обидві сторони внесуть по 1,5 мільярда євро. Федеральний уряд також постійно перераховуватиме більше грошей на громадський транспорт.

Наразі федеральний уряд виплачує 9,4 мільярда у фонди регіоналізації. Федеральні землі використовують ці гроші для замовлення автобусів і потягів у транспортних компаній. Крім того, вже є мільярд євро з іншої каструлі.

А як щодо існуючих підписок?

Багато користувачів громадського транспорту вже мають підписку на місцевий транспорт. Мюнхенська транспортна компанія (MVG) , наприклад, негайно повідомить своїх клієнтів про квиток за 49 євро та дозволить їм якомога легше перебронювати квиток, якщо новий квиток у Німеччині є для них дешевою альтернативою.

Ціна назавжди залишиться на рівні 49 євро?

Для квитка вартістю 49 євро планується ознайомчий етап протягом двох років. Але вже на другий рік – тобто 2024 рік – квиток може подорожчати. Планується динаміка цін : абонентська плата автоматично зростатиме з інфляцією .

Прем’єр-міністр Нижньої Саксонії Штефан Вайль заявив на прес-конференції після угоди, що він також хоче запропонувати більш дешевий варіант для певних груп у своїй землі. Подібні моделі можуть існувати і в інших федеральних землях.

Що стосується перевезення велосипедів?

Велосипеди не можна брати з собою безкоштовно, необхідно придбати додатковий квиток. З квитком за 9 євро влітку також не було безкоштовного велосипедного транспорту. У Deutsche Bahn денний квиток на місцевий громадський транспорт зараз коштує шість євро.

Квиток за 29 євро подовжено в Берліні

У Берліні зараз діє регіональний перехідний варіант квитка за 29 євро . Це доступно як передплата з жовтня, але вона дійсна лише для тарифної зони AB (територія міста Берлін). Берлінський сенат продовжив дію квитка вартістю 29 євро до початку дії загальнонаціонального квитка вартістю 49 євро.

Ідея, знову ж таки, полягає в тому, щоб скоротити викиди CO2 і допомогти німцям подолати кризу вартості життя. У червні, липні та серпні було продано колосальна кількість – 50 мільйонів квитків по 9 євро. Пасажири змогли зробити з ним мільярд поїздок щомісяця та заощадити 1,8 мільйона тонн викидів вуглекислого газу.

Новий квиток вартістю 49 євро набуде чинності в квітні 2023 року, а наприкінці 2024 року уряд переоцінить його.

Корисні статті та посилання:

 • Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
 • Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
 • Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
 • Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
 • Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

2 thoughts on “49€-Ticket – новий проїзний у Німеччині у 2023 року (інформація оновлена)

 1. Как получить билет в Германии за 49 евро?
  У нас пока что нет документов.
  Мы недавно приехали.
  Мы можем купить такой проездной не имея паспорта Германии?

  1. Доброго дня. Бачу в німецьких новинах, що перенесли дату запуску цього квитка на 1 квітня – влада Німеччини ще не профінансувала цю програму. То ж треба зачекати.
   Спочатку квитки будут продаватися через сайт Deutschlandticket та додаток bahn.de та DB Navigator.
   Інформацію про перенос терміну початку дії цих квитків оновлю – дякую вам за питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *