Платні послуги лоукост-авіакомпаній

Платні послуги в літаках Ryanair і Wizz air: місця, харчування на борту, реєстрація в аеропорту, заміна ім’я в квитках та інші додаткові платежі.

Німецька авіакомпанія Condor з 1 листопада 2022 року впроваджує нову опцію для пасажирів. Тепер у літаках можна за 10 Євро забронювати місце для ручної поклажі на багажній полиці.

Після того, як авіакомпанії скоротили об’єм ручної поклажі до мінімуму, пасажири почали купляти послугу приориті – додаткову валізу, яку можна взяти з собою в салон літака. Через це місць на багажних полицях перестало вистачати. Тому багатьом доводиться здавати ручну поклажу у багаж. Але з цією послугою твоя сумка точно буде поруч із твоїм місцем. І гарантовано у салоні літака.

Такої послуги поки не було у жодної авіакомпанії, тому виникає питання – які вже існують платні додаткові (а фактично – необхідні) послуги. І які можуть з’явитися в найближчому майбутньому.

Вибір місця в літаку

Для тарифів економ класу лоукостери та компанії з гібридною моделлю продажу квитків запровадили платну послугу вибору місця у літаку. У момент, коли пасажир здійснює онлайн-реєстрацію, система самостійно привласнює місце з незаброньованих крісел, що залишилися. За бажання пасажир може змінити місце більш зручне, але за додаткову плату.

Ryanair

Ryanair бере плату за певне місце, яке можна придбати разом з квитком та додатковою ручною поклажею. Або окремо. Після придбання квитка оплата за зміну місця коштує стільки ж, як при покупці вибір місця. Якщо купляти місце окремо, ціна буде наступною в залежності від ряду обраного маршруту та дат подорожі

  • 14/30 € – місця в 1-2 ряду DEF, також у 16-17 ряду,
  • 7/19 € – місця з 2 по 5 ряд ABC,
  • 3/15 € – з 6 по 15 ряд, з 18 по 33 ряд,
  • 4/ 6 € – Обов’язкова плата за сімейне місце. Принаймні один дорослий, який подорожує з дітьми до 12 років (крім немовлят), повинен придбати зарезервоване місце і сидіти поруч із ними. Кількість дітей обмежена – до 4 дітей (віком до 12 років), які подорожують з одним дорослим, отримають безкоштовно зарезервовані місця (в рядах 18–33).

Wizz air

Wizz air – вартість обраного місця відрізняється в момент покупки/ після покупки квитка:

  • 20 € – місця в першому ряду,
  • 14 €/ 15 € – місця з 2 по 4 ряд,
  • 11 €/ 13 € – місця з 5 по 11 ряди,
  • 6 €/ 10 € – місця з 14 по 33 ряд,
  • 19 €/ 20 € – місця біля аварійних виходів.

До речі, у Wizz air середні місця (В та Е) дешевші, ніж місця біля вікна та проходу.

В обох авіакомпаній э безкоштовні місяця, які можна отримати під час чек-іну. У Wizz air випадковий вибір місць стає доступним лише за 48 годин до вильоту, у Ryanair – зв 24 години. Пасажири, які придбали послугу вибору місця, можуть зареєструватися за 30 днів до польоту.

Зверніть увагу, якщо не купляти окреме місце за гроші, всіх пасажирів з одного бронювання рандомно розсаджують по різних місцях літака.

Багаж та ручна поклажа

У Ryanair і Wizz air схожі вимоги до розмірів багажу і ціни. Але є невеликі відмінності, які треба враховувати перед тим, як купуєш квиток.

Ryanair

У Ryanair до мінімального тарифу входить лише одна маленька сумка ручної поклажі – small bag10 кг (40х20х25 см). Якщо розміри ручної поклажі перевищують допустимі або замість однієї сумки буде дві, то працівники Ryanair стягнуть доплату перед посадкою в літак – 35 €. Від доплати звільняється + верхній одяг + книга або журнал.

Майте на увазі, що додатковий пакет із Duty-free вважається окремим місцем.

Пасажири, які придбали пріоритетну посадку Priority Boarding, можуть взяти в салон дві ручні поклажі: small bag – 10 кг (40х20х25 см) та саbin bag – 10 кг (55х40х20 см). Вартість Priority Boarding складає від 6 до 30 € в залежності від напрямку перельоту, часу придбання послуги (при оплаті послуги одночасно з покупкою квитка, або до реєстрації квитка онлайн).

Багаж, що здається – check in bag можна купити за такими цінами онлайн до онлайн реєстрації на рейс:
12 -25 € за валізу до 10 кг (55х40х25 см), і за 18-50 € за валізу до 20 кг (81х119х119см). Ціна залежить від попиту на цю послугу, і лише перші покупці зможуть отримати найнижчу ціну.

За надлишковий багаж доведеться доплатити. Якщо зробити це онлайн за 2 години до відправлення – це коштує 9 € за кожний додатковий кілограм. Вартість в аеропорті/центрі обслуговування становить 11 € за кожний додатковий кілограм.

Wizz Air

У Wizz Air у мінімальний тариф також входить лише одна маленька сумка ручної поклажі – small bag – 10 кг (40х30х20 см). За перевищення розмірів ручної поклажі стягується доплата – ‎25,00 €, якщо ви купуєте цю послугу в аеропорту

Від доплати звільняється верхній одяг + книга або журнал. Додатковий пакет із Duty-free вважається окремим місцем, за яке потрібно доплатити (або покласти його в оплачену ручну поклажу).

Пасажири, які придбали пріоритетну посадку – WIZZ Priority можуть взяти в салон літака дві ручні поклажі: small bag – 10 кг (40х30х20 см) та саbin bag – 10 кг (55х40х23 см). Вартість WIZZ Priority складає ‎5,00 € – ‎40,00 €, в залежності коли ви купуєте її – в момент покупки квитка, або в термін до чек-іна.

За перевищення розмірів 55х40х23 см стягується 12 € за кілограм на одиницю багажу.

Багаж, що здається – check in bag ділиться на три градації: 5-72 € за валізу – до 10 кг, 8-95 € валіза – до 20 кг, 15-120 € – до 32 кг. Ціна залежить від сезону, попиту на послугу та час покупки (в момент покупки квитка або пізніше). Для всіх тарифів багажу розмір не повинен перевищувати 149х119х171 см. Коливання ціни залежить від напрямку та дати поїздки.

Платне харчування на борту

Харчування у Ryanair і Wizz air надають на борту за додаткову плату. Попереднє замовлення харчування доступне на рейсах Ryanair, що вилітають тільки з Дубліна в ранковий час. На всіх інших рейсах пасажири можуть вибрати харчування згідно з доступним меню з каталогу на борту літака: гарячі напої, сендвічі, закуски, безалкогольні та алкогольні напої.
Орієнтовні ціни: пляшка води (200 мл) – 3, пиво – 4,5 , сендвіч – 4,5-5,5 .

Реєстрація на рейс та посадковий талон

Якщо ви купуєте квиток на сайті Ryanair або Wizz air, необхідно самостійно пройти реєстрацію на сайті або в додатку для смартфона. Якщо квиток був куплений через агентство – зверніться до співробітників, які купували квитки через спеціалізовані сайти – вони зобов’язані зареєструвати ваш квиток.

Безкоштовна онлайн реєстрація на рейси Ryanair відкривається за 24 години, у Wizz airза 48 годин до рейсу згідно з часовим поясом аеропорту. Закінчується не пізніше, ніж за 3 години до вильоту. Після реєстрації необхідно роздрукувати або зберегти в електронному вигляді посадковий талон, щоб пред’явити його в аеропорту (не пізніше ніж за 40 хвилин до вильоту рейсу). Деякі аеропорти поки не підтримують режим роботи з мобільними посадковими талонами – для них необхідно роздрукувати посадкові талони.

Зареєструватися онлайн, Ryanair стягує плату за реєстрацію на стійці в аеропорту – 55 € за кожного пасажира (30 в аеропортах Іспанії). Реєстрація в аеропорту безкоштовна для пасажирів, які придбали квитки за тарифом Flexi Plus.

У Wizz air дешевше – реєстрація в аеропорту коштує 35 € за кожного пасажира. Виняток у Wizz air становлять лише ті аеропорти, де послуга інтернет-реєстрації не доступна. Таким чином реєстрація в аеропорту здійснюється безкоштовно.

Зміна імені та рейсу

Квиток лоукостерів із найнижчою ціною неможливо ані здати, ані обміняти. Якщо є сумніви в даті поїздки, краще або не купувати квиток з лоукост-тарифом, або вибирати дорожчий тариф із гнучкими умовами повернення та обміну.

Те саме стосується змін імені та прізвища пасажира – квиток за низьким тарифом переписати на чуже ім’я можна тільки за додаткові гроші. У Ryanair це коштує 115 за зміну онлайн /160 за зміну через агента. Заміна ім’я в такому випадку вигідна виключно тільки тоді, коли квиток коштує набагато дорожче, а летіти треба.

Знов ж таки, у Wizz air заміна імені коштує значно дешевше – 47 за рейс на одного пасажира. На сайті авіакомпанії зазначено, що деякі орфографічні помилки в іменах можуть бути змінені без оплати за зміну імені.

Лайфхак у Wizz air: якщо ви купляли квиток за 10-20 Євро і хочете його за якоюсь причиною перепродати (тобто повністю змінити ім’я та прізвище пасажира), це може бути вигідно, якщо інша людині конче потрібно летіти, і в останню мить всі квитки продають за найвищою ціною. Отже, можна переписати квиток на іншу людину, оплатити зміну ПІБ, – це буде дешевше, ніш ціна квитка за 1-2 дні до перельоту, або ніж купляти в високий сезон, а не заздалегідь.

Іноді під час купівлі пасажири роблять помилки у паспортних даних: номер паспорта, ім’я, прізвище пасажира, дата народження, термін придатності паспорта. Якщо дані в квитку не збігаються з даними паспорта, можна виправити помилку. Наприклад, компанія Ryanair безкоштовно змінює до трьох помилок у паспортних даних. Для цього необхідно звернутися до служби підтримки авіакомпанії: написати в чат (листування англійською мовою).

Повну інформацію про всі платні послуги та збори у Wizz air можна дізнатися у відповідному розділі на сайті авіакомпанії. Так само у Ryanair – всі платні послуги можна переглянути тут.

Лайфхаки з платних послуг

Порада для тих, хто не хоче переплачувати за найкращі місця в літаку – не поспішайте реєструватися на рейс за 48, або 24 години до польоту, як це вказано у авіакомпанії. Система рандомно розподіляє місця між пасажирами. Тому першим, хто зареєструвався найчастіше дістаються місця над крилом чи в хвостовій частині літака. Кращі крісла до останнього тримають під продаж. Тому зареєструвавшись за кілька годин до рейсу велика ймовірність отримати місце біля вікна або в передній частині літака. Але до останнього реєстрацію відкладати теж не варто: якщо станется овербукінг, вас просто не посадять у літак.

Роздрукувати посадковий талон можна на ресепшен у готелі (послуга може бути платною). Або у будь-якому магазині канцтоварів, що надає послуги принтера. Частіш за все, така послуга в країнах Європи коштує 0,5-1 € за лист.

Не у всіх аеропортах є доступні розетки для зарядки гаджетів. Беріть із собою power-bank, щоб телефон із завантаженими посадковими талонами був весь час заряджений.

Зверніть увагу, що авіакомпанії мають певні місця, які можна вважати не найвдалішими. За них не варто переплачувати. Наприклад, місце 11-А в літаках Ryanair не має ілюмінатора (А означає крісла біля вікна). Усі літаки Boeing 737-800, які обслуговують рейси цієї авіакомпанії, мають однакове розташування крісел. Тому на будь-якому рейсі це місце буде з краєвидом на білу панель на стіні.

Оплата харчування на борту провадиться готівкою у валюті або кредитними картками (дебетові не приймають до оплати).

Пасажир може пронести на борт будь-якої авіакомпанії свої напої, воду та харчування. Алкогольні напої з магазинів Duty-free розпивати у салоні літака забороняється.

Для безкоштовної ручної поклажі краще взяти рюкзак з купою кишень. По-перше, валізи часто не хотять пропускати безкоштовно (хоча якщо її розмір підходить, можна просто зняти колеса).

Рекомендую почитати – Як подорожувати з маленькою ручною поклажею.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *