Європейські аеропорти поблизу України – як дістатися, куди полетіти

Аеропорти біля України в Польщі, Румунії, Молдові, Угорщині та Словаччині. Як дістатися європейськиких аеропортів з України, варіанти маршрутів.

Авіаційний простір України закритий, доки не закінчиться війна. Тому якщо вам потрібно полетіти в інші країни, треба дістатися до найближчих аеропортів, які розташовані в Європі.

Зараз, щоб полетіти в іншу країну літаком, треба враховувати не тільки вартість перельоту. А й скільки коштує дістатися до найближчого міста в Європі, де є аеропорт з широкою сіткою польотів від різних авіакомпаній.

Зробила повну збірку аеропортів, які мають велику мапу польотів та розташовані близько до Українського кордону. А також яким транспортом до них дістатися.

Шукайте недорогі квитки у пошуковику Skyscanner:

Румунія

Румунські авіа-хаби зручні не тільки для тих, хто живе в Одеській області. Також до них можна дістатися з Чернівців. Тому обираючи з якої країни вам буде краще летіти, не пропустить цю країну.

Бухарест

Бухарест – столиця Румунії і найбільший аеропорт країни, де базуються румунські авіаперевізники та літають компанії інших країн. Звідси літають не тільки національні перевізники – Tarom та BLUE AIR. А ще лоукостери WizzAir, Ryanair, турецький лоукостер Pegasus Airlines та великі гіганти Turkish Airlines, Emirates, Lufthansa, KLM та інші авіакомпанії. З Бухареста можна дістатися у багато країн світу. Тому раджу цей аеропорт не тільки тим, хто живе в Одесі, а й в інших містах України.

Як дістатися аеропорту Бухарест з України:

 • З Одеси їздять автобуси – подивитися розклад та купити квиток зручно на InfoBus.ua.
 • Також можна дістатися потягом, який щоденно курсує з Кишинева. Розклад та квитки на сайті молдовської залізниці. До Кишинева теж прийдеться їхати на автобусі.
 • До аеропорту Бухаресту з залізничного вокзалу ходять потяги (зараз безкоштовні для українців). Розклад можна подивитися на сайті румунської залізниці, безкоштовні квитки для українців – тільки в касах вокзалу.

Ясси

Місто Ясси знаходиться недалеко від кордону з Україною та Молдовою. Сюди зручно дістатися як з Чернівців, так і з Одеси. Аеропорт Ясси – це один з хабів компанії Wizzair та Ryanair, яка літає звідси за наступними напрямами: Ізраїль, Іспанія, Італія, Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Кіпр, Німеччина, Великобританія, Швейцарія, Франція та Чехія.

Також звідси літають румунські авіакомпанії BLUE AIR – Європа, Ізраїль, ОАЕ, Туреччина. А ще TAROM – національний румунський перевізник, який теж єднає Ясси з великою кількістю напрямків та континентів.

Як дістатися аеропорту Ясси з України:

Рекомендую почитати: Ясси – румунське місто-хаб, з якого можна полетіти до інших країн Європи

Сучава – Suceava International Airport – Stefan cel Mare

Місто Сучава розташоване за 80 км від Чернівців та 40 км від пункту переходу Парубне. Дуже зручно сюди дістатися, щоб полетіти у європейські міста. З Сучави літає WizzAir – до міст Італії: Болон’я, Венеція, Мілан, Рим. А також в Бельгію, на Кіпр, Нідерланди, Німеччину, Великобританію.
Ryanair має трохи менше рейсів з Сучави, але також літає до Відня, Брюсселя, Тревізо, Дубліна, Манчестера, Мілан-Бергамо та в Рим-Чіампіно.
Також звідси літають румунські авіакомпанії BLUE AIR та TAROM.

Як дістатися аеропорту Сучава з України:

 • З Сучави з ж/д вокзалу до Чернівців їздять автобуси та приватні перевізники. Розклад та квитки на сайті Infobus.
 • З центру Сучави до аеропорту ходить автобус № СВ 171.

Польща

Зараз краще за все з України ходить транспорт до Польщі. Тут можна не обмежуватися тільки аеропортами, які розташовані найближче до кордону. Потяги з України вас довезуть як до Варшави, так інших міст Польщі.

Жешув – Rzeszów-Jasionka

Жешув – місто та його аеропорт знаходиться біля українського кордону ( в 100 км від пункту переходу Краківець, або в 90 км від Перемишля). Аеропорт Жешува невеликий, також рейсів тут не так багато.

Літає WizzAir – до Бурґаса, Осло Саннефіорд Торп, в Ейндговен та в Лондон Лутон.
Ryanair – у Брістоль, Дублін, Лондон-Лутон, Лондон-Станстед, Манчестер, Східний Мідленд
LOT та Lufthansa поєднують Жешув не тільки з містами Європи, а й інших континентів.

Як дістатися аеропорту Жешува з України:

 • Поїздом до Перемишля з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Львова – далі автобусом Flixbus або електричкою до Жешува. Розклад потягів та квитки на сайті www.pkp.pl
 • Автобусом зі Львова – шукаємо рейси та квитки на InfoBus.ua.
 • Далі з Жешува в аеропорт їздять два автобуси: Маршрут 51 – з аэропорта до центра міста (вул. Бардовського), Маршрут 53 – з аэропорта до центра міста (вул. Яна Каспровича). Розклад руху автобусів за цими маршрутами можна дивитися тут або тут.

Люблін

Аеропорт Любліна розташований на відстані 90 км від пункту пропуску Ягодин. З нього літають авіакомпанії -лоукостери Ryanair та WizzAir.
WizzAir літає в наступні країни: Швеція, Великобританія, Болгарія, Хорватія та Нідерланди.
Ryanair пропонує рейси у Ірландію, Великобританію та перельоти в середині Польщі.

Як дістатися аеропорту Любліна з України:

 • Простіше за все доїхати з Києва доїхати автобусом Flixbus, який ходить в цьому напрямку декілька разів на день.
 • Також можна скористатися потягами з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра або Львова до Перемишля. Далі польською залізницею у Люблін www.pkp.pl.
 • Доїхати до аеропорту Любліна можна поїздом, залізнична зупинка знаходиться поряд з терміналом аеропорту. Квитки та розклад на сайті https://bilety.polregio.pl/en

Варшава – Lotnisko Chopina та Lotniskо Warszawa/Modlin

Тут є два аеропорти, з яких можна дістатися не тільки Європейських країн, а й інших континентів. У Варшаві є два аеропорти.

Аеропорт на ім’я Шопена

Основний аеропорт на ім’я Шопена, розташований на околиці міста (сюди можна дістатися міським автобусом №175, 188, 148, 331, та нічний №32). З аеропорту ім. Шопена літає головна польська авіакомпанія LOT – в неї дуже велика мережа польотів як по Європі, так і в США та Канаду. Також з цього аеропорту літає лоукостер WizzAir – в нього тут теж великій вибір напрямків: Ізраїль, Ісландія, Іспанія, Італія, Болгарія, Греція, Грузія, Данія, Йорданія, Кіпр, Мальта, Марокко, Норвегія, Нідерланди, Великобританія, Португалія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чорногорія, Швеція та Швейцарія. Також тут можна подивитися весь список авіакомпаній. Тобто вибір країн та напрямків дуже великий!

Аеропорт Варшава-Модлін

Другий – це лоукост-аеропорт Варшава-Модлін. він знаходиться в 40 км від центра міста. Модліна літає Ryanair. Оскільки бюджетні мандрівники часто комбінують рейси обох авіакомпаній, потрібно розраховувати час та гроші, щоб дістатися між цими аеропортами. Звідси літає Ryanair, в якого дуже велика сітка польотів: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Йорданія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Нідерланди, Німеччина, Об’єднане Королівство, Польща, Португалія, Словаччина, Угорщина, Франція, Фінляндія, Хорватія, Чеська Республіка, Швеція, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія.

Як дістатися Варшави з України:

 • Поїзд №24 Київ – Хелм, щодня з Києва о 22:54, прибуття до Хелма о 12:30. Далі пересадка в Хелмі на поїзд IC №28106 до Варшави.
 • Потяг №32/31 Запоріжжя, Дніпро – Перемишль, щодня з Запоріжжя – о 15:30, з Дніпра – о 17:53, прибуття до Перемишля о 13:15. Далі пересадка на поїзд IC №31104 Перемишль – Варшава (відправка з Перемишля о 15:51, прибуття до Варшави о 22:01).
 • Поїзд №67/68 Київ – Варшава щоденно з Києва о 18:23, прибуває до Варшави об 11:33.Більше інформації на сайті Укрзалізниці – https://uz-vezemo.com/
 • Автобусом Flixbus – з Києва, Львову, Івано-Франківська. Також Flixbus їде з Києва прямо в аеропорт Варшава-Модлін – подивитися всі варіанти автобусів можна тут.

Як дістатися аеропорту Варшава-Модлін:

 • Автобуси Flixbus – квиток коштує 13 Євро (45 злотих), зупинки Warszawa, Metro Młociny або Warszawa, Zachodnia
 • Поїзд компанії Koleje Mazowieckie, що прямує з Модліна до Варшави на залізничний вокзал Warszawa Zachodnia. Незважаючи на те, що біля аеропорту немає залізничної станції, на виході з авіатерміналу зупиняються автобуси із фірмовою символікою Koleje Mazowieckie, які за 10 хвилин доставлять на місцевий залізничний вокзал. Автобуси та поїзди курсують кожні 20-30 хвилин, у касі можна купити єдиний квиток (Airport Ticket), що дає право проїзду автобусом та поїздом. Його вартість 4,5 Євро (21,3 польських злотих).

Краків

Міжнародний аеропорт «Краків-Баліце» знаходиться в 11 км від центра міста. Цей аеропорт зручний для тих пасажирів, які запланували летіти з Кракова до інших міст Європи. Це великий хаб лоукостера Ryanair, яким можна дістатися багатьох країн Європи та Близького Сходу: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Йорданія, Кіпр, Латвія, Мальта, Норвегія, Нідерланди, Німеччина, Об’єднане Королівство, Польща, Португалія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швеція, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія.

Також з Кракова літає WizzAir (але більшій хаб цієї компанії аеропорт Катовіце за 100 км від Кракова): Ізраїль, Ісландія, Італія, Болгарія, Греція, Грузія, Данія, Кіпр, Швеція, Норвегія, Нідерланди, Великобританія, ОАЕ, Франція, Хорватія.

Як дістатися до аеропорту Кракова з України:

 • Потяг №32/31 Запоріжжя, Дніпро – Перемишль, щодня з Запоріжжя – о 15:30, з Дніпра – о 17:53, прибуття до Перемишля о 13:15. Далі на потяг ІC №3700 Перемишль – Познань о 14:36 до Кракова.
 • Поїзд №36/35 Одеса – Перемишль, щодня з Одеси о 15:54, прибуває у Перемишль о 7:21.
 • Потяг №53/54 Київ – Перемишль, щодня з Києва о 19:48, прибуває в Перемишль о 7:21. Далі пересадка на поїзд ІС №105 Перемишль – Грац о 10:21, або ІС №37104 Перемишль ➔ Зелена Гора о11:38 до Кракова.
 • Електричка з головного залізничного вокзалу – Kraków Główny до аеропорту – KRAKÓW LOTNISKO/AIRPORT, ходить з 4:00 до 24:00 кожні 30 хвилин. Час у дорозі – 15 хвилин, вартість – 2.9 Євро (14 злотих). Квиток продається в касі вокзалу чи автоматі, або на сайті kolejemalopolskie.com.pl. Вихід на електричку прямо з головного терміналу.
 • Автобуси з автовокзалу Dworzec Główny Wschód №252 та №208 (Bosacka 18). Також у нічний час – починаючи з 23:25 щогодини курсує нічний автобус №902. Вартість проїзду – 1 Євро (4,6 злотих), розрахований на 2 тарифні зони. Квиток купують в автоматі.

Угорщина

Будапешт – головний хаб авіакомпанії Wizz Air, з якого виконуються рейси цієї компанії не лише по Європі, а й у ОАЕ, Грузію, Азербайджан, Марокко, в Йорданію та Єгипет. Повну мапу перельотів можна подивитися на сайті Wizz Air.

Також в аеропорт Будапешта літає відомий лоукостер – Ryanair. Ним можна дістатися міст Бельгії, Болгарії, Греції, Данії, Литви, Латвії, на Кипр, Мальту, до Португалії, Іспанії, Ірландії, Італії, Франції, Швеції, а також до Йорданії. Карта маршрутів на сайті Ryanair.

Також в Будапешт літає велика кількість авіакомпаній, якими можна дістатися будь якої точки світу.

Як дістатися Будапешта з України:

 • З Чопа йде електричка у сусіднє угорське місто Захонь. Або з Мукачева один раз на день йде електричка до Захоні. Далі можна пересісти на потяги угорської залізниці. Розклад та квитки на сайті www.mavcsoport.hu. Нагадую, що українськи громадяни можуть безкоштовно їздити потягами угорської залізниці, придбавши “квиток солідарності” в касі, або на вказаному сайті.
 • Поїзд Латориця з Мукачева – розклад та ціни тут.
 • Flixbus – з Мукачева прямує в аеропорт Будапешт.
 • З центра міста кожні 10 хвилин (окрім ночи) в аеропорт ходить автобус №100 – ціна проїзду 1580 форинтів (близько 3,5Євро). Вночі можна дістатися таксі Uber (20 Євро).

Дебрецен – це невеликий лоукост аеропорт, який знаходиться ближче до кордону (120 км від Чопа). З нього літають рейси Wizz Air до Лондона, Брюсселя, Парижу, Майорки, Ейндховена, Корфу, Тель-Авіва, Бургаса та Ларнаки. Також є рейсі у Мюнхен – Lufthansa.

Як дістатися Дебрецена з України:

Словаччина

Кошице – друге за розміром місто Словаччини, та другий аеропорт в країні. До Кошице від Ужгорода усього 80 км, сюди декілька разів на день ходить автобус. А з аеропорту літає Ryanair до Відня, Варшави, Праги, Лондона, Ліверпуля та Дубліна. Та WizzAir до Лондона. Також э рейси LOT – у Варшаву, Austrian – до Відня.

Як дістатися аеропорту Кошице з України:

 • Автобуси чеської транспортної компанії LeoExpress з Ужгорода до Кошице – три рази на день, розклад та квитки на сайті LeoExpress.
 • Автобус FlixBus зі Львову та Ужгорода – один раз на день.
 • Потяг до Кошице з Мукачева через Чоп та Чієрна над Тісоудивиться інформацію тут.
 • Також є велика кількість українських перевізників з Ужгорода, Мукачева, Львов до Кошице – пошук на InfoBus.ua
 • З центру міста Кошице до аеропорту ходить автобус № 23. Він сполучає аеропорт з центром міста, залізничним вокзалом і автовокзалом. Подорож займає близько 20 хвилин, а розклад рейсів можна знайти тут.
 • Багато приватних таксистів та перевізників, що за 30-40 Євро з людини довезуть до Кошице – збірні машини та буси.

Молдова

В Молдові є тільки один аеропорт Кишинів. Зараз цім аеропортом користуються переважно одесити. Він розташований в 180 км від Одеси і сюди легко дістатися за 5 годин.

З Кишинева літають молдавські перевізники – Air Moldova та Fly One. В них практично одна та сама мапа польотів: Німеччина, Португалія, Італія, Румунія, Ірландія, Великобританія, Франція, Греція, Ізраїль, Туреччина, Єгипет.

Turkish Airlines та Люфтганза – в Стамбул та Франкфурт, а далі по всьому світу.

Лоукостер WizzAir закрив всі рейси з Кишинева через небезпеку від російських ракетних обстрілів – всі рейси переведені в аеропорт Ясси.

Як дістатися аеропорту Кишинева з України:

 • З Одеси, Києва, Чернівців у Кишинів ходять регулярні автобуси. Розклад та квитки на сайті InfoBus.ua. Автобус, який йде з Одеси, зупиняється біля аеропорту як на шляху до Кишинева, так і в зворотному напрямку.
 • З центра Кишинева в аеропорт їздить тролейбус №30 від кінцевої зупинки Str. 31 August 1989.

Корисні статті та посилання:

Скасування рейсів та страйки аеропортів у 2022-2023 роках (інформація оновлюється)
10 лоукост-аеропортів Європи – як дістатися найдешевше
Ясси – румунське місто-хаб, з якого можна полетіти до інших країн Європи

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *