Безкоштовна Варшава – безкоштовні дні в музеях, безплатні екскурсії для українців, оглядові майданчики, парки та сади.
Безкоштовні прогулянки та екскурсії по Варшаві

Старе місто – центр Варшави є безкоштовним для відвідування. Тут ви побачите старовинні палаци та замки, статуї, пам’ятники. Можна прогулятися Королівським трактом – довгою і звивистою вуличкою від Замкової площі.
У липні та серпні на сцені, встановленій на площі Ринок, проводять фестиваль «Джаз у Старому місті». Концерти приваблюють любителів музики різного віку. У 2022 році він відбудеться з 2 липня до 27 серпня, програма фестивалю тут.
Також у Варшаві для українців проводять безкоштовні тури містом. Треба написати запит на сайті Orangeumbrella, щоб прийняти участь у групової екскурсії. Оглядові тури містом стартують щодня об 11.00, 14.30, 18.00. Під час цієї екскурсії ви познайомитеся з Варшавою, її найважливішими місцями: Королівський замок, катедра Святого Іоанна, площа Старого міста, міські мури та Королівський шлях, який починається на Замковій площі і тягнеться на 15 кілометрів до палацу Вілянув.
Музеї Варшави– щодня безкоштовно

Чи знаєте ви, що ви можете відвідувати десятки варшавських музеїв та галерей безкоштовно раз на тиждень?
- Понеділок: Музей вокзалів – Museum Station (з 10:00 до 18:00)
- Вівторок: Національний музей (з 11:00 до 18:00), але для українців, які отримали притулок в Польщі, відвідування цього музею безкоштовне. Також у вівторок безкоштовні візити у Музей Техніки Narodowe Muzeum Techniki (з 10:00 до 20:00).
- Середа: Королівський замок у Варшаві (з 10:00 до 18:00) – безкоштовні квитки на касі замку. А також Музей Фредеріка Шопена (з 11:00 до 20:00).
- Четвер: Музей та парк палацу короля Яна III у Вілянові (з 9:00 до 16:00) – вхід вільний за квитками, які потрібно забрати в касі, їхня кількість обмежена. Також у четвер день безкоштовного відвідування постійної та тимчасової виставки в Музеї історії польських євреїв POLIN (з 10:00 до 18:00)
- П’ятниця: Королівський музей та парк Лазеньки (з 9:00 до 16:00)
- Неділя: Музей Варшавського повстання (з 10:00 до 18:00) та Грошовий центр NBP (з 10:00 до 18:00)
А також у всі дні безкоштовно можна попасти у Геологічний музей (з 9:00 до 17:30) та Музей Катині (з 10:00 до 16:00). Музей спорту та туризму (з 10:00 до 17:00) – вхід до музею для всіх громадян України безкоштовний.
Центр Науки Коперника щотижня організує безкоштовні покази в Планетарії центра для сімей з дітьми з України. Розклад та опис показів на сайті музею.
Зелена Варшава – парки та бібліотеки

Є в Варшаві дуже нетипова локація – це Бібліотека Варшавського університету (Dobra 56/66), та садок, розбитий на її скляному даху. Крім рослин у саду є маленький струмок, що впадає у невелике озеро. На даху є оглядові майданчики, з яких можна помилуватися панорамою Старого міста та Вісли, або влаштувати побачення та пікнік в одній із альтанок, увитих диким виноградом.

Також Бібліотека Варшавського університету проводить безкоштовні курси польської мови для біженців з України. Кількість місць обмежена – реєстрація на сайті бібліотеки.
У Мультимедійному парку, розташованому у Підзамче – біля підніжжя Старого міста, з травня до кінця вересня можна побачити захоплююче шоу світла, музики та води. Фонтани створюють водний екран, на якому можна подивитися анімаційну розповідь про історію та легенди Варшави. Глядачі відпочивають на трав’янистому схилі та спостерігають лазерно-музичне шоу на воді.

- 6 травня до 30 липня (п’ятниця та субота) 21:30
- 5 серпня до 27 серпня (п’ятниця та субота) 21:00
- 2 до 30 вересня (п’ятниця та субота) м 20.30
- Вхід вільний, анонси додаткових шоу на сайті Мультимедійного парка.

Marshal Edward Rydz-Śmigły Park – великий парк зі скульптурами, фонтанами, велосипедними доріжками, дитячим майданчиком та скейт-парком.
Park Szczęśliwicki – парк з відкритим басейном, вуличними тренажерами та футбольним майданчиком.
Park Skaryszewski – одна з найкрасивіших локацій міста, де можна гуляти стежками біля озер та ставків. Влітку можна орендувати каяки та насолоджуватися катанням по воді.
Безкоштовні оглядові майданчики – побачити Варшаву зверху

Оглядовий майданчик на даху Бібліотеки Варшавського Університету – тут і парк, і чудовий вигляд на Вислу та Свентокшиський міст.
Також є сад та оглядовий майданчик на даху Центра науки «Коперник» (Wybrzeże Kościuszkowskie 20). Відкритий з травня по серпень щоденно 10.00-20.00, вересень-жовтень – 10.00-17.00.
Гнійна гора (Gnojna Góra) – колись тут було міське сміттєзвалище. Нині на вершині гори є оглядовий майданчик, з якого відкривається вид на Віслу та правобережну частину міста. (вул. Brzozowa, 00-286).
Як доїхати з України до Варшави у 2022 році
У зв’язку з воєнним станом в Україні всі аеропорти закрити. Але до Польщі є великий вибір прямих автобусів та поїздів.
Поїзди, які прямують у Варшаву:
Поїзд №24 Київ – Хелм, щодня з Києва о 22:54, прибуття до Хелма о 12:30. Далі пересадка в Хелмі на поїзд IC №28106 до Варшави.
Потяг №32/31 Запоріжжя, Дніпро – Перемишль, щодня з Запоріжжя – о 15:30, з Дніпра – о 17:53, прибуття до Перемишля о 13:15. Далі пересадка на поїзд IC №31104 Перемишль – Варшава (відправка з Перемишля о 15:51, прибуття до Варшави о 22:01).
Поїзд №67/68 Київ – Варшава щоденно з Києва о 18:23, прибуває до Варшави об 11:33.
Більше інформації на сайті Укрзалізниці – https://uz-vezemo.com/
Автобуси, які курсують до Варшави:
Київ–Варшава, Львів–Варшава, Івано-Франківськ–Варшава – щодня до України та назад. Інші пункти відправлення та ціни на сайті Flixbus.
Шукайте недорогі квитки у пошуковику Skyscanner:
Корисні статті та посилання:
- Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
- Безкоштовний Ґданськ
- Літній відпочинок на морі у Польщі
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com