Безкоштовний транспорт для українців в Європі (оновлюється)

Безкоштовний транспорт для українців у Європі: міській транспорт, літаки, поїзда, автобуси, платні автобани безплатно.

Європейські країни дають можливість українським біженцям безкоштовний проїзд громадським транспортом, потягами та автобусами. Також українці можуть безкоштовно проїжджати по автобанах Словаччини, Польщі та Болгарії (в Німеччині вони завжди були безкоштовними), показуючи українськи посвідченні чи паспорти.

Увага! Багато країн вже скасували або змінили правила безкоштовного транспорту для українців. Треба перевіряти інформацію на сайтах транспортних компаній!

Словаччина

У столиці Словаччини з 1 січня 2023 року скасують безкоштовний проїзд у громадському транспорті для українців.

Безкоштовно користуватися транспортом можна буде лише у день отримання документів про тимчасовий захист та протягом наступних чотирьох днів. Нове правило не поширюватиметься на школярів та тих, хто їх супроводжує. Крім того, безкоштовним транспорт буде для тих, хто офіційно працює у Братиславі (але лише два місяці з моменту набуття статусу тимчасового захисту).

Угорщина

У столиці Угорщини в 2023 року продовжили безкоштовний проїзд для українців. Їздити до громадського транспорту Будапешта без оплати можна буде до 30 червня 2023 року. Достатньо мати посвідчення громадянина України – паспорт, закордонний паспорт, ID тощо.

Австрія

З 1 листопада 2022 року українські біженці можуть оформити квиток “Квиток першого прибуття в Україну” для безкоштовного проїзду в поїздах ÖBB по всій території Австрії протягом 24 годин. Цією программою можуть скористатися будь яка особа з українським паспортом, хто в’їжджає з боку України через кордони Чехії, Словаччини та Угорщини.

Отримати “Квиток першого прибуття в Україну” можна в поїзді у персоналу або в касах ÖBB на вокзалах. З цим квитком можна скористатися всіма поїздами місцевого та міжміського сполучення ÖBB в Австрії. Але квиток є дійсним тільки для 2-го класу поїздів і діє тільки два дні з моменту видачи.

Бельгія

SNCB/NMBS: безплатний транзитний проїзд на міжнародних поїздах з українським паспортом чи ID, або квитком DB “Helpukraine” . Це правило стосується міжнародних поїздів, що прямують в/з Німеччини, Нідерландів, Люксембургу та Франції транзитом через Бельгію.

Для нетранзитних біженців, які залишаються в Бельгії потрібно зареєструватися в бюро реєстрації біженців (Refugee Registration Centre), яке знаходиться в палаці Brussels Expo Palais/зал 8 (Heysel). Після реєстраціє можна отримати безкоштовний універсальний квиток Fedasil Bulk Ticket , з яким можна переїхати до місця проживання у Бельгії. Більш ніяких безкоштовних поїздок Бельгією не передбачено.

Більш детальна інформація – Безкоштовні квитки на поїздах Renfe в Іспанії – як працює програма знижок

Франція

Французька залізнична компанія «SNCF» надає право безплатного проїзду один раз тим українцям, які їдуть від війни в Україні та мають дістатися свого місця призначення у Франції. Для цього слід звернутися до працівників каси вокзалу, на який ви прибули, та показати свій український паспорт. Такі ж правила діють, якщо ви хочете повернутися в Україну.

Значна знижка на проїзд регіональним транспортом може бути надана українцям, які вже отримали тимчасовий захист у Франції й оформили медичне страхування. У паризькому регіоні (Île-de-France) для цього слід зареєструватися на сайті: https://www.solidaritetransport.fr. В інших регіонах слід звернутися до місцевих транспортних компаній.

Хорватія

P березня 2023 року біженці з Україні можуть не платити за проїзд в поїздах лише при оформленні смарткартки хорватської залізниці – HŽPP. Із нею можна отримати безкоштовні квитки на потяги 2 класу Хорватської залізниці у касах або безпосередньо у транспорті.

Для того, щоб отримати смарткартку, необхідно роздрукувати заяву на сайті залізничної компанії, заповнити свої дані та подати заявку в одній з 15 станцій: головний вокзал Загреба, Сисак, Карловац, Забок, Вараждин, Копривніца, Бєловар, Славонський Брод, Вінковці, Осієк, Спліт, Шибеник, Огулін, Рієка або Пула. Для цього треба пред’явити паспорт громадянина України – закордонний або “внутрішній”.

Ірландія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися: ірландськими залізничними поїздами, автобусним транспортом Bus Ėireann та транспортом компанії Expressway. Безкоштовний проїзд тільки від пункту прибуття до Ірландії до кінцевого пункту призначення. для цього потрібен український паспорт, а також підтвердження прибуття до Ірландії протягом останніх семи днів (наприклад, лист посадкового талону авіакомпанії/порома або електронний лист з підтвердженням), або підтвердження від зареєстрованої благодійної організації, яка бере участь у реагуванні на кризу в Україні.

Литва

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами автобусами Vilnius LTG та вільнюськими автобусами. Достатньо мати документ, що підтверджує громадянство України.

Люксембург

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися всім громадським транспортом. Також це перша країна в світі, яка відмінила плату за користування громадським транспортом для всіх, також для іноземців.

В’їзд та транзит через Швейцарію залишаються безкоштовними

Поки залишається безкоштовним в’їзд для тих, хто приїхав вперше з України з метою запросити статус захисту S або для тих, хто проїжджає через Швейцарію транзитом.

Словенія

Уряд Словенії продовжив безплатний проїзд потягами для українців до 4 березня 2024 року.

Українські біженці можуть безкоштовно користуватися поїздами Словенської залізниці, отримавши безплатний квиток. Для цього громадянам України треба звернутись до центрального відділення Potnicki center LPP, Slovenska cesta 56 а для оформлення іменної річної картки Урбана для безкоштовного проїзду.

Із 1 квітня 2023 року безкоштовний проїзд в громадському транспорті Любляни дозволений лише за наявності іменної річної картки Урбана, яку потрібно обов’язково “валідувати” щоразу при вході в транспорт.

Також транспортні засоби з дозволеною максимальною масою до 3,5 тон (більшість легкових автомобілів та малотоннажних комбінованих транспортних засобів) з українськими реєстраційними номерами до подальшого повідомлення звільняються від оплати за проїзд по автодорогах (придбання електронної віньєти).

Але лише з метою прибуття до Республіки Словенія або транзиту через нашу державу. З метою забезпечення безперебійного контролю за платним проїздом Агенція автомобільних доріг Республіки Словенія (DARS) рекомендує водіям таких транспортних засобів перед прибуттям до Республіки Словенія зателефонувати у кол-центр за номером +386 1 518 8 350 або написати на електронну адресу evinjeta@dars.si та повідомити реєстраційний номер транспортного засобу, на якому вони вʼїжджатимуть до Республіки Словенія. Якщо водії цих транспортних засобів залишаться у Республіці Словенія і протягом свого перебування у нашій країні користуватимуться платними дорогами, вони повинні придбати відповідну електронну віньєту для своїх транспортних засобів.

Швеція

Безкоштовний транспорт Stena Line та громадський транспорт Стокгольма.

Норвегія

Для тих, хто планує їхати до Норвегії, безкоштовний проїзд поїздами та експрес-автобусами компанії VY. Це стосується тільки приїзду до Норвегії – далі по країні безплатного проїзду немає.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram
Підписуйтесь у мій Телеграм – тут завжди свіжі новини про подорожі

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *