Безкоштовний транспорт для українців в Європі

Безкоштовний транспорт для українців у Європі: міській транспорт, літаки, поїзда, автобуси, платні автобани безплатно.

Європейські країни дають можливість українським біженцям безкоштовний проїзд громадським транспортом, потягами та автобусами. Також українці можуть безкоштовно проїжджати по автобанах Словаччини, Польщі та Болгарії (в Німеччині вони завжди були безкоштовними), показуючи українськи посвідченні чи паспорти.

Польща

З 14 березня 2022 року майже всі автобуси та потяги громадського транспорту у Польщі пропонують безкоштовний проїзд для людей з українським паспортом чи ID-карткою.

Авіакомпанія LOT оголосила знижки для українців на авіаквитки економ-класу. Знижки для дорослих – від 30%, 50% – знижки для дітей, 99% – для немовлят. А також гнучкі правила повернення квитків та змін резервацій, можливість додавання безплатного багажу до вже придбаних квитків у тарифах без реєстрованого багажу. Акція, поширюється як на європейські , так і на міжконтинентальні подорожі в період з 25 лютого по 31 травня 2022 року. Квитки можна купити через сервісний кол центр LOT та в офісах LOT, розміщених в аеропортах.
Також є можливість безкоштовно провезти до 23 кг багажу.

WizzAir продовжив пропозицію безкоштовних квитків до середини квітня 2022 для переселенців з України на рейси з Румунії, Польщі, Угорщини та Словаччини у різні європейські напрямки.

Потяги PKP: безкоштовний проїзд на всіх поїздах PKP з українським паспортом або ID-картою. Зверніть увагу, що з 1 квітня мандрувати безкоштовно зможуть жінки, діти, інваліди та українські пенсіонери.

Deutsche Bahn: безкоштовний проїзд усіма поїздами Eurocity з Польщі до Німеччини.

Автобуси Flixbus : безплатний проїзд на всіх автобусах Flixbus у Польщі.

Пороми Polferries – можна безкоштовно дістатися до Швеції на поромах з Гданьска до Нюнесхамна. 

Чехія

Безкоштовний громадський транспорт у Празі та у центральній частині Богемії.

Потяги залізничних компаній RegioJet співпрацюючи з UZ, Člověk v tísni, ČD Cargo та Rail Cargo Group, надають безкоштовний щоденний нічний поїзд між Україною та Прагою. Потяг із 20 вагонів вміщує 400 пасажирів, а також перевозить гуманітарну допомогу в Україну. Потяг курсує з Києва до Львова, потім з нічним рейсом відправляється з Перемишля о 21:30 до Праги із зупинками в Остраві, Оломоуці та Пардубиці. RegioJet надає пасажирам на борту безкоштовну їжу та напої.

Автобуси та потяги Arriva: безкоштовний проїзд на всіх поїздах та автобусах з українським паспортом або ID-картою.

Потяги Leo Express: в березні вивозили біженців зі Словаччини та зараз возять українців безкоштовно по Чехії.

Потяги České dráhy: безкоштовний проїзд на всіх поїздах чеської залізниці з українським паспортом або посвідченням особи.

Автобуси та потяги RegioJet: безкоштовні поїзди та автобуси з Києва до Львова. Безкоштовні нічні поїзди з Перемишля (Польща) до Праги зі зупинками в Остраві, Оломоуці та Пардубіце.

Румунія

Потяги CFR Călători: українці можуть безкоштовно подорожувати Румунією з CFR Călători. Також на цих поїздах як біженець ви можете безкоштовно залишити Румунію та вирушити до Угорщини. CFR Călători видає безкоштовний квиток на кордоні, а кондуктор угорської залізничної компанії МАV далі по території Угорщини до Будапешта або до наступного кордону.

Також можна безкоштовно скористатися мікроавтобусами Romfour для трансферу від станції до станції. Romfour також організовує автобусні перевезення в Італію та інші європейські міста.

Автобуси Flixbus: безкоштовний проїзд на всіх автобусах Flixbus та квитки з Бухареста можна замовити на сайті Flixbus.

Словаччина

Železničná spoločnosť Slovensko : безплатний проїзд на всіх поїздах з українським паспортом чи посвідченням, або ID. Також деякі регіональні автобусні оператори. Наприклад, по маршрутам до Братислави та Трнави пропонують безкоштовні послуги.

Угорщина

Всі поїзди MAV за наявності безкоштовного «квитка солідарності» та весь громадський транспорт BKK безкоштовний у Будапешті.

Wizz Air підтримує українських біженців, пропонуючи їм 100 000 безкоштовних місць на всіх рейсах континентальної Європи, які вилітають із країн, що мають спільні з Україною кордони.

Австрія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися всім місцевим громадським транспортом. А також з с квитком Not-Ticket Ukraine (Emergency-Ticket Ukraine) на Wiener Linien і поїздами OeBB. При контролі українцям достатньо показати свій закордонний паспорт.

Бельгія

SNCB/NMBS: безплатний проїзд на всех поїздах з українським паспортом чи ID, або з квитком «Help Ukraine», який можна отримати у DB Reisezentrum (центри та офіси DB, розташовані на кожном вокзалі в Бельгії.

TGV/Thalys : безплатний проїзд на всіх поїздах з українським паспортом, ID-картой або квитком « Help Ukraine».

Eurostar* : безплатний проїзд на всіх поїздах з украинским паспортом або ID-картой. При умовах, що пасажир має дійсну визу для відвідування Великобританії.

Болгарія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами BDZ.
Група у Facebook Асоціація українських організацій «Мати Україна» (BG / UK)

Авіакомпанія Bulgaria Air до липня 2022 року скасувала плату за провоз тварин, які належать українцям. Для цього потрібно пред’явити український паспорт чи посвідчення біженця. Потрібна клітка для великих тварин, щоб перевозити їх у багажному відсіку. Вага тварини не обмежена.

Німеччина

Біженці з України можуть безкоштовно скористатися поїздами DB, поїздами ODEG та всім місцевим громадським транспортом VBB. Безплатний проїзд на всіх поїздах з українським паспортом, ID чи іншим посвідченням. Або квитком «Допоможи Україні”, який можна отримати в DB Reisezentrum (каси та офіси подорожив DB) на будь якому вокзалі.

Поїзди ODEG, поїзди Thalys, а також поїзди та місцевий громадський транспорт Німеччини.

Франція

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами SNCF та Thalys. З 12 березня 2022 года SNCF додала автобуси на свій маршрут Париж-Барселона, який возить виключно біженців з України.

Через кордон до чи із Франції: біженці можуть безкоштовно переїжджати з українським паспортом чи посвідченням, чи ID. Із Франції у Бельгию (Thalys ), Англію* (Eurostar ), Швейцарію ( TGV Lyria ), Германію (Deutsche Bahn ), Італію (TGV ) та Іспанію (Renfe-SNCF ). Важливо: біженці повинні мати дійсну візу для подорожі до Великобританії.

Також безплатний проїзд на всіх автобусах TER у Франції.

Хорватія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами HŽ Putnički prijevoz з “квитками солідарності” та “квитком допомоги Україні”.

Великобританія

Національні залізні дороги: безплатний проїзд на всіх поїздах в Великобританії з українським паспортом чи посвідченням особи, чи підтвердження прибуття до Великобританії (посадковий талон чи квиток на потяг). Українським біженцям дають 48 годин, щоб закінчити подорож після прибуття до Великобританії.

Eurostar: безкоштовний проїзд на всіх поїздах з українським паспортом чи посвідченням особи від будь якої станції Eurostar у Європі до станції London St Pancras International. Важливо: Біженці повинні мати діючу визу для приїзду в Великобританію.

Данія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами DSB.
Українські автомобілі можуть проїжджати через Ересуннсброн (міст між Данією та Швецією) без стягнення плати.

Естонія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами Elron і поїздами громадського транспорту.

Фінляндія

VR: безплатний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

OnniBus: безплатний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

Вони також можуть скористатися 95% знижкою на квитки Finnair в один бік із Варшави, Кракова, Гданська, Будапешта та Праги в Гельсінкі.

Ірландія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися: ірландськими залізничними поїздами, автобусним транспортом Bus Ėireann та транспортом компанії Expressway.

Іспанія

Renfe и Renfe-SNCF: безплатний проїзд в/з Франції та Іспанії, а також в Іспанії на всіх поїздах х українським паспортом чи посвідченням особи. Українські біженці, які прибувають до Барселони літаком чи потягом, можуть безкоштовно проїхати на метро.

Італія

Біженці з України, можуть безкоштовно подорожувати транспортом Intercity, Eurocity та Trenitalia протягом щонайбільше 5 днів із моменту в’їзду в Італію. Також поромами, щоб дістатися Італії.

Trenord: безкоштовний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

MarinoBus: безкоштовний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой .

Itabus: безкоштовний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой, або з тестом на Covid, або підтвердженням вакцинации.

Латвія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами Latvijas dzelzcelš.

Литва

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами LTG та автобусами Vilnius LTG та вільнюськими автобусами.

Люксембург

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися всім громадським транспортом.

Нідерланди

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом та поїздами NS при наявності українського паспорта чи посвідчення особи.

Швейцарія

Весь швейцарський громадський транспорт безкоштовний для біженців з українським паспортом або ID-картою. Це правило діє до 31 травня 2022 року у 2  класі всіх поїздах ц подорожах в межах мережі Swiss Travel Pass. Дія Alliance SwissPass зараз розповсюджується на всі внутрішні поїздки.

TGV LYRIA: безкоштовний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

SBB CFF FFS: безкоштовно поїздами SBB для приїзду до пункту призначення у Швейцарії, або транзитом через неї в іншу країну. Безкоштовний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

Португалія

CP (Comboios de Portugal): безкоштовний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

Словенія

Українськи біженці можуть безкоштовно користуватися поїздами Словенської залізниці, отримавши безплатний квиток.

Швеція

Безкоштовний транспорт Stena Line та громадський транспорт Стокгольма.

Норвегія

Для тих, хто планує їхати до Норвегії, безкоштовний проїзд поїздами та експрес-автобусами компанії VY. Це стосується тільки приїзду до Норвегії – далі по країні безплатного проїзду немає.

Корисні статті та посилання:

Знижка Booking для біженців з України
Допомога українським біженцям, які прямують до Європи
Інформація про умови для біженців в Чехії
Португалія – які можливості є для українських біженців

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *