Безкоштовний транспорт для українців в Європі (оновлюється)

Безкоштовний транспорт для українців у Європі: міській транспорт, літаки, поїзда, автобуси, платні автобани безплатно.

Європейські країни дають можливість українським біженцям безкоштовний проїзд громадським транспортом, потягами та автобусами. Також українці можуть безкоштовно проїжджати по автобанах Словаччини, Польщі та Болгарії (в Німеччині вони завжди були безкоштовними), показуючи українськи посвідченні чи паспорти.

Увага! Багато країн вже скасували або змінили правила безкоштовного транспорту для українців. Треба перевіряти інформацію на сайтах транспортних компаній!

Польща

З 1 липня українці не зможуть безкоштовно користуватись потягами PKP Intercity!

З 1 червня громадяни України платитимуть за проїзд у громадському транспорті Варшави. Але біженці мають право на інші пільги у громадському транспорті. Вони поширюються на пенсіонерів та учнів початкових класів.

Також деякі окремі міста мають пільги для українських біженців:

  • Щецин дозволив користуватися громадським транспортом безкоштовно до 30 вересня
  • У Торуні можна оформити місячний проїзний із позначкою UKR
  • У Познані за 1 злотий можна купити соціальний проїзний у пунктах обслуговування клієнтів ZTM терміном дії 30 днів. Для цього необхідно виробити Познанську електронну агломераційну картку PEKA.

Чехія

Увага! З 1 червня Чехія скасовує безкоштовний проїзд для українців.

З 1 червня 2022 громадський транспорт міста Прага стає платним для українців, що прибули до Чехії вже після війни. Але ті, хто має візу тимчасового захисту можуть придбати місячний проїзний купон за 165 крон, або квартальний – за 444 крони. Звичайний місячний та квартальний купони на проїзд становлять 550 та 1480 крон відповідно.

Румунія

Потяги CFR Călători: українці можуть безкоштовно подорожувати Румунією з CFR Călători. Також на цих поїздах як біженець ви можете безкоштовно залишити Румунію та вирушити до Угорщини. CFR Călători видає безкоштовний квиток на кордоні, а кондуктор угорської залізничної компанії МАV далі по території Угорщини до Будапешта або до наступного кордону.

Також можна безкоштовно скористатися мікроавтобусами Romfour для трансферу від станції до станції. Romfour також організовує автобусні перевезення в Італію та інші європейські міста.

Словаччина

У столиці Словаччини з 1 січня 2023 року скасують безкоштовний проїзд у громадському транспорті для українців.

Безкоштовно користуватися транспортом можна буде лише у день отримання документів про тимчасовий захист та протягом наступних чотирьох днів. Нове правило не поширюватиметься на школярів та тих, хто їх супроводжує. Крім того, безкоштовним транспорт буде для тих, хто офіційно працює у Братиславі (але лише два місяці з моменту набуття статусу тимчасового захисту).

Угорщина

Всі поїзди MAV за наявності безкоштовного «квитка солідарності» та весь громадський транспорт BKK безкоштовний у Будапешті.

У столиці Угорщини в 2023 року продовжили безкоштовний проїзд для українців. Їздити до громадського транспорту Будапешта без оплати можна буде до 31 березня 2023 року. Достатньо мати посвідчення громадянина України – паспорт, закордонний паспорт, ID тощо.

Австрія

У Відні продовжили безкоштовний проїзд міським транспортом до кінця жовтня 2022 року

Також українські біженці можуть оформити квиток “Not-Ticket Ukraine” для безкоштовного проїзду в поїздах ÖBB по всій території Австрії. Але з 1 листопада цей квиток буде можливо купити тільки для в’їзду в країну або для транзиту, який триватиме протягом 24 годин.

Отримати Not-Ticket Ukraine можна в поїзді у персоналу або в касах ÖBB на вокзалах. З “Not-Ticket Ukraine” ви можете скористатися всіма поїздами місцевого та міжміського сполучення ÖBB в Австрії. Але квиток є дійсним тільки для 2-го класу поїздів і діє тільки два дні з моменту видачи.

Бельгія

SNCB/NMBS: безплатний транзитний проїзд на міжнародних поїздах з українським паспортом чи ID, або квитком DB “Helpukraine” . Це правило стосується міжнародних поїздів, що прямують в/з Німеччини, Нідерландів, Люксембургу та Франції транзитом через бельгію. Д

Для нетранзитних біженців, які залишаються в Бельгії потрібно зареєструватися в бюро реєстрації біженців (Refugee Registration Centre), яке знаходиться в палаці Brussels Expo Palais/зал 8 (Heysel). Після реєстраціє можна отримати безкоштовний універсальний квиток Fedasil Bulk Ticket , з яким можна переїхати до місця проживання у Бельгії. Більш ніяких безкоштовних поїздок Бельгією не передбачено.

Зверніть увагу: Цієї зими потяги в Бельгії за півціни. Діє програма знижок Winter Promo Ticket на поїзди SNCB.

Болгарія

З 1 червня припинено безкоштовний проїзд транспортом у Болгарії.

Але біженці з України можуть безкоштовно їздити громадським транспортом Софії до жовтня цього року. Для цього потрібно мати документ, що засвідчує особу, та реєстраційну картку тимчасового захисту.

Болгарська залізниця (БДЖ) разом із Румунським державним залізничним пасажирським оператором CFR Călători пропонують українцям безкоштовні квитки за програмою “HELP UKRAINE”, які дозволяють користуватися прямими поїздами з Румунії до Болгарії та у зворотному напрямку – з Болгарії до Румунії. Єдина вимога до мандрівників – пред’явити документ, який підтверджує громадянство чи прописку в Україні.

Іспанія

В Іспанії з 1 вересня до 31 грудня 2022 року квитки на регіональні поїзди Renfe будут безкоштовними.

Іспанська національна залізнична мережа RENFE пропонує безкоштовні квитки біженцям, які бажають поїхати в будь-яку точку нашої території, за умови, що вони роблять це з однієї з цих трьох причин:

  • Прибуття до місця прийому
  • Виконувати формальності, пов’язані з прийомом
  • Повернутися в Україну

Для цього їм необхідно надати відповідальну заяву із зазначенням причини в торгових точках, сервісних центрах або касах станцій, куди вони йдуть за квитком.

Міський транспорт

Різні автономні громади запровадили заходи для полегшення пересування в межах міст для переселенців.

Андалусія

Дев’ять андалузьких міських транспортних консорціумівЗовнішнє посилання на портал. Відкриється в новій вкладці. (Альмерія, Малага, Хаен, Гранада, Кордова, Уельва, Севілья, Кампо-де-Гібралтар і Баія-де-Кадіс) надали громадянам України, переміщеним до Андалусії, безкоштовну транспортну картку з початковим балансом 50 євро.

Мадрид

Люди, які прибули до Мадрида з України, зможуть отримати безкоштовну транспортну картку на 15 днів з можливістю її продовження ще на 15 днів, що дасть їм доступ до колективного громадського транспорту Мадридського регіонального транспортного консорціуму по всьому регіону.

Куди подати заявку на її отримання

Більш детальна інформація – Безкоштовні квитки на поїздах Renfe в Іспанії – як працює програма знижок

Німеччина

З 1 червня припинено безкоштовний проїзд транспортом Німеччини.

Але на три літніх місяці зробили акцію – квитки по 9 Євро. Акція діє з 1 червня до 31 серпня 2022 року. З 1 вересня знову діють звичайні ціни. У літні місяці червень, липень та серпень квиток доступний за ціною 9 євро на місяць. Подробиці та як купити цій квиток – за посиланням.

Франція

Французька залізнична компанія «SNCF» надає право безплатного проїзду один раз тим українцям, які тікають від війни в Україні та мають дістатися свого місця призначення у Франції. Для цього слід звернутися до працівників каси вокзалу, на який ви прибули, та показати свій український паспорт. Такі ж правила діють, якщо ви хочете повернутися в Україну.

Значна знижка на проїзд регіональним транспортом може бути надана українцям, які вже отримали тимчасовий захист у Франції й оформили медичне страхування. У паризькому регіоні (Île-de-France) для цього слід зареєструватися на сайті: https://www.solidaritetransport.fr. В інших регіонах слід звернутися до місцевих транспортних компаній.

Хорватія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами HŽ Putnički prijevoz з “квитками солідарності” та “квитком допомоги Україні”.

Великобританія

Національні залізні дороги: безплатний проїзд на всіх поїздах в Великобританії з українським паспортом чи посвідченням особи, чи підтвердження прибуття до Великобританії (посадковий талон чи квиток на потяг). Українським біженцям дають 48 годин, щоб закінчити подорож після прибуття до Великобританії.

Eurostar: безкоштовний проїзд на всіх поїздах з українським паспортом чи посвідченням особи від будь якої станції Eurostar у Європі до станції London St Pancras International. Важливо: Біженці повинні мати діючу визу для приїзду в Великобританію.

Фінляндія

VR: безплатний проїзд у всіх поїздах з українським паспортом чи ID-картой.

До кінця року проїзд в автобусах Рііхім’яки безкоштовний.

З листопада проїзд у громадському транспорті столичного регіону (HSL) став платним для українців: автобуси, трамваї, метро, фіолетові електрички.  

Ірландія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися: ірландськими залізничними поїздами, автобусним транспортом Bus Ėireann та транспортом компанії Expressway. Безкоштовний проїзд тільки від пункту прибуття до Ірландії до кінцевого пункту призначення. для цього потрібен український паспорт, а також підтвердження прибуття до Ірландії протягом останніх семи днів (наприклад, лист посадкового талону авіакомпанії/порома або електронний лист з підтвердженням), або підтвердження від зареєстрованої благодійної організації, яка бере участь у реагуванні на кризу в Україні.

Італія

Біженці з України, можуть безкоштовно подорожувати транспортом Intercity, Eurocity та Trenitalia протягом щонайбільше 5 днів із моменту в’їзду в Італію. Також поромами, щоб дістатися Італії.

Також влада міста Генуя планує зробити весь громадський транспорт безкоштовним. Цей грандіозний проєкт планують реалізувати до 2024 року. На деякий громадський транспорт – ліфти та зубчасту залізницю – квитки скасували ще 2021 року. Так влада хотіла спонукати людей менше використовувати автомобілі. Система спрацювала – громадським транспортом почало користуватися на 30 % більше людей. Тому влада вирішила розширити безкоштовний проїзд на всі типи транспорта, – особливо актуально для проїзду в автобуси та метро.

Литва

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися поїздами автобусами Vilnius LTG та вільнюськими автобусами. Достатньо мати документ, що підтверджує громадянство України.

Люксембург

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися всім громадським транспортом. Також це перша країна в світі, яка відмінила плату за користування громадським транспортом для всіх, також для іноземців.

Швейцарія

Увага! З 1 червня Швейцарія скасовує безкоштовний проїзд для українців.

Влада країни може продовжити видавати безкоштовні квитки:

За необхідності федеральні центри у справах притулку або кантональні органи соціального забезпечення можуть продовжувати видавати біженцям безкоштовні квитки для необхідних поїздок у зв’язку з адміністративними процедурами та відвідуванням органів влади. Будь ласка, зверніться до відповідного управління соціального забезпечення в кантоні або муніципалітеті за місцем проживання.

Для всіх інших поїздок громадським транспортом, не пов’язаних з офіційним розпорядженням, звичайні з 1 червня 2022 квитки повинні купуватися. Діють правила відповідних транспортних компаній та асоціацій. Для людей, які регулярно користуються громадським транспортом можна придбати Half-Fare Card або
проїзний квиток на громадський транспорт.

В’їзд та транзит через Швейцарію залишаються безкоштовними

Поки залишається безкоштовним в’їзд для тих, хто приїхав вперше з України з метою запросити статус захисту S або для тих, хто проїжджає через Швейцарію транзитом.

Португалія

Програма безкоштовного проїзду потягами Португалії для українців припинено

Словенія

Українськи біженці можуть безкоштовно користуватися поїздами Словенської залізниці, отримавши безплатний квиток.

Також транспортні засоби з дозволеною максимальною масою до 3,5 тон (більшість легкових автомобілів та малотоннажних комбінованих транспортних засобів) з українськими реєстраційними номерами до подальшого повідомлення звільняються від оплати за проїзд по автодорогах (придбання електронної віньєти).

Але лише з метою прибуття до Республіки Словенія або транзиту через нашу державу. З метою забезпечення безперебійного контролю за платним проїздом Агенція автомобільних доріг Республіки Словенія (DARS) рекомендує водіям таких транспортних засобів перед прибуттям до Республіки Словенія зателефонувати у кол-центр за номером +386 1 518 8 350 або написати на електронну адресу evinjeta@dars.si та повідомити реєстраційний номер транспортного засобу, на якому вони вʼїжджатимуть до Республіки Словенія. Якщо водії цих транспортних засобів залишаться у Республіці Словенія і протягом свого перебування у нашій країні користуватимуться платними дорогами, вони повинні придбати відповідну електронну віньєту для своїх транспортних засобів.

Швеція

Безкоштовний транспорт Stena Line та громадський транспорт Стокгольма.

Норвегія

Для тих, хто планує їхати до Норвегії, безкоштовний проїзд поїздами та експрес-автобусами компанії VY. Це стосується тільки приїзду до Норвегії – далі по країні безплатного проїзду немає.

Корисні статті та посилання:

Знижка Booking для біженців з України
Допомога українським біженцям, які прямують до Європи
Інформація про умови для біженців в Чехії
Португалія – які можливості є для українських біженців

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com
Квитки на літак або потяг – Tickets.ua

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.