10 лоукост-аеропортів Європи – як дістатися найдешевше

Лоукост аеропорти Європи – як дістатися найдешевше, всі можливі варіанти громадського транспорту, трансфер між сусідніми аеропортами.

Для того, щоб спланувати свій бюджет на подорож, треба врахувати вартість не тільки перельоту, але й переїзду з та в аеропорт. Часто трапляється так, що переліт, куплений по акції, коштує стільки же, скільки трансфер в аеропорт і назад.

Лоукост-аеропорти можуть бути досить дорогим задоволенням. Купуючи недорогий переліт у лоукостерів, більшість пасажирів не знає, що на них чекають додаткові витрати на трансфер з цього аеропорту. Квиток за 10 Євро може стати в 2-3 раза дорожче, коли аеропорт знаходиться в 50-100 км від міста.

Тому написала актуальні ціни 2022 року та варіанти транспорту з найбільш популярних лоукост-аеропорті.

Стокгольм (Скавста) – NYO (105 км від Стокгольму)

Квитки до Стокгольма одні з найдешевших, але трансфер з аеропорту коштують недешево. Існує три варіанти як дістатися міста з аеропорта:

 • Автобус-шаттл Flygbussarna з аеропорту прямує на Головний залізничний вокзал Стокгольма (Cityterminalen). Вартість квитка онлайн20,7 Євро (219 шведських крон) в один бік. Квиток дійсний у будь-якому напрямку протягом 3 місяців. Час у дорозі – 1 година 20 хвилин. Графік руху узгоджений із розкладом рейсів, автобус зазвичай відправляється через півгодини після приземлення літака.
 • Автобус № 515, який прямує в сусіднє місто Nyköping і зупиняється біля автовокзалу. Час у дорозі — 10 хвилин, квиток коштує 2.9Євро (3 шведськи крони). Далі сісти на поїзд до Стокгольма. Час в дорозі -1, 2 години, квиток в один кінець коштує від €27 (156 шведських крон), купити можна на сайті resrobot.
 • Автобус Flixbus від 15 Євро.

Мілан (Бергамо) – BGY (45 км від Мілана)

У Мілані є два аеропорти: Мальпенса, Лінате та Оріо-аль-Серіо. Лоукостери Ryanair та Wizzair літають в аеропорти Оріо-аль-Серіо в Бергамо та Мальпенса. Коли купуєте квитки з пересадкою в Мілані – дивиться, в який саме аеропорт приліт, і з якого ви будете летіти далі. Бо якщо з різних, треба планувати довгу пересадку та переїзд між цими аеропортами. До аеропорту Мальпенса дістатися просто та дешево – сюди ходять електрички з вокзалу Milano Centrale. Час у дорозі – 40 хвилин.

Доїхати з аеропорту Бергамо до центру Мілана можна різними способами:

 • Автобуси-шатли Terravision або Orioshuttle – обидві компанії доставляють пасажирів до залізничного вокзалу Milano Centrale. Квиток у обох транспортних компаній коштує 12 Євро в один бік (на сайті онлайн – 10 Євро). Автобуси курсують з 4:00 до 0:45 кожні 20 хвилин, час у дорозі — 50 хвилин. Квитки продаються в касах аеропорту з відповідними назвами автобусних компаній.
 • З аеропорту до залізничного вокзалу Бергамо кожні півгодини курсують міські автобуси компанії ATB – вартість квитка 2.3 Євро в один бік (в дорозі 15 хвилин). Квитки у водія. На залізничному вокзалі потрібно пересісти на електричку в Мілан – вартість від 5.5 Євро (квитки у касі). Час у дорозі – одна година. Автобуси АТБ курсують із 5:20 до 00:30.
 • Для транзитних пасажирів, що прилітають в аеропорт Бергамо BGY і відлітають з аеропорту Мальпенса MXP (і навпаки), між аеропортами курсує шатл компанії Orioshuttle – вартість в один бік 20 Євро. Час у дорозі 1 годину 50 хвилин. Автобуси ходять з 5:30 до 19:45 кожні 50 хвилин.

Барселона (Жирона) – GRO (103 км від Барселони)

Прилітаючи до цього аеропорту лоукостерами можна сміливо зупинитися на кілька днів у Жироні. Якщо вам потрібно їхати до Барселони, можна скористатися наступними варіантами:

 • Автобуси компанії Barcelona Bus до Барселони (вокзал Estació del Nord). Проїзд в один бік коштує 16 Євро, в обидва кінці – 25 Євро. Час у дорозі – 1 година 10 хвилин. Розклад автобусів збігається з розкладом рейсів, що прилітають.
 • Автобуси-шатли Terravision возять пасажирів до різних курортів узбережжя Коста-Брава – Мальграт де Мар, Санта Сусанна, Пинеда де Мар, Калелья, Бланес, Льорет де Мар. Квитки від 12 Євро в один бік
 • Електричка Renfe – курсують між містами доволі часто.

Брюссель (Шалеруа) – CRL (60 км від Брюсселю)

Аеропорт Шалеруа – суто лоукост-хаб, в який літають Ryanair та Wizzair. Сюда можна купити дуже дешеві квитки, але до міста Брюсель доведеться заплатити трохи більше.

 • Автобус-шатл Flibco – квиток в один бік – 15.5 Євро, час в дорозі 55 мінут.
 • Автобус №68, або №А з аеропорту до вокзалу в Шалеруа – 4,2 Євро в один бік, час в дорозі – 10 хвилин. Далі поїзд до вокзалу в Брюсселі – час в дорозі – 1 година, квиток – 9,9 Євро. Купити на сайті https://www.belgiantrain.be.

Варшава (Модлін) – WMI (36 км до Варшави)

У Варшаві є два аеропорти – основний на ім’я Шопена, розташований на околиці Варшави (сюди можна дістатися міським транспортом). І лоукост-аеропорт Модлін – в 40 км від центра міста. Фішка в тому, що обидва ці аеропорти літають лоукостери: з Модліна літає Ryanair, з центрального – Wizzair. Оскільки бюджетні мандрівники часто комбінують рейси обох авіакомпаній, потрібно розраховувати час та гроші, щоб дістатися між цими аеропортами.

До аеропорту Варшава Модлін є декілька варіантів транспорту:

 • Автобуси Flixbus – квиток коштує 13 Євро (45 злотих), зупинки Warszawa, Metro Młociny або Warszawa, Zachodnia
 • Поїзд компанії Koleje Mazowieckie, що прямує з Модліна до Варшави на залізничний вокзал Warszawa Zachodnia. Незважаючи на те, що біля аеропорту немає залізничної станції, на виході з авіатерміналу зупиняються автобуси із фірмовою символікою Koleje Mazowieckie, які за 10 хвилин доставлять на місцевий залізничний вокзал. Автобуси та поїзди курсують кожні 20-30 хвилин, у касі можна купити єдиний квиток (Airport Ticket), що дає право проїзду автобусом та поїздом. Його вартість 4,5 Євро (21,3 польських злотих).

Лондон (Лутон) – LTN (48 км від Лондона)

Це найбільший лоукост-хаб авіакомпаній ЕasyJet, Ryanair і Wizz Air. Транспортний зв’язок аеропорту Лутон із Лондоном та іншими містами здійснюють автобусні компанії Green Line, easyBus та National Express. Більшість транспорту курсує між аеропортом Лутон та залізничним вокзалом у Лондоні London Victoria.

 • Шатл Terravision – 13 Євро до Лондона в один бік, час в дорозі -1,5 години.
 • Автобус National Express – 14 Євро (12 фунтів) в один бік.
 • Автобус Megabus – 13,5 Євро (11,61 фунтів) в один бік.

Париж (Бове) – BVA (75 км від Парижа)

Авіакомпанії Ryanair і Wizzair літають в цей аеропорт, який знаходиться доволі далеко від Парижа. Ми їхали в Париж на автобусі, який прив’язаний до розкладу прильотів та відльотів рейсів. На зворотному боці наші попутники запізнилися на автобус, тому їхали в Бове на таксі – було в три рази дорожче.

 • Автобус-шатл, графік руху якого збігається з розкладом рейсів. Автобус зазвичай вирушає через півгодини після приземлення літака. Вартість проїзду в автобусі: квиток, куплений на зупинці 34 Євро в обидві сторони; квиток, куплений на сайті aeroportparisbeauvais.com29,9 Євро в обидві сторони. Час в дорозі – 1 година 15 хвилин. Автобуси в аеропорт відправляються зі станції Porte Maillot в Парижі, яка знаходиться в безпосередній близькості від однойменної станції електрички RER – лінія C, і метро -лінія 1.
 • Поїзд зі станції Beauvais, куди можна за 15 хвилин доїхати автобусом №6 та №4 – 1 Євро. розклад на сайті oise-mobilite.fr. Поїзд прямує до паризького вокзалу Gare du Nord. Час дорозі – 1,5 години, квиток в один кінець коштує від 15 Євро. Квитки на сайті французької залізниці.

Мюнхен (Меммінген) – FMM (110км до Мюнхена)

Купуючи квиток в аеропорт, Мюнхен FMM багато хто плутає назви. Він, як і паризький Бове, знаходиться далеко від Мюнхена, а цінник на проїзд до аеропорту зовсім негуманний. Є декілька способів дістатися цього аеропорту:

 • Автобуси Allgäu Airport Express, ходять 5-10 разів на день з прив’язкою до часу прибуття рейсів. У Мюнхені автобуси прибувають на Центральний залізничний вокзал, час у дорозі – 1 година 20 хвилин. Вартість квитка в один кінець онлайн коштує за 9,9 Євро, у водія дорожче.
 • Автобус Flixbus – квитки 16 Євро.
 • Автобус або потяг bbs – квитки на цій автобус можна купити окремо, або скористатися квитком-абонементом 9€-ticket.

Рим (Чампіно) – CIA (15 км до Риму)

В цій аеропорт літає Ryanair – рейси з багатьох міст Європи. Але цей аеропорт є більш внутрішньоєвропейським і менш навантаженим ніж аеропорт Рим Fiumicino (FCO), з якого літають рейси по всьому світу. Але з Fiumicino літає лоукостер Wizzair, тому як його дістатися можна подивитися тут. Як дістатися аеропорту Чампіно:

 • Приміський поїзд, який прямує з вокзалу Roma Termini – кожні 15 хвилин протягом дня. Час в дорозі – 15-20 хвилин. Квиток – 2,7 Євро.
 • Автобус Terravision, який відправляється більше 10 разів на добу до вокзалу Termini. Квиток в один кінець коштує 6 Євро в один бік. Час у дорозі — 45 хвилин.
 • Автобус Flixbus – 6 Євро в один бік.

Ейндховен (Амстердам) – EIN (120 кілометрів до Амстердама)

Летіти в Амстердам можно напряму – в аеропорт Схіпхол, який є базовим для авіакомпанії KLM. А можна економ-варіантом, через аеропорт Ейндховена, куди літають лоукостери Ryanair та Wizzair. Але відстань до Амстердама дуже велика, як її подолати найекономніше?

 • Автобус-шатл компанії Аirexpressbus – ціна онлайн 22,5 Євро – в один бік, 38,5 Євро – в обидві сторони. В касі в аеропорті – дорожче (24 Євро та 40 Євро відповідно).
 • Автобус №400, №401, №10 – час в дорозі 25 хвилин, українцям, які виїхали з країни після 24 лютого – безкоштовно, квиток в один кінець коштує 4 Євро. Пересісти в поїзд, який прямує в Амстердам на вокзал Amsterdam Central. Квиток в один кінець коштує від 12,9 до 21,5 Євро (в залежності від часу та дня тижня). Час в дорозі – 1 година 20 хвилин.

Корисні статті та посилання:

Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
9€-Ticket – єдиний квиток у Німеччині
Як дістатися Туреччини – літній потяг Бухарест-Стамбул
Безкоштовні квитки на поїздах Renfe в Іспанії – як працює програма знижок

Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.