10 лоукост-аеропортів Європи – як дістатися найдешевше

Лоукост аеропорти Європи – як дістатися найдешевше, всі можливі варіанти громадського транспорту, трансфер між сусідніми аеропортами.

Для того, щоб спланувати свій бюджет на подорож, треба врахувати вартість не тільки перельоту, але й переїзду з та в аеропорт. Часто трапляється так, що переліт, куплений по акції, коштує стільки же, скільки трансфер в аеропорт і назад.

Лоукост-аеропорти можуть бути досить дорогим задоволенням. Купуючи недорогий переліт у лоукостерів, більшість пасажирів не знає, що на них чекають додаткові витрати на трансфер з цього аеропорту. Квиток за 10 Євро може стати в 2-3 раза дорожче, коли аеропорт знаходиться в 50-100 км від міста.

Тому написала актуальні ціни 2022 року та варіанти транспорту з найбільш популярних лоукост-аеропорті.

Стокгольм (Скавста) – NYO (105 км від Стокгольму)

Квитки до Стокгольма одні з найдешевших, але трансфер з аеропорту коштують недешево. Існує три варіанти як дістатися міста з аеропорта:

 • Автобус-шаттл Flygbussarna з аеропорту прямує на Головний залізничний вокзал Стокгольма (Cityterminalen). Вартість квитка онлайн20,7 Євро (219 шведських крон) в один бік. Квиток дійсний у будь-якому напрямку протягом 3 місяців. Час у дорозі – 1 година 20 хвилин. Графік руху узгоджений із розкладом рейсів, автобус зазвичай відправляється через півгодини після приземлення літака.
 • Автобус № 515, який прямує в сусіднє місто Nyköping і зупиняється біля автовокзалу. Час у дорозі — 10 хвилин, квиток коштує 2.9Євро (3 шведськи крони). Далі сісти на поїзд до Стокгольма. Час в дорозі -1, 2 години, квиток в один кінець коштує від €27 (156 шведських крон), купити можна на сайті resrobot.
 • Автобус Flixbus від 15 Євро.

Мілан (Бергамо) – BGY (45 км від Мілана)

У Мілані є два аеропорти: Мальпенса, Лінате та Оріо-аль-Серіо. Лоукостери Ryanair та Wizzair літають в аеропорти Оріо-аль-Серіо в Бергамо та Мальпенса. Коли купуєте квитки з пересадкою в Мілані – дивиться, в який саме аеропорт приліт, і з якого ви будете летіти далі. Бо якщо з різних, треба планувати довгу пересадку та переїзд між цими аеропортами. До аеропорту Мальпенса дістатися просто та дешево – сюди ходять електрички з вокзалу Milano Centrale. Час у дорозі – 40 хвилин.

Доїхати з аеропорту Бергамо до центру Мілана можна різними способами:

 • Автобуси-шатли Terravision або Orioshuttle – обидві компанії доставляють пасажирів до залізничного вокзалу Milano Centrale. Квиток у обох транспортних компаній коштує 12 Євро в один бік (на сайті онлайн – 10 Євро). Автобуси курсують з 4:00 до 0:45 кожні 20 хвилин, час у дорозі — 50 хвилин. Квитки продаються в касах аеропорту з відповідними назвами автобусних компаній.
 • З аеропорту до залізничного вокзалу Бергамо кожні півгодини курсують міські автобуси компанії ATB – вартість квитка 2.3 Євро в один бік (в дорозі 15 хвилин). Квитки у водія. На залізничному вокзалі потрібно пересісти на електричку в Мілан – вартість від 5.5 Євро (квитки у касі). Час у дорозі – одна година. Автобуси АТБ курсують із 5:20 до 00:30.
 • Для транзитних пасажирів, що прилітають в аеропорт Бергамо BGY і відлітають з аеропорту Мальпенса MXP (і навпаки), між аеропортами курсує шатл компанії Orioshuttle – вартість в один бік 20 Євро. Час у дорозі 1 годину 50 хвилин. Автобуси ходять з 5:30 до 19:45 кожні 50 хвилин.

Барселона (Жирона) – GRO (103 км від Барселони)

Прилітаючи до цього аеропорту лоукостерами можна сміливо зупинитися на кілька днів у Жироні. Якщо вам потрібно їхати до Барселони, можна скористатися наступними варіантами:

 • Автобуси компанії Barcelona Bus до Барселони (вокзал Estació del Nord). Проїзд в один бік коштує 16 Євро, в обидва кінці – 25 Євро. Час у дорозі – 1 година 10 хвилин. Розклад автобусів збігається з розкладом рейсів, що прилітають.
 • Автобуси-шатли Terravision возять пасажирів до різних курортів узбережжя Коста-Брава – Мальграт де Мар, Санта Сусанна, Пинеда де Мар, Калелья, Бланес, Льорет де Мар. Квитки від 12 Євро в один бік
 • Електричка Renfe – курсують між містами доволі часто.

Брюссель (Шалеруа) – CRL (60 км від Брюсселю)

Аеропорт Шалеруа – суто лоукост-хаб, в який літають Ryanair та Wizzair. Сюда можна купити дуже дешеві квитки, але до міста Брюсель доведеться заплатити трохи більше.

 • Автобус-шатл Flibco – квиток в один бік – 15.5 Євро, час в дорозі 55 мінут.
 • Автобус №68, або №А з аеропорту до вокзалу в Шалеруа – 4,2 Євро в один бік, час в дорозі – 10 хвилин. Далі поїзд до вокзалу в Брюсселі – час в дорозі – 1 година, квиток – 9,9 Євро. Купити на сайті https://www.belgiantrain.be.

Варшава (Модлін) – WMI (36 км до Варшави)

У Варшаві є два аеропорти – основний на ім’я Шопена, розташований на околиці Варшави (сюди можна дістатися міським транспортом). І лоукост-аеропорт Модлін – в 40 км від центра міста. Фішка в тому, що обидва ці аеропорти літають лоукостери: з Модліна літає Ryanair, з центрального – Wizzair. Оскільки бюджетні мандрівники часто комбінують рейси обох авіакомпаній, потрібно розраховувати час та гроші, щоб дістатися між цими аеропортами.

До аеропорту Варшава Модлін є декілька варіантів транспорту:

 • Автобуси Flixbus – квиток коштує 13 Євро (45 злотих), зупинки Warszawa, Metro Młociny або Warszawa, Zachodnia
 • Поїзд компанії Koleje Mazowieckie, що прямує з Модліна до Варшави на залізничний вокзал Warszawa Zachodnia. Незважаючи на те, що біля аеропорту немає залізничної станції, на виході з авіатерміналу зупиняються автобуси із фірмовою символікою Koleje Mazowieckie, які за 10 хвилин доставлять на місцевий залізничний вокзал. Автобуси та поїзди курсують кожні 20-30 хвилин, у касі можна купити єдиний квиток (Airport Ticket), що дає право проїзду автобусом та поїздом. Його вартість 4,5 Євро (21,3 польських злотих).

Лондон (Лутон) – LTN (48 км від Лондона)

Це найбільший лоукост-хаб авіакомпаній ЕasyJet, Ryanair і Wizz Air. Транспортний зв’язок аеропорту Лутон із Лондоном та іншими містами здійснюють автобусні компанії Green Line, easyBus та National Express. Більшість транспорту курсує між аеропортом Лутон та залізничним вокзалом у Лондоні London Victoria.

 • Шатл Terravision – 13 Євро до Лондона в один бік, час в дорозі -1,5 години.
 • Автобус National Express – 14 Євро (12 фунтів) в один бік.
 • Автобус Megabus – 13,5 Євро (11,61 фунтів) в один бік.

Париж (Бове) – BVA (75 км від Парижа)

Авіакомпанії Ryanair і Wizzair літають в цей аеропорт, який знаходиться доволі далеко від Парижа. Ми їхали в Париж на автобусі, який прив’язаний до розкладу прильотів та відльотів рейсів. На зворотному боці наші попутники запізнилися на автобус, тому їхали в Бове на таксі – було в три рази дорожче.

 • Автобус-шатл, графік руху якого збігається з розкладом рейсів. Автобус зазвичай вирушає через півгодини після приземлення літака. Вартість проїзду в автобусі: квиток, куплений на зупинці 34 Євро в обидві сторони; квиток, куплений на сайті aeroportparisbeauvais.com29,9 Євро в обидві сторони. Час в дорозі – 1 година 15 хвилин. Автобуси в аеропорт відправляються зі станції Porte Maillot в Парижі, яка знаходиться в безпосередній близькості від однойменної станції електрички RER – лінія C, і метро -лінія 1.
 • Поїзд зі станції Beauvais, куди можна за 15 хвилин доїхати автобусом №6 та №4 – 1 Євро. розклад на сайті oise-mobilite.fr. Поїзд прямує до паризького вокзалу Gare du Nord. Час дорозі – 1,5 години, квиток в один кінець коштує від 15 Євро. Квитки на сайті французької залізниці.

Мюнхен (Меммінген) – FMM (110км до Мюнхена)

Купуючи квиток в аеропорт, Мюнхен FMM багато хто плутає назви. Він, як і паризький Бове, знаходиться далеко від Мюнхена, а цінник на проїзд до аеропорту зовсім негуманний. Є декілька способів дістатися цього аеропорту:

 • Автобуси Allgäu Airport Express, ходять 5-10 разів на день з прив’язкою до часу прибуття рейсів. У Мюнхені автобуси прибувають на Центральний залізничний вокзал, час у дорозі – 1 година 20 хвилин. Вартість квитка в один кінець онлайн коштує за 9,9 Євро, у водія дорожче.
 • Автобус Flixbus – квитки 16 Євро.
 • Автобус або потяг bbs – квитки на цій автобус можна купити окремо, або скористатися квитком-абонементом 9€-ticket.

Рим (Чампіно) – CIA (15 км до Риму)

В цій аеропорт літає Ryanair – рейси з багатьох міст Європи. Але цей аеропорт є більш внутрішньоєвропейським і менш навантаженим ніж аеропорт Рим Fiumicino (FCO), з якого літають рейси по всьому світу. Але з Fiumicino літає лоукостер Wizzair, тому як його дістатися можна подивитися тут. Як дістатися аеропорту Чампіно:

 • Приміський поїзд, який прямує з вокзалу Roma Termini – кожні 15 хвилин протягом дня. Час в дорозі – 15-20 хвилин. Квиток – 2,7 Євро.
 • Автобус Terravision, який відправляється більше 10 разів на добу до вокзалу Termini. Квиток в один кінець коштує 6 Євро в один бік. Час у дорозі — 45 хвилин.
 • Автобус Flixbus – 6 Євро в один бік.

Ейндховен (Амстердам) – EIN (120 кілометрів до Амстердама)

Летіти в Амстердам можно напряму – в аеропорт Схіпхол, який є базовим для авіакомпанії KLM. А можна економ-варіантом, через аеропорт Ейндховена, куди літають лоукостери Ryanair та Wizzair. Але відстань до Амстердама дуже велика, як її подолати найекономніше?

 • Автобус-шатл компанії Аirexpressbus – ціна онлайн 22,5 Євро – в один бік, 38,5 Євро – в обидві сторони. В касі в аеропорті – дорожче (24 Євро та 40 Євро відповідно).
 • Автобус №400, №401, №10 – час в дорозі 25 хвилин, українцям, які виїхали з країни після 24 лютого – безкоштовно, квиток в один кінець коштує 4 Євро. Пересісти в поїзд, який прямує в Амстердам на вокзал Amsterdam Central. Квиток в один кінець коштує від 12,9 до 21,5 Євро (в залежності від часу та дня тижня). Час в дорозі – 1 година 20 хвилин.

Корисні статті та посилання:

Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
9€-Ticket – єдиний квиток у Німеччині
Як дістатися Туреччини – літній потяг Бухарест-Стамбул
Безкоштовні квитки на поїздах Renfe в Іспанії – як працює програма знижок

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *