Безкоштовні квитки на поїздах Renfe в Іспанії – як працює програма знижок

Безкоштовні квитки Renfe – все що потрібно знати: коли діє ця програма, які абонементи та на які відстані квитки є безкоштовні.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес 12 липня 2022р. оголосив, що поїздки потягами на короткі та середні відстані в Іспанії будуть безкоштовними. Знижка 100% поширюється лише на багаторазові квитки. Поїздки іншими залізничними компаніями та поїздами далекого прямування під дію цієї програми не підпадають.

Але, завдяки безкоштовним квиткам можна спланувати поїздки між такими містами, як Барселона та Севілья або Мадрид та Більбао, якщо ви готові взяти на себе зобов’язання купити абонемент.

UPD: Уряд Іспанії вирішив продовжити програму до кінця 2023 року.

Які поїзди та напрямки будуть безкоштовними?

Залізнична програма поширюється на квитки на різні маршрути Cercanías, Rodalies de Catalunya і Media Distancia. Тобто лише послуги, які обслуговує Renfe будуть безкоштовними.

Media Distancia або Medium-Distance — це регіональні потяги, які поєднують різні міста з найближчими провінціями (жовті зони на мапі). Безкоштовні квитки охоплюють подорожі довжиною менше 300 кілометрів.

Коли почнеться та закінчиться дія цієї програми?

Програма починається з 1 вересня та продлиться до 31 грудня 2022 року.

Які квитки будуть безкоштовними?

Безкоштовний проїзд поширюватиметься на шість типів квитків на подорожі на середні відстані, дійсні протягом 30 днів. Причому ними можуть скористатися кілька людей.

Шість ваучерів обслуговування Media Distancia, які стануть безкоштовними:

 • Regional 10 Voucher
 • Simple 10 Card
 • Free 10 Card
 • Regional Monthly Pass
 • Simple 40 Monthly Card
 • Free 40 Monthly Card

На жаль, одноразові квитки не входять у знижку та кілька інших транспортних ваучерів. Наприклад, багаторазовий абонемент Мадрида, який дозволяє пасажирам подорожувати на метро, автобусах Cercanías і EMT – не входить до списку абонементів, які беруть участь в цій програмі.
Також ваучери AVE на швидкісні потяги Іспанії також не включені в список безкоштовних.

Як це все працює?

 • Щоб придбати сезонний абонемент, треба спочатку зареєструватися на сайті renfe.com, або в додатках Renfe та Renfe Cercanías.
 • Також можна купити квиток у звичайних точках продажу, автоматах самообслуговування та касах на вокзалах. Але додаток Renfe Cercanías рекомендується – так можна уникнути черг та очікування
 • Квитки безкоштовні, але для їх придбання необхідно внести депозит у розмірі 10 євро для подорожей класу Cercanías і Rodalies, та 20 Євро для подорожей класу Media Distancia.
 • Бажано здійснити оплату кредитною/дебетовою карткою. Тому що якщо депозит було внесено готівкою, доведеться заповнити спеціальну заяву на його повернення.
 • Важливо зберегти електронний QR-абонемент або його фізичну карту протягом усього терміну дії програми, щоб компанія змогла повернути депозит.
 • Депозит буде повернуто на вашу картку автоматично в кінці 4-місячного терміну дії абонементу (31 грудня), за умови, що ви здійсните мінімум 16 поїздок
  Обов’язкова валідація абонементу на початку поїздки. У деяких випадках ви також можете підтвердити його при закінченні поїздки.

Досі незрозуміло, що уряд планує робити з абонементами, які вже придбали без 100% знижки. Скоріш за все буде так, як в минулому році – пасажирам, які вже придбали проїзні, виплачували компенсацію.

Деталі на сайті Renfe.

Корисні статті та посилання:

Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
9€-Ticket – єдиний квиток у Німеччині
Як дістатися Туреччини – літній потяг Бухарест-Стамбул
ЄС визнав українськи водійські права – які ще потрібні документи для водіїв з тимчасовим прихистком

Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *