Авіа подорожі – як літати з дітьми

Авіа-подорожі з дітьми – як купляти квитки та оформити багаж на дитину, дитина летить без батьків, дитяча їжа у ручної поклажі, коляска в літаку та інші питання про переліт з дітьми.

Для батьків, які подорожують із дітьми: який багаж та ручна поклажа покладено дітям, які тарифи для немовлят та у якому віці діти можуть літати самостійно.

Дитячі тарифи на авіаквитки

У всіх авіакомпаній дитячі тарифи поділяються на дві категорії:

  • діти до 2 років – інфант (INF)
  • діти від 2 до 12 років – чайлд (CHD)

Авіаквитки для дітей до 2 років – інфант INF

Більшість авіакомпаній до авіаперевезення приймають дітей з 8-го дня життя (повні 7 днів). Можливість перевозити дитину віком до тижня необхідно уточнювати в авіакомпанії заздалегідь до покупки квитка.

Під час бронювання через Інтернет вкажіть «INFANT» у полі імені пасажира. У поле прізвища пасажира впишіть прізвище дитини.

Діти віком до двох років летять на руках батьків без надання окремого місця. Саме тому тариф для малюків у більшості авіакомпаній становить 10% вартості дорослого авіаквитка. Або безкоштовно (залежить від правил авіакомпанії). Навіть якщо квиток безкоштовний, потрібно враховувати, що знижки не включають збори аеропортів.

Один дорослий може перевозити на руках лише одну дитину до 2-х років. При перельоті двох і більше дітей віком до 2 років з одним дорослим застосовується тарифікація, зазначена у правилах обраної авіакомпанії. Найчастіше – це вартість квитка за дитячим тарифом (CHD).

Більшість авіакомпаній, також і лоукости, надають пріоритетну посадку пасажирам із немовлятами.

У WizzAir при реєстрації на рейс, вся родина (дорослі та діти) отримають місця один біля одного безкоштовно – це зроблено для того, щоб уся родина сиділа разом

Тарифи авіакомпаній для немовлят різняться. Наприклад, у Wizz Air – діти віком від 14 днів до 2 років за дитячим тарифом: у розмірі 1205 грн за рейс в один бік. Квитки для дітей віком від 2 до 14 років бронюються як дитячі, проте по дорослому тарифу і з власними місцями. У Ryanair – діти до 2 років за дитячим тарифом – 25 €.

Купуйте дитячі квитки в одному бронюванні з дорослими. На сайті багатьох авіакомпаній заблоковано опцію продажу окремого дитячого авіаквитка. У випадку, якщо необхідно докупити дитині квиток, зв’яжіться з довідковою службою або офісом авіакомпанії, де купували квитки. Вони допоможуть вирішити ситуацію та прив’яжуть дитячий квиток до дорослого або оформлять квиток для дитини без супроводу дорослого згідно правил.

Авіаквитки для дітей від 2 до 12 років – чайлд CHD

Купуючи квиток для дитини цієї вікової категорії, ви оплачуєте дитячий тариф та оформляєте звичайний пасажирський квиток. Дитині надається окреме пасажирське крісло. Як правило, за дітей від 2-х до 12 років оплачують 50-100% від тарифу дорослого квитка – залежно від правил авіакомпанії.

У лоукостерів Wizz Air та Ryanair для дітей віком від 2 років ціна на квиток не відрізняється від дорослого.

Зверніть увагу, що якщо між перельотами туди і назад дитині виповнюється 2 роки, то, можливо, доведеться купувати квитки за різними тарифами (INF + CHD). Це залежить від авіакомпанії: одні дозволяють летіти за тарифом «інфант», інші – тільки за дитячим тарифом. У уточнюйте цей момент перед покупкою.

Документи дитини необхідні для виїзду за кордон

  • Закордонний паспорт дитини (у термін військового стану деякі авіакомпанії дозволяють переліт дитині, яка вписана в паспорт мами – треба дізнаватися безпосередньо у представників авіакомпанії)
  • Свідоцтво про народження дитини (при вильоті з України або перетині кордонів за межами Шенгену)
  • Віза – якщо необхідна
  • Нотаріально завірений дозвіл на виїзд від батьків або одного з них, якщо дитина летить без супроводу батьків. Або ж з одним із батьків – в тих країнах, де цей дозвіл потрібен, наприклад Молдова. Щодо виїзду/вильоту з України, під час військового стану в Україні, дитина може виїжджати з мамою без дозволу батька, якщо він приймає участь у військових діях.

Дитячий багаж та додаткові прилади

Що до норм провезення багажу та ручної поклажі, яка надається дитині, то у кожної авіакомпанії також власні вимоги щодо кількості, розмірів та ваги багажа. Частіше за все, для дітей, із заброньованим окремим місцем (тариф CHD), передбачаються такі ж умови провезення багажу та ручної поклажі, як і для дорослих.

Крім того, більшість авіакомпаній дозволяють для немовлят до 2 років провозити дитячу коляску-тростину. Її забирають біля трапу або авіаційного рукава, і видають там же після приземлення літака.

При бронюванні пасажирського крісла для інфанта потрібно заздалегідь повідомити про це авіакомпанію. Представник авіакомпанії сповіститить обслуговуючий персонал на борту та в аеропорті відльоту.

Окремі місця для інфантів

Якщо інфанту необхідно надати окреме місце, то доведеться за це сплатити за тарифом CHD. Або за повним тарифом, залежно від правил авіакомпанії. Крім цього, можуть бути додаткові вимоги щодо розміщення дитини у власному автокріслі.

Щодо окремого місця для немовлят, наприклад, Ryanair вимагає автокрісло, при цьому на сидінні автокрісла повинна бути наліпка FAA і надруковано «Сертифіковано для використання в літаку». Або використовувати спеціальний засіб для транспортування немовляти – Amsafe CARES. Також за бронювання місця з дорослих стягується плата в розмірі 4,00 євро. Ці місця можна вибрати в рядах 18–33. Для дітей в кількості до 4 осіб на одного дорослого місця в рядах 18–33 безкоштовні.

Крім того, батьки можуть замовити для свого малюка люльку. Заради цього треба звернутися в авіакомпанію мінімум за 36 годин до вильоту. Потрібно розуміти, що наявність люльки на борту – скоріше виняток, ніж правило. У більшості середньомагістральних вузькофюзеляжних літаків (Боїнг 737 або Ейрбас А320) люлька не надається, тому що в такого типу літаках для неї не передбачено кріплення та місце. Наявність люльки залежить від конфігурації салону, тому заздалегідь запитуйте про таку послугу в авіакомпанії.

Якщо ви летить сім’єю, то норми провезення багажу не підсумовуються – на кожного пасажира потрібно розраховувати виходячи з належної йому норми багажу. Тобто – не можна взяти одну велику і важку валізу для сім’ї, розміри та вага якої перевищуватимуть норму. Прийдеться платити за перевагу та перевищення розмірів згідно з тарифами авіакомпанії.

Приклад багажу та ручної поклажі у Ryanair:

на одну дитину безкоштовно дозволяється 2 місця дитячого інвентарю — 1 дитячий візок і один з таких предметів: автокрісло, дитяче сидіння або дитяче ліжечко.

Не забудьте пред’явити дитячий інвентар на стойці реєстрації багажу або біля виходу на посадку – на нього повісять спеціальну бирку.

Дозволено перевозити дитину в дитячому візку аж до трапа літака, а після приземлення візок буде доступний біля трапа. Дитині віком 12–23 місяців дозволено мати із собою 1 ручну поклажу (40 см x 20 см x 25 см). Додатково можна придбати третій елемент – за 10 €.

Діти без супроводу дорослих на борту літака

Іноді дитині доводиться самостійно летіти без супроводу дорослого. У всіх авіакомпаній на цей випадок свої правила – відповідно до них дитину або можуть прийняти на борт без супроводу, або їй відмовити. Також кожна авіакомпанія має свої правила та процедури групових перевезень дітей без супроводу батьків. Уточнюйте на сайті кожної авіакомпанії правила такого авіаперевезення.

Важливо: дізнатися цю інформацію до придбання квитка. Якщо авіакомпанія приймає дітей на борт без супроводу дорослих, існує безліч винятків: правила деяких аеропортів, часу стикування, країни прямування, громадянства дитини тощо.

Наприклад, Ryanair не перевозить неповнолітніх віком до 16 років без супроводу дорослих. Wizz Air забороняє дітям до 14 років летіти без супроводу дорослого пасажира (дорослому супроводжуючому має бути не менше 16 років).

Що взяти в ручну поклажу для дитини

Багато батьків бояться літати з немовлятами, але як правило – що менше вік дитини, то менше проблем. Дітям до півроку достатньо бути з батьками, а грудне вигодовування позбавить турбот з харчуванням.

Дозволяється пронести в літак йогурт, розведену дитячу кашу або суміш у пляшці. Якщо у вас є суха суміш – запитайте у бортпровідників гарячу воду для приготування суміші.

Деякі авіакомпанії пропонують дитяче харчування. Замовляти його потрібно заздалегідь, як будь-яке інше спеціальне харчування щонайменше за 24 – 36 годин.

Покладіть у ручну поклажу дитини: Підгузки (один підгузок на кожну годину подорожі), дитячі вологі серветки, змінний одяг, додаткові соски, невеликі іграшки.

Корисні статті та посилання:

Як я купую дешеві квитки на літак
10 лоукост-аеропортів Європи – як дістатися найдешевше
Ясси – румунське місто-хаб, з якого можна полетіти до інших країн Європи
Європейські аеропорти поблизу України – як дістатися, куди полетіти

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *