10 осінніх фото-локацій в Україні

Осінні прогулянки та фотосесії – безпечні локації, де можна погуляти восени по жовтим листям та зробити яскраві гарні світлини.

Восени всі фарби стають яскравішими. Хочеться поїхати туди, де можна сфотографуватися на тлі осінньої природи, походити по жовтим листям. Тому зібрала 10 безпечних інстаграм-локацій, де можна зробити найкращі осінні фотографії.

Тунель Кохання -погуляти рейками в Клевані

Ще якийсь час тому про це місце ніхто не знав. Але з появою смартфонів та Інстаграм «Тунель Кохання» стало неймовірно популярним місце для фотосесій. Знаходиться він на Рівненщині – між селищами Клевань та Оржев прокладено чотирикілометрова вузькоколійка, якою вранці та ввечері ходить невеликий потяг. Ця залізниця засаджена кущами та деревами, які згодом розрослися, утворивши природний тунель. Внутрішню форму тунелю підтримує тепловоз, який кілька разів на день курсує по вузькоколійці та рівняє частину гілок.

Восени «Тунель Кохання» стає особливо мальовничим: дерева покриваються жовтим і червоним листям. Потрібно встигнути сфотографуватися на такому яскравому фоні в останні сонячні дні. І обов’язково до перших морозів, після яких листя зазвичай опадає. Ідеальний час для фото – початок-середина жовтня.

Як дістатися: координати 50°45’04.8″N 26°02’38.3″E
З Києва 350 км трасою Е40 до Рівного, далі згорнути на трасу Н22 і проїхати ще 23 км до Клевані.

Качанівка – бірюзова гладь озер

фото з сайту http://www.kachanivka.in.ua/

Вихідні у парку Качанівка стануть яскравим вікендом осені. Качанівка – один із найкрасивіших паркових комплексів України. На вершині пагорба розташувався палац Тарнавських, в оточенні розкішного парку з павільйонами, скульптурами, парковими містками, «руїнами», амфітеатром та дванадцятьма ставками, з водою напрочуд бірюзового кольору.

Восени Качанівка покривається яскравими осінніми фарбами, загортаючись білими хвилями туману, освітленого світанками та заходами сонця. Пагорби і долини Качанівки сповнені романтики, за кожним поворотом стежок і алей відкривається мальовниче полотно, на якому змішалися вікові клени і липи, від яких луки збігають вниз до бірюзової води.

Як дістатися: 180 км від Києва трасою Н07 через Ічню.
Час роботи – у будні: з 8:00 до 17:00, у свята та вихідні – з 10:00 до 18:00

Садиба Галаганів у Сокиринцях

фото Сергій Венцеславський з Wiki

А в 40 км від Качанівки розташований ще один чудовий палац, що належав сімейству Галаганів. Садиба складається з 60 кімнат, де крім господарських спалень на другому поверсі була вітальня, їдальня, танцювальний зал, а для прислуги було відведено цілий правий флігель. Георгій Галаган був громадським діячем, етнографом, меценатом та активним прихильником скасування кріпосного права. У його палаці теж збиралися відомі особи – гостювали Тарас Шевченко та Микола Лисенко та інші відомі представники богеми тих часів. Навкруги садибу оточує чудовий ландшафтний парк, створений садівниками, запрошеними з Німеччини. Обов’язково прогуляйтеся парком, що виходить до каскаду озер, знайдіть ротонду та залишки неоготичного містка, під яким колись протікала річка.

Як дістатися: 180 км від Києва трасою Н07 через Прилуки.

Очеретяний трамвай в Одесі

Трамваї можуть бути фоном для фотографій, особливо, якщо в них незвичайний маршрут. Одеський трамвай №20 їздить очеретовими чагарниками, за що отримав своє прізвисько «Очеретяний трамвай». Свій маршрут він починає з Херсонського скверу і буквально одразу ж їде під міст.на Пересип. А далі починаються зовсім не міські пейзажі – тут Одеса зовсім не схожа на місто-мільйонник. Проходячи через зарості очерету, трамвай повертає на Хаджибейську дорогу. Саме тут і особливо восени, коли очерет пожовкне, створюється повна ілюзія, що трамвай їздить природною локацією. Очерет починається ближче до кінцевої на 5-й станції Хаджибейської дороги. Тут люблять фотографуватися парочки і навіть молодята, які надають перевагу стандартним креативним фото.

Як дістатися: 46°29’50.6″N 30°43’14.4″E
Кожні 25-30 хвилин між Херсонським сквером та Хаджибейським лиманом курсують два вагони, які розпочинають свою роботу о 5:30 та закінчують близько 22:00.

Водоспад Шипіт – під буковим червоним килимом

У Закарпатській області на схилі гори Великий Верх є мальовниче село Пилипець. На околиці села знаходиться один із найкрасивіших водоспадів Карпат. Його називають Шипіт, за те, що коли ще здалеку підходиш до його підніжжя, здається, що ліс пошепки розповідає казкові історії. Водоспад невеликий, його оточують буковий ліс, а на стежці є перила та сходи.

Восени сюди приїжджають з усіх куточків України, щоб побачити, як килим із червоного букового листя покриває скелі навколо водоспаду. Надзвичайно красиво і незвичайно. Так ніби то вода пробирається крізь червону ковдру з листя. Фотографії водоспаду особливо популярні у пейзажистів.

Як дістатися: 48°39’28.9″N 23°16’09.8″E
З Києва 730 км трасою Е40 до Львова, далі Е471 до села Нижні Ворота, далі поворот на трасу Т0718 до села Пилипець.

Парк Шенборна – Карпатська долина вкрита жовтим листям

Парк Шенборна – наймолодший ландшафтний парк України. Він був відкритий на Закарпатті у 2013 році до 285-річчя від дня передачі імператором Австро-Угорщини закарпатських земель сім’ї графа Шенборна. Між закарпатських невисоких гір розмістився затишний і по-європейськи стильний парк, зі своїм озером, скульптурами і безліччю мостів. Парк Шенборна буквально пронизаний символізмом деталей.

Парк розташувався серед гір Турянської долини навколо запрудного озера Тур із островом у формі кордонів Австро-Угорщини до першої світової війни. На острів можна дістатися тільки плотом. Острівець буквально зібраний із 365 валунів – неважко здогадатися, що вони символізують, причому один камінь сюди спеціально привозять раз на чотири роки у високосний рік. Над озером стоїть водяний млин Святого Яна зі старовинними жорнами. Для любителів романтики є можливість покататися в кареті у освітленні 24 ліхтарів, що відповідають кількості годин на добу. Восени парк вдягає особливе вбрання: сірі буки скидають листя, вкриваючи яскраво-червоним килимом навколишні гори.

Як дістатися: 48°41’03.0″N 22°40’19.0″E
Урочищі Воєводіно, Закарпаття, Перечинський район, с. Тур’я-Пасіка. Час роботи: з 6:00 до 23:00. З Києва 760 км трасою Е40 до Львова, далі Е471 до повороту на Голубинці, далі до села Тур’я-Пасіка по дорозі Т0712.

Парк Олександрія – романтика старовини

Найстаріший та найбільший ландшафтний парк України – Олександрія, розташований у місті Біла Церква. На великій території парку є величезна кількість локацій, де можна влаштувати справжню фотосесію. Це і літня резиденція – «Аустерія», або «Дідинець», і “Царський павільйон”, і Танцювальний павільйон, колонада «Луна» та павільйон «Ротонда». При цьому парк не залишає враження штучно створеного ландшафту. Навпаки, не є відчуття, що ретельно і з розумом прокладені доріжки ведуть через ліс, що оточує величезні галявини. Крізь парк тече річка Рось, ставши його природним кордоном та живлячи штучні водоймища: великі та маленькі ставки, з яких стікають водоспади, прикрашені архітектурними формами – «Руїни» та «Китайський місток».

Олександрія чудова восени. Тут легко дихається, дуби скидають жовте порізане листя, качки та лебеді ляскають крилами по воді, не порушуючи тихий ритм величезного парку. У парку Олександрія є й кінні прогулянки – на конях у компанії друзів можна об’їхати його величезну територію.

Як дістатися: 49°48’53.3″N 30°04’36.6″E
З Києва 90 км трасою Е95 до Білої Церкви. Час роботи-щодня з 8:00-21:00

Чернівецький університет

Чернівці -романтичне місто з австрійською архітектурою та затишними парками, які восени покриваються золотим листям. А ще тут є найфотогенічніший університет України. Найкрасивішу будівлю із червоної цегли – колишню резиденцію українських Митрополитів, оточує мальовничий дендропарк. Особливо туристів приваблює центральний корпус університету, де раніше розміщувалася резиденція митрополитів Буковини та Далмації. Потрапивши у свята святих Чернівецької Alma mater, можна зробити безліч красивих фотографій як зовні, так і всередині університету.

Як дістатися: м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2
Щоб потрапити на територію університету, потрібно записатися на групову екскурсію, яку проводять щодня з 10 до 17 години.

Парк Софіївка – за мотивами грецьких міфів

Мабуть, найзнаменитіший парк, відомий далеко за межами України – це Софіївка. Тисячі туристів приїжджають сюди милуватися творами, створеними природою та майстрами ландшафтного мистецтва. На допомогу інженерної думки прийшла сама природа Умані – горбиста, порізана ярами, з великим скупченням гранітних брил земля з обох боків заболоченої річки Кам’янка, стала ідеальним плацдармом для ландшафтного парку. За задумом архітектора, кожна його частина має нагадувати фрагменти гомерівської «Ілліади» та «Одіссеї».

Посеред парку в мальовничому нижньому ставку б’є фонтан «Змія» та плавають лебеді. Петляючи уздовж ставка, стежка веде до скелі Бельведер, де красується статуя Аполлона – бога світла та покровителя мистецтв. Трохи осторонь ступивши на ажурний місток, відкривається краєвид на Великий водоспад. З крутих кам’яних порогів заввишки 14 метрів зривається каскад, чиї пінисті води впадають у нижній ставок. Пройшовши повз кам’яний Критський лабіринт, потрапляєш у Ґрот Фетіди.

У парку збереглися Павільйон Флори, Венеціанський міст, Грот страху та сумнівів. А також Підземна річка Ахерон – підземний канал завдовжки майже чверть кілометра, куди світло потрапляє лише крізь маленькі отвори зверху. Прогулянка човником підземною річкою закінчується на Горішньому ставу, звідки відкривається чудова панорама Острову кохання, прикрашеного Рожевим павільйоном.

До Софіївки краще приїхати наприкінці жовтня в розпал кольорових фарб, коли дерева запалюються яскравою пожежею осіннього листя. Плануючи поїздку, слід пам’ятати, що у вихідні парк стає паломництвом туристичних груп. Тому краще виділити один будній день та насолодитися красою перлини українського ландшафтно-архітектурного дизайну. І не забути заздалегідь очистити картку пам’яті на телефоні – для такої прогулянки знадобиться велика кількість гігабайт для фотографій.

Як дістатися: 48°45’48.1″N 30°13’20.9″E
З Києва 213 км трасою Е95, м. Умань. Час роботи: Пн. – Вихідний, Вт.-Нд. з 9:00 до 18:00

Парк-музей «Пирогово» – на околицях Києва

фото з https://www.pyrohiv.com/

Чудова ідея провести осінній день у музеї просто неба «Пирогів». Парк-музей архітектури та побуту – острів української народної архітектури на краю вируючої столиці. На території 150 гектарів розкинулися пагорби та гаї, де стоять старі млини та стародавні хати, дбайливо звезені з усіх куточків України. Тут за день можна обійти всю Україну пішки, і вибрати для відпочинку будь який регіон: Середню Наддніпрянщину, Полтавщину та Слобожанщину, Полісся, Поділля, Південь та Карпати.

Осінь розфарбовує музейні локації просто неба: на рудих пагорбах застигли старовинні млини, навколо старих хат з дерев опадає жовте листя, контрастуючи з потемнілими від часу дерев’яними храмами та синім небом. Тут чудово провести час, гуляючи по луках і гаях, дихаючи чистим повітрям і милуючись красою золотої осені. І як же чудово, після прогулянки, відчуваючи приємну втому, влаштувати справжній пікнік, зігрівшись принесеним з собою міцним чаєм з термоса і яблучним пирогом.

Як дістатися: Київ, вул. Академіка Тронька,1
Часи роботи: щоденно з 9:00 до 18:00

Корисні статті та посилання:

31 місце, яке треба побачити в Україні
Безкоштовний Львів – маршрути для тих, хто не вперше
Заліщики – маленький рай на Дністрі
Гастротуризм в Україні – де скуштувати сир, мед, устриці та вино

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *