Що подивитися по дорозі в Буковель

Що подивитись по дорозі в Буковель з Київа та Одеси: кар’єр, віадук, водоспад, тунель кохання, будинок рибалки та старовинний костел. Якщо ви плануєте подорож до Буковеля, доповніть свій маршрут цікавими локаціями.

Як заощадити гроші у Буковелю – читайте тут.

Коростишівський кар’єр – за сто кілометрів від Києва

Першим на шляху з Києва до Карпат лежить місто Коростишів. І на його околиці можна побачити мальовничий Коростишівський каньйон. На дні каньйону утворилося штучне озеро з кришталево чистою водою. Взимку це місце виглядає не менш мальовничим, ніж в інші місяці року – озеро покривається кіркою льоду, а на скелях лежить пухнастий сніг. Насправді існує не один, а три гранітні каньйони поблизу Коростишева. Скелясті береги цих каньйонів у висоту досягають десяти метрів, а навколо ростуть сосни та ялинки. Відмінне місце, щоб зупинитися на одну годину – розім’яти ноги та побачити красу природи.

Як дістатися: Трасою Е40 до Коростишева, поворот у ліс навпроти стели «Гранітний кар’єр»

Будиночок рибалки на «Озері кохання»

Якщо прокласти маршрут до Карпат через Житомир та Вінницю, то по дорозі лежить село Старий Солотвин. Тут серед річки Коднянка знаходиться дерев’яний Будиночок рибалки. Це місце за останні роки стало однією з найпопулярніших фото-локацій. Невеликий дерев’яний будиночок збудований на «Острові кохання», навколо нього ростуть розлогі дерева, а з берега до будиночка веде мальовничий місток. Взимку це місце особливо романтично – замерзле озеро і ні душі.

Як дістатися: З Києва 180 км трасою Е40 до Житомира, далі на південь по М21 до села Старий Солотвин.

Замок-костел святої Клари

фото з https://www.facebook.com/andrushivkaukraine

Далі, у бік Бердичева у селі Городківка знаходиться унікальна будівля Костела святої Клари. Костел був збудований на початку 20-го століття, але його зовнішній вигляд скоріше нагадує середньовічний замок у неоготичному стилі. Костел святої Клари прикрашений вежею-дзвіницею та невеликими декоративними вежами на даху. Вдале розташування на березі невеликого ставка надає йому ще більшої схожості зі старовинним замком. Всередині храму затишна атмосфера, можна послухати старовинний клавесин, побачити оригінальні ікони, яким понад сто років. А ще тут зберігається частка мощей Папи Римського Івана Павла ІІ. У костелі є староста, до якого звертаються туристи, якщо є бажання оглянути його внутрішнє оздоблення та інтер’єри.

Як дістатися: зі Старого Солотвина трасою М21 і Т0606 через Бердичів до сел. Городок.

«Тунель кохання» у Клевані

Альтернативний маршрут до Карпат веде через місто Рівне, за 23 км від якого розташоване містечко Клевань. Між Клеванью та селищем Оржев прокладено чотирикілометрову вузькоколійку, якою вранці та ввечері ходить невеликий потяг. Залізниця засаджена деревами та кущами, з роками вони розрослися, утворивши природний тунель – «Тунель кохання». Тепловоз, який курсує тунелем підтримує його ідеальну форму. На деяких ділянках дерева утворюють ідеальні стіни та дах. У це місце прийнято їздити влітку чи восени, але взимку тунель особливо гарний після того, як випаде свіжий сніг. І взимку, на відміну від інших пір року, тут практично нікого немає. Можна спокійно прогулятися шпалами і зробити фотографії знаючи, що більше ніхто не потрапить у ваш кадр.

Як дістатися: з Києва 350 км трасою Е40 до Рівного, далі згорнути на трасу Н22 і проїхати ще 23 км до Клевані.

Кременецькі гори та траса-бобслей

фото з сайту https://www.facebook.com/sanitreckremenets/

Невеликий гордий Кременець розташований на шляху з Рівного до Тернополя, в долині між мальовничими пагорбами. На одному з них і видніються руїни старого замку – з його стін відкривається чудовий краєвид на місто та вежі Колегіуму Єзуїтів. У хорошу морозну погоду можна побачити вдалині силуети Почаївської лаври.
Не всі знають, що неподалік від Кременецької гори знаходиться санно-бобслейна траса, на якій можна покататися на спортивних санях. Довжина траси майже кілометр, на ній і взимку, і влітку. Тут тренуються спортсмени-саночники, проходячи олімпійську підготовку. Бобслейна траса зроблена з дерева, на ній 15 крутих поворотів та віражив. Якщо є бажання покататися на професійних санях, то на найменш екстремальних ділянках траси можна легко здійснити таку мрію. Для цього потрібно заздалегідь зв’язатися з адміністрацією спортивного комплексу, вартість одного спуску – 75 грн. www.facebook.com/sanitreckremenets.

Як дістатися: з Києва трасою Е40 до Дубно, далі поворот на М19 на Кременець.

Яремче за водоспад “Пробій”

Яремче – старовинний Карпатський курорт, розташований на березі мальовничої річки Прут. Тут зароджувалися традиції еко-відпочинку у горах, сюди й тепер із задоволенням приїжджають туристи з усієї України. Спокійний відпочинок у Яремчі гарантовано, якщо правильно вибрати місце проживання. Водоспад “Пробій” розташований біля найбільшого у Карпатах сувенірного ринку в Яремчі. Якщо немає бажання відвідувати людні місця, помилуватися водоспадом можна з пішохідного мосту.

Як дістатися: Яремче знаходиться у на трасі Н09 по дорозі до Буковелю.

Віадук у Ворохті

Якщо трішки проїхати далі від Буковелю, можна потрапити до Ворохти. Варто це зробити не тільки тому, що в цьому величезному селі можна подивитися старовинні дерев’яні будівлі, які залишилися ще з Польскіх часів, але і побачити величезний віадук. Якщо ви не знали – цей залізничний кам’яний арковий міст через річку Прут є одним з найстаріших та найдовших віадуків Європи.

Як дістатися: по трасі Н09 від Яремчі до Татарова, Далі по Р24 до Ворохти.

Матеріал для Весті Україна

Корисні посилання для організації подорожі:

Квитки на поїзди можна придбати у Tickets.ua
Розклад та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Рекомендую почитати:

Термальні курорти Закарпаття
Пошуки санаторію в Закарпатті – власний досвід
Маршрути по Закарпаттю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *