Відпочинок та пляжі на Шацьких озерах: проживання у готелях та на пансіонатах, пляжі та інфраструктура, як дістатися Шацьких озер.
Як організувати відпочинок на Шацьких озерах. Де і в якому населеному пункті обрати готель, пансіонат чи базу відпочинку. Які на Шацьких озерах пляжі і чи є на них інфраструктура, завдяки якій відпочинок стане краще ніж на море.
Нарешті я побувала на всіх самих розкручених озерах і розібралася де яке озеро і яке мені підходить для відпочинку. Отже, в тур по Шацьким озерам я потрапила за запрошенням Bodro Clinic. Про це я докладніше писала в окремому пості – Тур за здоров’ям по Волині.
Загальна інформація про Шацькі озера

Шацькі озера – «домашній курорт» для мешканців Львівської, Закарпатської та Волинської областей. Якщо немає бажання їхати на море – завжди є можливість поплавати в озерній воді. Але популярність Шацьких озер вже давно вийшла за рамки місцевого курорту – сюди приїжджають з усієї України. Тому що тут є відмінна інфраструктура та пляжі в оточенні чудової природи.
До складу озерної групи «Шацькі озера» входить більше двадцяти водоймищ. Найбільше і популярне – озеро Світязь. Трохи менш туристичні озера – Люцимир, Пісочне та Пулемецьке. Навколо озер простягається Шацький національний природний парк – нескінченні ліси озера, які тягнуться до кордону з Білоруссю та Польщею.
Місця тут дуже гарні, погода влітку сонячна, вода на мілководді прогрівається до + 22-25 градусів. Крім того, вода в озерах вважається цілющою, є невелика мінералізація. Згідно дослідженням до складу води Світязь входить гліцерин і іони срібла, які добре омолоджують шкіру і сприяють швидкому загоєнню ран.
Інфраструктура пляжів та відпочинку

На Шацьких озерах, на відміну від багатьох інших українських озерних водойм, є все необхідне для цивілізованого відпочинку. Великий вибір готелів і ресторанів, облаштовані пляжі, дозвілля на воді для молоді та розваги для дітей.
Мій особистий рейтинг Шацьких озер:

- Пісочне озеро – тут є бази відпочинку і кемпінги, але достатньо місця для всіх, без натовпу на пляжах.
- Озеро Мале Згоранське – тут є невеликий кемпінг, але людей дуже мало, дерева ростуть біля води, багато тіні.
- Велике Згоранське – величезне озеро на якому теж можна добре відпочити.
- Люцимер – тут класно організувати пікнік, гуляти вздовж води, але купатися зовсім не хотілося.
- Світязь – саме розкручене, але дуже перенасичене туристами. Є інфраструктура, але все дуже схоже на Затоку. Можливо в вересні тут буде набагато краще.
Особливості пляжів
Пляжі – невеликі, іноді піщані, але частіше за все на траві.
Дно озер – піщане, до глибини потрібно йти від декількох десятків до сотні метрів. Напочатку буде по коліна, глибина починається досить далеко від берегу.
Через те, що узбережжя мілководне, на озері майже не буває хвиль. На мілинах вода тепла, що дуже важливо для відпочинку з дітьми.
Пляжі на озері Світязь

По-перше, тут набагато більше людей, ніж на інших озерах. Це треба враховувати – якщо полюбляєте тусовки, натовп, але великій вибір кафе та ресторанів, то однозначно вам треба їхати на Світязь.
На озері Світязь є кілька облаштованих пляжів:
- в селі Світязь – центральний пляж простягнувся на сотні метрів, обладнаний торговими кіосками, кафе, є волейбольний майданчик, парасолі і платні шезлонги. На підступі до води – піщана кромка, в інших місцях трава. На пляжі є прокат човнів, катамаранів, байдарок, майданчики для гри в пляжний волейбол, дитячі горки.
- пляж в районі «Куточок Рибака» – трав’яний, вхід у воду піщаний, відпочиваючі приходять зі своїми парасольками. Тут спокійніше, ніж у центральній частині.
- пляж пансіонату «Шацькі озера» – широкий трав’яний пляж, прибережна частина піщана. Для дітей на пляжі є гойдалки, для відпочиваючих тіньові навіси, лави, водні горки, катамарани, прокат човнів, водні кулі.
- Урочище Гряда – пляж піщаний, місцями порослий травою. Розташований біля нових та старих баз відпочинку, тому на пляжі багато людей. Вхід в воду пологий, в 100 метрах від берега глибина близько півтора метрів. На пляжі є роздягальні, навіси від сонця, лавки, прокат човнів, катамаранів.
- пляжі біля села Пульмо без особливих розваг – невеликий трав’яний, частково зарослий очеретом. З боку Пульмо озеро Світязь дуже мілководне, до нормальної глибини потрібно йти 200 метрів.
Пляжі озера Пісочне

Пляжі озера Пісочне піщано-трав’яні в оточенні сосново-березового лісу, що підступає безпосередньо до води.
- пляж біля санаторію «Лісова Пісня» – цивілізований пляж з дерев’яними лежаками, спортивними майданчиками. Є прокат човнів і катамаранів, надувні гірки, торгові латки з напоями та продуктами харчування.
- пляж у бази відпочинку «Медик» – піщаний, до нього примикає сосновий ліс, вхід у воду пологий, вода добре прогрівається.
Велике та Мале Згоранське озеро

- Пляжі практично всі трав’яні, але є декілька піщаних спусків до води.
- На Великому Згоранському озері є пляж з роздягальнями, паркінгом, альтанками та туалетом.
- Біля Малого Згоранського озера є кемпінг з туалетами, невеличким кафе. Тут також є прокат катамаранів, місточок для риболовлі. Заїзд до нього біля села Заозерного.
Пляж озера Люцимер

Тут є простенький трав’яний пляж, на якому є лавки, декілька грибків для тіні, роздягальня. Пляж зовсім непопулярний як і саме озеро Люцимер.
Готелі та пансіонати на Шацьких озерах

Отже, вибираючи відпочинок на одному з Шацьких озер, потрібно звернути увагу – в якому місті варто зупинитися. Для простого розуміння ось такі містечка та села на Шацьких озерах:
- Світязь – селище Світязь, Пульмо та бази урочища Гряда.
- Пісочне – села Мельники таГаївка.
- Пулемецьке – село Пулемець.
- Мале та Велике Згоранське озеро – селище Заозерне та Згорани
- Люцимер – селище Шацьк
Вибір місця проживання залежить від того, чи хочете ви бути у центрі цивілізації, або є бажання поселитися подалі від шумних пляжів. Варіантів житла на Шацьких озерах дуже багато: від пансіонатів і баз відпочинку, до готелів й приватних котеджів.
Якщо цікавлять приватні готелі, то більш за все їх багато у селищі Світязь.

Наприклад, апартаменти у апарт-готелі «Flower Street» – коштують від 1900 грн. на добу.
Апартаменти “Очерет” – від 2750 грн на добу.
Недорогі готелі “Своя хата” та “Острівки” – від 1000 грн. за двомісний номер.
У селищі Гряда Дерев’яні будиночки «Світязь Гряда» – двомісне проживання коштує 750 грн. на добу.
На базі відпочинку «Вітязь» – від 700 грн. на добу за двох.
Замовити готель у селі Світязь

У селищі Шацьк також великий вибір проживання та ціни трохи дешевші.
Наприклад, котедж “Еко хаус” куштує 2500 грн. за добу і вміщує до 6 дорослих.
У міні-готелі «Орнамент» двомісний номер коштуватиме від 800 грн.
Також можна зняти кімнату в приватному будинку – від 300-400 грн. на добу за двох.
Забронювати номер на базі відпочинку у Шацьку

У селі Пулемець проживання в міні-готелі «Пулемчанка» коштує від 1000 грн. на добу за трьох.
Біля Піщаного озера можна орендувати міні-апартаменти з власною терасою, або у кемпінгу від 200 грн. за добу – можливе користування кухнею, душем та туалетом.
Як дістатися до Шацьких озер
Шацькі озера знаходяться в північно-західній частині Волинської області, недалеко від кордону з Польщею . Найближчий районний центр – Шацьк і Світязь (координати 51 ° 29’32.9 “N 23 ° 50’58.0” E).
Громадським транспортом:
З Києва до Ковеля на поїзді – квитки можна придбати на сайті Tickets.ua
Далі з автостанції ходять автобуси та маршрутки в село Світязь. Або маршруткою з автовокзалу до села Шацьк – час у дорозі -1,5 години. Також від центрального входу на ж / д вокзалі Ковеля влітку відправляються приватні мікроавтобуси до Світязя і Шацька.
Розклад та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Автомобілем:
З Києва по трасі Е373 до Вишнів через Ковель, далі поворот на Т0302 – 530 км. Всі дороги якісні окрім невеликого участка від Любомля до Згоране – зараз тут почали ремонт траси.
Корисні посилання для організації подорожі:
Квитки на поїзди можна придбати у Tickets.ua
Розклад та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com
Рекомендую почитати:
Тур за здоров’ям на Волині
Пляжі та пішохідний маршрут вздовж Будванської Рив’єри
Відпочинок та пляжі у Фетхіє та Олюденізі, Туреччина