“Тур за здоров’ям” на Волині – цікавий відпочинок з користю для здоров’я.

Як я тестувала “Тур за здоров’ям” і лікувальний туризм на Волині. Тепер я знаю, де можна поєднати повну діагностику організму з активним відпочинком не від’їжджаючи за кордон. Розповідаю про це вам.

Медичний туризм – чули про таке? Перше, що приходить на думку – це санаторії, де люди проводять профілактичне лікування. Друге – це обстеження та лікування за кордоном. Але виявилося, що лікувальний туризм і в Україні, в якому можна поєднати обстеження стану здоров’я, високий рівень сервісу та активний й цікавий відпочинок. Мені довелося побувати у блог-турі – “Тур за здоров’ям” в який мене і ще двох дівчат-блогерів запросила сучасна клініка Bodro Clinic з Нововолинська.

Коли я отримала запрошення, я навіть не здивувалася – те, про що починаеш думати та активно шукати, тому що дуже потрібно, саме приходить до тебе. Я з весни займаюся питаннями здоров’я, потихеньку проходила обстеження, їздила в санаторій і восени планувала продовжити йти в цьому напрямку. Тому що тіло почало буксувати і я відчула, що вже не можу жити на тієї швидкості, яка мене влаштовує. Тобто, настав час, коли я сама захотіла познайомитися зі своїми діагнозами.

А ще я дуже не люблю негативні сюрпризи, тому останні роки почала робити аналізи, УЗД молочної залози та ОЧП. Але не завжди приношу результати до лікарів. Тому що не завжди я можу до них потрапити вчасно із різних обставин: немає часу, локдаун та все інше. І таке часткове обстеження, яке я намагаюся робити кожен рік, мені трохи нагадує самолікування, що в принципі так і є.

Тому я дуже зацікавилася “Туром за здоров’ям”, заради того, щоб пройти повний чек-ап, отримати поради лікарів і нарешті побувати на Волині – ця частина України для мене була як терра-інкогніта.

Що таке “Тур за здоров’ям”?

По-перше, це можливість пройти повне обстеження організму у сучасній клініці, у спеціалістів яких зібрали з Нововолинська та інших міст України. З одного боку треба їхати кудись на обстеження, з іншого – це невелике місто, в якому все коштує набагато дешевше, ніж у столиці та великих містах як Одеса, Харків, Дніпро.

По-друге, всі аналізи та обстеження робляться в одному місці. Тому не треба витрачати час на пошуки спеціалістів, чекати результати аналізів та УЗД, а потім прийом лікаря, який зможе розшифрувати все і дати поради.

По-третє, індивідуальний підхід – це коли координатор постійно піклується про вас – від таймінгу відвідування лікарів, поселення і зустрічі на вокзалі до допомоги в підбиранні туристичної програми.

І найважливіша річ, яка відрізняє чек-ап у Bodro Clinic – це можливість провести геть скучний вікенд, побачити красоти Волині, взяти участь у цікавих екскурсіях, пройти водний сплав по річці на SUP-ах чи каяках та зануритися в історичні пам’ятки цих місць.

Таке взагалі ще ніхто в Україні не робить – я була дуже приємно здивована концептом і це виявилося дуже круто!

Як проходить «Тур за здоров’ям»?

Нас зустріли у Львові і через півтори години ми вже потрапили до клініки, де поселилися у спеціальних гостьових кімнатах, розрахованих на клієнтів, які приїжджають для чек-апів, або чекають на операцію.

Взагалі не було відчуття як у лікарні – це повноцінні двомісні номери з усіма зручностями як у хорошому готелі включаючи повноцінний здоровий сніданок. Проживання у клініці входить в ціну чек-апу, тому я раджу зупинятися саме тут – це зручно ще й тому, що одразу після сніданку почнуться процедури та діагностика. А якщо прийдеться давати аналізи, ваш сніданок просто перенесуть на трошки пізніший час.

Для проходження чек-апу з кожним учасником працює координатор, який зробить розклад відвідування спеціалістів, здачі аналізів, консультацій. Простежить, щоб все було вчасно. Допоможе з будь-якими питаннями – від трансферу та поселення, до напоїв у номері – газована чи ні вам потрібна вода. Тобто повністю організує обстеження на відпочинок, запропонує вам цікаві місця, подорожі і інші варіанти цікавого проведення часу.

Що входить у чек-ап

Все залежить від віку та статі людини – жіноче та чоловіче обстеження та поділення на три вікові категорії: “20+”, “30+” та “40+”. Я попала у категорію “Жінки 40+”, в яку входять наступні типи обстеження:

  1. УЗД ОЧП (печінка, жовчний міхур, підшлункова з-за)
  2. УЗД нирок і сечового міхура
  3. УЗД молочних залоз
  4. УЗД ОМТ (матки і придатків)
  5. УЗД щитоподібної залози
  6. УЗД серця + ЕКГ
  7. УЗД судин голови та шиї

Аналізи:

  • загальний аналіз крові
  • загальний аналіз сечі
  • глюкоза крові
  • гормон щитовидної ТТГ
  • вітамін D3

Також в пакет входять консультації з трьома лікарями:

Терапевт первинна консультація до обстежень, повторна після проходження всіх лікарів, обстежень та отримання всіх аналізів. Сімейний лікар – Анастасія Клєшанцова, яка зробила діагностику, поспілкувалася зі мною і навіть заспокоїла мене, в якусь мить я перестала не хвилюватися – з нею було дійсно спокійно проходити всі процедури.
Гінеколог (огляд, кольпоскопія, мазки на флору і цитологія) – для жінок це обов’язкові процедури, які треба робити щорік.
– Лікар, з яким ви хотіли б проконсультуватись позапланово – в мене це був лікар-травматолог, бо я хотіла обстежити суглоби колін на плечей.

Скільки часу займає проходження всіх процедур та консультацій? Сумарно 2-2,5 години:
в перший день – 1 година, другий – 1,5 години. Інший час присвятили туристичної частини “Туру за здоров’ям”.

Ціна “Туру за здоров’ям”

Всі обстеження, про які я написала вище, плюс проживання в клініці зі сніданком та туристична частина, яку вам підберуть за інтересами та бажанням коштує 6000 грн – 2 ночі/3 дні з людини.

Туристична частина “Туру за здоровям”

Варіантів туристичної частини насправді багато. Всі тури можна подивитися на сайті Bodro Clinik.
Але я розповім про свої враження і те, що ми встигли за два повноцінних днів, намагаючись протестувати різні варіанти відпочинку.

Я дуже хотіла помандрувати річкою, подивитися природні стежки, побувати на Шацьких озерах і дізнатися про історію Волині. склалася дуже насичена програма, але кожен має можливість обрати те, що цікаво насамперед йому.

Водна прогулянка по Західному Бугу на SUP-ах

Спочатку ми попливемо по річці на SUP-бордах – сказав Едуард і я трохи здивувалася. SUP-борд – останні роки дуже модна річ. Фактично це плавуча дошка, яка схожа з дошкою для серфінгу та керується завдяки спеціальному веслу з довгою ручкою.

Каяки в моєму житті вже були, рафтинг теж неодноразово. SUP ще не було і як я з ним справлюсь було неясно. Але все було настільки чудово, що хочу повторити цей досвід. Спочатку було трошки стрьомно – як я буду керувати цією штукою, стоячи та балансуючи з веслом? Але на практиці все було досить легко – через 10 хвилин я навіть стала на дві ноги, настільки це стійка спортивна дошка, що я навіть не очікувала.

А ще класно, що сплав був по спокійній річці, де в принципі не буває хвиль – водний похід був дуже медитативний та спокійний. Не знаю, змогла б я вперше так швидко навчитися керувати SUP-бордом у морі, але в річці це було дійсно легко.

За дві години ми пройшли майже 8 км маршрут – зовсім не нудно, навпаки: річка Західний Буг не стрімка, вона плавно петляє як стрічка між лісами та волинськими лугами. Плескіт води, тиша і спокій навкруги – я навіть встигала фотографувати, повільно рухаючись по воді. Вийшла дуже класна активна прогулянка – SUP-борди це супер, тепер хочу спробувати як це на морі.

Піша прогулянка “Слідами Великих Антів”

Після сплаву ми поїхали дивитися стародавнє городище Дулібів, яке розташовано теж на Західному Бузі. На заході сонця серед духмяних трав розповіді про життя пращурів сучасних волинян – Дулібів, яки жили тут у 2-3 сторіччі нашої ери.

Едуард показав нам Литовежське городище, на якому зараз лишився старовинний хрест. Та й досі можна побачити систему укріплення з валів та ровів, яки більш ніж 1000 років тому заповнялися водою та захищали мешканців племен від наступу Антів. Детальніше про цей маршрут можна прочитати тут.

Шацькі озера – кришталева вода посеред Полісся

Наступного дня ми поїхали досліджувати Шацькі озера. Вони розташовані в 120 км від Нововолинська. Багато років я мріяла побачити ці місця – я дуже полюбляю таке поєднання: сосни, пісок та безкрайні простори води. Я все життя прожила на морі, але озеро та хвойний ліс – як на мене, одно з найкрасивіших поєднань у природі.

Отже, ми попросили звозити нас на декілька озер, щоб можна було погуляти, поплавати та подивитися яка є інфраструктура на Шацьких Озерах. За світовий день ми встигли побачити чотири озера та ось мій особистий рейтинг Шацьких озер, який поєднав мальовничість, тишу, спокій та інфраструктуру для відпочинку:

  • Пісочне озеро – тут є бази відпочинку і кемпінги, але достатньо місця для всіх, без натовпу на пляжах.
  • Озеро Мале Згорянське – тут є невеликий кемпінг, але людей дуже мало, дерева ростуть біля води, багато тіні.
  • Велике Згорянське – величезне озеро на якому теж можна добре відпочити.
  • Люцимер – тут класно організувати пікнік, гуляти вздовж води, але купатися зовсім не хотілося.
  • Світязь – саме розкручене, але дуже перенасичене туристами. Є інфраструктура, але все дуже схоже на Затоку. Можливо в вересні тут буде набагато краще.

Докладніше про Шацькі озера можна почитати у окремому пості. Тут хочу зазначити, що якщо є бажання поєднати чек-ап з тижневим відпочинком на озерах, Bodro Clinic допоможе з трансфером, підкаже де краще шукати житло в відповідний сезон, порекомендує що цікавого можна подивитися в цих місцях та до кого краще звертатися за якісними продуктами та смаколиками на озерах. Досвід місцевих мешканців – це безцінна інформація.

Володимир-Волинський – колиска української історії

В останній день ми поїхали до Володимира-Волинського, щоб побачити місто, яке було засновано Володимиром Великім у 988 р. Це одне із найстаріших міст України, розташоване на правому березі річки Луги, притоки Західного Бугу. Місто декілька століть було економічним і політичним центром південно-західної частини Київської Русі, столицею Волинсько-Галицького князівства. Тут й досі можна побачити пам’ятки матеріальної культури, археологічні розкопки давніх поселень та вали городища.

Що ми встигли побачити за пів дня? По-перше, побували у Зимненський Свято-Успенський Святогірський жіночий монастир. Він розташований у селі Зимне на березі річки Луги, біля старовинного Зимненського городища, яке нам показав наш зацікавлений в історії екскурсовод і координатор Едуард. Монастир вражає високими мурами, за якими ховається чудовий сад та каплиця з печерами до яких ми теж потрапили.

Потім пройшлися екскурсією по території Успенського Кафедрального собору, випадково піднялися на дзвіницю та побачили панораму Володимира-Волинського. Прогулявшись чудовим Слов’янським парком дійшли до Василівської Ротонди та церкви, яка була збудована у 992 році й освячена на честь святого Василія, патрона Великого князя Київського Володимира, в подяку за перемогу над племінним об’єднанням хорватів.

Мої висновки та рекомендації

Чому ідея поєднати обстеження організму і туризм мені сподобалась?

  • По-перше, проходити чек-ап набагато цікавіше, коли є можливість витратити час не тільки на очікування результатів, а на активні пригоди чи екскурсії.
  • По-друге, якщо нервуєшся з привиду результатів аналізів, прогулянка природою, історичними місцями чи похід по річці знімуть напряг та заспокоять.
  • По-третє, це класний спосіб познайомитися з новими видами активного відпочинку, дізнатися історичної інформації, познайомитися з дуже цікавими людьми, яки організують туризм на Волині.
  • Якщо є бажання подарувати чек-ап своїм батькам, для них теж підберуть цікаву програму. Тут можна не тільки ходити у походи, а й подивитися природу, монастирі, переїжджаючи між локаціями на автомобілі. Тур підлаштовують під потреби клієнтів.

Якщо в вас виникнуть додаткові питання, звертайтесь у Bodro Clinic.
Якщо виникнуть додаткові запитання, я с задоволенням відповім чи дам контакти керівників.

Корисні посилання для організації подорожі:

Квитки на поїзди можна придбати у Tickets.ua
Розклад та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.

Рекомендую почитати

Пляжі Одеси – інфраструктура, доступність, ціни
Стильні готелі у Карпатах
Лікування в санаторію Закарпаття – власний досвід

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *