Як я шукала санаторій та лікувалася у Солочині – враження та особистий досвід

Відпочинок та лікування в Закарпатті – як я вирішила поїхати на лікування в санаторій у Солочині, де обрала проживання, що встигла подивитися у Закарпатті за десять днів.

Як вибрати відповідний санаторій, які ціни на лікування і відпочинок, що містить путівка та чи доведеться за щось доплачувати? Ці питання задають собі всі, хто вперше зібрався поїхати в санаторій і хоче спланувати лікування та відпочинок. Спробую на них відповісти, поділившись своїм досвідом.

Як я шукала відповідний мені санаторій

Санаторіїв в Україні багато – ще залишилися напівдержавні зі старою лікувальною базою. Але за останні десятиліття з’явилося багато нових з сучасним готельним фондом та обладнанням. Тому, коли я робила вибір, поставила собі таки умови:

  • знайти потрібну до мого діагнозу мінеральну воду,
  • по можливості дістатися до санаторію на поїзді з Одеси без пересадок,
  • ідеально, якщо санаторій буде у гарній місцевості, щоб було приємно жити, де гуляти, були поблизу цікаві пам’ятки,
  • оптимальне співвідношення ціни і якості.

Збирала інформацію на різних сайтах, також знайшла цікавий агрегатор санаторіїв Sanatorium.com. Тут нажаль не всі курорти України, але є і чеські, словенські санаторії – на майбутнє залишила собі лінк, планую колись порівняти наше лікування та європейське.

Для цього я продивилася всі курорти, на яких є власні джерела з мінеральною водою. Важливо приймати воду безпосередньо з джерела – так вона зберігає всі корисні властивості на відміну від тієї, яка продається у магазинах. Скажу чесно, різниця в смаку і впливі на організм величезна. Мінеральна вода у пляшках суттєво відрізняється з тою водою, яку я пила з джерел.

У моєму списку опинилися: Трускавець, Моршин, Свалява, Східниця, а ще Миргород і Шаян. Всі вони мають джерела з мінеральною водою зі особливими лікувальними властивостями та рекомендаціями. Порівнявши всі показники, а також ціни, я обрала Сваляву, тому що мінеральна вода з цього регіону допомагає впоратися з проблемами шлунково-кишкового тракту.

У Сваляві є більше 20-и джерел, одна частина з яких знаходиться на територіях санаторіїв, а інша у відкритому доступі для всіх бажаючих. Джерела з мінеральною водою «Лужанська» №3,4,7 розташовані недалеко від Сваляви – в селах Солочин і Голубине, трохи вглиб долини в селі Поляна є джерела з водою «Поляна Квасова». «Лужанська» схожа за складом і мінералізації з грузинської водою «Боржомі», яку я п’ю для профілактики кожну весну та осінь – вона мені ідеально підійшла для лікування підшлункової залози.

Поради для тих, хто вперше їде у санаторій

Для початку краще визначитися з метою поїздки – це може бути як профілактичне лікування, так і відпочинок. Якщо лікування, то важливо перед поїздкою у санаторій піти до свого лікаря, отримати рекомендації, можна заздалегідь здати аналізи і провести сезонне обстеження, щоб не витрачати на це час у санаторії.

Не можна їхати на лікування в санаторій в гострий період хвороби. Лікуватися потрібно у лікуючого лікаря, а в санаторії розраховувати на відпочинок і профілактичні процедури.

Якщо це відпочинок, поєднаний з профілактичними процедурами, то можна поїхати без направлення – головне точно знати свій діагноз і інші хвороби, щоб не нашкодити організму прийомом води та процедурами.

Якщо ви хочете отримати ефект від перебування в санаторії, треба планувати не менш 10 днів. В ідеалі пройти двотижневий курс процедур. Менше – немає сенсу, не отримаєте належного ефекту. Також треба враховувати, що перший день доведеться витратити на реєстрацію, оформлення курсівки, відвідування профільних лікарів, при необхідності здати – аналізи, зробити УЗД.

Де жити – у санаторії або в приватних готелях

Чим хороші наші санаторії – можна купити путівку з проживанням, а можна заощадити гроші, оселившись в приватному секторі або в сусідніх міні-готелях. Але при цьому можна купити курсівку, в яку входить харчування, лікування та процедури.

Для лікування я обрала санаторій «Квітка Полонини» в Солочині. Ціни в санаторію можна подивится тут.

Порівнявши проживання у санаторії, та в готелях, розташований біля нього, я обрала приватний готель за ціною в два рази дешевше ніж у санаторії. Справа в тому, що біля санаторію за останні 5-6 років було побудовано багато симпатичних готелів, розташованих на однієї вулиці, яка веде до санаторних корпусів. Пішки пройти – 10 хвилин, прогулянка повз гарних будинків з квітами була кожен день дуже приємна та корисна. Якщо немає бажання ходити з села – можна обрати апартаменти прямо на території санаторію.

Рекомендую міні-готель “У Оксани“, або готель “Вероніка” – вони один біля одного, наскільки я зрозуміла, це одна сім’я.

Курсівка та лікування – скільки коштує

Окрім проживання – необхідно купити курсівку, в яку входить перелік базових процедур і дієтичне харчування (курсівка – 530 грн. за добу).

Харчування – шведський стіл, всі страви розділені по типу дієт і позначені табличками: салати, каші, м’ясо варене і на пару, супи, молочка та випічка. Деякі відпочивальники відмовляються від дієтичного харчування, готують самостійно, намагаючись таким чином заощадити. Але правильно приготована їжа – на пару, без засмаження та жирних видів м’яса більш сприяє лікуванню.

Базові процедури, які входять в курсівку:

  • відвідування гастроентеролога – первинне й повторні після аналізів,
  • електрокардіограма,
  • мінеральна вода з джерел без обмежень (вхід в бювет тільки за наявністю санаторної книжки),
  • загальні аналізи,
  • мінеральні ванни,
  • інгаляції з мінеральною водою (для перехворілих на COVID19 і тих, у кого проблеми з дихальними шляхами),
  • фіз-процедури,
  • лікувальна гімнастика.

Що не входить в курсівку (за додаткову оплату):

  • розширені аналізи (кров на цукор, ферменти),
  • УЗД внутрішніх органів,
  • душ Шарко (50 грн. процедура)
  • підводний масаж (150 грн. процедура)
  • циркулярний масаж (55 грн. процедура)
  • басейн (100 грн. одне відвідування).

Скільки коштує відпочинок та лікування у санаторію в Солочині

Порівнювала ціни на санаторії в Поляні та Моршині – всюди рівень цін приблизно однаковий. Порахувавши свої витрати на 10 днів – вийшло 10 000 грн. за проживання, харчування, потяг, екскурсії та процедури. Якщо їхати сюди, але тільки для відпочинку та попити водички, готувати самостійно – буде значно дешевше. Харчуючись в ресторанах, можна витратити й більше – в залежності від рівня закладу та апетиту.

Поєднати відпочинок і лікування

Частіш за все санаторні процедури проводять в першій частині дня. Друга половина вільна – можна займатися своїми справами, гуляти по території. А можна поїхати на екскурсії чи самостійно, якщо ви на авто подивитися місцеві краєвиди та пам’ятки. Звичайно я хотіла подивитися закарпатські пам’ятки, побувати в Ужгороді, побачити замки і природні локації.

За десять днів встигла побачити:

  • побачити цвітіння сакур в Ужгороді, а ще побувати в Ужгородському замку та Музеї народної архітектури та побуту.
  • Відвідати красивий парк Воєводино у селі Тур’я Пасіка.
  • Побачити Замок Шернборну, розташований в санаторії Карпати.
  • Піднятися пішки на гору Рожок
  • Прогулятися з Солочина в Поляну і назад 11 км пішки.

Замість висновків

Не очікувала від цієї поїздки нічого особливого, окрім здоров’я, але мені сподобалося.

  • По-перше, повернулася додому практично здоровою людиною.
  • По-друге, відпочинок вийшов пізнавальним і не нудним – побачила багато нових красивих місць у Закарпатті.
  • По-третє, завдяки процедурам та активностям (я багато ходила, піднімалася в гори), вдалося скинути пару кілограм. А ще це відмінний детокс перед літнім сезоном. Та несподіваний бонус, тому що я боялася протележного ефекту від харчування на шведському столі.
  • А ще, краще їхати до санаторію навесні – початок травня після свят, чи восени – у жовтні. Буде значно дешевше. але природа покаже найкрасивіші локації.

Стаття написана для РБК-Украина

Корисні посилання для організації подорожі:

Квитки на поїзди можна придбати у Tickets.ua
Розклад та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Рекомендую почитати

Пляжі Одеси – інфраструктура, доступність, ціни
“Тур за здоров’ям” Bodro Clinic – цікавий відпочинок з користю для здоров’я
Відгук про відпочинок у Закарпатті

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *