Тепер подорожувати з собаками та кішками у Польщу та транзитом стало набагато складніше.
З 27 березня 2023 року Польща ускладнила правила перетину кордону з домашними тваринами. Тепер це ще той квест – отримати всі необхідні документи.
Які документи були потрібні для перетину польського кордону з тваринами до 27 березня 2023 року?
До 27.03.2023 з початку війни що нам треба було для перетину кордону твариною:
1. Закордонний паспорт на тварину, в якому зафіксована вся інформація про щеплення (в ньому всі щеплення згідно віку тварини та інформація про чіпування).
2. Чіп у тварині
3. Сертифікат на титри від сказу (забір крові на який робиться не раніше, ніж через 30 днів після щеплення на сказ). Цей сертифікат робиться один раз і актуальний на все життя. Забір крові робить ветлікар, відправляє в лабораторію, що єдина в Україні акредитована на таке дослідження.
Подробиці про отримання сертифікату на титри – тут.
Які потрібні документи після 27 березня 2023 року?
Відтепер до вказаних вище документів потрібно робити додаткові:
- сертифікат здоров’я;
- письмова декларація, яка підтвердить, що ввезення чотирилапого не є комерційним;
- результати тестування рівня антитіл проти сказу.
Як і де отримати додаткові документи для подорожі з твариною до Польщі
- Звертайтеся до Державного ветеринарного лікаря, який видаст Ветеринарне свідоцтво, Форма 1.
Для цього заздалегідь треба провести тварині дегельмінтизацію та обробку від паразитів (проконсультуйтеся з власним ветлікарем як ви проведете цей процес).
До лікаря треба приїхати з твариною – для її огляду й сканування чіпу.
За ветсвідотство Ф1 та за огляд тварини треба буде заплатити близько 19 грн на рахунок казначейства. Скоріш за все треба буде йти шукати ощадбанк, який окрім цієї суми візьме велику комісію (від 50 грн).
2. З ветсвідоцтвом Ф1, міжнародним паспортом тварини, сертифікатом на титри від сказу і власне твариною треба їхати до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) – Відділ прикордонного інспекційного контролю (шукайте у своєму місті).
Тут теж треба оплатити два рахунки, на 14 з копійками та 54 з копійками грн, (знов шукати банк, хоча, може, вам трапляться більш просунуті служби і це можна буде зробити на місці через Приват24 або Монобанк – питайте!!!).
Будьте готові, що документи служба робитиме мінімум кілька годин, або навіть днів (краще звернутись за кілька днів до виїзду), бо там реально купа реєстрів, в яких треба заносити інформацію. Тварину вони теж оглядають і сканують чіп.
Ветеринарне свідоцтво Ф1, яке ви принесли, вони лишають собі, а вам зрештою видають два важливі документи:
Міжнародний ветеринарний сертифікат про стан здоров‘я тварин на спеціальному бланку, на трьох сторінках. Зеленого кольору.
Ветеринарний сертифікат до ЄС. Модель сертифікату здоров‘я тварин для некомерційного переміщення до держав-членів Європейського союзу з третіх країн. (на дев‘яти сторінках, українською та англійською мовами)
Обидва документи скріплені печатками.
Будьте готові у Держпродспоживслужбі вказати через який пункт пропуску плануєте перетинати кордон. Це фіксується у сертифікаті, через які країни їхатимете транзитом і адресу, де перебуватиме тварина. Також вам дадуть підписати Декларацію про некомерційне переміщення тварини.
Бажаю міцних нервів та гарної подорожі з улюбленцями!
Корисні посилання для мандрівок з твариною:
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com
Що почитати:
- Пеший похід по пустелі зі Шнурком
- Подорож з собакою – які готелі приймають з тваринами в Україні
- Як ми відпочивали в Ізках з собакою