Безкоштовний Львів – маршрути для тих, хто не вперше

Безкоштовний Львів – нестандартні маршрути львівськими віллами та кварталами, безкоштовні оглядові майданчики, затишні парки.

Майже кожний українець, який подорожував своєю країною, вже неодноразово побував у Львові. І побував у всіх обов’язкових місцях, які радять путівники та блогери. Про Ринкову площу, кав’ярні та музеї вже все давно написано. Але, якщо ви хочете поїхати у Львів за настроєм та натхненням осені, я підібрала декілька цікавих локаций, де немає натовпу туристів.

Безкоштовні оглядові майданчики

Подивитися на Львів зверху. Якщо ви вже побували на Ратушній вежі та Високому Замку, спробуйте подивитися на Львів з іншого ракурсу. Давайте вже подивимося на Львів з інших пагорбів та балконів. Саме яких?

Гора Лева (Лиса гора)

По-перше, це гора Лева, яка розташована у парку Знесення. З неї місто як на долоні, а також в панораму попадає відомий пагорб Високий замок. Дуже красивий вид на місто, дахи та церкви. Координати 49°50’50.3″N 24°02’40.0″E

По-друге, це оглядовий майданчик, який збудували біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні (вул. Підвальна, 6). Тут немає оглядової панорами міста. Але є дуже красивий вид на цеглові стіни будівлі МНС, червоні дахи Старого міста. І ще, цій майданчик дуже сучасний, але класно поєднаний з історичною частиною Львова. Координати 49°50’41.7″N 24°02’00.7″E

По-третє, балкон в Citadel Inn, з якого можна побачити зовсім нестандартний вигляд на Львів. Зараз в будівлі Львівської Цитаделі розташований готель Citadel Inn. Але на верхньому поверсі є кав’ярня з балконом, на якому гарно випити філіжанку кави з чудовим видом на Львів. Можна просто зайти та подивитися – це безкоштовно.

Парки у Львові

Розкажу про свої улюблені три парки, якими я постійно гуляла в той час, коли жила у Львові.

Парк Знесення

Великий парк на пагорбах, які розкинулися вздовж вулиці Личаківський. Саме на ній ми прожили у Львові майже рік. Тому прогулянки у парку Знесення з собакою були майже традиційні. Цей парк починається від Великих Кривчиць я займає весь пагорб аж до Високого Замку. На його території знаходиться Шевченківський Гай – скансен (музей просто неба) культури та народної творчості, де на свята проводять фестивалі та гуляння для відвідувачів.

У парку Знесення колись була гірськолижна база, навіть залишилися опори витягу. Було б класно, якщо б він запрацював взимку. Але з горки можна кататися на санчатах. Є у парку й невеличке дике озеро, на березі якого стоять альтанки для відпочинку. Взагалі парк Знесення не є класичним парком з рівними доріжками. Багато диких стежок для прогулянок пагорбами. І цім він є класним, що тут відчуваеш себе і в місті, і за містом одночасно.

Парк Погулянка

Ще один мій улюблений парк – майже ліс посеред Львову, це парк Погулянка. Він досить великий та розташований між вулицями Пасічна, Зелена та Вашингтона. Майже весь парк – це ще один великий пагорб, на якому зростають старі буки, які восени скидають своє червоно-цегляне листя. Тут дуже красиво, але для тих, хто не добре ходить по горах знадобиться палка, з якою буде легше спускатися та підійматися вгору. Бо плоска частина парку тільки вздовж вулиці Пасічної, а до Зеленої він – суцільний спуск. Внизу біля вулиці Зелена в парку можна побачити симпатичний став, в якому живуть утки.

Піскові озера

Львівська річка Повтва закопана під землю, і тут дійсно не вистачає водойми. Але, у Львові є невеликий парк з двома озерами, який я колись випадково для себе відкрила, гуляючи вулицею Коновальця (про неї подробиці нижче). Серед приватного сектору є парочка п’ятиповерхівок та готель Турист, а між ними чудовий парк з вербами, які схиляють свої гілки у воду. Дуже класне місце, щоб влаштувати пікнік, гуляючи містом та його нетуристичними маршрутами.

Нетуристичні квартали Львову

Маршрутів по Львову безліч, але декілька з них дуже красиві завдяки концентрації старовинних особняків та вілл австро-угорського періоду.

Маршрут – віллами вулиць Чупринки та Котляревського

Трамвай №2 довезе вас із галасливого центру у тишу колишніх львівських аристократичних околиць. Тепер це теж майже центр Львова, але тихий і розмірений, начебто спеціально створений для повільних прогулянок.

Почніть з вулиці генерала Чупринки – вона поки що не обзавелася десятком ресторанів та кафе і тому досі зберегла дух минулого часу. Колись цей район називався Кастелівкою, і його близькість до центру підштовхнули наприкінці 19 століття архітекторів Івана Левинського та Юліана Захаревича збудувати нові будинки. Невгамовна фантазія архітекторів щедро виплеснула на цю вулицю десятки оригінальних вілл та особняків, збудованих для львівської інженерної еліти. Тут можна провести кілька годин, гуляючи вулицями, заглядаючи в прочинені парадні, розглядаючи візерунки плитки та ліпнину на стелі.

Одна з найнезвичайніших споруд знаходиться за адресою: Чупринки, 50-52. Палац Сосновського будувався поступово: спочатку фасадна сторона номера 50, а потім прибудували 52-й номер. Це справжній замок, із зубчастою баштою, прикрашеною різьбленими балконами-лоджіями. На вході в особняк всіх зустрічає один з кам’яних левів Леополіса. Він охороняє вхід у двері парадної, уважно вдивляючись у обличчя перехожих. Цей старовинний особняк досі використовується за призначенням – у його квартирах мешкають звичайні люди.

Паралельно Чупринки тягнеться тиха вуличка Івана Котляревського – тут просто неймовірна концентрація гарних будівель на квадратний метр. Починаючи від будівлі під номером 1 – вишуканий особняк, що належав купцю Станіславу Брикчинському, перейдіть до номерів 17 та 19 – будівлі близнюки, збудовані у сецесійному стилі у 1910-1911 роках за проектом архітектора Юзефа Горнунга.

Ще здалеку впадає в око незвичайна та вишукана архітектура будинку №27. Ця вілла колись належала відомому польському художнику Зигмунту Розвадовському, котрий свого часу був учнем Яна Матейко. Не забудьте розглянути дивовижний різьблений балкон особняка під номером 29. Трохи далі, під номером 47, ви побачите колишню віллу Карла Дзелінського. Будівля чудово збереглася, зовні строгими лініями та темною цеглою нагадує стару англійську хату, яка зачаровує як туристів, так і випадкових перехожих.

Маршрут віллами вулиць Гіпсова та Коновальця

Якщо дійти до парку Пісочні озера (дивись про них вище), можна повернути на вулицю Коновальця та продовжити прогулянку львівськими віллами в зворотному напрямку. Антоні Франц, власник гіпсової фабрики, який до піщаних кар’єрів проклав саме цю вулицю, на якій ​​побудував собі найшикарнішу віллу під №47 – її називали віллою «Гіпсових королів».

Вона прикрашена скульптурами та декором у стилі необароко: грифони, голови людей та левів, черепашки та картуші, міфічні персонажі та алегоричні фігури над парадним входом. Наразі там знаходиться лікарсько-фізкультурний диспансер. Всередину можна спробувати зайти всередину в робочі години – у будні з 9:00 до 17:00.

Не забувайте зазирнути на вулицю Гіпсову, тут теж є на що подивитися. Наприклад, вілла «Niuta», яка була побудована у 1920-х роках. Завдяки дбайливим господарям на будинку збережено оригінальний декор. На розі Гіпсової та Ожешко – збереглася вілла поліційного радника Войцеха Венца з баштою на куті.

Під номером 27 – особливо гарна неоготична вілла Олени Бромільської із червоної цегли. На розі вулиць Мельника та Кокорудзи є вілла із сонцем у карпатському стилі з дерев’яними елементами сецесії. Віллу №100, схожу на середньовічний замок, збудував польський політик Кшешунович.

Якщо втомилися та зголодніли, повертайтеся на вулицю Чупринки до будинку №68. тут знаходиться пекарня та кафе Baguette, в якому роблять дуже смачні круасани та піцу. А ще тутешній інтерьєр нагадує ті самі часи наприкінці 19 століття, коли по вулицям Коновальця та Чупринки ходили заможні пані, заходили в подібні заклади посидіти в одному з залів за чашкою смачної кави.

Маршрут Професорською колонією

Професорська колонія – декілька вулиць та кварталів біля парку Знесення, забудованих маленькими віллами. Щоб потрапити у цей квартал, треба трамваєм №2 доїхати до кінцевої зупинки на перехресті вулиць Личаківської та Пасічної . Вийти на кінцевій зупинці в Личаківському парку та піти в бік Церква Покрови Пресвятої Богородиці. За нею починаються ті самі вілли, вулиці біля них викладені нетиповою дрібною бруківкою.

Так можна пройтися від вулиці Ніщинського до Мучної, Піскової та Крип’якевича, та дійти до парка Знесення. А потім піднятися до вершини Високого Замку, з якого побачити найчудовіший захід над центром старого Львова.

Корисні посилання для організації подорожі:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Рекомендую почитати:

Самостійна подорож до Кам’янця-Подільського
Подорож народними промислами України
Тернопіль – чим зайнятися та як провести активні вихідні
Дністровський каньйон – великій гайд
Яремче – що подивитися та чим зайнятися влітку

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *