Аеропорти Великобританії скасовують правила безпеки щодо рідини і ноутбуків завдяки новим 3D-сканерам

3D-сканери в аеропортах Великобританії – з 2024 року можна буде проносити в літак рідину, не виймати ноутбуки та планшети на огляді безпеки.

Минулого тижня міністр транспорту Великої Британії – Марк Харпер оприлюднив нові правила безпеки в аеропортах, які зможуть значно скоротити черги на контролі ручної поклажі і покращить обслуговування пасажирів. З червня 2024 року авіапасажирам буде дозволено перевозити 2-літрові пляшки рідини. Більше не потрібно буде зберігати пляшки з рідиною в окремих пластикових зіп-пакетах. А ноутбуки та планшети не потрібно буде діставати з сумок під час перевірки служби безпеки в аеропорту.

Як працюватимуть нові правила?

Аеропорти Великобританії встановлять нові 3D-сканери. Це дозволяє співробітникам служби безпеки збільшувати предмети в багажі мандрівників і повертати зображення для детального огляду. Ці сканери вже використовуються в лондонському аеропорту Хітроу з 2017 року, а також в аеропорту Схіпхол в Амстердамі, та в кількох аеропортах США протягом останніх кількох років.

Які чинні правила щодо рідин у ручній поклажі?

Міністр транспорту нагадав пасажирам, що: «Це не станеться миттєво — перехід займе два роки, щоб повністю впровадити роботу системи 3D-сканерів. До того часу пасажири повинні продовжувати дотримуватися існуючих правил і перевіряти перед поїздкою».

Отже, які нинішні правила?

  • Пасажири повинні помістити всі рідини в прозорий зіп-поліетиленовий пакет, щоб пройти через службу безпеки.
  • Можна взяти з собою не більше одного літра рідини в контейнерах об’ємом до 100 мл. Хоча на практиці більшість аеропортів дозволяють один поліетиленовий пакет на пасажира.
  • Під час проходження перевірки безпеки поліетиленовий пакет необхідно вийняти з ручної поклажі.
  • Пакет з рідинами потрібно помістити в лоток разом із ноутбуками, телефонами чи планшетами.

Ці правила діють з листопада 2006 року. Вони були введені після того, як було зірвано терористичний план підірвати літаки, що летіли з Лондона до США, за допомогою саморобних рідинних бомб.

Більш детальна інформація: Правила багажу та ручної поклажі: що можна, а що заборонено перевозити в літаках

Чому зараз утворюються черги та затримки в аеропорту?

Протягом усього літа аеропорти по всій Європі були переповнені кількістю мандрівників через відновлення подорожей після пандемічних обмежень. Це спричинило довгі черги на перевірках безпеки. Затримки навіть означали , що пасажири пропустили рейси. Аеропорти та авіакомпанії звинувачують у цьому брак персоналу та забагато рейсів на день. Затримки також часто ускладняються тим, що пасажири не дістають із сумок рідини та ноутбуки.

Рекомендую: Скасування рейсів та страйки аеропортів у 2022-2023 роках

Чи відрізняються правила безпеки щодо рідини у всьому світі?

У всьому світі обмеження щодо рідин у ручній поклажі досить стандартні. США, ЄС, Великобританія та десятки інших країн дотримуються тих же правил. Є лише кілька винятків. Обмеження на рідини скасовано для внутрішніх рейсів, наприклад, в Австралії, Бразилії, Індонезії, Японії, Малайзії та Новій Зеландії. Але новітні 3D-сканери вже встановлені у аеропорту Хітроу в Лондоні і Схіпхол в Амстердамі – тут можна проносити ноутбуки та планшети не виймаючи їх з сумок для перевірки служби безпеки.

Якщо ви не впевнені в правилах, завжди краще ще раз перевірити веб-сайт обраної авіакомпанії. 

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *