Правила багажу та ручної поклажі: що можна, а що заборонено перевозити в літаках

Що можна та заборонено провозити в літаку – в багажу та ручній поклажі: ліки, рідина, гострі предмети, зброя, напої та парфуми з Duty-free.

Ось список правил та порад для авіа-мандрівників – по багажу та ручній поклажі.

Ручна поклажа

У ручну поклажу можна взяти обмежену за обсягом та вагою кількість багажу. Перед упаковкою, перевірте, що можна пронести в салон літака, а що забороняється. І уточніть спеціальні вимоги авіакомпанії, яка здійснює переліт – для цього прочитайте на її офіційному сайті багажні вимоги.

Рідини, гелі та аерозолі:

У ручну поклажу можна взяти максимум 10 ємностей, кожна не більше 100 мл. Причому якщо в пляшечка 100 мл неповна – її все одно вважають за повну одиницю. Або якщо флакон об’ємом 250 мл містить 100 мл рідини, його попросять вийняти з багажу та викинути у скриньку.

Але ці правила потрохи змінюються – наприклад, Аеропорти Великобританії скасовують правила безпеки щодо рідини і ноутбуків завдяки новим 3D-сканерам.

Зверніть увагу, що зубна паста, помада, туш для вій, варення, паштет, олія також прирівнюють до рідин і на них поширюється обмеження за обсягом і кількістю.

Більшість аеропортів досі забороняють проносити через зону авіаційного контролю питну воду. Заборона відноситься до рідких молочних продуктів: молоко, йогурти, кефіри і т. д. Після перевірки ручної поклажі можна купити нову пляшку з водою з аеропортовою націнкою – її дозволять пронести в салон літака.

Рідини з магазинів Duty-free дозволяють проносити до салону літака: згідно з правилами кожної авіакомпанії, їх можуть пропустити безкоштовно або за оплату як за додаткове місце. Про це можна почитати окремо – Платні послуги лоукост-авіакомпаній.

Як провозити напої та парфуми з Duty-free:

Рідини – алкоголь та парфуми із Duty-free повинні буди запечатані в пакет з чеком оплати всередині. Пити в літаку алкоголь з Duty-free – заборонено!

Пам’ятайте, якщо у вас кілька рейсів з пересадками, і ви летите без багажу – тільки з ручною поклажею, то робити покупки у Duty-free потрібно лише перед останнім перельотом. Інакше алкоголь і парфуми, які ви придбали потрібно буде здавати в багаж за відповідну доплату.

Їжа в літаку:

Дозволяють брати в салон літака їжу та рідину для дітей віком до 2-х років: води, соку, молока, суміші та дитячого харчування.

У деяких європейських аеропортах до рідин прирівнюють м’які сири: Брі, Камамбер і т. д. Їх не дозволяють проносити в салон літака. Але їжу – яблука, печиво, бутерброди можна проносити.

Заборонено брати в ручну поклажу лак для волосся, спреї-дезодоранти, засоби для чищення та інші засоби у вигляді аерозолів.

Ліки в літаку:

У ручну поклажу можна брати ін’єкційні шприци, наповнені ліками лише за наявності документів від лікаря. Бажано, щоб документ був англомовним. Переконайтеся, що ліки не заборонені в іншій країні. А ось ампули з ліками не можна проносити до ручної поклажі – навіть за наявності документа від лікаря. Їх потрібно покласти у багаж.

У ручній поклажі дозволяється провозити медикаменти у вигляді пігулок – щоб не виникли питання з боку працівників служби огляду, краще везти ліки у заводській упаковці. Рідкі ліки прирівнюються до рідини та вважаються за обсягом флакона.

Зверніть увагу, що ліки з вмістом спирту вище 70% не можна проносити в ручну поклажу. Також заборонено проносити ртутний термометр. Милиці та палицю, складний інвалідний візок – можна брати в салон.

Гострі предмети:

Заборонено проносити в ручну поклажу ножиці будь-яких розмірів, щипчики, швейцарські складні та канцелярські ножі, станки для бритв з двостороннім лезом, небезпечні бритви – а ось одноразові верстати та електричні бритви можна. Також не можна провозити великі шпильки, металеві в’язальні спиці, металевий штопор, виделки. Заборонено зброю: шаблі, кинджали, а також сокири та льодоруби. Але деякі аеропорти пропускають ножі з лезами до 6 см та ножі із закругленими кінцями, наприклад, для олії.

Гаджети:

Загалом можна проносити до салону літака будь-які гаджети: ноутбуки, планшети, мобільні телефони, МР3-плеєри, фотоапарати та фото-штативи, зарядні пристрої, фен, навушники. Можна проносити в салон електронні сигарети, але не можна курити під час польоту.

Але є винятки:

  • батареї ємністю від 100 до 160 Вт/год – не більше 2х пристроїв
  • Samsung Galaxy Note 7 – ця модель телефону часто вибухала під час польоту і тому багато авіакомпаній заборонили їх провезення в салоні літака
  • блендер – є ріжучі частини

Інше:

Не можна проносити до ручної поклажі пакувальний скотч. Також у багатьох аеропортах забороняють проносити пакувальну плівку (офіційної заборони на неї немає, але часто відбирають).

Заборонена вогнепальна зброя і навіть іграшки чи сувеніри, виконані у вигляды зброї – дитячі пістолети, автомати.

Заборонені горючі та вибухонебезпечні предмети – запальнички, заповнені горючою рідиною, сірники, бенгальські вогні та піротехніка.

Нестандартна ручна поклажа:

Для перевезення габаритних музичних інструментів, тендітних та цінних речей у салоні літака, необхідно купити такий самий квиток, як і звичайному пасажиру. Наприклад, віолончель чи гітара поїдуть пристебнуті спеціальним ременем на пасажирському кріслі. Такі інструменти, як скрипка або флейта, можуть поміститися на багажній полиці. Тому їх вважають як одне місце ручної поклажі.

Багаж – що заборонено перевозити

Більшість перелічених предметів, які не можна проносити до салону літака, можна провезти у багажі. Так, наприклад, усі види рідин та гелів, крім горючих. Або гострі предмети, крім зброї.

На сувенірні ножі, шаблі, знадобиться сертифікат чи чек з магазину, в якому буде вказано, що це не бойова зброя. Льодоруби прирівнюються до спортивного обладнання.

Що ж заборонено провозити у багажі?

  • Петарди та бенгальські вогні: їх не можна провозити ані в багажі, ані в ручній поклажі.
  • Ртутний термометр – деякі компанії забороняють перевезення у багажі.
  • Балони з туристичним газом – вони можуть розгерметизуватися під час польоту. Також заборонено до перевезення рідкий кисень.
  • Одноразові запальнички, сірники.
  • Міцний алкоголь понад 70% – медичний спирт, самогон.
  • Електронні сигарети всіх видів, акумулятори до них – але можна взяти у ручну поклажу.
  • Портативні електроприлади на літій-іонних акумуляторах, а також знімні літій-іонні акумулятори ємністю менше 100 Вт/год, від 100 Вт/год до 160 Вт/год.

Не всі авіакомпанії дозволяють провезення в багажі сигвеї, гіроскутери, електросамокати та інші засоби пересування на літієво-іонних акумуляторах.

Дозволяється провозити негабаритний багаж та спортивний інвентар, сплативши його за відповідними тарифами авіакомпанії. Негабаритний багаж здається окремою стійкою реєстрації негабаритного багажу.

Поради – що обов’язково взяти в ручну поклажу

  • У ручну поклажу краще запакувати цінні речі, гроші, прикраси, ліки та документи. Так вони точно будуть у безпеці.
  • Перелийте косметику, інші рідини та гелі в ємності до 100 мл, якщо у вас не передбачено багажу або ви хочете мати при собі під час польоту. Флакони з рідинами необхідно запакувати у спеціальний зип-пакет – яких часто роздають безкоштовно в аеропортах у зоні контролю ручної поклажі.
  • Візьміть частину необхідного одягу в ручну поклажу – якщо ваш багаж загубиться, ви будете мати первинні речі, поки його знайдуть і вам повернуть.
  • Якщо ви подорожуєте з дітьми, крім ручної поклажі дозволяється брати на борт дитячу переносну люльку або складний візочок. У візку можна довезти дитину до трапу, далі працівники аеропорту до нього приклеять багажну бирку та заберуть її до багажного відділення. Під час висадки з літака візок повернуть біля трапу літака.
  • Якщо планується далекий переліт, потрібно підготуватися до комфортного сну під час перельоту. Візьміть у ручну поклажу надувну подушку у формі «С», маску для сну – щоб не заважало світло в салоні. Для тих, хто уві сні чутливий до сторонніх звуків та дитячих криків – краще користуватися берушами. На далеких рейсах нагоді одяг для сну, наприклад, трикотажний спортивний костюм. Запасні теплі шкарпетки теж стануть у нагоді – через довге сидіння на одному місці, кров погано циркулює, тому ноги можуть змерзнути.
  • У салоні літака сухе повітря та знижена вологість – сохне шкіра та слизові оболонки носа та очей. Візьміть у салон зволожуючий крем, гігієнічну помаду, краплі для носа та очей, щоб уникнути зневоднення.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *