Відпочинок у Верховині влітку – чим зайнятися, де жити, як дістатися Верховини на поїзді та автомобілі, найцікавіші місця в Верховині.
Гуцульщина – край, де шанують стародавні звичаї, на високогір’ї пасуть корів та вівець, роблять сир за старовинною рецептурою, а в глухих кутах досі живуть чарівники-мольфари, що передбачають майбутня та погоду. Центром гуцульської культури є Верховина – стара її назва Жаб’є, яку і зараз можна побачити на пам’ятних каміннях, встановлених при в’їзді у місто.
Верховина – класне місце для відпочинку, а також так звана “брама” для тих, хто подорожує у Дземброню та планує піднятися на гору Піп-Іван. Раджу привернути увагу цьому цікавому і красивому селищу, бо тут дійсно є чим зайнятися і цікаво провести час.
Чим зайнятися в Верховині та що подивитись навкруги

Зануритися у гуцульську культуру
Тут розташований Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумліка. Експонати для музею збирали упродовж 30 років, зібрали предмети побуту, старовинний гуцульський одяг, музичні інструменти – все те, що дає уявлення про життя гуцулів. Ціна – 50 грн. дорослий квиток.
А ще у Верховині є Музей гуцульської магії. У ньому можна дізнатися історію мольфарства. Музей невеликий, експонатів небагато, але розповідь екскурсовода наповнює їх життям, деякі можна навіть потримати в руках.
Взагалі у Верховині є дуже багато цікавих музеїв: Музей У Трембітаря – тут можна дізнатися як роблять славетні карпатські трембіти, Музей штопора – за сумісництвом щей дегустаційний зал, де можна спробувати гуцульські настоянки.
Також у Верховині знаходиться Хата-музей кінофільму «Тіні забутих предків», який знімали у сусідньому селі Криворівня. Невелике гірське село Криворівня відоме музеями великих українців. На цьому місці любили відпочивати Леся Українка, Іван Франко, Василь Стефаник, Михайло Грушевський.
Завітати у Гобітхіл – містечко гуцульських гоббітів

Гобітхіл – це гуцульська відповідь містечку Гобітів у Новій Зеландії. У Верховині теж вирішили зробити свої хатинки у пагорбах, але цей проєкт тільки на стадії будівництва. Зараз побудовано лише одну хатку, але можна приїхати в Гобітський ресторан чи Форелеве господарство, скуштувати смачну гірську форель.
Рафтинг річкою Чорний Черемош
Влітку річка прогрівається і не така повноводна, тому рафтінг це досить безпечне задоволення. Тому пропоную спробувати сплавитися з друзями по гірській річці під наглядом досвідченого інструктора . Спорядження та інструктора можна орендувати від 1200 грн. з особи.
Оглядова вежа та гойдалка

А по дорозі зазирнути на сусідній пагорб, де розташована оглядова вежа. З неї відкривається чудовий краєвид на сусідні гори. Також біля вежи є гуцульська гойдалка – покататися з чудовим краєвидом можна безкоштовно.
Подивитися віадук у Ворохті

Оскільки маршрут проходитиме через селище Ворохта, заплануйте провести в ньому хоча б один день. Це можна зробити на початку або в кінці подорожі, якщо ви плануєте приїхати на поїзді. Тут збереглись унікальні будівлі – дерев’яна архітектура польського курорту. Крім того, тут досі функціонують залізничні віадуки, збудовані ще австрійцями. Один із віадуків у Ворохті входить до списку найдовших кам’яних мостів Європи (130 м), довжина однієї з арок – 65 м.

Якщо є бажання піднятися на одну з найближчих вершин, у Ворохті працює підйомник крісла, розташований біля навчально-спортивної бази Аванград (координати – 48.29984 24.57274). Зверху відкривається вид на Говерлу, Петрос та сусідній масив Свидовець.
Покататися на конях

Якщо ви відпочиваєте разом з дітьми, яким важко ходити пішки у гори, можна организувати кінну прогулянку полонинами біля Верховини. Або зробити це в Ворохті, де теж пропонують таку послугу. Так ми і зробили, але наша дитина наступного дня все ж піднялася самотужки на гору Говерлу – тоді їй було лише 5 років.
Житло в Верховині та сусідніх селах
Можна оселитись у Верховині, щоб бути в безпосередній близькості до музейних пам’яток. А можна у сусідніх селах, де ціни трохи нижчі, а сервіс у приватних готелях теж гарний. Також можна знайти зовсім особливі будиночки, які більш схожі на інстаграм-локації, після проживання у яких в вас залишаться гарні світлини.
Шале VIGORA – Верховина

Невеличкий котедж, розташований на схилі біля парку культури та річки Черемош. В апартаментах є 2 спальні, телевізор із плоским екраном, обладнана міні-кухня й 1 ванна кімната з душем. Дуже симпатичне місце для двох сімей, або для компанії друзів.
Забронювати шале VIGORA⋙
Хата Лісника – Верховина

Хата Лісника – дуже стильний та затишний апарт-готель на одном з пагорбів Верховини. Це будинок з двома спальнями, кухнею, вітальнею та власною сауной і бочкою-купеллю. Дуже сподобався стриманий гуцульский стиль оформлення цього помешкання.
Забронювати для відпочинку Хату Лісника⋙
Готель Стежка в Гори – Верховина

Дерев’яний сруб-готель з окремими номерами та загальною добре обладнаною кухнею-вітальнею. Дуже затишне і гарно оформлене помешкання для відпочинку у горах.
Забронювати номер у готелі Стежка в горах⋙
Глемпінг Хатинка на полонині – Кривопілля

Це чудове місце знаходиться в сусідньому селі Кривопілля. Неймовірно красиве місце, сам глемпінг дуже новий (відкрився у 2021 році) та зручний, а краєвид просто захоплює дух!
Забронювати глемпінг Хатинка на полонині⋙
Як дістатися Верховини
Найпростіший спосіб – це поїхати на поїзді до Ворохти, а звідти на автобусі чи таксі доїхати до Верховини. Але і на своєму авто буде теж зручно – не треба робити пересадки, залежати від розкладу громадського транспорту.
На поїзді: з Києва в Рахів через Ворохту щодня ходять поїзди №057 О та 057 К. З Одеси поїзд – 026 О. Далі з Ворохти до Верховини ходять автобуси – розклад можна подивитися на InfoBus.ua – ціна квитка 70 грн.
На автомобілі: Трасою Е-50, після Тернополя поворот на трасу Р-18 до Івано-Франківська, далі Н-09 до Татарова, далі Р24 до Верховини.
Корисні статті та посилання:
Яремче – що подивитися та чим зайнятися влітку
Кемпінги в Україні – де відпочити в наметі безпечно та з комфортом
Відпочинок в Закарпаття на еко-курорті
Нерозкручені місця в Карпатах – затишні курорти та готелі з басейнами
Природні парки України – куди можна поїхати у 2022 році
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com