Кемпінги в Україні – де відпочити в наметі безпечно та з комфортом

Кемпінги в Україні – де відпочити в наметі безпечно та з комфортом, чим зайнятися під час відпочинку: Карпати, Шацькі озера, Дністровський каньйон.

Відпочинок на природі не означає – відпочивати «дикуном». Для тих, хто любить природу і хоче нею насолоджуватися, не відмовляючись від елементарних зручностей, я підібрала кемпінги у наймальовничіших й відносно безпечних куточках України.

Рекомендую прочитати: Безпечні подорожі Україною під час війни – де можна подорожувати, а де заборонено

Кемпінги в Карпатах

До Карпат з наметом – один із найдешевших способів безпечного відпочинку на природі. Тішить, що з кожним роком все більше й більше з’являються кемпінги, в які хочеться повертатися завдяки їх класній інфраструктурі.

Кемпінг “Білий Слон” – село Дземброня, Івано-Франковська область

фото з Booking.com

Село Дземброня знаходиться у Верховинському районі Івано-Франківської області. Сюди майже не ходять автобуси, а своєю машиною дістаються лише сміливці на джипах. Але первозданна природа цього місця варта того, щоб зібрати рюкзак і поїхати на тиждень – ходити по горах, дихати свіжим повітрям. Дземброня поділилася на дві частини – Верхня та Нижня. Саме у Нижній Дземброні є чудовий кемпінг – «Білий слон». Тут можна пожити з комфортом та активно відпочити, щодня підкорюючи сусідні гори.

У Кемпінгу «Білий слон» під намети виділено гарну галявину, в окремій будівлі є душі, умивальники та туалети. Для туристів є окрема кухня для приготування їжі (газова плита, духовка, мікрохвильова піч, холодильник), можна приїхати зі своїм наметом і додатково орендувати спальне спорядження (спальний мішок і килимок). На території безкоштовний Wi-Fi. Проживання у власному наметі – 150 грн. з людини, інша інформація на сайті кемпінгу.

Як дістатися: Координати – 48°06’24.6″N 24°43’48.1″E. До Дземброні можна дістатися поїздом з Києва до Ворохти, далі автобусом до Верховини, а далі з Верховини 3 рази на день ходить автобус до Дземброні.

скеля Вухатий камень

Чим зайнятися, проживаючи в кемпінгу “Білий слон”:

  • Здійснити сходження на гору Піп Іван до обсерваторії, збудованої ще на початку 20 століття. Дорогою можна відпочити біля скелі «Вухатий камінь» – з неї відкривається панорама Чорногорського хребта.
  • Рафтинг на річці Черемош – сплавитися з друзями по гірській річці можна орендувавши обладнання та найнявши інструктора прямо в кемпінгу.

Кемпінг «Під Маковицею» – Яремче, Івано-Франківська область

В одному із найпопулярніших місць у Карпатах – у Яремчі є можливість відпочивати у наметі, не відриваючись від цивілізації. У кемпінгу “Під Маковицею” на зеленій території площею понад 1 гектар розташовано 7 наметів (розраховані на 30 осіб). Також є літній душ, санвузол, альтанка, мангал, доступ до електрики (все це входить в вартість проживання).

Цей кемпінг не призначений для автомобілістів – лише для тих, хто мандрує з рюкзаком на своїх двох та громадському транспорті. У кемпінгу є можливість прийняти душ за окрему плату та завжди вільний доступ до холодної води.

Також можна самостійно приготувати їжу в альтанці – надається газова плита та холодильник або замовити гарячий обід. До найближчого кафе та продуктового магазину – 2 км, але ж пішохідні туристи все одно не сидять весь день у наметі. Ціни за запросом на сайті кемпінгу а з особи на добу становить 25 грн.

Як дістатися: Координати – 48°27’58.7″N 24°34’51.4″E. До Яремче можна доїхати потягом Київ-Рахів, який курсує щодня. Далі пішки через річку Прут, підвісним мостом в гору близько 3,5 км.

Що знадобиться для кемпінгу влітку

Чим зайнятися біля кемпінгу “Під Маковицею”:

  • Ходити по горах пішки – кемпінг розташований за 500 метрів від вершини гори Маковиця.
  • На полонини за 7 км від кемпінгу знаходиться сироварня, в якій можна скуштувати свіжу вурду – сир із молока корів або кіз, який готують на сироватці.
  • Побувати на яремчанських скелях Довбуша. Дорога займе близько години, навколо мальовничий ліс, джерела з питною водою та чисте повітря, наповнене ароматами хвої.
  • Більше інформації про відпочинок в Яремче – дізнатися можна тут.

Кемпінг над Карпатами – село Гробище, Черновецька область

фото з Booking.com

З одного боку “Кемпінг над Карпатами” – це еко-курорт. А з іншого – кемпінг, де можна пожити в наметі, але маючи всі зручності для приємного відпочинку. Тут є будиночок, а є намети і будиночки на колесах. Також можна приїхати зі своїv наметом. Всі умови також є: душ, умивальник, туалет.

Територія кемпінгу велика і чиста. Також є басейн, де можна освіжитись і поплавати, що дуже потрібно після дороги. Бо кемпінг розташований не поблизу від основних трас і дорога на гору дуже екстремальна, не кожна автівка туди заїде. Але яке там зоряне небо було вночі – такого не скрізь можна побачити!

Як дістатися: Координати – 47°59’58.0″N 25°01’17.7″E. Кемпінг над Карпатами розташований на відстані 1 км від Гробище і 125 км від Чернівців. Їхати від Чернівців до селища Путила, далі поворот біля лікарні ґрунтовкою у гору.

Чим зайнятися в Кемпінгу над Карпатами:

  • Плавати в басейні чи паритися у чані з чудовим краєвидом на Карпатські гори
  • Піти з дітьми у невеличкій денній похід сусідніми полонинами, назбирати ягід.
  • Побувати на гуцульському ринку в Путилі – купити грибів, дерев’яний посуд.

Кемпінг “Мала річка” – село Корчин, Львівська область

фото з сайту кемпінгу Мала річка

Це не просто кемпінг, це місце сили просто неба, розташоване в рідних Карпатах. Саме формат кемпінгу надає можливість провести час у максимальній взаємодії з природою, подалі від цивілізації з однодумцями та водночас зберігаючи бажане усамітнення. Це місце для мандрівників в Україні, які б хотіли спробувати провести ніч в наметі в горах з комфортом готелю.

У кемпінгу “Мала річка” можна пожити в наметі, а можно обрати більш романтичний шатро (глемпінг). За бажанням можна приїхати з власним наметом, своїми килимками тощо. Для гостей в кемпингу є всі зручності: душ і туалет, кухня, місце для барбекю, навіть кафе для тих, кому лениво самостійно готувати. Ціни перевіряйте на сайті кемпінгу Мала річка.

Як дістатися: Координати – 49°05’29.2″N 23°30’35.3″E. Кемпінг розташований в урочищі Ступниці, Корчин, Львівська область. Дістатися можна автівкою по трасі Е471 від Львова (траса Львів-Чоп) до селища Верхнє Синьовидне, далі повернути на Корчин.

Чим зайнятися в кемпінгу “Мала річка”:

  • Орендувати в кемпінгу велосипед та доїхати до фортеці-музею Тустань. Тут дуже цікаві інтерактивні єкскурсії, красива природа та скелі.
  • Піти в похід на гору Парашка, або до водоспаду Гуркало.
  • Прийняти участь у сплаві по річці Стрій.
  • Валятися у гамаку, читати книжки та дивитися на гори і небо.

Раджу прочитати: Що знадобиться для кемпінгу влітку

Кемпінги на озерах та річках

Відпочивати з наметом можна не тільки у горах, а й на озерах і річках. Зараз багато небезпечних місць, але є й такі, де дозволен відпочинок. Наприклад, у Львівській області ОДА склала список дозволених та перевірених фахівцями-рятувальниками місць для відпочинку. Окрім того, працюють кемпінги в областях, де не ведуться бойові дії – Волинській, Закарпатській та Івано-Франковській області.

Кемпінг “Білий бізон” – с. Луки, Івано-Франковська область

Кемпінг “Білий бізон” -і відмінний варіант для проживання на Дністрі. Особливо для тих, хто полюбляє активний відпочинок: спокійна гребля на байдарці чи каное рівнинною частиною Дністровського каньйону, можна спробувати рафтінг в місцях з більш сильною течією. Можна просто пожити на березі річки в чотиримісному бунгало. А можна поставити свій намет, туалет та душ в окремому приміщенні.

Як дістатися: з Києва трасою Е40 до Житомира, М21 до Вінниці, Е50 до Тернополя, М18 через Бучач до Луки.

Чим зайнятися, відпочиваючи на Дністровському каньйоні

Кемпінг «Незабудка» біля озера Світязь – Волинська область

Влітку на Шацьких озерах прозора тепла вода, яка іноді навіть приємніше за морську воду – чиста та прозора. Пологі береги, піщане дно, навколо соснові ліси – гарна природа та м’який клімат без пекучого літнього сонця. Відпочинок на Шацьких озерах можна поділити на дикий та цивілізований – з наметом де завгодно, чи в готелі чи на базі відпочинку.

Але тут є парочка кемпінгів, де є прості, але необхідні умови для того, щоб не відчувати себе дикуном. Один із них – кемпінг «Незабудка», в якому є все для спокійного відпочинку на березі: душ, туалет, альтанки зі столами, збирання сміття, освітлення, вода, перед в’їздом на територію кемпінгу є бар та магазин.

Як дістатися: Координати – 51°28’24.0″N 23°49’05.6″E. Кемпінг знаходиться у Волинській області біля села Подманове. Для тих, хто подорожує громадським транспортом потрібно спочатку дістатися у Ковель, далі автобусом – у Ковелі автобусний вокзал знаходиться поруч із залізничним. Звідси ходять маршрутки до Шацька. В дорозі близько двох годин, далі можна доїхати до будь-якого озера на попутці або автобусі, що проходить.

Чим зайнятися на Шацьких озерах:

  • Орендувати човен і вирушити на Острів на озері Світязь. З ним пов’язана місцева легенда: колись, коли озеро було повноводним, у ньому жили кити. Але згодом озеро обміліло, і кити почали вимирати. Останній ліг на дно і перетворився на кам’яний острів, вкритий лісом, квітами та рослинами.
  • Навчитися віндсефінгу на неглибокому озері.
  • Скуштувати пончики – вони тут дуже смачні та величезні, з різними начинками: чорницею, вишнею, маком.

Корисні статті та посилання:

Яремче – що подивитися та чим зайнятися влітку
Тимчасова заборона туристичних маршрутів Закарпаття
Відпочинок в Закарпатті на еко-курорті

Природні парки України – куди можна поїхати у 2022 році

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *