Природні парки України – куди можна поїхати у 2022 році

Природні парки України – куди можна поїхати в 2022 та подивитися диких тварин, пройтися екологічними стежками, піднятися у гори та відпочити влітку.

Національний природний парк «Синевир» – синє око та бурі ведмеді

В Карпатах є багато красивих куточків, але один з найчистіших є заповідна частина Закарпаття – Національний природний парк «Синевир». Тут знаходиться найвище гірське озеро України Синевир – його ласкаво називають Синім оком.

А ще тут мешкають ведмеді – у селі Синевирська Поляна знаходиться реабілітаційний центр бурих ведмедів. Косолапих господарів лісу сюди привозять з усієї України, з різних приватних зоопарків, де господарі тримали їх у жахливих умовах собі на втіху.

На дванадцяти гектарах гірського лісу відновлюються та проживають уже двадцять сім ведмедів. Центр став своєрідним будинком престарілих для ведмедиків. Відпустити їх на волю не можуть – тварини вже не зможуть жити у дикій природі та можуть бути небезпечними для людей. Але вони охоче підходять до високої огорожі, за якою можна спостерігати, як вони гуляють лісом, спілкуються один з одним.

На території національного парку Синевир функціонують 3 екологічні стежки:

  • «Музей лісосплаву – Озерце (Дике озеро)»
  • «Колочава»
  • «Синевирське озеро»

Також можна прогулятися екологічними маршрутами, насолодитися чистим повітрям гір і пройтися навркги Синевирського озера.

Адреса: село Синевирська поляна, Міжгірський район, Закарпатська область
www.npp-synevyr.net.ua

Вартість екскурсії з гідом-екскурсоводом еко-стежками – 150 грн. з дорослої особи., відвідування реабілітаційного центру бурих ведмедів – 30 грн. з дорослих, 15 грн. з дитини.

Міжрічинський парк – екологічна стежка “Журавлина”

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк – найбільший природний парк України, розташований між Дніпром та Десною. Сюди легко дістатися з Києва. А ще тут можна цікаво та пізнавально відпочити. Територія Міжрічинського парку величезна і включає ліси, болота та озера.

Чим зайнятися у Міжрічинському парку?

Прогулятися еко-стежкою у супроводі екскурсовода, який розповість які птахи та звірі живуть у національному парку, покаже будиночок бобра, партизанське поховання та язичницьке капище. Екологічний маршрут веде через ліс, дерев’яними настилами і містками вздовж мальовничого Бондарівського болота.

Можна походити по справжньому болоту в великих гумових чоботах. Це неймовірне відчуття, коли відчуваєш як хитається під тобою дерн, під товстим шаром якого є брудна болотна вода. Восени ми збирали на болоті журавлину, якої тут доволі багато.

Адреса: Чернігівська область, Козелецький район, село Отрохи. Тут знаходиться візит-центр Міжріченського парку та розпочинаються маршрути екскурсій.

Державний історико-культурний заповідник “Трахтемирів”

фото з Wikipedia НазарВ

Півострів Трахтемирів розташований на межі Київської та Черкаської області. Його називають сакральним серцем України. Трахтемирів отримав своє ім’я від однойменного села, яке з’явилося завдяки тому, що тут були два головні броди через Дніпро. Мабуть звідси й пішло тлумачення слова “Трахтемирів” – “тракт миру” або “мирний шлях”. Тут залишилося безліч історичних слідів у вигляді валів, курганів, пам’ятки, що вказують на життєдіяльність людей, які жили задовго до нас на цій території.

Перші поселення з’явилися тут ще у 7-6 столітті до нашої ери. Вже у 17-19 столітті на цьому місці з’явилася козацька столиця – Трахтемирів. Тут обирали гетьманів, на зимових квартирах жили козаки, стояв арсенал, шпиталь і навіть монастир, де доживали свого віку старі воїни. Нині від колишньої козацької столиці залишився лише цвинтар. Всі інші споруди були зруйновані під час турецької війни. У 2000 році Трахтемиров став національним культурним заповідником, яким можна переміщатися тільки пішки або на велосипедах.

Вважається, що Трахтемирів півострів – це місце сили, яке має незвичайну енергетику. Пояснюється це тим, що Дніпро в районі Трахтемирова робить крутий вигин. Та своєю течією закручує величезні енергетичні вихори, утворюючи потужний потік природної енергії.

Побувайте у найзначніших місцях півострова: на гряді Маркова та біля цілющого джерела, в урочищі Монастирок та в гостях у так званого Скіфа – пустельника та зберігача цих місць.

Як дістатися: З Києва трасами H01 та Р10 їхати до села Великий Букрин, Київська область, туди веде автомобільна дорога, але сам Трахтемирів фактично на Черкащині.

Парк природи «Беремицьке» – дикі тварини та відродження природи

Парк природи «Беремицьке» відкрився для відвідання ще в квітні. Він розташований на півдні Чернігівщини на лівому березі Десни. Він був заснований для захисту біорізноманіття природи та відновлення її екосистем. Окрім наукового завдання, парк популяризує дбайливе ставлення та інтерес людей до природи та диких тварин, з якими тут теж можна познайомитися.

Тут можна побачити благородних оленів, тарпанів, муфлонів, косуль, лосів та кабанів. А ще у парку Беремицьке великий вибір еко-ескурсій. Біологи-екскурсоводи розповідають про диких тварин, які проживають на території України. Про зникнення та відродження диких коней.

Під час екскурсії гіди навчать вас основ орієнтування в лісі. А також проведуть зоогенними галявинами, на яких живуть дикі тварини. Наприклад, табуни польських коників – нащадки вимерлих тарпанів. Або лосі, які живуть у лосиному вольєрі після врятування працівниками парку від калічення та хвороб.

Побувавши на репродукції капища, ви дізнаєтесь про важливість природи у житті наших предків, які мешкали на території Чернігівщини протягом тисячоліть.

Адреса: вул.30 років Перемоги, Беремицьке, Чернігівська область,
beremytske.com.ua

Вартість екскурсії – від 150 грн. з дитини, 200 грн. з дорослої людини. Замовлення екскурсії на сайті парку. Вхідний квиток комплексний – 80 грн. з дитини, 100 грн. з дорослого.

Корисні статті та посилання:

Дністровський каньйон – великій гайд
Три літніх маршрути для одноденного походу в Карпатах
Літні Карпати – маршрути, походи, розваги
Похід Чорногорським хребтом – найвищі вершини України
Лавандові поля в Україні

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *