Що потрібно для кемпінгу та для відпочинку на природі: поради як підібрати намет, посуд та обладнання для приготування їжі, спальники, килимки, та меблі для кемпінгу.
Базове спорядження для літнього кемпінгу
Якщо хоча б раз на рік вибиратися в подорожі з наметом і купувати трохи необхідне спорядження, то згодом збирається оптимальний набір речей, без яких буде важко пройти похід по горах, або поїхати в автомобільну поїздку на природі. В ідеалі мати своє туристичне спорядження, оскільки воно буде підібрано під власні потреби, розмір та звички.
Намет:

Вибирайте волого-захисний та вітростійкий намет. В ньому буде сухо в дощ, і він не зламається від поривів вітру.
- Для піших походів за природою намет має бути легкий.
- Для подорожі на машині вага намету не критична. Навпаки, краще купити більш просторий варіант з додатковим тамбуром. В тамбурі можна залишати взуття, складати речі, які вдень потрібні для облаштування кемпінгу.
- Купуючи, зверніть увагу, з чого зроблено дно намету – краще вибирати піддон з армованого поліетилену.
- Вентиляція ще один важливий момент. Якщо в наметі немає верхнього вентиляційного отвору, в ньому збиратиметься конденсат і він стане мокрим.
Килимки:
Одна з найзручніших речей для сну в наметі – це килимок, що самонадувається. Він швидко набуває потрібних форм і легко здувається. Головне перед тим, як на нього лягти, уважно продивитися, щоб на дні намету не було гострого мусора, каменів, які можуть килимок проткнути.
Більш дешевший варіант – килимки зі спіненого поліуретану, вони бувають рулонні та складні, які зручніше при перевезенні та перенесенні.
Ще один варіант на чому можна спати у наметі – це надувний матрац. Для пішого походу вони не підходять – важкі та громіздкі. А для автомобільної поїздки підходять відмінно.
Але пам’ятайте, що в жодному разі не можна плавати на матраці в морі – його може забрати течією і це дуже небезпечно.
Наплічник:

Для одноденних радіальних прогулянок природою знадобиться невеликий наплічник – до 30 літрів. В нього можна покласти найнеобхідніші речі: вода, перекус та одяг на випадок зміни погоди.
Для довгих походів – на три-чотири дні, як, наприклад, Похід Чорногорою, знадобиться наплічник 50-60 літрів. Він вмістить їжу, одяг, килимок, частину намету (якщо можна розділити його частини між учасниками походу)
Спальник:

Для ночівлі навіть влітку знадобитися спальник. Спальник має бути легким із температурою комфорту – 10-15 градусів. Як варіант, для лісу та моря можна обійтися звичайними пледами.
- Якщо ви ночуєте влітку в горах, де вночі може бути прохолодно – купляйте спальник з критичними температурами – до +5 градусів тепла.
- У лісі набагато тепліше – спальник розрахований на +15-18 градусів.
- Біля моря взагалі буває навіть уночі спекотно, але на світанку температура трохи знижується до +20 градусів.
Приготування їжі:

Неможна скрізь розводити вогонь, тому рекомендую купити туристичний газовий балон та пальник, на якому можна приготувати ранкову каву, закип’ятити воду для чаю та кави.
Для великої родини знадобиться портативна газова плитка, до якої також продається газ у туристичних магазинах.
Також знадобиться КЛМН – кухоль, ложка, миска, ніж.
Гамак:

Гамак – чудова річ, яка не займе багато місця. Купуйте кілька гамаків для компанії, якщо відпочиватимете в лісі або серед дерев. У ньому діти та дорослі зможуть відпочивати, читати та просто валятися.
Складні меблі для кемпінгу:

Автомобільна поїздка на природу дозволяє більше комфорту. Складні стільці та стіл додадуть комфорту до «дикого» відпочинку на природі.
Тент для тіні:

Якщо плануєте відпочинок на березі моря, запасіться одним або декількома полотнами світлої тканини. Їх можна використовувати як тент для тіні, в якій вдень можна ховатися в спеку.
Для кріплення використовуйте очерет та мотузки-розтяжки, або заздалегідь приготуйте шматки металопластикових трубок довжиною 1,5 метра, які можна привезти з собою. Або зробити простіше – купити готовий розкладний тент, який неодноразово знадобиться в інших поїздках. Шматком плівки під час дощу можна накрити обідню зону.
Дощовики:

Дощовик знадобиться не лише в горах, а й на рівнині. Дощовики дозволять гуляти в будь яку погоду, замість того, щоб сидіти та чекати на добру погоду у наметі.
Аптечка:
Ліки обирайте за особистими потребами. Але візьміть з собою стандартний набір для обробки ран: йод, бинт, вата, тощо. Якщо йдете у піший похід, обов’язково візьміть запас пластирів від мозолів.
Гаджети:

Навіть на природі вам знадобиться телефон із завантаженими офлайн картами, щоб прокладати радіальні маршрути прогулянок та будувати маршрут подорожі. Потрібен також power bank для підзарядки або зарядний пристрій із сонячними батареями.
Корисні статті та посилання:
Відпочинок на Шацьких озерах – готелі, пляжі, інфраструктура
Дністровський каньйон – великій гайд
Три літніх маршрути для одноденного походу в Карпатах
Влітку в Карпати – маршрути, походи, розваги
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com