В Непалі заборонили самостійний трекінг – тільки під наглядом сертифікованих гідів

З 1 квітня 2023 року всі туристи, що планують вирушати в непальські Гімалаї, повинні будуть найняти гіда з державною ліцензією та отримати картку, що підтверджує дозвіл, в уповноважених трекінгових агентствах.

Влада Непалу вирішила заборонити соло-трекінг для мандрівників, що приїжджають заради трекінгу в країни. Тепер вибиратися в походи можна буде лише з ліцензованими гідами чи групою.

Країна, яка  п’ять років тому вже заборонила індивідуальним скелелазам сходження на гору Еверест, тепер заборонить індивідуальні треккінги та альпінізм по всьому Непалу – згідно з рішенням Ради туризму Непалу. З 1 квітня всі туристи повинні будуть найняти гіда з державною ліцензією та отримати картку, що підтверджує дозвіл, в уповноважених трекінгових агентствах.

«Це рішення було прийнято після серії обговорень із зацікавленими сторонами, що займаються походами та експедиціями, а також відповідними профспілками в Непалі. Щоб допомогти пом’якшити несприятливі випадки, такі як заблукання в горах, проблеми зі здоров’ям та/або стихійні лиха тощо», – йдеться в повідомленні.

«Завдяки цій реалізації трекери матимуть миттєвий доступ до професійної системи підтримки та допоможуть у вирішенні завдань рятувальних операцій у разі будь-якої невиправданої ситуації. Окрім безпеки, нове положення створить робочі місця для працівників туристичного сектору Непалу та перешкоджатиме несанкціонованим трекінговим операціям у країні».

Що станеться з самостійним трекінгом в Гімалаях?

Гімалайські вершини Непалу є домом для одних із найвищих гір у світі, включаючи гору Еверест, яка є найвищою від рівня моря до вершини. 

Трекінг у Непалі – це незабутній досвід. Нажаль, Самостійний трекінг до підніжжя Евересту, який був у моєму житті, тепер недоступний мільйонам туристів. Йти в групі – це абсолютно інша історія, особливо для самостійних туристів. Сподіваюсь, якщо це нововведення скоротить кількість туристів в Непалі, влада країни відмінить це правило і самостіні туристи знов зможуть побачити найвищі вершини Гімалаїв на власні очі без зайвих витрат на гідів.

До того ж – в Гімалаях є багато маршрутів, де не потрібні сертифіковані гіди. Максимум – достатньо запросити портера, який допоможе носити рюкзак. Наприклад, трекінг на Марді Хімал – дуже легкий. Або на оглядовий майданчик – ПунХілл, де взагалі гіди не потрібні.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *