Тернопіль – незвичайні екскурсії файним містом

Тернопіль – незвичайні екскурсії: театралізована екскурсія смаколиками Тернопілля, похід за куліси театру, як потрапити у замкові підземелля.

Тернопіль та Тернопілля – це зараз одне з найспокійніших місць України. Сюди війна прийшла тільки у вигляді сирен та бомбосховищ, майже не було прильотів ракет. Тут спокійно та далеко від фронту, тому тут так багато переселенців. І тому, сюди варто приїжджати на перезавантаження з більш небезпечних куточків України.

Багато років я проїжджала повз Тернопіль транзитом, заїхала тільки одного разу на декілька годин. Можна сказати, що місто я не бачила і взагалі не знала про нього майже нічого. Тому запрошення, яке я отримала від ТІЦ \ Туристично-Інформаційного центра Тернополя мене дуже потішило. Три дні у Тернополі – ідеальний час, щоб перезавантажитися та познайомитися з файним містом туристичних ідей. А втілено їх там досить багато.

Незвичайні екскурсії Тернополем

Я взагалі не великий фанат екскурсій, але іноді зі мною трапляються дуже приємні сюрпризи. Саме такі сталися у Тернополі – я побувала на театралізованій екскурсії з дегустаціями та зануренням у історичні секрети приготування напоїв і страв, потрапила за куліси театру та в середньовічний замок. А ще зазирнула у казку, де створила власними руками чудову іграшку. Але все по черзі.

Тернопіль дуже постраждав під час другої світової війни. У 1944 році радянські війська разом з німецькими знищили майже 80% міста, яке постраждало, так само як зараз Маріуполь та Сєверодонецьк. Тому доволі складно зануритися в історію міста, коли самостійно гуляєш вулицями – тут майже не залишилось історичних будівель, важко уявити – що саме було в давнину там, де зараз стоять хрущівки та сталінки.

Тому якщо є можливість поїхати у Тернопіль та попасти на його незвичайні екскурсії – то краще не відмовлятися від цієї ідеї. Так можна побачити та дізнатися більше, ніж бачать очі.

Театралізована екскурсія з дегустацією

Що можна відчути, коли йдеш вулицею, а на куті лежить жіночка та волає: – “Ой, люди добрі, допоможіть встати!”? Біжиш, допомагаєш піднятися, а виявляється, що жіночка – то прибулець з минулого. Пані Кася – а заразом Оксана Ленчук, неймовірно талановита та освічений гід, яка не тільки занурю в історію старовинного Тарнополя (така назва була у міста раніше), а й знайомить зі смаколиками та старовинними рецептами Тернопілля.

Поки туристи слухають екскурсію, ласують настоянки та печиво з базиліком, пані Касі допомагає професійний актор Василь Боднар. Він дуже влучно втілює різні образи: спочатку молодого парубка, який не довіз вино до Тарнополя, потім єврея-золотаря, який ховає пляшки з наливками від сурової жінки Сари.

Туристи слухають про тернопільські смаки, уявляють як виглядав Тернопіль в минули часи, разом з акторами стають учасниками театральної вистави. І це дійство перенестися в минуле, відчути себе посеред середньовічного Тернополя, який ми вже зараз не можемо побачити. Але завдяки цім людям – професіональним акторам та туристичним гідам можемо зануритися у іншій Тернопіль.

Подорож за куліси театру

Тернопільський драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка – це візитівка міста, яку всі можуть побачити на центральному майдані міста. Завзяті театрали не пропускають новинки сезону, знають акторів театру. Але не всі були за його кулісами, не знають – як працює “театральна кухня”. Але в Тернополі кожен охочий може подивитися – як працює театр та актори, зазирнути у таємниці закулісся.

Якщо ви вже ходили в театр в якості глядача – тепер час подивитися на нього очима акторів.

Для цього потрібно замовити екскурсію, яку веде один з акторів театру. Це вже нам знайомий – Василь Боднар, який цього разу перевтілився у театрального вахтера. Він провів нас найцікавішими приміщеннями: гримерна, костюмерна кімнати, величезний столярний цех, та на кінець екскурсії повів нас за куліси та на сцену театру.

Це якась магія – побачити як працює величезний організм театру. Дійсно цікаво дізнатися – як робляться декорації, як актори гримуються, вчать свої ролі, як роблять в театрі реквізит і як працює сцена. Я мов дитина розглядала всі перуки, костюми та каталася на сцені, яка крутиться навкруги своєї осі.

Піднятися на тернопільську Катедру

Тернопільска Катедра – це Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці і своєрідна візитна картка міста. Дуже цікаво було послухати його історію, а ще цікавіше – піднятися на одну з його веж, та спуститися у підземелля.

Разом з екскурсоводом я подивилася на Тернопіль з найвищої точки – катедральної дзвіниці, висотою 22 метри. А на зворотному шляху зайшли на хори – звідси теж відкривається шалено красивий вигляд на внутрішню красу собору.

Також відкрита для перегляду підземна частина собору – крипта. Тут розміщена експозиція «Тернопіль сакральний». Вона присвячена культовим спорудам старого Тернополя до Другої світової війни. Цікаво, що в крипті нікого не ховали. Навпаки – під час другої світової тут був госпіталь, а під час нападу росії в крипті зробили бомбосховище, де віряни та туристи можуть сховатися під час повітряної тривоги.

Підземеллями Тернопільського замку

Тернопільський замок дуже добре зберігся на відміну від інших історичних споруд. Він височіє над ставом, знаходиться на набережній і його може побачити кожний, хто приїхав до Тернополя. Але всередині, на жаль, немає нічого цікавого, бо за радянські часи тут засновали спортивну школу і вона там досі існує.

Але, щоб торкнутися старих стін замку треба йти у його підземелля. Та самостійно це зробити неможливо. Тому нам знову прийдуть на допомогу гіди ТІЦ, які водять екскурсії підземеллями замку.

Щоб туди потрапити треба спуститися сходами, яки ведуть до двох приміщень. Але насправді вони не є під землею, бо замок стоїть на пагорбі. Це були охоронні кімнати, в яких постійно чергували охоронці замку, дивилися у бійниці – чи не йде з протилежного берегу ворог. Тут зберігся герб Тернополю, який зветься Леліва – родовий герб фундатора міста Яна Амора Тарновського, на честь якого було названо місто Тернопіль.

Раджу цю екскурсію, бо раніше я не знала історію цього міста. А ще її проводять професійні історики, які розкажуть що дійсно відбувалося в Тернополі, а що є байки та місцеві легенди.

Побувати в казці

Для дітей та дорослих раджу побувати в досить незвичайному місці – це етномануфактура “Коза-Дереза“. Тут роблять українські традиційні іграшки, етнічний одяг та прикраси ручної роботи з екологічних матеріалів. А ще тут можна побувати на майстер-класі та власними руками зробити іграшку і забрати її собі на пам’ять.

Цім я і займалася у майстерні – розписувала маленького Патрона, іграшку з екоматеріалів у вигляди песика, який тепер знає весь світ. Знаєте, таке заняття сподобається не тільки дітям. Я досить доросла людина, але мені було дуже цікаво малювати іграшку. А ще, я на годину забула про війну і біль та відволіклася від горісних новин, отримавши собі на пам’ять чудовий подарунок.

Корисні посилання для організації подорожі:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Рекомендую почитати:

Самостійна подорож до Кам’янця-Подільського – старовинна фортеця, костели та водосховище
Заліщики – маленький рай на Дністрі
Дністровський каньйон – великій гайд
Тернопіль – як провести активні вихідні

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *