Скасування авіарейсів у ЄС – рейтинг найгірших аеропортів за затримками влітку 2022 року, що робити, щоб уникнути проблем у аеропорті.
Тиждень тому лондонський аеропорт Хітроу (LHR) оголосив про обмеження кількості пасажирів, які можуть вилетіти з аеропорту з середина липня до середини вересня. Це оголошення було зроблено після того, як інші європейські аеропорти, такі як, наприклад, амстердамський аеропорт Схіпхол (AMS), оголосили про свої власні обмеження на пасажиропотік через довгі черги, масові затримки та скасування рейсів в аеропортах.
Оголошення Хітроу було зроблено у зв’язку з тим, що половину рейсів було затримано. Затримки рейсів на початок липня досягли 62%. Хоча кількість затримок та скасування зазвичай дещо зростає у завантажені літні місяці. Цього року показники затримок зросли на 78% порівняно з літом 2019 року.
Причина – постковідний попит на подорожі, а також відкладені на два роки проплачені пакетні тури.
Збої в роботі аеропортів по всій Європі – літо 2022

Хітроу не єдиний, хто вимагає коригування розкладу авіакомпаній внаслідок масових затримок, скасування рейсів та багатогодинних черг на контрольно-пропускних пунктах. Як авіакомпанії, так і аеропорти по всій Європі намагалися задовольнити зростаючий попит на поїздки, що виник у результаті майже дворічного закриття кордонів і скорочення поїздок під час найвищих хвиль пандемії COVID-19.
Авіакомпанії щосили намагалися обслуговувати регулярні рейси вчасно або взагалі, оскільки вони справляються з нестачею персоналу на землі та в польоті. Аеропорти боролися з нестачею персоналу, через це пасажири стояли у багатогодинних чергах на контрольно-пропускні пункти та обслуговування клієнтів.
Цього місяця (липень 2022) аеропорти Брюсселя (BRU), Франкфурта (FRA) та Ейндховена (EIN) повідомили про найгірші показники своєчасності серед великих європейських аеропортів: понад дві третини рейсів було затримано, а в міжнародному аеропорту Франкфурта майже 8% рейсів, що вилітають, було скасовано.
Не в усіх аеропортах цього місяця спостерігаються такі значні збої. наприклад, аеропорти Бергамо (BGY), Дубліна (DUB) і Мадрида (MAD) повідомляють про зменшення ніж 20% затримок рейсів і на 2% відмін при вильоті.
Топ-10 аеропортів Європи найвищим відсотком затримок та скасування рейсів у період з 1 по 10 липня 2022 року.
Дані аеропортів зі значним пасажиропотоком, з найвищим відсотком затримок та скасування рейсів у період з 1 по 10 липня 2022 року, одержані від OAG (Official Aviation Guide).
- Brussels Zaventem, Бельгія (72% затримано, 2,5% скасовано)
- Frankfurt International, Німеччина (68% затримано, 7,8% скасовано)
- Eindhoven, Нідерланди (67% затримано, 1,8% скасовано)
- Luton, Великобританія (66% затримано, 2,7% скасовано)
- Budapest Liszt Ferenc, Угорщина (65% затримано, 2,1% скасовано)
- Lisbon, Португалія (65% затримано, 4,8% скасовано)
- Paris Charles de Gaulle, Франція (62% затримано, 3,1% скасовано)
- Amsterdam Schiphol, Нідерланди (61% затримано, 5,2% скасовано)
- Nice Côte d’Azur, Франція (60% затримано, 3,4% скасовано)
- London Gatwick, Великобританія (59% відкладено, 1,4% скасовано)
Рейтинг аеропортів світу з найбільшою кількістю затримок
За даними звіту компанії FlightAware виявлено десять найгірших аеропортів цього літа з найбільшою кількістю затримок:
- Toronto Pearson International Airport, Канада (52.5% затриманих рейсів)
- Frankfurt Airport, Німеччина (45.4%)
- Paris Charles de Gaulle Airport, Франція (43.2%)
- Amsterdam Schiphol Airport, Нідерланди (41.5%)
- London Gatwick Airport, Великобританія (41.1%)
- Heathrow Airport, Великобританія (40.5 %)
- Munich Airport, Німеччина (40.4 %)
- Athens International Airport, Греція (37.9 %)
- Sydney Kingsford Smith Airport, Австралія (34.2 %)
- Orlando International Airport, США (33.4 %)
Як підготуватися до збоїв і що потрібно знати перед поїздкою до Європи цього літа?
Будьте гнучкими у виборі дат вильоту. Літайте в середині тижня, у понеділок чи вівторок, уникайте дорогих та багатолюдних вихідних.
Якщо ви намагаєтеся потрапити до Великобританії, ця тактика заощадить вам найбільше грошей, також позбавить вас головного болю. Тільки за останні три тижні вильоти на початку тижня у понеділок чи вівторок затримувалися приблизно на 21% рідше, ніж у пікові суботи.
Летіть на початку дня. Вирушаючи першим рейсом, ви можете скоротити кількість пересадок, які можуть бути зірвані. Затримки та скасування можуть накопичуватися протягом дня, що більшою мірою впливає на пізніші рейси.
Обирайте регіональні аеропорти. Між Париж Шарль де Голь та Бове обирайте другий, менш завантажений. Або обираючи між Лісабоном та Порту, краще летіти з Порту, в який теж прилітає багато авіакомпаній. А залізнична система допоможе заповнити будь-які прогалини мандрівникам, які вирішили прилетіти до регіональних аеропортів.
Купуйте страховку від відміни та скасування рейсу. Рейси будуть заповнені через скорочення їх кількості, а літній сезон напружений. Імовірність того, що ви вилетите найближчим доступним рейсом невелика, тому страховка на випадок відміни рейсу зараз дуже актуальна.
Заплануйте буферний день. Завжди корисно додати додатковий день між транзитними рейсами. Так можна бути впевненим, що ви зможете прибути в пункт призначення вчасно і мати час для маневру.
Корисні статті та посилання:
10 лоукост-аеропортів Європи – як дістатися найдешевше
9€-Ticket – єдиний квиток у Німеччині
Як дістатися Туреччини – літній потяг Бухарест-Стамбул
Безкоштовні квитки на поїздах Renfe в Іспанії – як працює програма знижок
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com