Безкоштовний Стамбул

Безкоштовний Стамбул – найкращі враження від безплатних музеїв, мечетей, парків, оглядових майданчиків, ринків та підземель Стамбулу.

Безкоштовні Мечеті

Вхід у мечеті – безкоштовний. Можна потрапити всередину і подивитися на красоту розписаних куполів, походити по натуральних килимах, подивитися як світло ллється через вікна під дахом мечеті. Як і в усіх мечетях, людям інших вірованів або туристам слід уникати входу всередину під час молитви, який відображається біля входу. Всі відвідувачі повинні одягатися скромно, а жінки повинні покривати голову.

Мечеть Айя Софія (колишній музей) – одна з найвеличніших історичних пам’яток архітектури, внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Величезна будівля вражає своїми розмірами. Донедавна це був музей, в якому можна було побачити християнські мозаїки, що збереглися, а також поєднанням у храмі двох релігій — православ’я та мусульманства. Сьогодні частина з них завішана великими полотнищами (у мусульманській культурі заборонено зображення обличь).

Блакитна Мечеть розташована в Султанахметі – напроти Айя Софії, достатньо перейти через площу з фонтанами, щоб потрапити до неї. Колись вона була найбільшою діючою мечеттю у Стамбулі. Цікава особливість Блакитної мечеті – у неї 6 мінаретів, у той час як стандартною кількістю вважається 4. Блакитна мечеть дуже красива – розписи на блакитно-сірих кахлях контрастують із помаранчевим килимом із натуральної вовни. У Блакитну мечеть можна також потрапити безкоштовно протягом дня, окрім часу, коли йде молитва. Деталі та розклад молитов на сайті Блакитної мечеті.

Мечеть Сулейманіє була побудована для Сулеймана Чудового знаменитим османським архітектором Сінаном. З оглядового майданчика Сулейманіє відкривається один із брендових видів на Стамбул та бухту Золотий Ріг. Подробиці на сайті Сулейманіє.

Затишна мечеть РустемаПаші, захована на гамірних ринкових вулицях Еміньоню, може похвалитися чудовою плиткою.

Парки Стамбулу

Відомо, що мешканці Стамбулу дуже люблять дві речі – пікніки і прогулянка, а в Стамбулі є кілька прекрасних парків і садів, відкритих для відвідування.

Гюльхане – найвідоміший парк, розташований в Султанахметі. В квітні тут висаджують тисячі тюльпанів, які під час Фестивалю тюльпанів квітнуть і розмальовують парк у різноманіття кольорів. А ще в парку Гюльхане влітку влаштовують пікніки під його величними старими деревами, і прогулюючись звивистими доріжками. Парк Гюльхане , який колись був частиною садів палацу Топкапи, особливо гарний.

Парк Йилдиз – з доглянутими стежками, великою кількістю дерев в оточені кілька чарівних особняків османської доби. Цей горбистий парк у Бешикташі є чудовим місцем для пікніка чи прогулянок. Зі стежки, що веде вниз від історичного Чадир Кешкю, який зараз є рестораном, відкривається зірковий вид на місто. 

Парк Емірган (Emirgan Korusu) – розташований над берегом Босфору. Особливо він прекрасний під час Стамбульського фестивалю тюльпанів, що проводиться в Стамбулі щороку в квітні. Мільйони цибулин, висаджених по всьому місту, розквітають у буйстві кольорів. У парку є майданчики для ігор і пікніків, бігова доріжка та три османські особняки, перетворені на кафе. Це популярне місце для весільних фотографій.

Яскраві ринки Стамбулу

Гранд базар, який часто називають найстарішим торговим центром у світі, розкинувся на критих вулицях, більш схожих на старовинний лабіринт. Не раджу тут купляти сувеніри або смаколики – ціни на Гранд Базарі дуже високі. Але можна просто погуляти й подивитися на вироби ремісників, які досі займаються своїми давніми ремеслами.

Базар спецій або Єгипетський ринок – тут ціни зовсім інші. Місцеві тут купляють не тільки спеції, а й інші продукти. Це місце дуже гарне, щоб відчути смак жвавого місцевого шопінгу. Прилавки на відкритому повітрі вздовж базару завалені сухофруктами, горіхами та іншими їстівними смаколиками серед вузьких проходів, повних покупців, які купують усе: від одягу до посуду.

Прогулянка продуктовим ринком Kadıköy є жвавою смугою відкритих магазинів поблизу поромного порту. Тут чудово пройтися з фотокамерою, щоб зробити яскраві світлини барвистих спецій, чорних та зелених оливок, білих турецьких сирів, сухофруктів і горіхів, риби, солінь та інших традиційних продуктів. На цей ринок дуже просто потрапити – він одразу зліва від зупинки водних трамваїв-вапур.

Безкоштовні музеї Стамбулу

На щастя, деякі музеї в Стамбулі є безкоштовними що є гарною можливістю відкрити для себе турецьку історію та мистецтво. 

Наприклад, Стамбульський музей сучасного мистецтва, який має численні виставки та постійну колекцію картин турецьких художників XIX століття. Музей живопису та скульптури також є частиною цих музеїв з безкоштовним входом. Цей музей, також відомий як Стамбульський музей образотворчого мистецтва, розташований у палаці Долмабахче.

Музей Пера – тут можна побачити добре підготовлені тимчасові виставки сучасного мистецтва та чудова колекція східного живопису європейських і османських художників — це те, що приваблює Музей Пера, який пропонує вільний вхід щоп’ятниці з 18:00 до 22:00.

Султанський павільйон (Hünkâr Kasrı) – це приватний павільйон, який використовував султан під час його візитів до Yeni Cami (Нова мечеть). Він сяє плиткою, килимами, інкрустованим деревом і вітражами. Доступ до Hünkâr Kasrı здійснюється через довгий закритий пандус позаду мечеті.

Культурний центр – SALT Galata, розташований у чудово відреставрованій колишній штаб-квартирі Імперського османського банку. Це культурний центр і бібліотека, де проводяться виставки та спеціальні заходи. Зокрема безкоштовні бесіди та кінопокази, які іноді проводяться англійською мовою. Його дочірній заклад на горі, SALT Beyoğlu, має подібні програми, і його також варто відвідати.

Художні галереї Бейоглу де можна побачити витвори сучасного мистецтва Стамбула, зокрема навколо İstiklal Caddesi та в районах Karaköy, Tophane і Tomtom. Ви можете легко витратити півдня, переглядаючи низку інтригуючих галерей та інших виставкових просторів, зокрема Mesher, Yapı Kredi Kültür Sanat, Akbank Art, DEPO, Galerist і Mixer, чиї періодичні виставки можна відвідувати безкоштовно.

Азійський музей має приголомшливу панораму Босфору. Але Музей також пропонує зазирнути в життя вищого класу початку 20-го століття в Стамбулі. У цьому милому будиночку-музеї, повному вінтажних меблів і фотографій, колись жив відомий поет Тевфік Фікрет.

Стріт-арт в Стамбулі

Граффіті – це ще один варіант прогулянки та культурного дослідження міста. Якщо ви любите цей вид мистецтва – раджу скористатися цією мапою, на якій вказані великі мурали та невеличкі графіті в районі Kadıköy.

В інших районах міста теж доволі багато стріт-арту, наприклад в європейській частині міста – Каракей та Байоглу. Повний список з координатами на мапі можна подивитися на сайті streetartcities.com

Підземні цистерни

Підземні цистерни для зберігання води, які датуються візантійськими часами, розташовані в Стамбулі в районі Султанахмет. Одна з найпопулярніших – це Цистерна Базиліка, але вхід до неї завжди був платний. Потім відкрили Цистерну Феодора – Şerefiye Sarnıcı (два роки туди можна було ходити безкоштовно, але зараз треба купляти квиток.

Але є ще одна цистерна – Nakilbent Sarnıcı (Накілбентська цистерна), яка була знову відкрита під час будівництва магазину килимів Nakkaş і збережена під магазином для відвідувачів (безкоштовно). 

Оглядові майданчики Стамбулу

Стамбул побудований на кількох пагорбах, з яких відкривається чудовий вид на місто. Причому в залежності від того, в якому районі є той пагорб – вид буде інший.

Рекомендую прогулятися по пагорбу Камліка, звідки відкривається захоплюючий вид на все місто. Він розташований в районі Ускюдар в азіатській частині Стамбула. Пагорб має дві вершини: Велика Камліка і Мала Камліка. Також на цих пагорбах є чайні сади, з яких можна помилуватися протокою Босфор, Золотим Рігом і містом.

Чарівний вид на бухту Золотий Ріг відкривається з Пагорба П’єр Лоті.  Він розташований у європейській частині міста, але сюди не дуже часто заїжджають туристи. А даремна – звідси дуже гарна панорама Стамбула. 

Підніміться на Галатський міст, щоб насолодитися надзвичайним видом на бухту Золотий ріг. Довжина цього моста становить 490 метрів – і повз весь міст стоять рибалки, які ловлять рибу у воді, який постійно їздять стамбульські катери – вапури. Міст з’єднує райони Каракой на півночі та Еміньоню на півдні. З цього мосту можна побачити як азійську, так і європейську сторони міста та їхні пам’ятники.

Своєрідний оглядовий майданчик і одночасно набережна – знаходиться в районі Ускюдар (Üsküdar). З тутешньої набережній дуже гарний вид на Дівочу вежу, що розташована на острові посеред Босфору. Увечері тут дуже атмосферно – можно сидіти на килимках, пити чай та дивитися, як сонце сідає за бухтою Золотий Ріг.

А що до безкоштовного транспорту в Стамбулі?

Транспорт в Стамбулі звісно платний – заощадити можна тільки з IstanbulCard, яка надає знижки на поїздки на метро, автобусах, трамваях та вапурах – стамбульських корабликах. Але це коштує дуже доступно, тому – розглядайте вапури не тільки як транспорт, а й розвагу.

Приблизно за 1 євро можна покататися на вапурі, який перетинає Босфор. Раджу вирушити в плавання на заході сонця – в променях заходу сонця мінарети виглядають особливо мальовничними. Якщо бажаєте подробиць про транспорт Стумбулу – раджу прочитати про це тут.

Недороге житло у Стамбулі

Подорож до Стамбула порівняно з іншими мегаполісами світу коштуватиме вам недорого. Житло тут досить доступне, особливо, причому за невеликі гроші можна знайти гарні готелі навіть у туристичних районах. В цілому – можна знайти номер в гарному готелі від 30-40 $ за добу.
Скористуйтеся знижкою 15% від Booking.com – пропозиція діє з 1 січня до 31 березня 2023

Якщо ви вперше в Стамбулі – раджу зупинитися в районі Султанахмет, де всі значні пам’ятки будуть на відстані пішої прогулянки.
Бюджетні готелі Султанахмет на Booking.com≫

Мені більш подобається зупинятися з іншого боку бухти Золотой Ріг – в районах Бешикташ або Каракей, де багатий вибір готелів, а також класних сучасних кафе та ресторанів. Про це можна прочитати у окремій статті – Райони Стамбулу – де краще зупинитися.

Як дістатися Стамбула

З цим проблем немає – в Стамбулі один з найбільших та найсучасніших аеропортів в світі. В Аеропорт Стамбул літає не тільки Turkish Airlines, а десятки компаній со всього світу.

Але, якщо ви плануєте летіти лоукостером з Європи, краще обрати іншій -трохи менший аеропорт, який розташований в азійській частині Стамбула. Це аеропорт Sabiha, в який літає турецький бюджетний перевізник Pegasus. Рейсі є з різних країн та міст ЄС.

Шукайте дешеві квитки та зручні на напрямки на сайті Skyscanner:

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена карта та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *