Туреччина з 2023 року запроваджує новий туристичний податок

Туреччина – з 1 січня 2023 року впроваджується новий туристичний податок на проживання. Це ймовірно спровокує підвищення цін на відпочинок. Про це написало турецьке видання Turizm Guncel.

Влада Туреччини вирішила додатково стягувати 2% вартості всіх послуг, включаючи проживання (в готелях, курортних комплексах, гостьових будинках та інших об’єктах розміщення). Поки планують стягувати податок як з самостійних, так і з пакетних туристів.

Поки що не відомо, як саме стягувати цей новий податок. Пояснення до нового закону з’являться пізніше.

Експерти галузі, коментуючи Tourism Current, заявили: «Якщо готелі, які працюють із туроператорами за кордоном, не включають до своїх контрактів пункт про те, що 2% частки будуть взяті у гостей, їм, можливо, доведеться заплатити цю суму зі своєї кишені. Тому що іноземний гість не захоче платити таку частку, бо це не прописано у пакетному договорі. Тому що пакетний тур продається з усіма включеними видатками».

Тому скоріш за все, готелі, які працюють з туристичними операторами та агентами, будут додавати у договор з посередниками податок на проживання та виставляти рахунок агентству. Податок на проживання для інших індивідуальних гостей стягуватиметься готелем на місці.

Податок на проживання в Туреччині хотіли запровадити ще у 2019 році. Але його декілька разів було відкладено, зокрема через пандемію та загальний спад у туристичній сфері. Також за даними видання Turizm Guncel із посиланням на звіт Національного інституту статистики республіки, вартість розміщення у турецьких готелях за останні 12 місяців зросла більш ніж на 81%. Тобто ціни вже зросли майже вдвічі, а новий податок разом з продовженням падіння турецької ліри їх може зробити ще вище.

Корисні статті та посилання:

Istanbul City Card – новий транспортний абонемент для туристів в Стамбулі
Готелі Каппадокії – з найкращим видом на повітряні кулі
Як дістатися Туреччини – літній потяг Бухарест-Стамбул

Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *