Країни, які надають додаткові 90 днів до європейського безвізу

Додаткові 90 днів у країнах ЄС – які візові умови, правила безвізу та кількість днів перебування на Кіпрі, в Румунії та Болгарії.

UPD: Країни Європейського союзу схвалили вступ Хорватії до Шенгенської зони. Румунія та Болгарія поки що залишаються у «списку очікування». Хорватія виконала всі вимоги ЄС. Вже з я січня 2023 року країна стане 27-м членом Шенгенської зони.
Прикордонний контроль у наземних та морських пунктах пропуску Хорватії відмінять з 1 січня, в аеропортах – з 26 березня 2023-го.

Є три країни ЄС, які надають безвізовий режим для українців з біометричними паспортами. Це Болгарія, Кіпр та Румунія, які не входять до Шенгенської зони. Строк перебування в цих державах не буде врахований при підрахунку періоду в 90 днів та правило 90/180 днів працює для кожної держави окремо.

Можна перебувати 90 днів в Хорватії, потім 3 місяці в Румунії, звідти поїхати на 90 днів у Італію. І це не буде порушенням строків перебування за кордоном з біометричним паспортом, оскільки враховуються тільки «шенгенські» поїздки.

Читати: Що подивитися у Румунії – маршрут по горах та фортецях

Але слід пам’ятати: якщо ви не отримали статус тимчасового захисту, ви не сможете отримати право на працевлаштування та навчання в Європі. Для цих цілей, як і раніше, необхідно оформляти або відповідну візу — робочу, ділову (бізнес), студентську, або тимчасовий захист біженця.

Додайте також до цих країн Чорногорію (90 днів безвізу), та Боснію та Герцеговину (30 днів безвізу протягом періоду 60 днів), які не є членами ЄС, але сюди теж їдуть біженці з України. Але після 24 лютого 2022 року БІГ надає дозвіл на тимчасове перебування в БіГ терміном до 6 місяців з гуманітарних міркувань.

До того ж, в грудні 2022 року Боснія та Герцеговина отримала кандидатство до ЄС.

Корисні статті та посилання:

Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
Інформація про допомогу українським біженцям в Чехії
В Туреччину на своєму авто (через Румунію, Молдову та Болгарію)
Медична страховка та Зелена карта – як оформити поліс, перебуваючи за кордоном

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com
Шукайте недорогі квитки у пошуковику –Skyscanner

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *