Додаткові 90 днів у країнах ЄС – які візові умови, правила безвізу та кількість днів перебування у Хорватії, на Кіпрі, в Румунії та Болгаріі.
Хорватія – літо на Адріатиці
Якщо ви зараз перебуваєте у одной зі стран ЄС, та не плануєте оформляти тимчасовий захист, то можна скористатися наступною можливістю. Українці можуть перебувати у Хорватії по біометричному паспорту – до 90 днів протягом 180 днів. Ці дні додаються до 90 днів перебування у країнах Шенгену. Тому що Хорватія поки ще не входить у Шенгенську зону.
Відтак ви маєте право перебувати у країні 90 днів з туристичною метою рахується окремо від інших країн ЄС (країн шенгенської угоди. Тобто, якщо ви жили, наприклад, три місяці у Чехії, і поки не хочете повертатися в Україну, можна поїхати ще на 90 днів до Хорватії. Якщо плануєте скористатися такою нагодою, рекомендую побувати у найкрасивіших локаціях Хорватії.
До речі, з 1 травня 2022 року Хорватія скасувала всі коронавірусні обмеження. Тепер для відвідування країни не потрібні ані негативний ПЦР-тест, ані навіть сертифікат вакцинації.
Які ще країни дають додаткові 90 днів до безвізу
Окрім Хорватії є ще три країни ЄС, які надають безвізовий режим для українців з біометричними паспортами. Це Болгарія, Кіпр та Румунія, які не входять до Шенгенської зони. Строк перебування в цих державах не буде врахований при підрахунку періоду в 90 днів та правило 90/180 днів працює для кожної держави окремо.
Можна перебувати 90 днів в Хорватії, потім 3 місяці в Румунії, звідти поїхати на 90 днів у Італію. І це не буде порушенням строків перебування за кордоном з біометричним паспортом, оскільки враховуються тільки «шенгенські» поїздки.
Читати: Що подивитися у Румунії – маршрут по горах та фортецях
Але слід пам’ятати: якщо ви не отримали статус тимчасового захисту, ви не сможете отримати право на працевлаштування та навчання в Європі. Для цих цілей, як і раніше, необхідно оформляти або відповідну візу — робочу, ділову (бізнес), студентську, або тимчасовий захист біженця.
Корисні статті та посилання:
Безкоштовний транспорт в Європі для українських біженців
Інформація про допомогу українським біженцям в Чехії
В Туреччину на своєму авто (через Румунію, Молдову та Болгарію)
Медична страховка та Зелена карта – як оформити поліс, перебуваючи за кордоном
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com