Збір з громадян третіх країн за в’їзд до ЄС наприкінці 2023 року: як ETIAS вплине на мандрівників?

Система ETIAS – коли почне дію, як часто треба платити за поїздку в ЄС, скільки часу займає отримання дозволу.

UPD: ЄС переніс впровадження системи ETIAS на 2024 рік

Система контролю безвізових громадян, які прибувають до ЄС (ETIAS) планують запустити наприкінці 2023 року. Спочатку ETIAS планувалося запустити в 2022 році, але потім було перенесено на травень 2023 року. Європейська комісія відклала запровадження схеми ETIAS з травня на листопад 2023 року. З цього моменту «Європейська система інформації та авторизації подорожей» вимагатиме від нерезидентів заповнити

Що таке система ETIAS?

ETIAS означає “Система авторизації в’їзду до Європи” (European Travel Information and Authorization System). Це автоматизована електронна система, яка відстежує та дозволяє в’їзд до Шенгенської зони тим, хто приїжджає з тих країн, для громадян, яким не потрібна віза для в’їзду до Шенгенської зони (також і громадянам України). Робота над введенням в дію системи ETIAS розпочалася у 2016 році, і очікується, що систему буде впроваджено до кінця 2023 року.

У рамках ETIAS кожен заявник проходитиме перевірку безпеки, щоб визначити, чи можна дозволити йому в’їзд до якоїсь країни Шенгенської зони. Ця система авторизації в’їзду збиратиме, відстежуватиме та оновлюватиме необхідну інформацію, що стосується приїжджих, щоб визначити, чи буде їхній в’їзд до країн Шенгенської зони безпечним.

Крім використання ETIAS для ділових та туристичних цілей, система також дозволить відвідувати країни Шенгенської зони з метою лікування та транзиту. Крім того, вона буде обов’язковою для всіх європейських країн, для в’їзду до яких не потрібна шенгенська віза.

Скільки часу займає подача заявки на скасування віз ETIAS?

Процес буде значною мірою автоматизований, і на заповнення форми знадобиться не більше 10 хвилин, для якої знадобиться заповнити паспортні дані та дані про подорож, а також відповісти на деякі основні питання безпеки. 

Європейська комісія (ЄК) називає нову систему ETIAS «простою, швидкою та зручною для відвідувачів». Прогнозується, що позитивна відповідь буде надана більш ніж на 95 відсотків заявок. 

Відмова від візи буде видана автоматично протягом кількох хвилин після оплати. Але мандрівникам рекомендується подавати заявку принаймні за 72 години до того, як вона їм знадобиться, на випадок будь-яких затримок.

“Лише в дуже виняткових випадках процедура ETIAS може тривати до 30 днів”, – заявили в Комісії. 

Після схвалення вашої заявки вона діє протягом трьох років і дійсна для необмеженої кількості записів, що є гарною новиною для тих, хто часто подорожує. Через три роки процес підтвердженні безвізу ETIAS потрібно буде повторити для подальших подорожей в ЄС.

На кого поширюється новий безвіз з ЄС?

Новий захід безпеки стосується людей, які не проживають постійно в країні ЄС і не потребують візи для перебування в ній.

Туристи, власники вторинного житла, тимчасові працівники або ті, хто відвідує сім’ю чи друзів у 26 країнах Шенгенської зони, повинні отримати дозвіл на цю заявку.

До зони входять більшість країн ЄС, а також ІсландіяНорвегія, Швейцаріїя та ЛіхтенштейнІрландіяБолгаріяКіпр і Румунія є країнами ЄС, які залишаться поза системою ETIAS.

Новий дозвіл ETIAS порівнюється з австралійським ETA та американським ESTA для мешканців країн, які можуть відвідувати їх без віз, що використовуються для короткострокового перебування.

Правила для тих, кому потрібна шенгенська віза, включаючи більшість громадян АфрикиАзії та Південної Америки, залишаться незмінними.

Чому ЄС запроваджує безвізовий режим американського типу?

Система ETIAS має на меті покращити безпеку в ЄС, усунути прогалини в інформації про іноземні прибуття в ЄС.  

“Наразі прикордонні та правоохоронні органи мають мало інформації про мандрівників, які перетинають кордони ЄС без віз”, – заявили в ЄК. 

Система ETIAS порівнюватиме особисті дані з низкою баз даних ЄС, включаючи Європол. Це допоможе виявити осіб, які можуть становити загрозу безпеці, до того, як вони в’їдуть на кордон Шенгенської зони. Система також допоможе покращити виявлення торгівлі людьми, особливо у випадку неповнолітніх, і боротися з транскордонною злочинною діяльністю.  

Як і коли ETIAS змінить подорожі мандрівників, які не є громадянами ЄС?

Європейська комісія каже, що це матиме «мінімальний вплив» на людей, які подорожують до Європи. Мандрівники, які відповідають вимогам, повинні будуть отримати ETIAS перед поїздкою за ціною 7 євро. Але це безкоштовно для осіб віком до 18 і старше 70 років. Після того авіа- та морські перевізники, а також наземні прикордонні служби повинні будуть перевірити статус проїзного документа перед посадкою.

Спочатку запланований на кінець 2022 року, а потім на травень 2023 року, ETIAS набуде чинності в листопаді 2023 року.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *