Візи для фрілансерів – країни світу, які їх надають, умови та документи, які потрібні для отримання візи, строк перебування в країні.
Поступово країни у всьому світі відкривають свої кордони для мандрівників. Крім того, багато популярних напрямків наголошують про преференції для тих, хто хоче поїхати на довгострокове перебування.
Отже, якщо вам більше подобаються кришталево чисті води Карибського моря, ультрасучасна балтійська архітектура, походи захоплюючим духом Кавказьких гір, катання на верблюдах по піску Дубая або шалено красиві рожеві пляжі Бермудських островів, це, можливо, один з цікавий варіант, як відкрити видалений домашній офіс на тлі всіх перелічених красот. І для цього не треба користуватися фоном для Zoom!
Португалія

Португалія оголосила про робочу візу, розроблену спеціально для віддалених працівників, яка може дозволити «цифровим кочівникам» жити та працювати в країні до 12 місяців. Отже Португалія приєднується до величезної кількості країн, які прагнуть залучити так званих «цифрових кочівників». Таку модну назву надали людям, які працюють віддалено і тому можуть жити будь-де.
Щоб отримати візу для віддаленої роботи в Португалії, вам необхідно працювати в іноземній компанії та приїхати з країни, яка не входить до ЄС. Вам також необхідно буде довести, що ваш щомісячний дохід у чотири рази перевищує чинну мінімальну заробітну плату в Португалії. В даний час цей мінімум складає 705 євро, тому вам потрібно буде заробляти 2820 євро на місяць. Прийом заявок на нову візу розпочнеться 30 жовтня.
Мальта

Мальта щойно ввела схему, що дозволяє зробити острів своїм офісом. «Кочовий дозвіл на проживання» дозволяє громадянам країн, які не входять до ЄС, працювати на острові протягом року. За умовами, що номади повністю вакциновані і можуть довести, що можуть працювати віддалено в компанії за межами Мальти. Крім того, обов’язково заробляти не менше ніж 2700 євро на місяць. А також мати страховку та договір оренди житла на весь термін перебування (ці ж документи потрібні для тих, хто вперше подається на візу).
Іспанія

Іспанія стала ще однією країною, яка вирішила приймати цифрових кочівників. Уряд розробив і нарешті запровадив у 2023 році digital nomad visa – наразі проект на затвердження у парламенті. Подаватися на цю візу вже можна.
Щоб отримати візу, потрібно звернутися до місцевого консульства чи посольства Іспанії. Серед обов’язкових документів – контракт або договір з компанією, яка не зареєстрована в Іспанії. Також підтвердження віддаленої роботи та доходу не менше 2520 Євро на місяць. Важливо, щоб «кочівник» мав вищу освіту або щонайменше три роки роботи. Також потрібно надати довідку про несудимість та страховку. Також кандидат повинен надати підтвердження місця проживання в Іспанії (договор з орендодателем).
Візи пропонують громадянам країн, які не входять до Євросоюзу. Видавати їх планують терміном до п’яти років, подовжуючи її щороку. Цифрові кочівники в Іспанії сплачуватимуть знижений податок на прибуток у розмірі 15%. Ви можете подати заяву в посольство чи консульство Іспанії в іншій країні або в місцеві органи влади, коли приїдете в Іспанію.
Коста Рика

Влада Коста-Ріки теж запустила візи для фрілансерів. З ними можна буде залишатися у країні до двох років. До цього року віддалені працівники в Коста-Ріці могли залишатися лише протягом 90 днів, перш ніж їм доводилося продовжувати свою візу. Тепер іізу видають на рік. Ще на рік її можна продовжити. Для подання заяви знадобиться страховка на час всього перебування та підтвердження доходу (мінімум 3000 $ для індивідуальних мандрівників та 5000 $ для тих, хто подорожує із сім’єю). Подати заявку можна тут.
Домініка

Карибський острів Домініка також дозволяє дистанційним працівникам жити і працювати там до 18 місяців. Кандидати повинні отримувати дохід у розмірі 50 000 доларів США, або більше. А сама віза коштує 800 доларів США для сімей.
Багамські острови

На Багамах також діє програма «Подорож із розширеним доступом», яка дозволяє працівникам та студентам працювати або вчитися віддалено на будь-якому з 16 островів країни. Строк такої візи – до 12 місяців. Все, що вам потрібно зробити, це заповнити форму заявки тут, а потім заплатити збір у розмірі 1000 доларів США за главу сім’ї (і 500 доларів США за кожного утриманця) за робочу візу. Або 500 доларів США як студенту.
Бермуди та Ангілья

Бермудські острови, британська заморська територія в Північній Атлантиці, також запустили нову програму проживання, відкриту для співробітників, які працюють у «законних» зарубіжних фірмах або у власній компанії та мають медичну страховку.
Інша карибська країна, Ангілья, також планує приймати віддалених працівників за річною візою. Оскільки він знову відкривається для мандрівників після блокування, країна заявила, що надаватиме пріоритет «постійним відвідувачам», які можуть подати заявку на проживання там на термін до 12 місяців через онлайн-форму. Будь-хто, хто планує залишитися на строк від трьох місяців до року, має заплатити збір у розмірі 2000 доларів або 3000 доларів для сім’ї з чотирьох осіб.
Еквадор

Еквадор офіційно представив свою візу для digital nomads, які планують видавати на два роки. Отримати їх зможуть іноземці зі 183 країн (у тому числі з України), якщо підтвердять, що працюють віддалено та заробляють не менше 1275$ на місяць. Також знадобляться обов’язкові документи: страховка на весь час перебування та оплата візового збору (зараз він 460$). Додатково влада може запросити інші документи, але вимагають їх у крайніх випадках.
Більше інформації про вимоги та умови програми шукайте на офіційній сторінці https://ecuador.travel/en/nomad-visa
Ісландія

Ісландія нещодавно запровадила свою першу довгострокову візу для тих, хто перебуває за межами Європейської економічної зони. Жителі ЄЕЗ вже могли вільно переїжджати у вулканічну країну. Це означає, що будь-хто може подати заявку на шестимісячне проживання в країні в рамках програми, що названа «Робота в Ісландії». Але для кандидатів наступні вимоги: мінімальний дохід становить 1 мільйон ісландських крон на місяць, що становить трохи більше ніж 88 000 доларів США. І вам потрібно буде розібратися зі своїм медичним страхуванням теж.
Намібія

Намібія стала першою країною на африканському континенті, що пропонує візу, спеціально призначену для віддалених працівників. Цифрові кочівники тепер можуть жити та працювати у південно-західній африканській країні до шести місяців. Щоб претендувати на участь у програмі, вам знадобиться мінімальний дохід у розмірі 2000 доларів США на місяць. Або більше, якщо ви приводите із собою утриманців. Вам також знадобиться підтвердження доходу, медична страховка та звичайні проїзні документи. Сама віза коштує 62 долари, що робить її однією з найдоступніших у світі.
Маврикій

Якщо вас не влаштовує ісландський клімат, то, можливо, вас може зацікавити віза преміум-класу на Маврикій, яка буде дійсна протягом одного року (з подальшим продовженням ще на більш тривалий термін). Все, що потрібно зробити потенційним абітурієнтам, — надати «доказ» своїх планів довгострокового перебування та адекватну туристичну та медичну страховку на початковий період перебування. Зацікавлені? Країна заявляє, що незабаром створить нову платформу для подання заявок на отримання електронної візи.
Індонезія

Нова цифрова кочівницька віза Індонезії дозволяє іноземним громадянам залишатися в країні до п’яти років. А це означає, що вам не потрібно турбуватися про її продовження протягом тривалого часу. Вам також не потрібно сплачувати податки, якщо ви не працюєте в індонезійській компанії. Міністр туризму сподівається залучити людей, які шукають трохи «духовності та безтурботності» у таких місцях, як Балі та Убуд.
З 25 грудня 2022 року з’явиться ще одна – десятирічна віза, яка призначена для мандрівників і є частиною спроби заманити людей назад до Індонезії після пандемії. Для порівняння – більшість найдовших туристичних віз, що пропонуються, надходять із Грузії та Албанії, які дають мандрівникам один максимум два роки. А ця віза аж на десять років і вам не доведеться платити податок уряду Індонезії, поки ви знаходитесь в цієї краіні.
Але звичайно, щоб її отримати, є одна велика заковика – це гроші. Щоб мати право на отримання десятирічної візи, вам потрібно мати щонайменше два мільярди індонезійських рупій на вашому банківському рахунку. Це становить приблизно 128 500 доларів США заощаджень – для більшості людей це дуже багато грошей.
Дубай

Дубай також оголосив про довгострокову візову схему для віддалених працівників та членів їхніх сімей. Найбільше місто в Об’єднаних Арабських Еміратах дозволить вам залишитися терміном до року, продовжуючи працювати в зарубіжних фірмах. Віза коштує 287 доларів, плюс медичне страхування. Однак є одна проблема: ви повинні заробляти не менше 5000 доларів на місяць, щоб пройти кваліфікацію.
Барбадос

Ты, хто мріяв про сонячні пляжі Барбадоса, також можуть отримати «12-місячну вітальну марку Барбадосу». Вона дозволить будь-кому, хто заробляє 50 000 доларів або більше, працювати віддалено з острова.
Естонія

Тим часом Естонія запустила довгоочікувану схему «цифрового кочівника». Існує поріг в 3405 € (без урахування податків) заробітної плати. Також ви повинні мати трудовий договір з роботодавцем за межами країни, мати власну компанію, зареєстровану за кордоном, або працювати фрілансером для клієнтів, в основному неестонських.
Грузія

Грузія оголосила про створення візової програми, яка дозволить іноземним відвідувачам працювати там віддалено протягом невизначеного періоду часу. Програма доступна «громадянам усіх країн» та орієнтована на фрілансерів та самозайнятих. Щоб скористатися нею, все, що вам потрібно зробити, це заповнити форму заявки (з особистою інформацією та довідкою з місця роботи), та отримати «попереднє підтвердження». Схема поширюватиметься на всіх, хто хоче залишитися в країні на термін понад шість місяців.
Корисні статті та посилання:
- 90 днів у країнах Шенгенської угоди – головні питання та відповіді
- Знижка Booking для біженців з України
- Країни, які відмінили карантин у 2022 році
- Медична страховка та Зелена карта – як оформити поліс, перебуваючи за кордоном
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com