10 речей, які треба зробити у Парижі, щоб відчути себе як місцевий

Що робити в Парижі навесні – 10 речей, які треба зробити, щоб відчути себе як місцевий і перейнятися духом Парижа.

Вперше я побувала в Парижі саме навесні – коли було достатньо тепло, розквітали дерева, було приємно гуляти та сидіти у парках на металевих стільцях. Мені здається, цей час для подорожі до Парижу може стати найкращим. Але для цього треба трошки підготуватися і мати правильний настрій для цього міста.

Не варто повторювати помилки туристів, які вперше потрапили до Парижа, і через неможливі зусилля намагатися оббігти місця, вказані у путівнику. Якщо так зробити – на вас чекає якщо не розчарування, то величезні черги в Лувр і на Ейфелеву вежу. А продавці сувенірів будуть насідати і дратувати невигадливим товаром, кафе здивують великими цінами, а місто непривітним та неохайним. Спробуйте заздалегідь спланувати маршрут альтернативним Парижем, де буде не так людно, де ви зможете побути вдвох і відчути душу міста та прогулятися парками, островами та ринками Парижа.

Ринки Парижа – відчути себе як місцевий

Прокинувшись яскравим ранком у паризькому готелі, вирушайте як справжні парижани за продуктами на один із вуличних ринків (marché). Тремтливе ставлення до їжі породило культуру французьких ринків – у Парижі та передмістях розташовано понад 80 ринків. Ось деякі з них:

  • d’Aligre (12-й округ, метро Ledru-Rollin) – один з популярних та недорогих, розташований неподалік від центру, Відкритий він щодня до 13:00, крім понеділка.
  • Montorgueil (2-й округ, метро Sentier, Les Halles) – один із найстаріших ринків, з безліччю кафе та продуктових лавок, працює з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00 вечора, та в неділю вранці.
  • Le Marche des Enfants Rouges (3-й округ, метро Filles du Calvaire) – найстаріший, заснований у 17 столітті, знаходиться у модному кварталі Маре, працює з вівторка по суботу з 8:30 до 19:30, неділя з 8: 30 до обіду.

На ринку можна купити абсолютно все: сотні видів сирів, овочі та фрукти, морепродукти, ковбаси та м’ясо. Купуйте на сніданок у пекарні хрусткий багет, м’який сир, паштет, стиглі помідори, полуницю. А по дорозі загляньте в один із винних магазинів, прихопивши там пляшку білого вина. Вино на сніданок? А чому б і ні – адже романтику ніхто не відміняв. Можна відступити від правил і робити маленькі безумства.

Сніданок у Люксембурзькому саду

Влаштуйте собі ідеальний сніданок у Парижі – пікнік у Люксембурзькому саду – Jardin du Luxembourg. Будь-якої пори року і будь-якого дня тижня парижани ходять на пікнік: великими компаніями, парочками або поодинці, з багетами і вином. Люксембурзький сад був заснований 1612 Марією Медічі. Сьогодні це одне з улюблених місць парижан, де вони грають у шахи, запускають кораблики в ставку ГрандБассін, влаштовують пікніки, дістаючи з кошиків смачні скарби, куплені на ринку годину тому. Тут немає газонів, але є безліч сходів, сотні лав та шавлійно-зеленв стільці, на яких можна чудово розміститися для сніданку на свіжому повітрі.

Човником по Сені та прогулянки по островам

Купіть квиток на човник, що курсує по річці Сена – він діє на протязі цілого дня, тому можна виходити й заходити на будь-якої зупинці. Особливо раджу острови на Сені. Романтика випромінює кожен історичний куточок островів Сен-Луї та Іль-де-ла-Сіте – обидва ідеальні для весняної прогулянки. На цих двох островах на Сені є химерні вулиці без автомобілів, повні старовинних бутиків.

На острові Сіте розташований Собор Паризької Богоматері, що зараз на реставрації після великої пожежі, що сталася  15 квітня 2019 року. Обійдіть собор по колу, щоб побачити його величність, а потім відпочиньте на лавці під рожевими вишневими квітами в саду на березі Сени на площі Жана XXIII. Вітражі всередині в сусідній церкві Сент-Шапель яскраві та сліпучі в цю пору року, коли всередину потрапляє сонячне світло. Після цього насолодіться морозивом – une glace від найвідомішого паризького виробника морозива Berthillon.

Музей Родена

Весна ідеально поєднується з Музеєм Родена. Це один із найкрасивіших художніх музеїв Парижа, що розташований в колишній майстерні та виставковому залі скульптора та художника Огюста Родена. Не пропустіть скульптури світового класу L’Eternel Printemps – Вічна весна й Поцілунок – пара закоханих сплелися в обіймах пристрасті. Але сади в музеї теж варті відвідування. Серед троянд можна побачити статую «Мислителя» та іншими культовими творами, а дерев’яні шезлонги пропонують спокійне споглядання між весняним цвітінням.

Також в Парижі є інші художні музеї з чудовими садами:

  • Musée du Quai Branly;
  • Musée de l’Orangerie в фешенебельному Саду Тюїльрі;
  • Musée Marmottan-Monet, де зберігається найбільша у світі колекція робіт Моне – звідси відкривається вид на чарівний місцевий сад Ранелаг.

Якщо будете в Парижі в травні, заплануйте Ніч музеїв – Nuit des Musées. Щорічний травневий фестиваль — чудова нагода насолодитися неповторним портфоліо музеїв і пам’яток Парижа: пам’ятки працюють допізна або всю ніч, а вхід безкоштовний.

Насолода паризькими кафе

Спостерігайте за ритмом життя Парижу за чашкою un café (кави), або як запалюються ліхтарі вечорами з келихом аперо на одній з терас міських кафе. Немає кращої пори року, щоб насолодитися культурою паризьких кафе просто неба, ніж весною. Традиційні паризькі кафе-бістро з ретельно розташованими щільними рядами стільців на сонячних терасах.

Включіть у свій список наступні заклади:

  • Le Petit Fer à Cheval і Café Charlot у районі Le Marais ;
  • Le Progrès , наповнений атмосферою Монмартра;
  • Café Saint Régis – за два кроки від Нотр-Дам;
  • Café La Palette, де збираються арт-дилери та модники;
  • Chez Prune — це кафе-бар, розташований на каналі Сен-Мартен;
  • Кафе Marly – з нього відкривається вид на внутрішній дворик Лувру;
  • У L’Ebouillanté роблять домашній імбирний лимонад;
  • У сутінках place du Marché Ste-Catherine — гарна площа з кафе, де можна посидіти під казковими вогнями та потягнути аперо.

Ейфелева вежа – найкращі види за оглядових майданчиків та кафе

Жодна паризька визначна пам’ятка не може змагатися з Ейфелевою вежею. Її шпиль взимку часто наполовину губиться в тумані, а у ясні весняні дні вежа заввишки 324 метри вражає з будь-якого кута. А зі скляною підлогою на першому поверсі – подивіться на Париж під ногами – краєвиди ще гостріші.

Щоб помилуватися панорамою міста з вежі, випийте каву на Ейфелевій вежі. Або у відзначеному зіркою Мішлена ресторані – Le Jules Verne. Ще одне класне й безкоштовне місце, де можна спостерігати красуню вежу – міст Олександра III – Pont Alexandre III.

Порада: Якщо ви все ж таки вирішите піднятися на Ейфелеву вежу, обирайте квиток до другого рівня – звідси найкращий вид на місто. Переплачувати за третій поверх нема сенсу – з самого верху ви не побачите деталі, картинка міста змивається і виглядає наче з літака. А на невеликому оглядовому майданчику збирається дуже багато людей і мало місця. Поки охочі піднятися на третій рівень юрмляться в черзі на ліфт, відвідувачі спокійно гуляють другим і насолоджуються видом на Париж з чашкою кави (там є кафе з не дуже дорогими цінами).

Канал Сен -Мартен

Спокійний 4,5-кілометровий канал Сен-Мартен розташований у північно-східній частині Парижа. Він був створений із думкою про сонячні весняні дні – відблиски на воді надзвичайно фотогенічні, а прогулянка чи їзда на велосипеді вздовж зелених стежок каналу – це мов сцени з французького кино. Сидячи на березі каналу можна спостерігати, як човни проходять через шлюзи та під старовинними поворотними мостами, що повертаються на 90 градусів, коли човни наближаються до них.

Богемне життя кварталу Маре

Квартал Маре – тут кипить культурне життя, безліч магазинів, галерей, симпатичних ресторанів та небагато туристів. Тут живуть багаті парижани, у єврейському кварталі мешкає юдейська громада, знамениті актори, музиканти – загалом богема. В ідеалі, обираючи житло у Парижі, краще оселитися саме у кварталі Маре. Щоправда, це загрожує тим, що більше нікуди ви не потрапите – настільки він самодостатній і цікавий.

Тут завжди є чим зайнятися. На площі Place des Vosges – одна з найкрасивіших у Парижі безліч кафе та магазинів. Обов’язково включіть у свої плани шопінг, адже квартал Марі ще й центр краси та моди. Тут є маса симпатичних магазинчиків відомих марок, або секонди, наприклад, Coiffeur Vintage або Fripes Ketchup, де продаються стильні вінтажні речі. Можна знайти подарунки для коханих: купити парфуми, косметику, ароматизовані свічки, зайти до антикварної крамниці чи концептуальних магазинів з дизайнерськими речами. Не забути піднятися на оглядовий майданчик Центру Жоржа ПомпідуLe Centre Pompidou. З нього відкривається чудовий краєвид на паризькі дахи.

Знайдіть стіну кохання на Монмартрі

У сквері Square Jehan Rictus (Place des Abesses, 75018 Paris) всі лави зайняті матусями, що вигулюють дітей на ігровому майданчику. Цей сквер розташований по сусідству з виходом з метро Abbesses, з сувенірними лотками, за якими заховано справжнє диво розміром 42 квадратні метри – Стіна Кохання або Le Mur des Je t’aime. На темно-синій плитці з обпаленої лави білими літерами всіма мовами світу написана фраза, яку вимовляла хоча б раз у житті кожна людина – «Я тебе кохаю». Стіна кохання – це простір, де французькі художники Фредерік Барон і Клер Кіто 311 мовами, у тому числі і шрифтом Брайля написали фразу, здатну об’єднати весь світ. З того часу з’явилася традиція освідчуватися в коханні та робити пропозицію руки та серця біля цієї стіни. Чим не нагода поїхати до Парижа?

Раджу почитатиОдин день у Парижі – прогулянка по Монмартру

Поїхати за місто – пікнік в Фонтенбло

Замок Фонтенбло – резиденція Наполеона за 55 км від Парижа. У цьому палаці жили багато представників королівських династій, починаючи з Людовіка VII, закінчуючи Наполеоном III. Не менш розкішний ніж Версаль, але спокійніший палац у Фонтенбло, будувався століттями, і це не могло не позначитися на його зовнішності. Палац просто чудовий, тут є на що подивитися: Золоті ворота, Королівська кімната, Галерея Франциска I, Тронний та Бальний зали, театр Наполеона III та Галерея Діани. Оточують цю розкіш чудові сади зі ставками, численними фонтанами та статуями.

У вихідні парижани приїжджають сюди на пікнік, гуляти алеями парку та споглядати королівську архітектуру без поспіху та суєти. Спробуйте і ви відчути себе частиною паризької публіки, перейнятися її ритмом життя та задоволеннями, яким вони надаються у вихідні. Адже саме так можна поринути у паризьку душу, примірявши на себе це місто, його правила та стиль життя.

Де краще зупинитися в Парижі

Париж розбито на двадцять округів. Від вибору округу залежить враження від усієї поїздки. У кожного паризького округу своя атмосфера, стиль життя і навіть усередині округу може бути все кардинально протилежно. Одні вулиці будуть приємними та доглянутими, інші – не зовсім безпечні для вечірніх прогулянок. Давайте розбиратися, де тут мешкають туристи.

Оптимально жити з 1-го по 8-й та 16-й округах – туристичний центр Парижа, тут безліч хороших готелів, ресторанів, тут же знаходяться основні визначні пам’ятки:

  • 1-й округ – поруч Лувр, Пале Рояль та парк Тюїльрі;
  • 4-й округ – історичний центр, Центр Помпіду та НотрДам;
  • 7-й округЕйфелева вежа,
  • 8-й округЄлисейські поля.

Забронювати готель у центрі Парижа на Booking.com≫
Ціна на готелі – від €150 за двомісний номер.

Трохи дешевше і теж приємно зупинитися:

  • У 2-му окрузі – тут знаходиться біржа та старі пасажі,
  • затишно у старовинному 3-му окрузі музей Пікассо, частина богемного кварталу Маре,
  • 5-ий округ – околиці Латинського кварталу та Пантеон,
  • 6-й округЛюксембурзький сад,
  • 16-й округ – Пасcі

Ніч у двомісному номері від €80.

Демократичні ціни у спальних округах 12, 13, 14, 17. Ціна на двомісний номер може стартувати від €40.

До умовно неспокійних відносять 10-й та 18-й, околиці 19-го та 20-го. Також може бути неспокійно навколо надто людних та не зовсім чистих Північного та Східного вокзалів, та у індійсько-арабсько-африканських кварталах. Незважаючи на те, що 10 округ є сусідами з колоритним «Мулен Руж» та Монмартром, тут житло одне з найдешевших – від € 35 за номер. А але хороших готелів тут мало, а ввечері вийти на вулицю трохи стрімко.

Порада: Париж загалом безпечне місто, в якому чудово уживаються люди всіх рас та багатьох національностей. Максимум, що може статися – злодії можуть вкрасти сумку або витягти гаманець.

Як дістатися Парижа

Лоукостери літають у аеропорт Бове, що розташований за 90 км від Парижа. Майте це на увазі, коли побачите недорогий квиток – до його ціни ще треба додати вартість автобуса, який курсує між Парижем та аеропортом.

  • Автобус-шатл, графік руху якого збігається з розкладом рейсів. Автобус зазвичай вирушає через півгодини після приземлення літака. Вартість проїзду в автобусі: квиток, куплений на зупинці 34 Євро в обидві сторони; квиток, куплений на сайті aeroportparisbeauvais.com – 29,9 Євро в обидві сторони. Час в дорозі – 1 година 15 хвилин. Автобуси в аеропорт відправляються зі станції Porte Maillot в Парижі, яка знаходиться в безпосередній близькості від однойменної станції електрички RER – лінія C, і метро -лінія 1.
  • Поїзд зі станції Beauvais, куди можна за 15 хвилин доїхати автобусом №6 та №4 – 1 Євро. розклад на сайті oise-mobilite.fr. Поїзд прямує до паризького вокзалу Gare du Nord. Час дорозі – 1,5 години, квиток в один кінець коштує від 15 Євро. Квитки на сайті французької залізниці.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Skyscanner 
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *