Сінтра – що подивитися за один-два дні, як дістатися Сінтри та як переміщуватися між палацами та пляжами, де краще шукати житло та ресторани.
Коли краще їхати в Сінтру
Весна і пізнє літо – найкращий час для поїздки – Найкращий час для відвідування Сінтри – травень, червень і вересень. Саме тоді дні довші та сонячніші, але без більших літніх натовпів. Хоча тут ніколи не буває морозів, взимку може бути холодно та волого.
Температури тут нижчі, ніж у Лісабоні. Через висоту та мікроклімат у Сінтрі завжди на 2-5 градусів прохолодніше, ніж у Лісабоні. Вранці та ввечері також може бути досить туманно, тоді як в інших місцях Португалії ясно та сонячно.
Скільки треба часу, щоб побачити найцікавіше в Сінтрі

Стандартно – потрібно два дні, щоб побачити майже все. Хоча Сінтру зазвичай відвідують під час одноденної поїздки з Лісабона чи Кашкайша, вам потрібно принаймні два дні, щоб побачити всі її чудові пам’ятки. Під час одноденної поїздки ви встигнете побачити лише два-три палаци. Вам варто подумати про те, щоб залишитися на ніч, особливо влітку, коли ви можете досліджувати прекрасні пляжі на узбережжі та мис Рока, найзахіднішу точку Європи.
Але, за два дні треба буде добряче побігати та поїздити по Сінтрі. А ще треба враховувати черги – на вхід до палаців, і на автобус, який курсує Сінтрою, особливо якщо ви приїдете у високий сезон. Або довго шукати парковку для автомобіля – це взагалі іноді дуже важка задача. А ще можна просто промахнутися на вузьких серпантинах і вуличках Сінтри і якщо повернув не туди, треба робити величезне коло (часто вулиці мають односторонній напрям руху). Тому – найкращій варіант, це закласти дві ночи і три дні. Саме так зробила я. За три дні можна встигнути побачити все.
Де зупинитися в Сінтрі

Я два рази зупинялася в готелях Сінтри – обидва рази в центрі міста недалеко від залізничного вокзалу. Це найзручніше місце для того, щоб зупинитися через декілька причин:
- Якщо ви приїжджаєте до Сінтри на поїзді – готель краще обрати в 100-300 метрах від нього.
- Всі автобуси, що курсують між палацами Сінтри відправляються від зупинок біля вокзалу.
- Також тут розташовані магазини та ринок – можна купити фрукти, овочі, напої.
- Також біля вокзалу великий вибір кафе та ресторанів, де можна повечеряти після насиченої екскурсійної програми.
Готелі в Сінтрі на Booking.com:
Від себе можу порадити наступні недорогі готелі, де я зупинялася минулого разу:
- Готель MouraLua – розташований біля ринку, де вранці модна купити смачні фрукти, сири та морепродукти, щоб самостійно приготувати на кухні готелю – вона там дуже гарна, є все необхідно, щоб зробити смачну вечерю.
- Casa Azul Hostel – розташований у сусідній будівлі, з гарними великими кімнатами (взимку там дуже тепло (є електро-опалення). В хостелі є окремі кімнати на двох, в вартість проживання входить дуже гарний сніданок. Власник сам накриває на стіл і підтримує веселу бесіду під час того, як ви п’єте ранкову каву зі смачним пирогом.
Що обов’язково треба побачити в Сінтрі
Тут багато палаців та монастирів, є чудові пляжі біля Сінтри й навіть саме тут розташований західний край Європи – мис Кабо да Рока. На пагорбах на околицях Сінтри зростає реліктовий казковий ліс. Все це варто побачити на власні очі, але коли плануєте поїздку сюди, розраховуйте, що на все потрібен час. Тому розставлю памятки від найцикавішіх до тих, що можна залишити на останній час або другу поїздку сюди.
Палац та парк Пенья (Park and National Palace of Pena)

Замок Нойшванштайн у Баварії може бути культовим зображенням романтичної архітектури Європи. Але задовго до цієї знаменитої німецької фантазії в Сінтрі була своя португальська казка. Цей палац був мрією короля, побудований на місці зруйнованого монастиря на вершині гори. Змішення різних архітектурних стилів – палац Пена вийшов більше схожий на замок Білосніжки. Але це призвело до створення однієї з найефектніших будівель Європи та однієї з її найкращих романтичних споруд . Палац Пена – одне з найцікавіших місць, яке можна побачити під час візиту до Сінтри.
Під палацом Пенья є парк, більше схожий на зачарований ліс. Це чудовий дендропарк зі стежками, що ведуть до низки романтичних споруд, зокрема до шале в альпійському стилі, статуй монархів, озер і стратегічно розташованих оглядових майданчиків. Між ними ростуть дерева та понад 2000 сортів рослин, привезених з усього світу.
Вхід до палацу Пенья коштує 14 євро для дорослих і 12,5 євро для дітей віком від 6 до 17 років. Це квиток «Палац+парк», з яким ви можете оглянути внутрішні приміщення, погуляти по терасах ззовні та дослідити парк Пена під ним.
Якщо ви просто хочете наблизитися до палаца та побачити його з тераси біля брами, ви можете придбати дешевший квиток (“квиток у Pena Park”) лише за 7,5 євро для дорослих і 6,5 євро для дітей. З Lisboa Card пропонує знижку 10% на всі квитки.
Щоб заощадити час і не стояти в черзі – купуйте квитки онлайн у палац та парк Пена.
Кінта да Регалейра (Quinta da Regaleira)

Дуже містичний палац і парк біля нього, що розкинувся по величезного пагорбу. Колись відомий як «Палац мільйонів», аристократична резиденція маєтку Регалейра була побудована ексцентричним мільйонером – власником деяких найвишуканішх будинків. Зрештою він створив з палацу дуже містичне місце. Він включає в себе парк із загадковою системою тунелів, який перетворили на одну з найінтригуючіших і найпопулярніших пам’яток Сінтри. Побувайте у перевернутій “вежі масонів”, яка насправді є глибоким колодязем, в який треба спускатися сходами. Далі потрапляєш у тунелі, які виходять до озера з романтичними водоспадами та містками.

Квитки на Quinta da Regaleira коштують 10 євро для дорослих (8 євро для тих, хто має картку Lisboa Card) і 5 євро для дітей і людей похилого віку. Це включає вхід як до палацу, так і до садів з прихованими гротами та перевернутою вежею масонів.
Доступні аудіогіди різними мовами – за додаткові 3 євро.
Мавританський замок

Цей замок – зменшена копія «Великої китайської стіни». Його зубчасті стіни на скелі повертають відвідувачів у часи – 1200 років тому, коли маври завоювали більшу частину земель Піренейського півострова. Цей замок пережив ряд землетрусів (також великий землетрус 1755 року) і пожеж. А також відвоювання Сінтри християнськими хрестоносцями в 12 столітті. Мавританський замок був відреставрований у 1800-х роках, коли був побудований палац Пена. Це дуже круте і романтичне місце з неймовірними краєвидами Сінтри й океану, який в гарну погоду добре видно зі стін замку.
Національний палац Сінтра (National Palace of Sintra)

Один із небагатьох середньовічних палаців у світі, який залишився практично недоторканим , ця королівська резиденція колись була домом для принца Генріха Мореплавця. Він має дві гігантські конічні димарі, що піднімаються з кухні, де готувалися банкети (або справжні оргії з їжею). Інтер’єр представляє красиво розписані стелі та кімнату, майже повністю вкриту синьо-білими плитковими панелями. У той час як Пена привертає більшу увагу своєю приголомшливою обстановкою та архітектурою збірки оповідань, Національний палац Сінтра є найбільш історично значущою пам’яткою міста.
Палац Монсеррат

Цей палац – не просто одна з найекзотичніших будівель Португалії, це один із найкращих зразків європейської еклектики 19-го століття. Романтичний палац Монсеррат, в річні часи належав різним мільйонерам, у тому числі англійському письменнику Вільяму Бекфорду. Він поєднує в собі кілька архітектурних стилів, оточений чудовим ботанічним садом. А його інтер’єр у східному стилі був ретельно відреставрований – то ж варто побачити палац не тільки зовні, а в середині.
Узбережжя та пляжі Біля Сінтри
Біля Сінтри дуже красиве і суворе узбережжя – з місцевих скель відкриваються приголомшливі види на океан. А ще тут є декілька дуже красивих і романтичних пляжів, на деяких можна позасмагати і навіть покупатися у природному басейні з океанічною водою.
Мис Кабо да Рока

Океан, скелі, вітер та хвилі – справжній край Землі. Якщо бути трішки точніше, то мис Кабо да Рока це крайня точка Європи. Це фантастично гарне місце не залишить байдужим навіть тих, хто звик тримати свої емоції всередині. На мисі красується маяк, встановлений пам’ятний знак – найзахідніша точка Європи. Навколо немає інших будівель, тільки скелі, шумлять океанські хвилі та приголомшливі заходи сонця.
На мисі знаходиться маяк, безперестанку шумлять хвилі і дме безперервний вітер. Сюди можна приїхати протягом дня, але затяті романтики традиційно з’їжджаються на захід сонця. А заходи тут незабутні – головне, щоб погода не підкачала, все-таки океан, і він такий непередбачуваний.
- Якщо ви приїхали в Сінтру на орендуваному автомобілі – на мисі Кабо-де-Рока є безкоштовна парковка. Доїхати сюди дуже просто – від центра Сінтри 30 хвилин і ви вже на місці.
- Якщо ви подорожуєте громадським транспортом – з Сінтри на мис Кабо де Рока ходить автобус 403 із Сінтри або Кашкайша. Він відправляється кожні 30 хвилин з обох міст, і до нього можна дістатися трохи більше ніж за 20 хвилин від Кашкайша та приблизно за 35-40 хвилин від Сінтри.
Пляж – Прайя да Урса

До або після відвідування «краю Європи» багато хто спускається до чудового пляжу Урса, що розташований неподалік мису Кабо де Рока. Це один із найкрасивіших пляжів Португалії та один із найкращих пляжів Лісабонського узбережжя. Але завдяки важкодоступності – щоб до нього дістатися треба йти з горки біля 30 хвилин, тут ніколи не буває людно. Насправді відносна ізоляція означає, що ті одинокі любителі романтики, що спускаються на пісок пляжу Урса, часто закінчують тим, що знімають свій одяг і засмагають оголеними. Розташований біля Кабо-да-Рока, це найзахідніший пляж на європейському континенті з дикими та незабутніми пейзажами, що складаються з гігантських морських потоків.
Azenhas do Mar

Це невеличке село і пляж біля нього – одне з найбільш фотографованих сіл Португалії, що розташоване недалеко від Сінтри. Це середземноморське скупчення побілених будинків, що зачепилися зі скелі до Атлантики над крихітним пляжем. Звідти можна пройти пішки на північ до дикого пляжу Агуда, а потім до улюбленого місцевим пляжем Прайя-ду-Магоіто або на південь до Прайя-дас-Масанс – найпопулярнішого пляжу в регіоні. З південного боку є дуже гарний оглядовий майданчик з видом на Azenhas do Mar – дуже гарне місце, біля якого є безкоштовний паркінг.
Старовинний трамвай в Сінтрі

Старовинні трамваї є не тільки у Лісабоні та Порту – в Сінтрі теж є такий екземпляр червоного кольору. Історичний трамвай сполучає Сінтру з одним із найпопулярніших пляжів – Прайя-дас-Масанс. Лінія була урочисто відкрита в 1904 році, але червоний трамвай, який використовується сьогодні, походить з 1930-х років. Він зберіг свої оригінальні особливості – дерев’яні лавки та латунні циферблати. І хоча поїздка ним дуже повільна та шумна, це дуже класний досвід, який зустрінеш не скрізь.
Повна подорож довжиною 13 км займає 40 хвилин, проходячи через сільську місцевість Коларес у напрямку до узбережжя. Він вміщує лише до 45 пасажирів і, по суті, є послугою для туристів. Тим, хто просто хоче дістатися до пляжу Praia das Maçãs, варто сісти на автобус Scotturb 441 від станції Portela de Sintra неподалік.
Трамвай відправляється до пляжу усього три рази у будні – вранці, вдень і в другій половині дня. І шість разів у вихідні влітку та на початку осені. Після цього кількість послуг скорочується
Розклад руху трамвая Sintra-Praia das Maçãs
- З Сінтри: 10:20, 14:00
- З Прая-дас-Масіс: 11:30, 15:30
Він вміщує лише до 45 пасажирів і, по суті, є послугою для туристів. Тим, хто просто хоче дістатися до пляжу Praia das Maçãs, варто сісти на автобус Scotturb 441 неподалік від станції Portela de Sintra.
Пункт відправлення знаходиться за рогом від музею MU.SA , приблизно за 7 хвилин ходьби від станції Portela de Sintra та приблизно стільки ж від головного вокзалу Sintra. Поряд з музеєм стоїть будинок Vila Alda, де продаються квитки.
Трамвай зупиняється прямо над пляжем Praia das Maçãs.
Вартість одного квитка для дорослих становить 3 євро , а для дітей (до 18 років) і пенсіонерів (від 65 років) — 2 євро. Діти до 6 років безкоштовні, якщо вони не займають місце. Квитки продаються у Віла-Альда (біла будівля біля траси) у будні дні, а у вихідні та святкові дні – у водія.
Транспорт – як дістатися та як переміщатися в Сінтрі
До Сінтри легко дістатися з Лісабона. Незалежно від того, чи хочете ви поїхати прямо з аеропорту, з центру столиці чи з терміналу експрес-автобуса, ось які є варіанти це зробити:
Потяги з Лісабона до Сінтри

Є два регулярних і недорогих поїзда, які відправляються з різних частин Лісабона.
- Перший відправляється з центру міста – з вокзалу Rossio і їде до Сінтри 40 хвилин.
- Другий – зі східної частини міста, відправляється від станції Oriente, поїздка займає 47 хвилин.
Обидва рейси починают курсувати з самого ранку (о 5:41 ранку) і тривають до пізньої ночі. Останній поїзд відправляється з Россіо о 1:01, а з Орієнте о 1:08. З обох вокзалів поїзди відправляються кожні 20 хвилин протягом дня, і ще частіше в години пік рано вранці та рано ввечері.
Трансфер з аеропорту Лісабона до Сінтри
Можливо, ви плануєте прилетіти в Лісабон і одразу поїхати в Сінтру. Це можливо також зробити громадським транспортом. Для цього потрібно спочатку скористуватися метро, яким можна дістатися вокзалу Oriente. А далі – на поїзді, як написано вище. Вся подорож коштує недорого і триває не більше ніж 1 годину 20 хвилин.
Транспорт від автобусного терміналу Express до Сінтри
Якщо ви прибуваєте до Лісабона на автобусі, наприклад на Flixbus з Назаре, та хочете поїхати безпосередньо до Сінтри, вам потрібно пересісти на поїзд. Частина автобусів зупиняються (Flixbus також) на станції Oriente, звідки є потяги до Сінтри. Але більшість автобусних компаній зупиняється на станції Sete Rios. Тут також можна сісти на поїзд, який відправляється з Орієнте і зупиняється в Сете-Ріос через 12 хвилин. Все, що вам потрібно зробити, це спуститися ескалаторами від автовокзалу і зайти на залізничний вокзал.
Автомобілем до Сінтри

Багато хто вам скаже, що не треба їхати до Сінтри на автомобілі, оскільки в центрі міста, особливо біля основних туристичних визначних пам’яток, майже немає паркувальних місць. Вузькі горбисті дороги також можуть бути кошмаром із частими заторами, оскільки водії шукають місця для паркування або мають проблеми з навігацією старовинними вулицями, які не були призначені для автомобілів.
Але два рази ми їздили в Сінтру саме так – орендували через Rentalcars автомобіль у аеропорту Лісабона і їхали туди за кермом.
Раджу прочитати про особливості оренди авто в Португалії:
Автомобільний маршрут по Португалии – з Лісабона в Порту
Так, звісно, що Сінтра – не саме зручне місто для керування. І з паркінгом там дуже важко. Але! Я все ж таки рекомендую орендувати авто для цієї подорожі. Чому? Тому що окрім палаців Сінтри ви захочете побачити чудові пляжі – а для цього потрібне авто. Але, всередині міста краще скористуватися місцевими автобусами, які курсують між палацами. Так буде простіше та дешевше, ніж кружляти вузькими вулицями і шукати місце для паркінгу.
Що до паркінгу біля готелю – більшість паркінгів в Сінтрі платні вдень (з 8:00 до 20:00), ціна залежить від того, де розташований паркінг. шукайте готелі не в самому центрі, щоб було простіше запаркуватися. Ми навіть жили в готелі MouraLua, що розташований біля ринку Сінтри – тут є платна парковка, але платила я тільки за пару годин зранку і в вечері – інший час ми їздили пляжами та палацами (я змогла знайти паркування навіть там).
Автобуси до палаців у Сінтрі
Це дуже зручна тема – їздити між парками та палацами на місцевих автобусах. Їх декілька курсує в різних напрямках.
Автобус 434
Автобус 434 (місцевої компанії Scotturb) – відправляється із залізничного вокзалу, прямує до Мавританського замку та палацу Пена.
Маршрут Автобуса 434 такий:
Вокзал Сінтра – Національний палац – Мавританський замок – Палац Пена.
Автобус 434 відправляється кожні 15 хвилин з 9:15 до 19:50 влітку та з 9:30 до 18:20 в інші пори року.
Ціна квитка – 7,00 євро, але це в обидві сторони – тобто з одним тим самим квитком можна їхати та повертатися.
Автобус 435
Автобус 435 ходить до палацу Монсеррат – відправляється з Rua Dr. Alfredo da Costa, яка розташована паралельно залізничному вокзалу Сінтри. Просто пройдіть повз вхід на станцію, і ви побачите зупинку внизу на дорозі. Здебільшого ним користуються туристи, оскільки він проходить повз чотири міські палаци.
Маршрут Автобуса 435 такий:
Національний палац Сінтри – Кінта-да-Регалейра – Палаціо-де-Сетеайш – Палаці-де-Монсеррат.
Автобус 435 відправляється кожні 20 хвилин з 9:30 до 19:50 влітку та з 9:30 до 18:10 в інші пори року.
Це маршрут «hop on hop off», квитки коштують 5 євро. «Hop on hop off» не означає, що ви можете їздити на ньому скільки завгодно разів протягом дня. Але, це означає, що він дійсний, доки він не завершить маршрут. Приклад: ви сідаєте на першій зупинці, виходите, щоб побачити Національний палац Сінтри, потім їдете ще до Кінта-да-Регалейра, а після відвідування їдете ще до Монсеррат. А потім повертаєтеся до першої зупинки в центрі місто, все з тим самим квитком 5 євро. Квитки купуються у водія
Ви також можете придбати квиток «Hop On Hop Off All Buses 24 Hours» за 15,20 євро, який дозволяє необмежену кількість поїздок на всіх автобусах – Scotturb у Сінтрі у день покупки.
Сюди входить автобус 434, автобус 435 до палацу Монсеррат і 403 до Кабо-да-Рока та Кашкайша, які відправляються в районі вокзала Сінтра. Також в цей квиток входять автобуси до пляжів , які відправляються з не дуже далекої станції Портела-де-Сінтра.
Також по Сінтрі можна пересуватися пішки – до найближчих пам’яток. Наприклад, від залізничного вокзалу Сінтри до центру міста та до Національного палацу – усього 10 хвилин ходьби. Це досить мальовнича прогулянка, проходячи повз яскраву Ратушу по дорозі. Звідти можна дійти пішки до Кінта–да-Регалейра.
Корисні статті та посилання:
- Галісія – гід по зеленій провінції Іспанії
- Алгарве – найкращі пляжі Португалії
- Як і де краще шукати житло в Лісабоні
- ТОП-20 місць, які треба побачити в Лісабоні
Оренда автомобіля – Rentalcars.com
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена карта, Автоцивілка та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com