Оренда автомобіля: як заощадити гроші

Як заощадити на оренді авто: пошук прокатної компанії, паливна політика, швидкісний режим, страхування від третіх осіб.

Зручна та доступна оренда автомобіля – це одна з важливих складових гарної подорожі. Але, як і у випадку з тарифами на авіаквитки, це одна зі складових мандрівки, яка стає дорожчою, оскільки ціни на паливо зростають по всій Європі.

Оренда автомобіля може бути складною справою в найкращі часи, оскільки часто це пов’язано з прихованими витратами, додатковими комісіями та багатьма страховими доплатами. Отже, якщо ви забронювали відпустку цього року та плануєте взяти напрокат автомобіль під час подорожі, як зберегти витрати на низькому рівні?

Читайте наш зручний посібник з оренди автомобілів.

Бронюйте авто завчасно – не залишайте це на останню хвилину

Загальновідомий факт, що купівля будь-яких термінових речей в останню хвилину може призвести до вищих витрат. Від квитків на потяг і літак до проживання, оскільки терміновість зростає, то й вартість. Так само і з орендою авто – треба бронювати машину завчасно.

Я намагаюся слідкувати цьому правилу, але іноді доводилося орендувати авто спонтанно – одразу по прильоту в аеропорт. Це було значно дорожче, ніж якщо я б зробила все завчасно і я мала б більший вибір класу авто. Так ми бронювали автомобіль в аеропорту Ніцці, коли подорожували Провансом. Подорож не була запланована, тому за дві доби оренди ми заплатили 120 Євро.

Особливо важливе завчасне бронювання, якщо ви плануєте подорож на островах (приклад Тенерифе). В таких місцях кількість авто в прокаті обмежена. В останню мить можна і зовсім залишитися без машини.

У деяких країнах вимоги до оренди також вищі. Ймовірно, буде більше людей, які хочуть орендувати автомобіль у таких популярних літніх напрямках, як Італія, Хорватія або Португалія, що призведе до зростання цін.

Рекомендую шукати автомобіль на Rentalcars.com – тут легко підібрати необхідний тип машини, обрати зручне місце – де забрати та повернути машину, подивитися відгуки про прокатні компанії та порівняти їх для того, щоб визначитись з найкращою.

Перевірте автомобіль перед тим, як їхати

Одна з найважливіших речей, яку ви можете зробити – це перевірити автомобіль перед тим, як поїхати на ньому в подорож. Скоріш за все, менеджер по прокату скаже вам, що автомобіль не пошкоджений. Коли ви повернете авто, ці подряпини можуть стати вашою проблемою, за яку компанія може просто не повернути депозит.

Що треба зробити? Ретельно перевірте автомобіль на наявність вм’ятин, подряпин і тріщин – особливо в таких звичайних місцях, як зовнішні дзеркала та бампери. Повідомте про них менеджеру прокатної компанії – він повинен записати їх в окремий лист угоди, перш ніж ви її підпишете.

Зйомка фотографій і відео будь-яких попередніх пошкоджень, на яких буде позначено час, також є гарною ідеєю. Вони допоможуть довести, що вони були на початку оренди автомобіля

Забронюйте автомобіль у місцевій компанії

Завжди є спокуса забронювати автомобіль у великого світового бренду, але невеликі прокатні фірми часто дешевші. Але тут теж треба бути обережним – почитайте відгуки перед тим, як бронювати у невідомій для вас компанії з прокату автомобілів.

Саме так я робила, коли планувала подорожі по Італії – для подорожі північчю Італії обрала компанію Maggiore, а на Сицилії – Sicily by Car. Ціна була краща, а відгуки про компанії – достатньо адекватні.

Не забувайте завантажити програму навігації

Частіше за все вам може дістатися авто із вбудованим обладнанням навігації. Але якщо ви плануєте обирати машину дешевого класу, треба підготувати власні карти на смартфоні. По-перше, це допоможе орієнтуватися в новий місцевості, по-друге, не треба додатково оплачувати орендний навігатор, з яким ще треба час, щоб розібратися як він працює.

Дізнайтеся, як ви платите за пальне

Ціни на бензин високі, тому економія на паливі є одним із найпростіших способів зменшити вартість оренди автомобіля.

Як правило, існує два способи оплати палива в орендованому автомобілі: ви можете підписатися на політику «Full to Free – від повного до порожнього» баку або «Full to Full – від повного до повного».

Хоча схема «Full to Free» може здатися простішою, насправді ціна за паливо в такому разі дорожче на 20-30%. Тому що в неї входять витрати фірми з оренди автомобіля за цей повний бак: поїздка на заправку, покупка палива за високими тарифами, оформлення палива через бухгалтерію (сплата податків), тощо.  Крім того, якщо ви 100% не використаєте весь бак, в ньому щось обов’язково залишиться. Тобто, це – гроші на вітер.

Тому паливна політика “Full to Full” є більш рентабельним варіантом. Якщо ви не будете використовувати повний бак, вам доведеться лише трохи його долити – крім того, ви зможете знайти найдешевшу заправку в регіоні.

Шукайте найкращі ціни на бензин

Уникайте покупки палива на заправках, що розташовані на швидкісних трасах. Тут ціна майже завжди буде вищою. Зійдіть з автомагістралі, і ви, ймовірно, знайдете дешевші ціни. Також обов’язково зареєструйтеся на картки лояльності супермаркетів, оскільки багато з них пропонують бали для знижки на бензин чи дизель.

Якщо ви подорожуєте Великобританією, програма «Petrol Prices» зможе скерувати вас до найдешевшої АЗС у вашому регіоні. Багато інших країн також мають свою власну версію, зокрема німецький додаток Clever Tanken і Gas Buddy у США. Також в США можна дивитися ціни на паливо в додатку Google maps – достатньо обрати в пошуку Gas station – на мапі висвітяться всі заправки з цінами на паливо на поточний день. Ми так робили, коли подорожували на авто по Каліфорнії – дуже зручно, хоча в Америці невисокі ціни на паливо (в порівнянні зі всіма іншими).

Обирайте ефективну швидкість, щоб заощадити паливо

Можливо, вам знадобиться трохи потренуватися, щоб звикнути до ефективного керування автомобілем. Але це також може допомогти вам скоротити кількість витраченого бензину на орендованому авто. Швидка їзда (коли оберти двигуна більше ніж 2500) споживає більше палива, тому повільне прискорення покращить паливну ефективність.

Рекомендую триматися швидкості 90-100 км/годину на міжміських трасах. Також їзда на найвищій передачі в межах обмеження швидкості є найбільш економним способом водіння. Крім того, збереження імпульсу також дозволить зберегти споживання палива на низькому рівні. Хоча це не завжди можливо через пробки та знаки зупинки, майте на увазі, що уповільнення та прискорення погано впливатимуть на ваш пробіг, тому постарайтеся звести його до мінімуму.

Якщо ви перебуваєте в країні з помірним кліматом і вам не потрібно користуватися кондиціонером, вимкніть його. Постійно ввімкнений кондиціонер також призведе до втрати палива – краще зняти зайву кофту, ніш платити за зайві літри бензину.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com
Оренда авто – недорогі варіанти завжди можна знайти на Rentalcars.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.