Країни, які скасували карантин у 2022 році (оновлюється)

Країни Європи без сертифікатів, ПЦР-тестів та карантину: перелік країн які зняли всі карантинні вимоги для іноземців у 2022 році (оновлюється).

Всі країни Європи поступово зняли карантинні обмеження як на в’їзд, так і всередині країни. Однак деякі обмеження Covid для мандрівників залишаються чинними в інших країнах світу:

 • США вимагають, щоб усі особи віком 18 років і старші були повністю вакциновані проти Covid.
 • Відповідно до останніх правил в’їзду до Гонконгу «0 + 3» мандрівники мають бути повністю вакциновані та пройти тест для проходження прикордонного контролю, а також уникати певних громадських місць протягом трьох днів після прибуття.
 • Японія нарешті знову відкрилася для мандрівників, але вони все одно повинні бути повністю вакциновані (з обмеженнями на деякі марки вакцин). Також потрібно заповнити деякі папери.
 • Мандрівники до Сінгапуру повинні пройти подвійну вакцинацію або пройти тест перед поїздкою.
 • У Дубаї та Абу-Дабі потрібно підтвердження подвійної вакцинації, ПЛР-тест перед поїздкою або підтвердження одужання.
 • Для поїздки до Індонезії потрібно підтвердження повної вакцинації або ПЛР-тест та п’ятиденний карантин після прибуття. Так що переконайтеся, що ви не застрягли в цій поїздці на Балі.
 • Китай залишається більш-менш повністю закритим для міжнародних мандрівників.

Також діють обмеження на поїздки на Сейшели, Багами, Бермудські острови, Кубу, Туніс, Еквадор, Венесуелу, Синт-Мартен, М’янму, Замбію, Кенію, Фіджі, Непал, Острови Кука та Папуа-Нову Гвінею.

Увага: Агентство з авіаційної безпеки ЄС (EASA) та Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) домовилися з 16 травня скасувати вимогу носити маски у літаках.

Іспанія

З 21 жовтня остання країна ЄС – Іспанія нарешті скасовує всі обмеження щодо коронавірусу. Це також стосується пасажирів, які прибувають з-за меж ЄС. Тепер не потрібні ані тести, ані сертіфікати, щоб прилетіти до Іспанії.

Туреччина

З 1 червня 2022 року Туреччина повністю відмінила всі карантинні вимоги. Тепер не потрібен сертифікат вакцинації або тест для відвідування країни. Також відмінили HES-код, якій був раніше потрібен для пересування всередині країни громадським транспортом та літаками. А також qr-коди теж більше не вимагатимуть.

Грузія

З 15 червня в Грузії зняли всі обмеження щодо коронавіруса. Тепер приїхати в країну можна без тестів і сертифікатів про вакцинацію. Обмеження зняли для мандрівників з усіх країн.

Австрія

Влада Австрії 16 травня скасувала всі ковидні обмеження. Приїжджати тепер до Австрії можна без сертифікатів вакцинації та тестів. Заповнювати анкети перед поїздкою також не потрібно.

Як дістатися:
на автомобілі через Словаччину, або Угорщину,
на поїзді Київ-Відень – щоденно з Києва о 14:07.

Квитки та розклад на https://uz-vezemo.com/

Албанія

Албанія з 1 травня повернулася до доковідних правил в’їзду. Більше не треба надавати сертифікат про вакцинацію, ПЛР або антиген-тест на кордоні та проходити карантин після прибуття. В Албанії діє безвіз (залишатися по ньому в країні можна до 90 днів).

Як дістатися:
на автомобілі через Угорщину, Хорватію та Чорногорію,
літаком WizzAir до Тірани з Кракова або Будапешта.

квитки на літак можна шукати на Tickets.ua

Бельгія

23 травня Бельгія вирішила пом’якшити ковидні обмеження. Тепер приїжджати до Бельгії тепер можуть і іноземці з-за меж Євросоюзу. Причому сертифікат про вакцинацію та ПЛР-тести не потрібні. Скасували також обов’язкову форму про здоров’я, карантин та додаткові тести після прибуття. В’їжджати можуть усі (виняток – туристи з країн, де виявили новий штам вірусу). Крім того, скасували масковий режим та соціальну дистанцію у громадських місцях. Їх потрібно буде дотримуватися лише в лікарнях, аптеках та будинках для людей похилого віку.

Болгарія

Болгарія з 1 травня скасувала всі ковидні обмеження на в’їзд. Приїжджати до країни можна без сертифікатів вакцинації та тестів. Для в’їзду знадобиться біометричний паспорт або національна віза. Для відвідування країни достатньо мати біометричний паспорт.
Також відвідування Болгарії додає ще 90 днів до можливого перебування в країнах Шенгенської угоди.

Як дістатися:
на автомобілі через Румунію – читайте як доїхати до Болгарії на машині
літаком Ryanair до Софії з Будапешту, Бухаресту, Відня і багатьох міст Німеччини.

Боснія та Герцеговина

Боснія та Герцеговина скасувала всі обмеження на в’їзд. Тепер іноземці можуть приїжджати без сертифікатів вакцинації та тестів на COVID-19. Крім того, влада країни пом’якшила і внутрішні обмеження. Тепер туристи можуть вільно подорожувати країною (раніше вони мали залишатися у межах центрів, у яких винаймають житло).

Греція

З 1 травня 2022 року та Греція скасувала всі обмеження на в’їзд. Приїжджати до країни можна буде без сертифікатів щодо вакцинації, тестів та карантину.

Як дістатися:
на автомобілі через Румунію та Болгарію,
літаком Ryanair до Атен та інших міст Греції з різних міст Європи, іншими авіакомпаніями з Америки та Азії.

квитки на літак можна шукати на Tickets.ua

Данія

Данія ще з 1 березня зняла всі обмеження на в’їзд в країну. кордоні. Тепер приїжджати до країни можна без тестів та сертифікатів щодо вакцинації. Також влада Данії вирішила з 15 травня повністю припинити програму вакцинації населення. Це перша країна в світі, яка приняла таке рішення – коронавірус під контролем, вакцинація не потрібна. Достатньо мати біометричний паспорт.

Як дістатися:
літаком Ryanair до Копенгагену з різних країн Європи.

Естонія

З 1 липня можна буде приїхати туди без тестів, сертифікатів про вакцинацію та довідки про одужання.

Ірландія

Окрім того, що Ірландія відмінила майже всі ковідні обмеження, країна ще й з 25 лютого скасувала візи для українців. Обов’язковими залишаються лише масковий режим та самоізоляція для тих, хто має симптоми COVID-19. Ти, хто подорожує до Ірландії без візи, може залишитися в країні протягом 90 днів після прибуття.

Як дістатися:
літаком Ryanair до Дубліну з різних країн Європи.

Іспанія

Іспанія 23 травня відкрилася для нещеплених туристів зі всіх країн. Мандрівники, які в’їжджають до Іспанії через повітряні чи морські кордони, незалежно від місця їх походження, повинні мати один із цих трьох сертифікатів:

 • Сертифікат про щеплення, що відповідає вимогам, встановленим МОЗ країни.
 • Негативний сертифікат діагностичного тесту на SARS-CoV-2: приймається або ПЛР-тест, зроблений не раніше, ніж за 72 години до вильоту до Іспанії, або тест на антигени до ковіда, проведений не раніше ніж за 24 години до вильоту до Іспанії ( не плутати з антитілами!).
 • Довідка про одужання, видана компетентним органом або медичною службою не пізніше ніж через 11 днів після підтвердження інфекції COVID за допомогою ПЛР або тесту на антиген. Ці сертифікати будуть дійсними протягом 180 днів.
 • Пасажирам, які прибувають морем, а також прибувають до аеропортів з цифровим сертифікатом ЄС Covid або визнаним еквівалентом Європейської комісії, не потрібно буде заповнювати форму SPTH Health Control Form.
 • Діти віком до 12 років звільняються від пред’явлення сертифікату будь-якого типу.

Як дістатися:
літаком Airbaltic, або Ryanair чи WizzAir до Мадриду чи Барселони з різних міст Європи.

Ісландія

Ісландія стала першою країною в Європі, яка зняла всі карантинні обмеження через COVID-19. Там не треба носити маски у громадських місцях та приміщеннях, немає необхідності дотримуватися соціальної дистанції. Для в’їзду немає ніяких ковідних вимог. Для українців в Ісландії діє безвізовий режим – до 90 днів протягом 180 днів (для власників біометричних паспортів).

Як дістатися:
літаком Ryanair або WizzAir до Рейк’явіка з різних країн Європи.

Італія

Італія з 1 червня повністю знімає всі карантинні вимоги на кордоні. В’їзд в країну вільний. Також країні з 1 відмінила вимоги щодо заповнення форми здоров’я (PLF).

Всередині країни теж тепер не діють карантинні вимоги: щоб потрапити до закладів, транспорту, на концерти та стадіони тепер можна буде без «зеленого паспорта». «Паспорти» залишаться обов’язковими лише для доступу до медичних закладів та будинків престарілих. Крім того, не доведеться носити маски у магазинах, супермаркетах, ресторанах та заходах на відкритому повітрі. Маски досі потрібні у громадському транспорті. Після 15 червня їх, можливо, скасують повністю.

Кіпр

З 1 червня влада Кіпру зняла всі обмеження на в’їзд. Приїжджати до країни можна буде без сертифікатів про вакцинацію та ПЛР-тести. До речі, носити маски у громадських місцях та аеропортах теж більше не потрібно.

Латвія

Влада Латвії з 1 квітня зняла всі обмеження на в’їзд. Тепер українцям можна приїжджати в країну без сертифікатів щодо вакцинації, тестів на COVID-19 та карантину. Обмеження діють тільки якщо приїхати з країни, яка є у списку країн із високим рівнем ризику зараження COVID-19.

Як дістатися:
літаком Airbaltic, або Ryanair чи WizzAir до Ріги з різних міст Європи.

квитки на літак можна підібрати на Tickets.ua

Литва

З 1 травня Литва скасувала всі коронавірусні обмеження на в’їзд. Для в’їзду на територію республіки більше не потрібен ні ПЛР-тест, ні сертифікат про вакцинацію, ні довідка про перенесений COVID-19 – знадобиться лише біометричний паспорт.

Як дістатися:
літаком Ryanair або WizzAir до Вільнюса з різних міст Європи.

Мальта

З 25 липня Мальта знімає обмеження для туристів, хоча ситуація із СOVID-19 у Європі знову погіршується. Потрапити на Мальту можна буде без сертифікатів про вакцинацію, ПЛР-тести та інші довідки.

Німеччина

Німеччина з 11 червня знімає всі обмеження на в’їзд на три місяці (далі можуть повернуть в залежності від епідеміологічного стану в країні). Влітку 2022 р. можна приїжджати до країни без сертифікатів та тестів.

Нідерланди

З 17 вересня уряд Нідерландів скасував всі обмеження на в’їзд в країну. Потрапити до Нідерландів можна без сертифікатів про вакцинацію та ПЛР-тести. Правила поширюються також на тих, хто приїжджає з-за меж ЄС.

Норвегія

Норвегія ще з 12 лютого скасувала всі вимоги щодо сертифікатів, тестів та карантину.

Як дістатися:
літаком авіакомпаній Norvegian, Ryanair або WizzAir до Осло, Бергена з різних міст Європи.

квитки на літак можна придбати на Tickets.ua

Польща

З 28 березня Польща скасувала карантинні вимоги для всіх, хто приїжджає до країни. Більше не потрібна самоізоляція, не треба надавати сертифікат вакцинації чи здавати тести на covid для в’їзду в Польщу. Також скасували обов’язковий карантин для тих, хто проживає разом із хворим.

Як дістатися:
на автомобілі через прикордонні пункти: Рава-Руська, Шегині, Смільниця, Краківець, Ягодин, Грушів, Угринів, Устілуг.
на поїзді Київ-Перемишль – щоденно з Києва о 17:00, прибуватиме до Перемишля о 05:00. Одеса-Перемишль – щоденно з Одеси о 18:22. Київ-Варшава – з Києва о 19:13. Київ-Хелм – з Києва о 22:49. Для зручності пасажирів на станції Хелм організовано хабове сполучення з Варшавою.
автобусами FlixBus: Варшава – Київ, Варшава – Чернівці, Вроцлав – Львів, Краків – Львів – Івано-Франківськ.

квитки на сайті Укрзалізниці

Португалія

Португалія з 1 липня вирішила скасувати всі обмеження на в’їзд. Тепер потрапити до країни можна без обов’язкових тестів та сертифікатів щодо вакцинації. Нові правила стосуються материкової частини країни, бо на португальському острові Мадейра обмеження зняли кілька місяців тому. Але влада попереджає, якщо ситуація з COVID-19 стане гіршою, тести для іноземців можуть повернути.

Північна Македонія

19 квітня Північна Македонія скасувала всі обмеження на в’їзд. Наразі туристи можуть приїжджати без додаткових документів. Не потрібні ПЛР-тести та сертифікати про вакцинацію, також не потрібен карантин.

Як дістатися:
на автомобілі через Румунію та Болгарію, або Румунію та Сербію.
літаком Ryanair до Скоп’є з різних міст Європи.

квитки на літак можна підібрати на Tickets.ua

Румунія

Румунія ще в березні зняла всі карантинні вимоги для відвідування країни. Для в’їзду потрібен тільки біометричний паспорт.

Як дістатися:
на автомобілі через прикордонні пункти: Дякове, Солотвино, Парубне
на автобусі – з Чернівців ходить маршрутка до Парубного – найближчий перехід біля Сучави.

Сербія

З 3 травня при в’їзді в Сербію більше не потрібно мати негативний ПЛР-тест, швидкий антиген-тест, підтвердження про перенесене захворювання або вакцинацію, незалежно від того, з якої країни особа в’їжджає в республіку Сербія.

Як дістатися:
на автомобілі через Румунію або Угорщину.
літаком Ryanair або WizzAir до Белграда з різних міст Європи.

Словаччина

6 квітня Словаччина зняла всі обмеження на кордоні. Так, для в’їзду наразі не потрібні жодні санітарні документи.

Як дістатися:
на автомобілі через прикордонні пункти: Ужгород, Малі Селменці, Малий Березний.
на автобусі – з Ужгорода ходить автобус до Кошице чеської компанії LeoExpress

Словенія

Словенія повністю скасувала обмеження на в’їзд. В країну можна приїжджати як раніше – з біометричним паспортом.

Як дістатися:
на автомобілі через Угорщину
літаком – різними авіакомпаніями, які простіше за все підібрати на сайті Tickets.ua

Угорщина

Угорщина на відміну від багатьох європейських країн ще у 2021 році мала дуже лояльні ковідні правила. Наприклад, якщо ви приїжджали в країну на авто, перетинаючи наземні кордони – вам взагалі не були потрібні сертифікати та тести. Тільки якщо ви летіли в Угорщину літаком, треба було мати ПЦР-тест, або сертифікат щеплення. Зараз всі обмеження зняті – навіть маски у аеропорту не потрібні.

Як дістатися:
на автомобілі через пункти переходу – Чоп (Тиса), Берегово (Лужанка), Косино, Дзвінкове, Вилок
автобусами FlixBus: Будапешт – Київ, Будапешт – Львів.

на поїзді MAV – з Чопу щодня ходить електричка в Захонь, далі поїздами угорських ЗД.

Фінляндія

З 30 червня Фінляндія знімає усі обмеження на в’їзд для громадян країн ЄС та іноземців з-за його меж. Приїжджати до Фінляндії можна буде без тестів та сертифікатів щодо вакцинації. Карантина по прибутті нічого очікувати, як та інших обмежень.

Франція

З 1 серпня Франція скасовує всі коронавірусні обмеження. Але, влада залишає за собою право вводити обмеження на кордоні, якщо ситуація з COVID-19 у країні стане гіршою. Це означає, що можуть знову зробити обов’язковими сертифікати про вакцинацію або ПЛР-тести.

Хорватія

З 1 травня 2022 року Хорватія скасувала всі коронавірусні обмеження. Тепер для відвідування країни не потрібні ані негативний ПЦР-тест, ані навіть сертифікат вакцинації.

До речі, відвідування Хорватії (а також Болгарії, Румунії, Чорногорії, Албанії та Кіпру) додає ще 90 днів до можливого перебування в країнах Шенгенської угоди. Про це можна прочитати в окремій статті.

Як дістатися:
– на автомобілі через Угорщину – тут можна почитати скільки коштує подорож на авто до Хорватії
літакомRyanair або WizzAir до Спліта або Задару з різних міст Європи.

квитки на літак можна підібрати на Tickets.ua

Чехія

З 9 квітня Чехія зняла всі обмеження щодо в’їзду. Тепер не потрібні тести, сертифікати щодо вакцинації. Навіть не треба носити маски у громадських місцях.

Як дістатися:
на автомобілі через Словаччину або Польщу
на автобусі – з Ужгорода ходить автобус до Праги чеської компанії LeoExpress. Також автобусами FlixBus: Умань – Пльзень – п’ять разів на тиждень, Київ – Прага – чотири рази на тиждень.

Чорногорія

Чорногорія ще з 13 січня дозволила в’їзд до країни без сертифікатів вакцинації. Навіть нещеплені іноземці можуть відвідувати Чорногорію. Для відвідування країни українцям достатньо мати біометричний паспорт.

Як дістатися:
– на автомобілі через Угорщину та Хорватію
літаком – до Тівату або Подгориці різними авіакомпаніями, які простіше за все підібрати на сайті Tickets.ua

Швейцарія

Швейцарію з 2 травня можна відвідувати без тестів, сертифікатів про вакцинацію та карантин. Для в’їзду знадобляться лише біометричний паспорт та страховка.

Як дістатися:
– на автомобілі через Угорщину та Австрію, або Польщу, Чехію та Німеччину
літаком – до Женеви різними авіакомпаніями, які простіше за все підібрати на сайті Tickets.ua

Швеція

З 9 лютого у Швеції скасували внутрішні карантинні обмеження. А вже з 1 квітня 2022 року зняли обмеженні на в’їзд до Швеції з країн, які не входять до ЄС. Тобто не потрібно пред’являти сертифікат про вакцинацію та результати тестування при в’їзді в країну.

Як дістатися:
літаком авіакомпаній Ryanair або WizzAir до Стокгольму з різних міст Європи.

Ізраїль

З 21 травня тести на COVID-19 не знадобляться ані перед поїздкою до Ізраїлю, ані після прибуття. На кордоні питатимуть лише страховку та форму про здоров’я.

Як дістатися:
літаком – до Тель-Авіва різними авіакомпаніями, які простіше за все підібрати на сайті Tickets.ua

Корисні статті та посилання:

Лаванда в Молдові
В Туреччину на своєму авто (через Румунію, Молдову та Болгарію)
Безкоштовний Ґданськ
Безкоштовна Одеса – що подивитися в місті, не витрачаючи гроші

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *