Трогір – один день в маленькій перлині Хорватії

Під час відпочинку у Хорватії ми побували в чудовому місті, де сплелися вражаюча історія та архітектура. Це Трогір – маленька перлина на Адріатиці, яка може посперечатися затишністю та приємністю відпочинку з сусіднім містом Спліт.

Дуже раджу не оминати Трогір, якщо плануєте подорожувати Хорватією. Трогір – це не пляжне місто, але він дуже вписується в пляжний відпочинок у сусідніх курортах Прімоштен та Рогожніце.

Чим зайнятися в Трогірі – що подивитися за один день

Трогір – це невелике містомузей. Загалом Хорватія має 10 об’єктів спадщини ЮНЕСКО – Трогір є одним з них. Це понад 2300-річне місто виникло під впливом стародавніх греків, потім римлян і венеціанців. Трогір є найкраще збереженим романсько-готичним архітектурним містом у всій Центральній Європі. 

Острівець довжиною 500 метрів і шириною 250 метрів, де розташований Трогір, лежить у вузькому морському проході між материком і островом Чіово. Трогір іноді називають містом-музеєм через його багату культурну спадщину та автентичну архітектуру. А ще тут дуже гарні кафе та ринки (саме – рибний ринок нас дуже потішив).

Собори та монастирі в Трогірі

Собор Святого Лаврентія: його будівництво тривало 400 років, тому стилі з часом змінювалися. На прикладі дзвіниці видно довжину конструкції. Перший поверх виконано в готичному стилі, другий поверх має риси венеціанської готики століття, третій ренесансний поверх дзвіниці добудовано наприкінці XVI ст. Звичайно, ви повинні піднятися на вежу, щоб побачити найкращий вид на Трогір. 

На вході побачите портал Радована – два леви, охоронці з обох боків порталу, символізують могутність і силу. Кожна сторона порталу має різні біблійні мотиви та події того часу. Однією з найкрасивіших частин собору є каплиця Святого Іоанна з мармуровими ангелами навколо вівтаря, де знаходиться саркофаг з останками Блаженного Іоанна, єпископа Трогіра в XI столітті. Згідно з легендою, після корабельної аварії біля Трогіра Блаженний Іоанн ходив по хвилях і врятував життя королю Угорщини Колману та всім матросам корабля.

Монастир Св. Домініка та його костел: був побудований у другій половині 13 століття, коли до Трогіра прийшов домініканський орден, який пропагував ідеї рівності, справедливості, благочестя та добровільної відмови від зв’язків з власністю. Монастир сильно постраждав у 1944 році під час бомбардування, але потім був відновлений у попередньому вигляді. Монастир служив місцем зйомок «Гри престолів».

Історичні будівлі й палаци

Вежа з годинником і міська лоджія: лоджія, на головній площі Трогіра прийшов до нас з часів Відродження. Лоджія використовувалася як державна власність і була місцем, де герцог розмовляв з народом. У південній частині лоджії зображено рельєф князя Петра Бериславича. Відвідувачі також можуть побачити тут численні емблеми знатних родин Трогіра.

Міська ратуша – палац герцога: двір герцога була центром політичної влади в Трогірі та місцем для різних публічних дискусій. Здебільшого побудована у п’ятнадцятому та шістнадцятому століттях, вона зберегла те саме призначення до сьогодні як адміністративний центр.

Палац Чипіко: розташований навпроти Кафедрального собору, Палац Чіпіко представляє низку кількох будівель, об’єднаних в одну. Найстаріші частини відносяться до раннього середньовіччя, деякі частини — до античних часів.

Фортеці

Фортеця Камерленго: отримала свою назву від міського скарбника Камерленго і була побудована після того, як венеціанці захопили Трогір на початку 15 століття. Її головним призначенням було розміщення венеціанського армійського флоту. Сьогодні фортеця є мультимедійним центром з кінотеатром просто неба і сценою для різноманітних культурних заходів.

Форт Святого Марко: у формі круглої вежі була побудована в 15 столітті і розташована в північно-східній частині острова. Форт Св. Марко був важливим для оборони Трогіра у венеціанські часи.

Набережна Трогіра

Набережна Трогіра: пальми, кафе та ресторани, яхти колихаються на воді – дуже приємне місце для прогулянок. Тут можна не тільки прогулятися, а й випити каву, але я раджу інше місце ближче до вхідних воріт у місто. Це кафе Tinel Specialty Coffee Shop – тут подають гарно просмажену каву зі смачними пиріжечками з начинкою із горіхів.

А ще раджу зайти на рибний ринок Trogirska ribarnica – він розташований за мостом, напроти продуктово-сувенірного ринку Trogirska tržnica, що біля головної брами в Старе місто. Тут щоранку продають свіжу рибу та креветки – ціни дуже помірні.

Як дістатися Трогіра

Трогір розташований за 5 км від аеропорту Спліта – влітку літаки сідають та злітають над Трогіром кожні півгодини. Ттому добряче подумайте – чи їхати одразу в Спліт, а може зупинитися на день у затишному Трогірі.

Знайти готель або апартаменти на Booking.com – Trogir≫

В аеропорт Спліта літає багато авіакомпаній – раджу шукати на надійному пошуковику  Skyscanner:

  • З аеропорту Спліта в Трогір ходять автобуси – 37 лінія, квиток – 1,5 Євро. Розклад можна подивитися на сайті автобусної компанії. Зупинка біля моста, що веде до Старого міста Трогіра.
  • Таксі буде коштувати біля 10-15 Євро

Якщо ви вирішили зупинитися в Спліті – звідти легко дістатися Трогіра:

Оскільки човни до/з Спліта ходять не так часто, спершу перевірте розклад човнів на Bura Line, а потім приймайте рішення щодо маршруту.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Skyscanner 
Туристична медстраховка та Зелена карта для подорожі на за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *