Чи треба сплачувати штрафи за порушення ПДР в ЄС?

Штрафи ПДР в Європі – чи треба їх сплачувати, коли повертаєшся додому, як стягують штрафи за орендне авто, суми штрафів у різних країнах ЄС,

Після автомобільної подорожі країнами Європи, вам можуть залишитися не тільки спогади та фотографії, а й штрафи порушення ПДР. На жаль, штрафи можна отримати не одразу після порушення, а й через кілька місяців і навіть років після відпустки.

Багато хто думає, що, виїхавши з країни, яку відвідали, штраф можна проігнорувати – особливо якщо подорожували на власному авто. Але несплата штрафу може мати серйозні наслідки як удома, так і для майбутніх поїздок до ЄС.

Що станеться, якщо вас оштрафують на дорогах у ЄС?

Якщо ви вчинили порушення правил водіння за кордоном, штраф нікуди не подінеться, коли ви повернетеся додому.

У межах ЄС відомості про порушення певного автомобіля та водія можуть обмінюватися між країнами, і штраф автоматично надійде на вашу адресу. Це інформація для тих, хто тимчасово перебуває в Європі в статусі біженця і пересувається на власному авто різними країнами.

Слід пам’ятати, що для деяких правопорушень немає обмежень за часом, тому штраф залишиться в базі даних ще багато місяців. Сюди входять штрафи: за перевищення швидкості, непристебнутий ремінь безпеки, проїзд на червоне світло чи використання смуги, відведеної для громадського транспорту.

Скільки коштують штрафи за перевищення швидкості в ЄС?

Одним із найпоширеніших порушень водіння є перевищення швидкості. Але розміри штрафів за це порушення залежать від країни.

  • В Італії штрафи починаються від 42 євро за перевищення швидкості на 10 км/год і сягають 21 714 євро за перевищення від 40 до 60 км/год.
  • У Франції стандартний штраф за перевищення швидкості становить 135 євро.
  • Тоді як у Німеччині плата коливається від 30 євро за перевищення ліміту до 10 км на годину до 680 євро за перевищення 70 км на годину або більше.
  • В Іспанії штрафи за перевищення швидкості починаються від 100 євро.

Якщо поліція спіймає вас за перевищення швидкості в цих країнах, вас також можуть попросити оплатити штраф на місці.

Що станеться, якщо не сплачувати штраф із країни ЄС?

Для тих, хто живе за межами ЄС ситуація дещо інша – європейські штрафи, де зафіксоване ваше власне авто не приходять автоматично в Україну. Але не сплачувати – це може бути спокусливо, але не бажано ігнорувати штраф із закордонної поїздки.

Якщо ви отримали штраф на дорозі і викинули його у смітник, штраф не зникне. Штраф, ймовірно, зросте, чим пізніше ви заплатите. У Франції , наприклад, якщо ви не платите 45 днів за перевищення швидкості, штраф збільшується з початкових 135 євро до 375 євро.

А ще при наступній подорожі на авто за кордон у вас можуть виникнути додаткові труднощі на кордоні. Так, інформація про порушення і неоплачений штраф може з’явитися у прикордонників і наламати всі ваши плани.

З іншого боку, якщо ви негайно сплатите штраф, ви можете отримати знижку. В Італії, наприклад, мито знижується на 30%, якщо сплачується протягом п’яти днів. А в Чехії можна одразу оплатити штраф поліцейському на місці (вони мають апарат, який виписує квитанції) – знижка на негайну оплату 50%. У Франції оплата протягом 15 днів означає потенційне зменшення штрафу за перевищення швидкості зі 135 до 90 євро.

Чи потрібно платити штраф, якщо ви орендували автомобіль?

Навіть якщо ви орендували автомобіль , перебуваючи в ЄС, ви все одно несете відповідальність за сплату будь-яких понесених штрафів. Це буде обумовлено у вашому договорі. Скоріш за все, орендна компанія отримає пряме сповіщення про штраф, а потім зніме відповідну суму + гроші за обробку штрафа з вашої карти, інформація про яку є у компанії після оренди авто. Або, якщо ви зміните банківську картку, штраф надішлють вам на пошту. Несплата може означати, що наступного разу вам буде відмовлено в оренді автомобіля в країні ЄС.

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна шукати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com
Оренда авто – недорогі варіанти завжди можна знайти на Rentalcars.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *