Лижі в літаку – як перевозити лижне спорядження, які авіакомпанії надають цю послугу безкоштовно

Лижі в літаку – як перевозити лижне спорядження, які авіакомпанії безкоштовно перевозять лижі та сноуборди, та за якими умовами.

Гірськолижний сезон ось-ось почнеться. Любителі зимових видів спорту чекають-не дочекаються, коли зможуть зібрати своє гірськолижне спорядження і вирушити на відпочинок до засніжених вершин гір. Але як провезти лижі у літаку і скількі це може коштувати?

Ще до початку гірськолижного сезону авіакомпанії замислюються про те, як залучити клієнтів, пропонуючи безкоштовне провезення гірськолижного спорядження. Як правило, комплект гірськолижного спорядження складається з двох місць – лижі з палицями або сноуборд в одному чохлі, а черевики в іншому, або в чохлі, де вміщається все разом.

Покрокова інструкція – що робити з лижами від придбання квитків до прибуття в аеропорт

Якщо ви вперше везете літаком своє екіпірування, то вам буде корисно дізнатися, як здавати його в багаж і з якими питаннями ви зіткнетеся при реєстрації на літак. Все не дуже страшно, як здається на перший погляд. Головне – зробити заздалегідь кілька простих кроків, щоб полегшити собі транспортування лиж і не переплатити зайві гроші.

Визначиться з авіакомпанією

Насамперед треба визначитися з авіакомпанією, якою збираєтеся летіти. Якщо у вас є вибір, звичайно ж схиляйтеся у бік тієї, яка надає можливість безкоштовного провезення лиж та недорогі квитки. Але це ідеальний варіант. Як правило, недорогі квитки купуються заздалегідь, і вже потім доводиться пристосовуватися під умови перевезення лижного обладнання. Плануючи відпочинок у горах все одно потрібно враховувати всі умови та ціни, які пропонують авіаперевізник.

Отримати дозвіл на провезення лиж

Обов’язково перед бронюванням квитка, необхідно поцікавитися чи дозволяє обрана авіакомпанія провезення гірськолижного спорядження в літаку. Краще за все попередньо повідомити співробітників авіакомпанії про вагу та габарити лижного комплекту. Без такого запиту авіаперевізник може відмовити вам у його транспортуванні просто тому, що на кожен переліт виділяється обмежена кількість місць для певного виду інвентарю. Зверніть увагу, що авіакомпанії потрібно повідомити всі подробиці вашого перельоту. Або, якщо ви плануєте летіти декількома авіакомпаніями, то цю процедуру узгодження необхідно зробити зо всіма.

Будьте уважні, якщо ваша авіакомпанія співпрацює з іншими авіаперевізниками на партнерських умовах, ціни та умови перевезення гірськолижного обладнання можуть не співпадати. Дивиться на бронюванні хто є перевізником, та шукайте інформацію по умовах та цінах на сайті відповідної авіакомпанії.

Перевірити вимоги за габаритами та вагою та правильно запакувати гірськолижне спорядження

Стосовно габаритів та ваги гірськолижного обладнання кожна авіакомпанія висуває свої вимоги. Але часто вони здебільшого схожі. На лижне спорядження поширюються такі ж обмеження щодо ваги, як і на весь інший багаж, тому, якщо ваша авіакомпанія стягує додаткову плату за багаж, вага якого перевищує дозволені норми, вам доведеться сплачувати додаткову ціну.

Головне, що треба запам’ятати – будь-яке спортивне спорядження є негабаритним вантажем, тому має бути упаковане у спеціальні чохли. Чохли бажано купувати якісні, щоб при перевантаженні багажу лижі залишилися цілими і не зіпсували багаж інших пасажирів.

Ось кілька порад щодо упаковки:

  • Зніміть кріплення з лиж, щоб ваші лижні сумки були легшими, оскільки кріплення можна покласти в іншу сумку.
  • Якщо ви пакуєте лижний одяг у сумку для черевиків, більшість авіакомпаній стягуватимуть додаткові гроші як за окрему багажну. (Якщо у вашій сумці лише черевики, багато авіакомпаній зараховують ваші черевики та лижі чи сноуборд як одне місце багажу.)
  • Візьміть в ручну поклажу черевики, щоб полегшити вантаж, коли авіалінії вимагають, щоб усе лижне спорядження було упаковане в одну сумку. (Звісно це можна зробити тільки якщо в ваш тариф включена велика ручна поклажа).
  • Скористуйтеся спеціальними гумовими або пластиковими наконечниками для лижних палиць, щоб палиці не порвали лижну сумку.
  • Прикріпіть багажну бирку з вашим іменем, адресою, номером телефону та електронною поштою до зовнішньої сторони сумки.
  • Сфотографуйте свій зареєстрований багаж перед поїздкою на випадок, якщо він буде втрачений або пошкоджений.

Де проходити реєстрацію лиж в аеропорту

Коли ви погодили всі нюанси з авіакомпанією, купили квитки, можна вирушати в аеропорт. Під час реєстрації на рейс, ваші лижі чи сноуборд відкладуть убік та доставлять у багажне відділення літака як негабаритний багаж. Або вам доведеться самостійно здати лижі на окремій стойці для негабаритного багажу. Це залежить від умов аеропорту. Після прильоту ви зможете отримати лижі у відділі видачі негабаритного багажу. Швидше за все вас попросять упакувати чохол з лижами у прозору плівку, щоб він не зачепився у процесі навантаження та не зіпсував багаж інших пасажирів.

Знайдіть транспорт для перевезення лижного обладнання

Доставити спорядження в аеропорт і з нього може бути складно. Якщо у вас немає автомобіля, достатнього для розміщення ваших лиж, можна орендувати машину з багажником для лиж або багажником на даху. 

Безкоштовне перевезення лиж у літаку – особливості та нюанси

Багато авіакомпаній проводять акції лояльності для своїх клієнтів та провозять гірськолижне обладнання безкоштовно. Частіше за все це буває у гірськолижний сезон. Але не всі авіакомпанії такі щедрі. У кращому випадку безкоштовне перевезення лиж або сноуборду можливе лише в рамках безкоштовної норми всього дозволенного багажу. Тобто – весь багаж підсумовується за вагою та габаритами – розміри та вага не можуть перевищувати максимальні габарити оплаченого багажу. А в гіршому доводиться оплачувати гірськолижне спорядження як ненормативний багаж. Що робити, коли стикаєшся з такими умовами?

Якщо вибрана вами авіакомпанія пропонує безкоштовне провезення гірськолижного спорядження – це приємний бонус до зимових канікул та наміченої подорожі. У тому випадку, якщо вам все ж таки доведеться оплачувати провезення наднормативного багажу, рекомендуємо заздалегідь прорахувати вартість транспортування і порівняти її з ціною оренди аналогічного комплекту на гірськолижному курорті. Якщо тарифи за перевезення лиж будуть близькими до суми оренди, то варто задуматися: а так і необхідно брати з собою лижі?

Перевезення лиж та сноубордів на рейсах авіакомпаній

Нижче наведено список європейських авіакомпаній, які провозять комплект гірськолижного спорядження безкоштовно:

Лижним спорядженням вважається одна пара лиж, палиць, маска або шолом і одна пара лижних черевиків. 
Екіпірування для сноуборду – це один сноуборд, шолом і пара черевиків і кріплень.

Air France

Air France лижне спорядження вважається стандартним зареєстрованим багажем і включається без додаткової плати в норму багажу (за винятком квитків за тарифом Light), якщо це єдиний багаж, який пасажир хоче зареєструвати (або один із двох одиниць багажу, дозволених для кают Business і La Première). Плата за реєстрацію додаткового багажу залежить від маршруту, але коштує на 20 відсотків дешевше, якщо купувати його онлайн.

Лижне спорядження може включати наступні елементи:

  • Гірські та бігові лижі: 1 пара лиж + 1 пара палиць + 1 пара черевиків
  • Сноуборд: 1 дошка + 1 пара черевиків

Предмети повинні бути в дорожньому футлярі, довжина якого не перевищує 300 сантиметрів або 118 дюймів. Лижні або сноубордні черевики можуть бути упаковані в окрему сумку і вважаються одним стандартним місцем зареєстрованого багажу, а їх перевезення включено без додаткової плати в норму багажу.

British Airways

British Airways Лижне спорядження зараховується як одна одиниця багажу до норми безкоштовного провозу зареєстрованого багажу British Airways, якщо сумка має розміри в межах 190 x 75 x 65 см. Пасажири можуть перевірити спорядження для лиж і сноубордів довжиною до 190 сантиметрів або 75 дюймів за умови, що воно упаковане в визнану сумку для лиж або сноуборду, лижні палиці упаковані разом з лижами, а черевики упаковані окремо від лиж або сноуборду.

Якщо ви пакуєте черевики окремо від лиж або сноуборду, сумку для черевиків можна перевозити як ручну поклажу, якщо вона відповідних розмірів. Якщо ні, його потрібно зареєструвати, і він вважатиметься додатковим зареєстрованим багажом.

Вам не потрібно повідомляти авіакомпанію заздалегідь, що ви берете з собою сумку для зимових видів спорту. Але оскільки ці великі сумка, яка потребує індивідуальної обробки негабаритного багажу, будь ласка, прибувайте в аеропорт і зареєструйте її принаймні за 90 хвилин до вильоту рейсу. Тоді вам потрібно буде віднести свою позначену сумку на стрічку негабаритного багажу не пізніше ніж за 90 хвилин до рейсу, щоб переконатися, що вона летить з вами. Лижі та сноуборди повинні бути упаковані в захисну сумку і можуть бути в одній сумці з черевиками або одягом. 

Пасажирам, які подорожують за тарифом «Лише ручна поклажа» (базовий) або чия норма зареєстрованого багажу включає лише одну сумку, пасажир повинен буде сплатити додаткову плату за лижне спорядження. За речі вагою понад 23 кілограми може стягуватися плата за переважний багаж.

Swiss Air

Вони не даремно називають себе авіакомпанією лижників . Для всіх тарифів, крім Economy Light, спорядження для лиж або сноуборду надається безкоштовно,  за умови, що ви не перевищите свою норму провозу багажу. «Спорядження для лиж або сноуборду» означає пару лиж, черевики, палиці та шолом. Або сноуборд, черевики та шолом. Любителі зимових видів спорту також можуть скористатися послугою перевезення багажу Fly Rail, щоб доставити своє спорядження для лиж або сноуборду безпосередньо до місця призначення, користуючись швейцарською залізницею або до найближчої автобусної зупинки. 

Finnair

Квитки з кодом «1 PC» дають право пред’явнику взяти з собою одну сумку для лиж або сноуборду як безкоштовну одиницю зареєстрованого багажу на рейсах Finnair . Окрім лиж або сноуборду, сумка може містити супутнє спорядження, наприклад палиці. Максимальна вага сумки має бути 23 кг (50 фунтів), довжина – до 220 см (зазвичай 158 см, але є виключення для лиж і сноубордів). Ви можете перевозити своє спорядження як частину вашої норми багажу залежно від вашої норми, загальної кількості сумок, які ви маєте з собою, і розміру вашого спорядження.

Майте на увазі, що ви отримуєте лише один зареєстрований багаж, тому, якщо ви хочете взяти свої черевики в іншому багажі, вам доведеться заплатити невелику додаткову плату за багаж. Немає необхідності заздалегідь замовляти ваше перевірене лижне спорядження, якщо ви не подорожуєте групою з 10 або більше осіб. 

KLM

KLM дозволяє пасажирам взяти з собою один комплект спорядження для лиж або сноуборду замість одиниці зареєстрованого багажу без попереднього бронювання. Габарити спорядження до 300 см (довжина + ширина + висота) і до 23 кг в економ-класі та преміум-комфорт-класі, або 32 кг у бізнес-класі. Комплект лижного спорядження може складатися лише з пари лиж, пари лижних палиць і пари лижних черевиків. Комплект сноуборд-спорядження може складатися лише з дошки та пари черевиків для сноуборду. Лавинні рятувальні рюкзаки можна взяти як ручну або зареєстровану поклажу, але про це необхідно домовитися заздалегідь по телефону. Ви можете ознайомитися з правилами провезення багажу для вашого конкретного рейсу тут . 

Корисні статті та посилання:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Skyscanner
Зелена карта та Туристична медстраховка для подорожі за кордон – придбати онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *