Куди поїхати на травневі в Україні – цікаві маршрути із власного досвіду

Питання куди поїхати на довгі травневі в Україні стає перед нами кожен рік. Але маршрутів насправді багато – наприклад, можна обрати один із тих, що я проїхала колись на машині з сім’єю та друзями. Раджу всі три – Каньонами Гранітно-степового Побужжя, Львівськими замками та Херсонськими степами та виноробнями. Крізь цікаво і красиво.

Актуальний стан доріг дивимося на Автострада

Маршрут каньонами гранітно-степового Побужжя

Цікавий та активний маршрут можна скласти, якщо об’єднати три каньйони та рафтинг на Південному Бузі.

Буцький каньйон

Перша точка – мальовничий каньйон в селі Буки Черкаської області над річкою Гірський Тікич прорізав шлях в гранітної породи, створивши неповторний пейзаж серед степу центральної України. Перед тим, як потрапити в річище каньйону, річка зривається з невеликої скелі, утворюючи гучний водоспад – Вир.

Над водоспадом височіють руїни старого млина. А неподалік знаходиться ще одна місцева визначна пам’ятка – останки першої української гідроелектростанції, побудованої тут ще в 1929 році.

Як дістатися: по трасі Київ-Одеса їхати до м Жашкова, після ще близько 30 кілометрів до села Буки, через село Вороне та Червоний Кут.

Де зупинитися у Буках:
Кемпінг Буцький каньон – від 800 грн. у сімейному чотиримісному номері
Готель Reikartz Aquadar – від 1515 грн. у двомісному номері

Рафтинг на Південному Бузі в Мигії

Наступного дня заплануйте рафтинг у Мигії річковими порогами Південного Бугу. На відміну від карпатських річок, Південний Буг в рівнинній частині добре прогрівається, пороги тут не такі небезпечні, і є де навчитися правильно гребти й командному проходженню складних ділянок.

Найскладнішими порогами в Мигії вважаються «Інтеграл» та «Млин» – новачки на них отримають достатню дозу адреналіну, але при цьому успішно проходять всі перешкоди.

Сплави на Південному Бузі починаються в травні й тривають до кінця вересня. Можна полоскотати нерви, накупатися та пожити на березі річки, краї якої обрамляють мальовничі скелі. Раніше сюди приїжджали туристи зі своїми наметами, тепер можна зупинитися в одному з кращих українських кемпінгів, розташованому на острові посеред річки.

Кемпінг розташований на мальовничому зеленому острові, вкритому тінню високих дерев, який э територією національного природного парку «Бузький Гард». Краса природи, унікальна флора і фауна, не залишать байдужим, жодної людини, який відвідав ці краї. Намети стоять на відстані – ніхто не заважає один одному. На території табору, є альтанки, місця для пікніка та рибалки, місце для багаття, є волейбольний майданчик, тенісний стіл, літній душ і санвузли, щоб ніщо не заважає чудово відпочити на природі. Протягом дня працює електрогенератор – є світло та можливість зарядити телефон і інші прилади.

А ще можна подивитися Родонове озеро, побувати на старому млині, гуляти по мальовничих скелях Гранітно-степового Побужжя, збирати цілющі трави, зустрічати заходи та світанки.

Ціни можна подивитися на сайті http://www.rafting-tour.com

Як дістатися: з траси Е95 біля Великих Троян повернути на Первомайськ по трасі Р06, і далі десь 10 км до Мигії.

Де зупинитися в Мигії:
Готель Постоялий двір Богополь – від 600 грн. у двомісному номері

Актівський та Арбузинський каньйон

Наступна зупинка – це Актівський та Арбузинський, які знаходяться біля сіл Трикрати та Актове і теж входять до складу Національного природного парку «Бузький Гард». Навесні схили каньйонів покриваються різнокольоровими фарбами квітів – це найкращий час, щоб влаштувати тут красиву фотосесію.

Великий Актівський каньйон, розташований на річці Мертвовод, в кілька разів перевершує розмірами малий – Арбузинський. Якщо пройти по низу каньйону, можна потрапити в Трикратський ліс.

Ми ставили намет на стоянці внизу каньйону, ловили в річці рибу та ходили вдовж скель в невеличкі походи. Прожили два дні в цьому місці. Автівку залишали в верхній частині каньйону.

Як дістатися: 47°42’51.5″N 31°27’55.9″E
З Києва 400 км по трасі Е95 до Демидівки, потім поворот на Е584 в сторону Южноукраїнська, далі по Р06 до села Актове.

Маршрут замками та костьолами Львівщини

Підгорецький замок

У селі Підгірці Львівської області знаходиться один з найкрасивіших замків України. Елегантна будова на пагорбі була заснована у 1440 році Іваном Підгорецьким, який отримав ці землі в дар від польського короля Владислава Ягайла III. Для будівництва замку були запрошені французький інженер і італійський архітектор, що створили один з найкрасивіших в Галичині палац і парковий ансамбль.

Сьогодні замок в Підгірцях частково відреставрований, його відвідують не тільки туристи, але і любителі романтичних фотосесій на тлі башточок, стін, покритих мохом і сходів, що ведуть до замкової тераси, з якої відкривається приголомшливий вид на навколишні простори.

Замок є музеєм, працює з 11:00 до18: 00 (взимку – до 17:00, каса – до 16:00). Вихідний день – понеділок. Ціна: дорослий квиток – 30 грн., Дитячий – 9 грн.

Напроти Підгорецького замку знаходиться приголомшливо красивий Римсько-католицький костел Воздвиження та святого Йосипи, побудований 1752-1766 роках як усипальниця. Тут також проводять фотосесії.

Як дістатися: 49 ° 56’37.9 “N 24 ° 59’01.0” E По трасі Київ-Чоп Е40 / М06 до села Підгірці Бродівський район

Де зупинитися в Підгірцях:
Мотель Джерело – від 300 грн. за бюджетний двомісний номер

Олеський замок – резиденція королів

Наступний замок у маршруту – Олесько. Його можна побачити з траси Київ -Львів. Це один з найдавніших і добре збережених замків. Він височить на великому пагорбі, а в нічній підсвітці ніби висить над сусідніми полями. До речі, це один з «мушкетерських» замків, який знімали у фільмі в якості резиденції герцога Бекінгема.

Наступний замок у маршруту – Олесько. Його можна побачити з траси Київ – Львів. Це один з найдавніших і добре збережених замків. Він височить на великому пагорбі, а в нічній підсвітці ніби висить над сусідніми полями. До речі, це один з «мушкетерських» замків, який знімали у фільмі як резиденцію герцога Бекінгема.

Олеський замок був побудований в 1327 році одним із синів галицько-волинського князя Юрія II Львовича. На той момент це була неприступна фортеця, але з часом замок зазнав істотну перебудову і реконструкцію. Польські власники надали замку шарм часів ренесансу. До могутніх стін додали ліпнини та башт, перетворивши його в палац для польських вельмож. Ну, а як же інакше – Олеський замок став королівською резиденцією, тут з’явився на світ майбутній король Речі Посполитої – Ян III Собеський.

Олеський замок складається з двох частин, які об’єднують в’їзні ворота, а всередині – внутрішній дворик з колодязем. Навпроти входу можна піднятися на галерею, з неї відкривається чудова панорама околиць. А поруч розкинувся парк зі скульптурами. Напроти замку розташований костел і монастир капуцинів, в якому варто побачити не тільки внутрішнє оздоблення, а й гарний сад.

В замку представлена ​​багата музейна експозиція: колекція картин – історичних портретів і батальних картин, скульптур відомого скульптора Йоганна Пінзеля, старовинні меблі, кахлі й кілька іконостасів.

Вартість відвідування: дорослі – 90 грн., Студентський – 60 грн., Діти та пенсіонери – 20 грн.

Як дістатися: Львівська обл., Буський р-н, смт. Олесько, вул. Замкова, 30 (75 км від Львова по трасі Е40).

Костел і гейзер в Новому Милятині

Повертаючись з Олеського замку у Львів, не пропустить зовсім незвичайне місце. У селі Новий Милятин з невеликого озера на 3 метрів безперестанку б’є фонтан теплої води. Цей гейзер з’явився більше півстоліття тому – вчені-геологи шукали на території села Новий Милятин нафту.

Повертаючись з Олеського замку у Львів, не пропустить зовсім незвичайне місце. У селі Новий Милятин з невеликого озера на 3 метрів безперестанку б’є фонтан теплої води. Цей гейзер з’явився більше півстоліття тому – вчені-геологи шукали на території села Новий Милятин нафту.

Спроби знайти «чорне золото» нічого не дали, однак вдалося знайти мінеральні води, які утворили тут чудове озеро з водою блакитного відтінку. Вода в Милятинському озері цілий рік постійної температури +19 градусів – в ньому можна купатися навіть взимку.

А біля гейзера стоїть височенний Костел Воздвиження Чесного Хреста, в якому до 1920 року зберігалася чудотворна ікона Розіп’ятого Ісуса (зараз вона знаходиться в Кракові в каплиці костелу святого Вінсента).

Костел був частково зруйнований, але тепер відновлений. Потрапити всередину можна, постукавши у хвіртку сусіднього будинку, в якому живе берегиня ключів. Вона із задоволенням розповість про те, як сто років тому Милятин був місцем паломництва хворих людей, які тисячами приїжджали до чудотворної ікони. Вважалося, що, якщо тричі на колінах обповзти Милятинський костел і вклонитися чудотворній іконі, можна було позбутися невиліковних хвороб. Милятинський костел також відомий тим, що в ньому є вхід в підземні тунелі, які простягаються до 14 км, але це скоріше місцева легенда.

Як дістатись: село Новий Милятин, Буський р-н, Львівська обл. (45 кілометрів по трасі Е40)

Де зупиниться в новому Милятині:
Готель Панський Двір – від 400 грн. за двомісне розміщення

Маршрут по Херсонщіні – степ, Дніпро та вино

Ще один нестандартний маршрут – Херсонськими степами, пустелями та виноробнями. Якщо буде зайвий час бажання можна додати морського відпочинку на острові Джарилгач чи у Скадовську.

Яхтінг та байдарки в Херсоні

Отже, почавши з Херсону можна запланувати яхтинг по Дніпру. Чому саме тут? Тому що красиво та дуже дешево. Таких цін як у Херсоні на аренду яхти більш ніде немає в Україні. Ідеальний варіант відчути міць і красу Дніпра – орендувати яхту, на якій можна годинами прогулюватися уздовж дніпровських берегів, стаючи на стоянки і купаючись в річці.

Вартість оренди яхти в Херсоні коштує від 600 грн. в годину за яхту на 8 осіб. Судно на 10 осіб – від 800 грн. в годину. Старт на набережній в Херсоні.

Херсонщина – це не тільки море, а ще простори Дніпра, який тут закінчує свій шлях до Чорного моря. Дніпровські плавні і протоки – своєрідна херсонська сельва, царство пернатих, куди є доступ тільки на човні або байдарці. Щоб відобразити граціозну чаплю або баклана, потрібно постійно тримати фотоапарат напоготові. Пройтися на байдарках по особливо красивим маршрутам можна як в організованій групі під керівництвом гіда, так і самостійно орендувавши нескладне плав засіб.

Групова прогулянка на байдарці в супроводі інструктора коштує 200 грн. з людини за 2 години. Індивідуальна прогулянка – 300 грн. з людини за 2 години. Прокат байдарки без інструктора – 400 грн. за світловий день (застава- паспорт або посвідчення водія).

Де зупинитися в Херсоні:
Play Hotel by Ribas – від 800 грн. за двомісний номер
Bordo Business House – від 1150 грн. за двомісний номер
Aqua Marina – від 750 грн. за двомісне розміщення

Олешківська пустеля

Наступна точка – це пустеля Олешківські піски, в яку можна заїхати подивитися на кучугури піску, пройти двогодинну еко-екскурсію, покататися на квадроциклах – ціна від 2000 грн. за годину.
А можна піти у справжній похід – тут можна почитати, як ми на 8 Березня ходили по Олешківській пустелі і як зробити це самостійно.

Як дістатися: з Херсону 36 км по трасі Е97

Вишиванки у Нової Каховці

Потім раджу поїхати до виноробні Князя Трубецького, але по дорозі заїхати в Нову Каховку, щоб подивитися на їх славетні кам’яні вишиванки. Навіть є архітектурний маршрут «кам’яних вишиванок» – унікальних орнаментальних панно, створених художником Григорієм Довженко, які прикрашають безліч будівель в старій частині міста.

Їх поновлюють, навіть зробили вишиваний маршрут, який можна пройти з місцевими екскурсоводами. Також можна прогулятися міні-набережній з сотнею струмків, що б’ють з-під землі.

У Новій Каховці також розташований Коньячний завод «Таврія», де теж можна побувати на екскурсії з дегустацією шести видів коньяку.

Як дістатися: з Херсона в Веселе 72 км по трасі М14, з Нової Каховки – 8 км через ГЕС по трасі М14.

Де зупинитися у Нової Каховці:
Готель яхт-клуб Maxim marine
– від 1450 грн. за двох та сніданком

Шато Трубецького та Херсонськи водоспади

Обов’язково заплануйте екскурсії на виноробні господарства з дегустаціями вина і коньяків Херсонщини. Побувайте в старовинному Шато Трубецьких, розташованому на березі Дніпра недалеко від Каховської ГЕС. Наприкінці XIX століття цими землями володів нащадок великого роду литовських і руських князів-Гедиміновичів, Петро Миколайович Трубецькой, який і поклав початок відомої виноробні.

Збереглася і відновлена будівля виноробні та старовинні підвали, в яких зберігається унікальна колекція вин з 10 000 пляшок, серед яких близько 7000 вин – рідкісні екземпляри. Деякі з них можна дегустувати в складі групової або індивідуальної екскурсії по виноробному господарству. Індивідуальна екскурсія по виноробні.

Вартість екскурсії та дегустацій на сайті Шато Трубецьких https://vina-trubetskogo.com.ua

Як дістатися: Херсонська обл. село Веселе., по трасі Р47 від Херсону.

Де зупинитися:
Готель Виноробне хозяйство Князя Трубецького – від 1260 грн. за двомісне розміщення

Асканія Нова – сафарі у національному парку

Заповідник «Асканія-Нова» – унікальне місце, де десятки видів парнокопитних живуть на величезних просторах херсонському степу. Заповідник був засновано ще в 19 столітті міліонером Фрідріхом Фальц-Фейном. Це йому прийшла в голову думка на півтора тисячах квадратних кілометрах маєтку Асканія-Нова закласти заповідні ділянки.

Бізони, козулі, олені, антилопи, латиноамериканські лами, верблюди і навіть африканські зебри живуть в українських степах, відчуваючи себе не гірше, ніж на батьківщині. Саме тут вперше змогли розмножуватися в неволі коні Пржевальського, і тому цей вид тварин був врятований від вимирання. Влітку для тварин тут справжнє роздолля, а восени на території парку збираються зграї перелітних птахів: качки, зграї журавлів, сірих гусей і куликів.

Зверніть увагу, що через карантинні вимоги екскурсії з екскурсоводом можуть тимчасово не проводитися. Але туристи самостійно можуть відвідувати дозволені території парку. Сучасна інформація на сайті парку Асканія Нова – http://askania-nova-zapovidnik.gov.ua

Як дістатися: з Херсону по трасі Е97, Т2206 і Т2202 до Чаплинки, далі поворот на Асканія-Нова.

Саги – херсонська сельва

Наприкінці подорожі раджу заїхати в селище Саги – тут можна побачити зовсім несподіване. Це болото – на Херсонщині такі місця теж звуть Саги, і воно утворилося посеред лісу. На вигляд це справжня сельва – заболочений ліс, як у джунглях Південної Америці. Подібна Сага є на Кинбурнській косі, але туди непросто дістатися. А ця просто край села. Біля неї розташовано конеферма, де за бажанням можна покататися на конях.

Як дістатися: з Херсону по трасі Е97, проїхати Олешки (колишній Цурюпінськ), за ним перший поворот направо.

Де зупинитися:
Заміський комплекс Grand Prix – від 800 грн. за двомісний номер.

Корисні посилання для мандрівок Україною:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Туристичну страховку зі знижками можна підібрати на порталі HotlineFinance.
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Що почитати:

Гастрономічно-етнічний маршрут Бесарабією
Маршрут ужгородськими сакурами та міні-скульптурками
Лайфхаки – як подорожувати Україною

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *