Безкоштовна Прага

Безкоштовна Прага – музеї та галереї, собори та церкви, парки, де можна влаштувати пікнік оглядові майданчики з мальовничими видами Праги.

У Празі можна цікаво провести кілька днів, не заплативши за розваги жодної копійки. Звичайно, до такого бюджетного, і водночас цікавого проведення часу варто підготуватися.

Прогулянки вулицями та парками Праги

Ви можете до болі в ногах безкоштовно гуляти вулицями, парками та майданчиками Праги. А ще подивиться на Староместську площу та годинник Орлой. Перейти через Влтаву по Карлову мосту. Та знайти всі памятники Девіда Черни – Голову Кафки, малюків на острові Кампа та інші. В Празі є багато цікавих безкоштовних локацій, яких навіть не вистачить на тиждень відпочинку.

 • Зайдіть на Малій Страні у Вальдштейнський сад (Valdštejnská zahrada). Сад прикрашений скульптурами античних богів та стіною зі штучними сталагмітами.
 • Прогуляйтеся серед маленьких будиночків на вулиці Nerudova. Будинки тут особліві і ма.ть власні назви: будинок «Три скрипочки» – у 18 столітті належав сім’ї скрипкових майстрів (Nerudova,12), колишня власність ювеліра – «Будинок у золотої чаші» (Nerudova,16), у будинку «У двох сонць» жив Ян Неруда – великий чеський поет (Nerudova, 47).
 • Одне з найромантичніших місць Праги – острів Кампа, оточений Влтавою та маленькою річкою Чортівка.
 • Прогуляйтеся вздовж річки Чортівки, над якою звисає міст закоханих, весь усіяний замочками у вигляді сердець. На острові Кампа колись жили мірошники, і досі збереглися старовинні млини. Велике колесо Чортового млина працює досі, повз нього ходить водний трамвайчик.
 • Неподалік знаходиться стіна Джона Леннона. Вся вона розмальована графіті та віршами з пісень та зізнаннями в любові до легендарної четвірки. Вуличні музиканти тут грають пісні Бітлз. А неподалік є John Lennon Pub (Hroznova 495/6, Prague), де всі стіни обвішані портретами бітлів.
 • Завітайте до найвужчої вулиці в Празі (ширина всього 70 см) . Це Vinarna Chertovka (U Lužичного semináře, 118 00 Prague 1-Malá Strana-Malá Strana). Нею може пройти одночасно лише одна людина. Тому встановлено світлофор із кнопкою, щоб попередити сигналом зустрічних пішоходів.
 • Погодувати лебедів за Музеєм Кафки. Це місце люблять пражани, приходять годувати та милуватися прекрасними птахами та мостами над Влтавою.

Рекомендую: Де поселитися в Празі – найкращі райони для туристів

Безкоштовні оглядові майданчики у Празі

Безплатні оглядові майданчики на Малостранської:

 • Лєтна – звідси за хорошої погоди у створі Влтави видно до семи-восьми мостів. Біля Метроному є улюблене місце фотографів та художників. У погану погоду можна випити кави у ресторані Hanavský Pavilon. Він розташований в Ганавському павільйоні,який був побудований у 1891 році для Промислової виставки.
 • Оглядовий майданчик біля стін Празького Граду. До нього ведуть Старі замкові сходи, протяжністю 183 м і рівно 209 ступенів. Звідсі один із найкращих видів на Злату Прагу.
 • Холм Петршин – можна піднятися пішки, або покататися на фунікулері 19-го століття. Фуникулер є частиною мережі громадського транспорту. Тому така поїздка може стати безкоштовною, якщо купити проїзний на один або три дні. Окремий квиток на фунікулер коштує 60 крон (2,70 Євро).
 • Хоткові сади. Після галасливого багатолюдного Граду добре перепочити на лавці з видом на Старе місто. На околиці садів схилом пагорба ростуть виноградники, а біля них є Panorama Express Cafe. Кава або келих вина з видом на Прагу – таке поєднання дорогого варте!
 • Пагорб Мразовка – зовсім нетуристичне місце з оглядовим майданчиком. На нього можна піднятися на безкоштовному фунікулері (Funicular Smíchov (inside Hotel)). Знаходиться в районі Сміхов.

Безкоштовні оглядові майданчики з боку центру Праги та Старого міста:

 • Вишеградський пагорб. На ньому розташована фортеця, чудовий парк над Влтавою, в який доходять небагато туристів. З Вишеградського пагорба відкривається небанальний вид на Влтаву та Петршин пагорб.
 • Рієгрови сади (Riegrovy sady) – чудовий парк з великою галявиною, яка є оглядовим майданчиком з виглядом на башти Празького Граду.
 • Глєбовка або Главічкови сади (Havlíčkovy sady) – парк з виноградниками на пагорбі та чудовим павільйоном, з якого теж відкривається неймовірний вигляд на район Прага-2 (Виногради).
 • Витков парк (Vítkov)та оглядовий майданчик біля памятнику Яну Жижке. Звідси можна побачити місто з нестандартним виглядом.

Безкоштовні музеї Праги

Безкоштовні музеї в Празі зустрічаються нечасто, але є невеликий перелік, куди можно піти за 0 крон:

 • Галерея Рудольфінум – найвідоміша галерея сучасного мистецтва в Празі, вход до неї є вільний.
 • Галерея Футура – експонати в галереї включають картини, фотографії, скульптури та відео.
 • Музей армії – будь-хто, хто любить вивчати військову історію, має відвідати Музей Армії. Простір складається із старих казарм і має великий танк попереду. Експонати включають уніформу, історичні документи та особисті речі героїчних чеських десантників Другої світової війни.
 • Національний меморіал героям Гейдрихівського терору. Присвячений чеським десантникам, які брали участь у вбивстві рейхспротектора Рейнхарда Гейдріха під час нацистської окупації. Нині у храмі святих Кирила та Мефодія встановлена меморіальна скульптура на честь цих героїв.
 • Музей Немовля Ісуса. Її вперше привезли з Іспанії в 1628 році. Як вважають, вона має чудову цілющу силу та є місцем паломництва християн. Воскова фігура немовля Ісуса висотою 47 см прикрашена величезним набором барвистих костюмів. Ії постійно змінюють – своєрідне змагання з брюссельським «Пісяючим хлопчиком». Статуя, а також безкоштовний музей розташовано в церкві Богоматері Побідоносця на Малой Страні.
 • Галерея сучасного мистецтва Дворжака – є однією з найкращих приватних галерей Праги. Представлене мистецтво належить як міжнародним художникам, і місцевим художникам із Чеської Республіки. Експонати регулярно змінюються у міру набуття творів мистецтва. Вхід до цієї галереї завжди безкоштовний
 • Чеський музей музики – тут можна помилуватися колекцією різних музичних інструментів, деяким з яких сотні років. Музей знаходиться в будівлі, яка раніше називалася церквою Святої Марії Магдалини в районі Мала Країна. Сама будівля вражає, перш ніж ви дістанетеся до інструментів, нот та історичних артефактів. Вільний вхід першого четверга кожного місяця.

Безкоштовні замки та собори Праги

Відвідування більшості розкішних інтер’єрів Празького Граду є платним. Але ви можете вільно блукати територією та садами. Оглядати двори Празького Граду найкраще увечері. Тому що в цей час натовпи зазвичай рідшають, а ворота залишаються відкритими до пізньої ночі. Після восьмої до десятої вечора можна безкоштовно потрапити до Золотої вулички, де жив письменник Франц Кафка.

Як і Празький Град, Вишеградська цитадель розташована на вершині пагорба і служила колишньою королівською резиденцією, а також над нею височіє важлива церква з видом на річку Влтаву. Однак, на відміну від Празького Граду, відвідати його можна безкоштовно.

Собор святого Віта – платний. Але безплатно можна потрапити в передню частину собору (до олтаря вже треба купляти квиток).

Церква Богоматері перед Тином розташована на Староместській площі та славиться двома високими шпилями. Церква була головною молитовною домівкою Старого міста ще до 1400 року. Дехто каже, що ця церква надихнула на створення замку з диснеївської «Сплячої красуні», але вона варта того, щоб подивитися на неї всередені, тим більш – це безкоштовно.

Крім огляду вишуканої церкви Святих Петра і Павла, ви можете прогулятися стінами Цитаделі та відвідати готичний Вишеградський цвинтар. Це місце поховання відомих чехів, таких як Дворжак. Влітку у Вишеграді працює один із найкращих пивних садів Праги.

Майже безкоштовно поїсти в Празі

Влаштуйте пікнік у парку. Незважаючи на загалом невисокі ціни в багатьох чеських ресторанах, ви все одно можете заощадити кілька крон, зібравшись з друзями на пікнік. Купити їжу за розумними цінами та напої можна у супермаркетах Albert, Billa або Tesco. Купіть chlebíček – традиційні бутерброди і найдешевший чеський фаст-фуд. Крім того, популярні м’ясні магазини Naše Maso продають бутерброди з м’ясним рулетом та варені ковбаси з домашньою гірчицею менш ніж за 100 крон (4,5 Євро).

Крім того, потіште себе походом на фермерський ринок. По суботах на Наплавці біля Влтави продають сезонні фрукти, скибки свіжого хліба, джеми, мед та всіляку випічку. Також варто заглянути на фермерський ринок Йіржи з Подебрад, який працює на однойменному майдані з середи до суботи. Візьміть свій видобуток на трав’янистий схил у Рієгрові сади і повечеряйте, милуючись горизонтом, заповненим празькими шпилями.

В Празі можна поїсти зовсім недорого. Якщо пошукати спеціальні обіди, які популярні у місцевих офісних працівників. Зверніть увагу на коротке щоденне меню, яке пропонують багато ресторанів з 11:30 до 14:00. В такому меню суп коштує близько 50 крон (2 Євро), а невелика основна страва — 110–140 крон (5-6,50 Євро).

Чехи виробляють одні з найкращих сортів пива у світі. І коштує воно дуже недорого. Популярними сортами пива є Pilsner Urquell, Budvar, Gambrinus та Kozel, а великий кухоль 0,5 л в пабі в центрі міста обійдеться вам приблизно 50 крон (2,30 євро). За ще більш розумними цінами вирушайте у віддалені райони: заповнений студентами Жижков має заслужену репутацію влаштовує дешеві та галасливі пивні вечірки.

Корисна інформація щодо організації подорожі до Праги

З Чехії можна приїхати в Україну на поїздах та автобусах LeoExpress. Компанія комбінує поїзди з автобусами:

 • Прага – Ужгород – відправлення щоденно о 12:28, прибуття наступної доби о 3:00.
 • Прага – Мукачево – відправлення щоденно о 12:28, прибуття наступної доби о 4:10.

Також є потяг компанії RegioJet за маршрутом:

Прага – Пардубіце – Чеський Тешин – Забржег на Мораві – Оломоуц – Острава (Svinov) – Острава – Бгумін – Краків – Перемишль – ЛьвівТернопільХмельницькийВінницяКиїв

Громадський транспорт дуже зручний – метро, автобуси, трамваї. Квиток на 30 хвилин з можливістю пересідати з одного типу транспорту в інший в межах вказаного часу – коштує 30 Крон (1,2 Євро). Квиток на 1,5 години – 40 крон (1,6 Євро). Придбати квитки можна в апаратах на станціях метро (оплата готівка або карта). В сучасних трамваях є автомати – тут можна оплатити квиток онлайн картою, або телефоном.

В Празі є великий аеропорт, цього разу я летіла до Праги з Кишинева на Wizz Air – ціни на квитки були дуже недорогі (20 Євро в обидві боки). До Праги з аеропортів Європи літають лоукостери Ryanair та Wizz Air . Шукайте недорогі квитки на прямі та стикувальні рейси на пошуковику Skyscanner:

Готелі та хостели як завжди я шукаю на Booking – Praga – тут найкращі ціни, можна подивитися відгуки від інших гостей. Дуже швидко та зручно.

Туристичну страховку для виїзду за кордон купляла онлайн на порталі HotlineFinance – її можна купити як до початку подорожі, так і перебуваючи за кордоном, якщо вам треба продовжити термін дії страхового полісу.

Корисні статті та посилання:

В Чехію на автомобілі з України – як дістатися, необхідні документи та маршрути
Що подивится в Празі, якщо тут вже не вперше
Прага – кава та вино

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки, квитки на поїзд та автобуси можна придбати на Tickets.ua
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Підписуйтесь у Facebook та Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.