Термальні джерела Закарпаття – де попаритися в гарячої воді

Термальні джерела України – де попаритися в гарячої воді в Закарпатті. Інформація по цінам, інфраструктурі, проживанню.

Зібрала інформацію про всі термальні джерела та курорти в Україні. Була в Термал Стар, Теплі води (Велятино), Косино та Лумшорах.

Щоб поїхати на бальнеологічний курорт – не обов’язково їхати за кордон. В Україні є безліч термальних курортів – на різний смак і гаманець, де можна відпочити і оздоровитися в мінеральних теплих джерелах.
Ціни вказані на 2023 рік.

Термальний комплекс «Жайворонок», Закарпаття

фото з сайту https://zhayvoronok.net

Завдяки своєму географічному положенню Берегово, захищене від холодних вітрів вулканічною грядою. Тому це є найтеплішій регіон Західної України, в якому трапляються активні підземні процеси (рухаються пласти, викликаючи утворення гарячих підземних гейзерів).

Розташований у містечку Берегово, на кордоні з Угорщиною. У «Жайворонку» працюють два басейни – відкритий і закритий, а також дитяча зона і джакузі. Вода в термальних басейнах 56-58 ° C, тому охолоджується до комфортної температури. Поступаючи з-під землі, термальна вода окислюється при взаємодії з киснем, тому набуває коричневого -ржавий колір. Специфічний запах термальної води обумовлений наявністю в її складі сірководню, який при виході на поверхню окислюється і відразу розкладається.

У басейнах проточное водопостачання – повний цикл обміну води відбувається за 1-3 дні. Хімічний склад мінеральних вод знезаражує басейни – мікроби не можуть вижити в багатій солями воді.

фото з сайту https://zhayvoronok.net

Термальний комплекс пропонує відвідувачам побувати в соляній кімнаті, попаритися в лазнях і саунах, зайнятися спортом в тренажерному залі, розслабитися в джакузі з термальними водами, пройти курс масажу в спа-центрі. В комплекс входять кафе, ресторани, міні-бари, косметичний салон і власний винний підвал, в якому представлена ​​хороша колекція вин.

Вартість відвідування басейнів:

  • Дорослим: 250 грн. – 2,5 години, 252 грн. – 2 години, цілий день – 400 грн.
  • Дітям: діти ростом до 120 см – безкоштовно, діти ростом від 120 см до 150 см: 125 грн. – 2,5 години, 110 грн. – 2 години, цілий день – 200 грн.
    Докладніше на сайті Жайворонок

Проживання в Берегово у готелях та садибах:

Берегово – невеличке місто, тому в принципі можна селитися в будь-якому готелі чи апартаментах, що розташовані в центрі міста. До басейнів з термальною водою тут крізь недалеко.

Термальний комплекс в Косонь, Закарпаття

Оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино» – мабуть найкращий з усіх термальних комплексів України. Розташований в мальовничому дубовому гаю поруч з селом Косонь, на кордоні з Угорщиною в 13 км від Берегово.

Термальні басейни тут з різною температурою води, найбільший з них оформлений у вигляді чаші, яку наповнює величезний, ніби то у повітрі кран з гарячою мінеральною водою. Комплекс включає в себе крім басейну сім «Королівських лазень» та крижані сауни, а також контрастну ванну «Кнайпа». В комплексі є кафе з традиційною угорською кухнею, а також українськими стравами і традиційної італійської піцою.

Мені дуже сподобався цей комплекс – була тут на початку травня, тому було приємно не тільки купатися у теплій воді, а й засмагати у шезлонгу на теплому сонці. Якщо є бажання приїхати на пару днів на відпочинок – раджу зупинитися у готелі, який теж входить у склад термального комплексу –Іванчо Бірток≫. В вартість проживання входять сніданки, безлімітне відвідування басейнів та лазень, халати та тапочки.

Лазні – фото з сайту https://kosino.ua/

Басейни термального комплексу “Косино”:

Термальний комплекс складається з восьми різнопланових басейнів, кожен з яких має свою назву і температуру води.

  • Басейни-близнюки: Термальна вода подається зі свердловини без фільтрації – для збереження цілющих властивостей, температура води 36 ° С.
  • Смарагдовий басейн. Підходить для оздоровчих процедур на свіжому повітрі в будь-яку погоду. Температура води + 38 ° С
  • Басейн “H2O”. Великий прісний басейн, по периметру постійно працюють дві рамки гідромасажу і два повітряних гейзера.
  • Золотий кран здоров’я «Косино». Величезний термальний басейн з фонтанами-джакузі, виконаними у вигляді традиційних закарпатських напоїв (пива, вина, кави і палінки – угорської фруктової горілки). Оснащений найвищим в світі фонтаном-ілюзією з термальною водою – «Золотим краном», що символізує джерело здоров’я. Температура термальної води + 34 ° С
  • Плавальний басейн. Класичний басейн для плавання. Довжина 25 метрів, температура води 25 ° С.
  • Дитячий басейн. Неглибокий басейн для дітей. Температура термальної води + 31 ° С
  • Басейн “Інь-Янь”. У кожній ванні перебування не більше 20 хвилин. Температура води в басейнах: +40 ° C і +7 °
  • Проточні ванни «17 кроків здоров’я». Лікувальні рекомендації: кращий терапевтичний ефект досягається при знаходженні в будь-який з ванн протягом 1 хв. Температура води в басейнах: від + 38 до + 10 ° C. Поєднання гарячих і холодних джерел робить позитивний вплив на організм людини.

Вартість відвідування термальних басейнів:

  • Дорослим: 500 грн. – 3 години перебування в купальнях комплексу, 1000 грн. – денний абонемент.
  • Діти зростом до 150 см – безкоштовно, інші – оплачують як дорослі.
    Докладніше на сайті Косіно

Проживання в селі Косонь:

Окрім готелю комплексу Косино – Іванчо Бірток, інші віли та садиби розташовані у сусідньому селі, тому знадобиться машина, щоб діставатися термального джерела та подорожувати навколо.

Термальне джерело в Велятино, Закарпаття

фото з сайту курорту

Невелике містечко Велятино розташований на кордоні з Румунією на березі річки Тиса. На окраїні Велятино є термальний курорт «Теплі води». На невеликій території комплексу розташовані термальні ванни і прісні басейни – чудовий засіб для оздоровлення, зміцнення імунітету, лікування хвороб і просто приємного відпочинку. Вода доволі солена – тому спробуйте для початку купити абонемент на пів дня – я більше не витримала )))

Басейни і термальні ванни Велятино:

На території комплексу розташовано 6 термальних ванн з різним мінеральним складом. Також є 3 термальних, 2 мінеральних і 5 басейнів з прісною водою, де можна плавати, а також засмагати біля басейнів на зручних шезлонгах і відпочивати в затишних альтанках в спекотні дні.

Крім джерел є фінська сауна і турецький хамам, соляна кімната і евкаліптова сауна. У спа-центрі працюють професійні масажисти. На території комплексу є кафе зі смачною закарпатською кухнею і блюдами, приготованими за домашніми рецептами. Для додаткових розваг є дитяча гірка, тюбінг, зіп-лайн і відкритий спортивний майданчик.

Вартість відвідування термальних басейнів Велятино:

  • Дорослим: 400 грн. – 2-х разовий вхід по 2 години перебування в купальнях комплексу, 250 грн. – 2 години, 200 грн. – 1 година, цілий день – 450 грн.
  • Дітям – зростом до 140 см: 175 грн. – 2-х разовий вхід по 2 години перебування в купальнях комплексу, 100 грн. – 2 години, 100 грн. – 1 година, цілий день – 200 грн.
    Докладніше на сайті Теплі води

Проживання в Велятино:

Всі вілли та садиби розташовані неподалік від термального комплексу – найдальші пішки десь біля 15 хвилин, найближчі – за хвилину пішої прогулянки.

Термальні джерела в Нижньому Солотвині, Закарпаття

У селищі Нижнє Солотвино – 15 хвилин від Ужгорода знаходиться два термальних курорту – «Деренівська купіль» і «Термал Стар», які пропонують санаторно-оздоровче лікування і відпочинок в мальовничій місцевості серед невисоких лісистих пагорбів. Нижнє Солотвино знаходиться трохи осторонь від галасливих міст, тут можна дихати найчистішим повітрям, оздоровиться мінеральними водами і прекрасно відпочити.

Санаторний комплекс «Термал Стар»

Розташований на березі озера в оточенні невеликих гір, вкритих буковими лісами. Курорт «Термал-Стар» має дві власні свердловини з висококремнєвою водою та два басейни (відкритий і закритий) з масажними форсунками, контрастні ванни для ніг, сауни і басейн з холодною мінеральною водою.

В наявності високоякісного обладнання: гідромасажних ванн, душу Шарко, перлинних і вихрових ванн дає можливість відпочиваючим отримати повний комплекс лікувальних процедур. Температура води – 33-35 ° С. Додатково водні процедури можна продовжити в чанах, сауні, хамаме. Також для гостей обладнані піщаний пляж з зручними шезлонгами, волейбольний майданчик та столи для гри в настільний теніс.

Вартість відвідування термального комплексу “Термал стар”:

  • Критий басейн для дорослих: денний абонемент (ціни 2022) – 250 грн.,
  • Критий басейн для дітей: денний абонемент пн-нд – 150 грн.

Санаторний комплекс «Деренівська купіль»

Для одноденного відвідування на території комплексу працює термальний комплекс «Срібні Терми». Також тут є свій справжній ботанічний сад, в якому ростуть японські сакури, магнолії і кілька десятків видів троянд. Термальна вода в напіввідкритий басейн комплексу потрапляє з глибини 640 метрів. Температура води становить 34 ° С.

Є два басейни: термальний і відкритий прісний басейн. Закрита частина термального басейну обладнана гідромасажною системою, яка підсилює вплив мінеральної води.

Вартість відвідування термального курорту “Деренівська купіль”:

  • Дорослі: денний абонемент пн – 600 грн., вт-пт – 650 грн., сб-нд – 800 грн.
  • Дітям зростом від 120 см до 150 см: денний абонемент пн-пт – 300 грн. сб-нд – 350 грн.
  • Відвідування комплексу SPA-комплексу «Срібні Терми» для дорослих: денний абонемент пн-пт – 650 грн., Сб-нд – 800 грн.
    Докладніше на сайті Деренівська купіль

Проживання в Нижньому Солотвині:

Чани в Лумшорах, Закарпаття

Практично в кожному карпатському селі є свої чани. Але мало хто знає, що традиція приймати гарячий чан з’явилася саме в Лумшорах. У цьому невеликому гірському селі, розташованої в 45 км від Ужгорода, з гір течуть цілющі сірководневі струмки, стікаючи в мінералізовану річку Туричка.

Традиція приймати чани в підігрітої мінеральної води з’явилася в Лумшорах ще задовго до того, як чани стали популярною розвагою. Місцеві жителі робили дерев’яні бочки, в які заливали воду зі струмків, клали в неї каміння валуни, розігріті у багатті. А потім парилися, чергуючи посиденьки в гарячій воді і занурення в крижану річку.

фото зі сторінки комплексу Давір

Сьогодні Лумшорська традиція практично не змінилася – та ж цілюща вода, ті ж розжарені камені, тільки замість дерев’яних бочок користуються чавунними чанами, під якими розводять багаття, підігріваючи воду. А ще тут з часом з’явилася інфраструктура: є роздягальні, колиби, готелі, щоб після процедур не потрібно було поспішати додому, а заночувати серед букового лісу. Чани з сірководневою водою зміцнюють імунітет, омолоджують шкіру, заспокоюють нервову систему, покращують роботу опорно-рухового апарату.

Вартість чану на 4-х в Лумшорах – від 750 грн. / годину.

Проживання в Лумшорах:

Термальний комплекс “Золота гора”, Закарпаття

фото з Booking.com

Термальний курорт «Золота гора» знаходиться в селі Барвінок, в двох кілометрах від Ужгорода. Спочатку готельний комплекс відкрив термальні басейни для своїх гостей, а потім зробив їх доступними для всіх бажаючих.

За хімічним складом і температурі вода свердловини відноситься до гарячих кремниево-гідрокарбонатно-натрієвих вод середньої мінералізації. Схожі за складом води на курортах Бад-Емс в Німеччині і чеської Тепліце.

фото з Booking.com

Курорт включає п’ять басейнів: великий відкритий термальний басейн з температурою + 29 °, маленький відкритий термальний басейн з температурою води + 39 °, відкритий дитячий басейн, великий критий термальний басейн, в якому вода трохи прохолодніше + 26 ° і джакузі з водою гарячіше +34 °. На території є все необхідне для комфортного прийняття гарячих басейнів: роздягальня, туалети, душові.

Вартість відвідування басейнів:

  • Дорослим – 300 грн. за 2 години, 600 грн. – денний абонемент,
  • Дітям – 150 грн. за 2 години, 300 грн. – денний абонемент, діти ростом до 110 см-безкоштовно.
    Детальніше на сайті Заолота Гора

Проживання в Золотої горіномери від 1200 грн. на добу.

Корисні посилання для організації подорожі:

Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки шукайте на Skyscanner
Залізничні квитки у Європі зручно шукати на Trainline
Зелена карта, Автоцивілка та Туристична медстраховка – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com

Рекомендую почитати:

Щоб бути в курсі моїх подорожей, підписуйтесь у Facebook
Яскраві фото та враження з мандрівок в моєму Instagram

Комментарии в Facebook

Обсудим?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *