З Праги на один день – цікаві замки, природа та гори, мінеральні курорти, які розташовані в 2 годинах їзди від чеської столиці.
Куди можна поїхати з Праги на один день? Насправді таких локацій дуже багато. Чехія взагалі невелика країна, тому за 1-2 години можна доїхати до цікавих локацій. Так можна виїхати рано в ранці, та встигнути повернутися у вечорі.
Чеський рай

Чеський рай – це природний заповідник на півночі Чехії, з химерним ландшафтом, що утворився завдяки скелям з пісковика. Прахівські скелі, скельний місто Груба Скеля, Віфліємські скелі, Вранівська гряда – все це унікальне природне утворення, наповнене кам’яними велетнями та лабіринтами, утворене вітром, водою та опадами. Мільйони років природа виточувала чудові кам’яні статуї, створюючи фантастичне видовище, дивлячись на яке відчуваєш, як світ підвладний часу.

Цій заповідник -ідеальне місце для активного відпочинку. Тут прокладено і промарковано багато простих і трохи складніших маршрутів. Для спусків та підйомів зроблено сходи та перила, містки та лавки для відпочинку на оглядових майданчиках, з яких відкриваються карколомні види.

Окрім прогулянок нескінченними скельними лабіринтами та підйомами на вершини скель, у Чеському раю є кілька замків та руїн фортець. Найвідоміший із них – замок Троски – символ Чеського раю. Це руїни фортеці, яка частково вціліла після руйнівної тридцятирічної війни 17-го століття. Незважаючи на напівзруйнований стан, силуети двох веж – дві високі стрімчаки, схожі на ікла, що височіють на грізній скелі, видно з усіх пагорбів і пагорбів.
Як дістатися Чеського раю:
На автомобілі з Праги прямою дорогою номер E65 – 1,2 години.
Автобусом Busline від станції метро «Чорний міст» – у дорозі біля 1,2 години
Поїздом: щоденно від головного залізничного вокзалу Праги до м. Турнів кожен час ходять поїзди, час у дорозі – 2 години.
Чеські Крумлов

Лялькове містечко, мов ілюстрація до казкових книжок про принцес, розташоване на півдні Чехії недалеко від кордону з Австрією. Місто оточене річкою Влтава – так, це та сама Влтава, що тече у Празі. Але тут вона вихляста та вузенька, в невеличкому Крумлові вона робить три круті повороти, якими ділить місто на три меандра – півострова.

На одному з таких меандра височіє Крумлівський замок – другий за величиною у Чехії, після Празького граду. Він неймовірно красивий – із величезним парком, фонтанами, старовинним театром, галереями на товстих та високих розписаних стінах. На вході в замок у рву вас зустріне живий ведмідь – це традиция, якій вже 400 років. А піднявшись на Замкову вежу можна побачити Чеській Крумлов та околиці, і всі півострова, яки тут наробила річка Влтава.

На другому півострові розташовано Старе місто з вузенькими вуличками, ресторанами, кав’ярнями та магазинами одягу та сувенірів. Весь історичний центр міста є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Невелике середньовічне містечко дуже гарно зберіглося. І зараз тут можна побачити яким було життя кілька століть тому у Центральній Європі. Від ренесансних і барокових фасадів будівель до менш помітних деталей, таких як розташування вулиць по відношенню до замку, все більш-менш оригінальне.
Більш детально – Чеський Крумлов – що подивитися у найкрасивішому місті Чехії
Як дістатися Чеського Крумлова:
На автомобілі з Праги 180 км по трасі А4 – приблизно 2 години у дорозі.
Потягами Чеської залізниці – www.cd.cz – їздять кожні дві години, в дорозі 2 години.
Автобусами Flixbus – їздять щоденно кожну годину, в дорозі 3 години.
Глубока над Влтавою

У Чеській Республіці понад 2000 замків. Замок Глибока – один з найкрасивіших, справжній казковий замок з білим фасадом. Окрім замка ви зможете побачити його мальовничі сади та оранжерею, художню галерею, чайну, каплицю та навіть внутрішні приміщення.

Спочатку побудований в готичному стилі в 13 столітті, замок Глибока протягом багатьох років зазнавав безліч реконструкцій. Це відобразилось на його зовнішньому вигляді. Його остаточний вигляд з’явився при останніх власниках замку – Шварценбергах, які надихалися вигляд Віндзорського замку перебуваючи на коронації англійської королеви Вікторії.

Замок розташований на вершині пагорба з видом на річку Влтаву та зелену сільську місцевість Південно-чеського краю. Зовнішній вигляд замку приголомшує численними вежами, оточеними гігантськими розаріями, внутрішніми дворами, терасами і незайманими садами.
Як дістатися Глубока над Влтавою:
На авто з Праги – по трасі Е35, дорога займет 1,5 часа.Автобусом – Flixbus або RegioJet – щоденно раз на годину йдуть автобуси до Чеське Будейовіце, в дорозі 1 година, 45 хвилин, далі на таксі 12 км.
На поїзді з Праги до Чеське Будейовіце- www.cd.cz – їздять кожні дві години, в дорозі 2 години
Карлови Вари

Ми колись восени приїхали на один день до Карлових Вар, щоб прогулятися красивими вулицями міста, попити теплої мінеральної води з гарячих джерел і побачити безліч красивих колоннад, побудованих поблизу.

Карлові Вари найбільш відомі своїми гарячими джерелами, розкиданими по всьому місту. Самий сильний і популярний гарячий джерело (Врідло) знаходиться в «Гарячій колонаді». Фонтан висотою 12 метрів виробляє мінеральну воду температурою 73 градуси. Через таку високу температуру її розподіляють на на п’ять різних кранів, щоб трохи охолодити перед тим, як люди могли її пити.

Перше, що потрібно зробити в Карлових Варах – це купити одну із типових карловарських кружок в одному з сувенірних магазинів. Після цього використати її, щоб спробувати воду з гарячих джерел. Вода має дуже сильний присмак заліза, але ж цей смак має унікальні лікувальні властивості.

Млинова колонада – вражаюча споруда, яка є одною із обов’язкових для відвідування місць у Карлових Варах. Кам’яні колони (їх 124) стоять тут вже більше 100 років. Вона була створена як укриття для тих, хто прийшов насолоджуватися гарячими джерелами в непогоду.

Порада: в Карлових Варах є ще чотири колонади, які варто відвідати. Це Ринкова, Замкова, Гейзерна та Паркова колонади.
Побачити Карлови Вари зверху – може кожний. Для тих, хто не боїться і любить ходити по пагорбах. На одному з них є цікава споруда – оглядова вежа Гете. Псевдоготичний «замок» був побудований наприкінці 1800-х років і є найстарішим оглядовим майданчиком у місті. Підніміться 165 сходинками, щоб дістатися до вершини. Тут вас чекає винагорода – неймовірні панорамні види на пагорби, ліси та красиві пасторалі Карлових Вар.

Якщо немає бажання ходити пішки, альтернатива – Оглядова вежа Діани, на яку веде фунікулер. Звідси теж дуже красиві види на Карловарьскі пагорби та місто, розташоване вдовж річки Охрже. Квиток на фунікулер коштує 150 крон в обидві кінця, інша інформація на сайті https://dianakv.cz/
Як дістатися з Праги Карлових Вар:
На авто по трасі Е48, в дорозі 1 година 45 хвилин
Автобусом – Flixbus або RegioJet – щоденно раз на годину йдуть автобуси, в дорозі 1 година, 45 хвилин
На поїзді – www.cd.cz – їздять кожні дві години, в дорозі 3 години (досить довго, бо потяг йде колом через місто Усті над Лабем).
Кутна Гора

Кутна-Гора – місце першої в Європі срібної лихоманки. Легенда свідчить, що один чернець побачив тут віщий сон про срібні зливки. Незабаром у Кутна-Горі з’явилося гірницьке селище, яке в XIII столітті стало другим за багатством місто в Чеському королівстві після Праги. Після виснаження родовищ руди в XVI столітті місто занепало. Але в колишні копальні можна сходити на екскурсію.

До найвідомішої памятки Кутної гори, розташованої в передмісті Сєдлець можна дійти пішки від залізничної станції (це приблизно 1 км). Тут у Сідлеці є дуже цікавий об’єкт, який входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Це так звана Кістниця – церква, в якій всередині все прикрашено людськими кістками.

Спочатку це була церква при цвинтарі, яка, як і собор, належала монастирю цистеріанців. В цей же час абат монастиря привіз святої землі з Єрусалиму. Та й розсипав її щедро над цвинтарем, перетворивши його на філію землі обітованої. Після цього отримати там місце під могилу стало дорого і невимовно престижно. А після того, як в Європі трапилася епідемія чуми, на цвинтарі упокоїлося близько сорока тисяч людей.

Місця на цвинтарі стало не вистачати, і кістки було перенесено до окремої будівлі – Костниці. А у XVIII столітті нові власники найняли різьбяра по дереву Франтішека Рінта, який навів лад. Він зробив із кісток прикраси: вази із кісток, люстра із кісток, величезний герб із кісток та гірлянди черепів. Комусь це здається зловісним, комусь, навпаки – цікавим та життєстверджуючим. Вхід до Костниці платний – та окрема плата за фото.
Як дістатися з Праги Кутної Гори:
На авто по трасі Т12, в дорозі 1 година 25 хвилин
На поїзді – www.cd.cz – їздять кожні пів години, в дорозі 1 година
Грженско – Чеська Швейцарія

Національний парк Чеська Швейцарія, який з німецької сторони називається Саксонською Швейцарією. Все разом – це Ельбські пісковикові гори, які чомусь порівнюють з Швейарією. Але ця частина Чехії настільки красива, що не потребує жодних порівнянь. Піскові скелі вкрити лісами, з них у хорошу погоду відкриваються види на долини. Скелі за мільйони років перетворилися на вежі та кам’яні мости, які казкові лігва тролів.

Головні місця, які треба побачити – це Правчицька брама (Pravčická brána), найбільша в Європі арка з пісковика (заввишки 16 метрів). Поруч із нею – замок Соколине гніздо (насправді це ресторан, який не працює взимку).

Другий популярний пункт – селище Грженсько. Звідси починається пішохідний маршрут по ущелинах Чеської Швейцарії. По ущелинах регіону можна пройти пішки, або пройти водний маршрут на човні. Є два маршрути Едмондовим каньйоном і Диким каньйоном. Відвідування платне і доступне не цілий рік, ціни та умови на сайті Hřensko.
Як дістатися з Праги Грженско:
На авто по трасі Е55, в дорозі 1 година 45 хвилин
На поїзді до Усті над Лабем- www.cd.cz – їздять кожні пів години, в дорозі 2 години, далі на автобусі до Грженско.
Подєбради

Це невелике курортне містечко Подєбради знаходиться в 60 км на схід від Праги. Істрія старої осади «подовж броду» – чеською мовою «подє броди» дала назву місту. У 15 столітті тут був заснований град – велика оборонна фортеця, якій справжньої величі надав король Ïржі з Подєбрадів. Його пам’ятник стоїть в самому центрі містечка.

Чому Подєбради курорт? Тому що тут є мінеральні джерела, які є дуже цілющими – вона лікує серцеві і судинні захворювання, притягаючи до Подєбрадів тисячі гостей з усього світу. В Подэбради приъжджають за спокійним відпочинком: прогулюючись стежками Лазєнського парку. В парку є декілька колонад, в яких облаштовані джерела з мінеральною водою. Її можуть пити всі бажаючі – це безкоштовно

Через місто тече річка Лабе (Ельба), вздовж якої прокладені велосипедні стежки, якими класно покататися в вихідні. Отже, в Подєбрадах можна орендувати велосипед, якщо в вас немає власного двоколесого друга. Також по Лабе ходять кораблики, на яких катають туристів вверх по річці до міста Німбрук та в обратний бік. А ще в Подєбрадах є озеро – влітку тут можна покататися на човнику, купатися та засмагати на травяному пляжі.
Як дістатися з Праги Подєбрад:
На авто по трасі D11, в дорозі 45 хвилин
На поїзді до Подєбрад – www.cd.cz – поїзда їздять кожні пів години, в дорозі 1 година.
Корисні статті та посилання:
- В Чехію на автомобілі з України
- Що подивится в Празі, якщо вже не вперше
- Прага – кава та вино
- Безкоштовна Прага
Розклад маршрутів та квитки на автобуси – на InfoBus.ua
Авіаквитки можна придбати на Skyscanner
Туристична медстраховка зі знижками можна придбати на сайті компанії VUSO
Зелена карта для подорожі на автомобілі за кордон – онлайн на порталі HotlineFinance
Бронювання готелів та апартаментів – Booking.com